19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

GDPR: Nestrašme a nebojme se

25. 5. 2018 – masivně medializované a téměř magické datum, pro mnohé strašák a zdroj nemalých obav i nákladů. Skrývá se za ním termín, kdy se stalo účinným nové evropské Obecné nařízení o ochraně osobních údajů, tzv. GDPR.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 29.5.2018 19:30

Ale houby - každý ajťák i bez masivní kampaně věděl, že může hlavně u staršího softu dojít k problému. Novější soft, jenž měl být déle provozován, se s ohledem na konec tisíciletí tvořil už dlouho předtím ...

A testovalo se to ...

J. Jurax 29.5.2018 19:55

Probůh, jakou změnu kódování ... :-)

P. Aron 29.5.2018 18:47

Re: Promiňte,

Pochopila jste to naprosto správně. Já jsem ve své práci nucen se zabývat GDPR. Přibyli další papíry, které už ani nikdo nezvládá číst. Kamkoliv přijdu jako klient a znovu někde něco aktualizuji, hned mi dají něco podepsat s omluvným úsměvem a já na to už jen chápavě : Aha, GDPR. Už si to lidová tvořivost také označila jako : Go Do PR....

P. Aron 29.5.2018 18:53

Re: Promiňte,

Pardon. ...Přibyly papíry....

R. Langer 29.5.2018 6:13

Jo, tak hlavně

že s GDPR jsem tu jistotu, kde se pohybují veškeré údaje o mě, rozhodně získal. To je zase článek o ho*ně, buď se nic neděje, a potom je GDPR zbytečné, nebo se něco děje, a potom to zase bude zneužité jenom pro buzeraci slusných lidí jako obvykle. :-P

J. Pospíšil 29.5.2018 3:12

No to je snad reinkarnace

toho slavného videa. "A kdyby vás někdo strašil."