21.1.2022 | Svátek má Běla


Diskuse k článku

GLOSA: Do boje!

Většina z nás jistě zná přísloví o člověku, který si pod sebou řeže větev stromu, na které sedí. Snad opět ještě většina z nás tato slova vnímá jako varovná.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 25.10.2021 2:43

Ale no tak - dokdyže to máme zlikvidovat uhelky? U nás dělají cca 50 procent výroby ...

No a o tlaku na elektromobilitu, vyvozovaném rozhodnutím o nesmyslných emisních limitech na koncernovou flotu jste se již jistě doslechl.

L. Zídek 24.10.2021 23:05

Vaše starosti ! Vládní demožumpa má jiné priority : Manželství úchylům, přijetí Eura, hlouběji do bruselského rekta a pod.

V. Braun 24.10.2021 22:44

Nebuďte líný a ověřte si to na ČVUT.

R. Langer 24.10.2021 21:03

Vážně? A ten zákaz spalovacích motorů znamená v praxi asi tak co, inženýre? Jak bys to nazval? :-P

R. Langer 24.10.2021 20:58

No, alespoň něco pozitivního...

R. Langer 24.10.2021 20:58

Zajímavé, netušil jsem, že by skutečný technik mohl někdy takhle zdegenerovat. Nějak se mi to nezdá... :-/

V. Kučer 24.10.2021 20:42

Po smrti Mao Ce-tunga Číňani vystřízlivěli. Budeme muset počkat až umřou současní vládci Unie podobně jako celá RVHP musela počkat až umře Brežněv a spol.

V. Kučer 24.10.2021 20:33

Vinu nesou vědci protože dosud nesestrojili zázračné bateriové úložiště.

Z. Lapil 24.10.2021 19:00

Jenže součástí německého i českého práva je i Lisabonská smlouva. A ta praví, že na úrovni EU se řeší oblasti, které se na úrovni EU řeší lépe než na úrovni státní. Takže EK nebo někdo takový vydává nařízení, což je předpis bez dalšího platný v celé EU, a taky vydává směrnice, což je předpis, který musí (musí, ne může) přijmout parlamenty jednotlivých zemí jako součást státního práva.

Právníci by mi možná vyčetli příliš zlidovělé formulace, ale podstata taková je.

V. Braun 24.10.2021 17:53

Osobně jsem si četl spíše studii ČEPS, a není to příliš veselé čtení. Proto jsem osobně pro dostavbu jaderných elektráren jako bezpečného a stabilního zdroje, o dostavbě už mělo být dávno rozhodnuto a mělo se stavět.

https://www.mpo.cz/cz/energetika/elektroenergetika/hodnoceni-zdrojove-primerenosti-elektrizacni-soustavy-cr--259620/

K. Wágner 24.10.2021 16:44

A co jako elektroenergetik z ČVUT říkáte na to, že výpočty vládou jmenované Nezávislé energetické komise (NEK) ukázaly, že při masivním rozvoji elektromobility by ani současná produkce jaderné elektrárny v Temelíně (JETE) nestačila pokrýt spotřebu ? [>-]

V. Braun 24.10.2021 15:39

Koukám, že máte zřejmě sklerózu nebo jiné degenerativní onemocnění mozku, ostatně váš styl psaní tomu nasvědčuje, neboť jsem zde již několikrát psal, že mám vystudovaný obor elektroenergetika na ČVUT. Máte možnost si to ověřit, viz odkaz. Rok absolvování 1985.

https://www.cvut.cz/verifikace-studia

V. Braun 24.10.2021 15:34

To jste jen nepochopil proč jsem ten odstavec z článku nakopíroval. Je to proto, že si jej autor vycucal z prstu nebo z jiné části těla, nic takového totiž schváleno nebylo.

J. Jurax 24.10.2021 13:21

Ehm ... máte tedy za to, že toliko jedinec s IQ na úrovní génia může schválit například projekt elektrifikace veškerých dopravních systémů současně se zásadním omezením výrobních zdrojů elektrické energie?

Třeba v bruseli v palácích EU je plno takových géniů.

O. Seliger 24.10.2021 11:25

Brusel jest pro lid průxxr. Geniální a nezničitelný pro knechty v něm a knechty na jeho špagátě rozlezlé po státech, uvízlích v jeho tenatech. Je to veledluh části Evropy, existující z dluhů států a dalšími dluhy uplácí jejich šašky z vršku, z nichž mnozí se těší, jak budou se budou placatit, před objektivy, v tom elitním klubu šašků z vršku. A mnozí z nich mají na svědomí tisíce mrtvých nevinných lidiček a dětí v Iráku, Lybii, Sýrii i Ukrajině.

H. Kotaz 24.10.2021 6:38

R^R^R^

[>-]

R. Langer 24.10.2021 5:44

A kdo jiný než naprostý idiot a technický analfabet, jako von Braun a ostatní tupí bruselouši, co se sotva naučili číst a psát, může věřit, že by to snad mohlo fungovat?

Ti všichni blbci pořád netuší, že elektřina nevzniká v zásuvkach, a pořád tady melou ty svoje totální bolševické LŽI! Jak si asi představuješ, omezenče, že by to mohlo fungovat? Že bys taky někdy uvedl nějaký argument, blbečku? Jo, pardon, ty žádný nemáš, tak meleš, co ti přijde na jazyk, co? Jaké máš vzdělání, čím se živíš, ubožáčku? ;-€

J. David 24.10.2021 5:37

U nás na NP, i "zelený zanícenec a plagiátor" pan P.Rada. Co na zelených webech nenajde, to vymyslí s eko proudem na své klábosnici PC. Jo, tihle zelení zanícenci jsou "cool" až do chvíle, než jim vypnou zločinný elektrický proud z nemravných zdrojů. Vánek neduje, slunko nesvítí, hnáty mrznou, PC je z LiOn vybité, OZE je v "pjordeli". Jest otázka, co si ti zelení nebožáci počnou? Pozvou Gretchen Thurnberg, coby úchylnou vědmu, aby zříkáváním "bla, bla, bla" zapudila black out, nebo hnáty zahřát v čerstvém kravinci? Jo, ale i krávy jsou na heretickém indexu "zelených Torqemádů", flautelence přežvýkavců a konzumace jejich svaloviny predikuje výskyt zločinných oteplovacích plynů. Co krok, to prd, řekla Babička, když šla na Zámek. Zatracený kyselo. Bude pan. P.Rada pro zákaz konzumace kysela, zvyšuje totiž plynnatost, a tudíž i zvýšené ppm nebezpečných plynů, ve smyslu Green deal. Pardon, omluva, pan P.Rada je polyhistor, odborník od topení v kamnech, přes geohistorii (geopalentolog), až po radionuklidy uhlíku. Nu, neberme ho, dokáže docela svými kompiláty pobavit.

J. Vintr 24.10.2021 3:00

My samozřejmě nemůžeme mluvit samostatně do věcí jiných zemí, ale doma si můžeme dělat co chceme. To, že posloucháme Brusel a "implementujeme" debilní nápady z Bruselu do našeho právního systému, není nezbytnost. Německý ústavní soud už před lety konstatoval, že německé právo je nadřazeno unijnímu a my bychom klidně mohli udělat totéž.

V. Braun 24.10.2021 2:47

"Kdo jiný, než naprostý idiot může schválit například projekt elektrifikace veškerých dopravních systémů současně se zásadním omezením výrobních zdrojů elektrické energie?"

Kdo jiný než naprostý idiot dokáže psát články takto nízké úrovně?

Z. Lapil 24.10.2021 1:05

Technický detail: blackout je terminus technicus pro případ, kdy přepětí (příliš mnoho elektřiny) někde ve vedení shodí pojistky, tím se ta elektřina vydá nejbližšími volnými dráty (to je fyzika, na to nemá žádný technik vliv), čímž vyhodí další pojistky a celá velká oblast se sesype jak domino a musí se znovu nahazovat, což trvá mnoho hodin až několik dní.

Technicky to může nastat i skrz nějakou havárii - je celkem jedno, jestli přestane fungovat vedení skrz vypadlé pojistky nebo skrz přetržené dráty.

Přihodilo se v r. 2006, kdy průšvih v severním Německu shodil mj. linku Španělsko - Maroko. Stojí za přečtení: https://nejedly.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=39287

Blackout není, když vám dodavatel vypne elektřinu.

Z. Lapil 24.10.2021 0:43

Na světě jen jitrničky Zachovají svůj tvar vždycky. Ani když je sníš, ty hejle, Neztratí tvar. Jenom špejle. (T. R. Field).

Z. Lapil 24.10.2021 0:39

Zní to dobře, ale faktem je, že unijní právo je v některých případech nadřazeno státnímu jaksi ze smlouvy.

Je ale pravda, že EU - a nemám ji rád - je tvořena jednotlivými státy a ve finále rozhoduje tak, jak rozhodují ty státy. Neboli Babiš jako zástupce ČR může mít a prosazovat nějaký názor, i když je samozřejmě pravda, že váhou ČR, což, řečeno s J. Cimrmanem, "není mnoho".

J. Vintr 24.10.2021 0:09

Přitom bychom se vůbec nemuseli podřizovat nápadům Bruselu. Stačila by malá legislativní úprava, kdy by se naše právo nadřadilo tomu unijnímu. V tom nám Brusel nemůže zabránit. Jsou na to i precedensy. Třeba Němci už to udělali dávno. Jenže u nás vládnou blbci a podělanci, kteří se třesou na dotace a nejspíš počítají s nějakou tou bruselskou trafikou až skončí v domácí politice.

H. Kotaz 23.10.2021 20:59

Nic jiného nás nezachrání.

J. Pallas 23.10.2021 20:41

EP má 705 královsky placených slouhů. Ale jinak souhlas.

J. David 23.10.2021 20:16

Ale proč ta příkrá slova, stačí test. Navléci od návrhářky Von der Lejno těhotenský mundůr pro "panzergrenadierin" na korpus naší Jourové, a nechat se jí nasoukat deklem do jakéhokoliv "tanku v tank". Klimakterické baby by v deklech neuvázly pupkem, ale těmi "koulemi na plicích" a klimakterickou nadváhou. Dovede si představit, že by Wittmann, či Tesařík měl za střelce Von der Leyno, nebo Jourovou? Asi by dlouho nepřežili.

P. Molík 23.10.2021 19:30

Postavit se na odpor proti řádění zelených džihádistů považuji za občanskou povinnost.

R. Fiala 23.10.2021 16:48

Správně a jasně napsáno, jen ta solidarizace s Polskem boihužel kulhá na obě nohy. Mj. i v klíčové kauze plynovodu NS 2. Podvratná a sebepoškozující snaha zmařit již hotový a aktuálně tak potřebný plynovod NS 2 je vedle neschválení ruské vakcíny Sputnik ukázkou tupé preference protiruské studenoválečné ideologie před reálnými potřebami a zájmy nás Evropanů. A to s tím rozdílem, že je odpovědnost za obstrukce přenesena lstivě na německé resp. unijní schvalovací (či spíše neschvalovací) orgány a zelenou pátou kolonu. Tím se zabijí hned dvě mouchy najednou - ta protiruská i protiněmecká.

V. Kain 23.10.2021 16:27

Po dvouměsíčním Black Outu bychom už nejspíše nebyli.Nebylo by vůbec nic ani ty potraviny mimo některých druhů které jsou trvanlivé.Ovšem nevím kde byste chtěl vařit např.luštěniny.Mimoto došlo by k drancování,loupežím,vraždám a nikdo by nic nevyšetřoval.Prostě konec civilizace.