Diskuse
FEJETON: Kam se to řítíme, draku?
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
J. Jurax
Inu, volný pohyb práce a osob,
kvůli němuž jsme my pošetilí kdysi jak ovce vlezli do EU, abychom si na něj stejně pěkně počkali, se přece nemůže týkat nějakých nýmandů z východu. To by tak hrálo, aby nám konkurovali!
A protože se cla uvnitř EU nesmí, vymysleli francouzští soudruzi náhradu.
Ono v té EU jsou si všichni soudruzi rovni, ale někteří jsou si rovnější. A my jsme si akorát rovni - a to ještě kdoví jestli.
Rád bych věděl, jak na tohle reagují naší čačtí a královsky placení europoslanci, jak naše eurokomisařka (je tam pro SPRAVEDLNOST a taky pro spotřebitele a rovnost žen a mužů) a jak náš premiér. Skepticky soudím, že nijak. A i kdyby reagovali, stejně by se kulové stalo - nanejvýš by možná další francouzský arogant po vzoru Chiraca žvanil něco o propásnutí příležitosti držet hubu.
Na co máme EU - na nic, na to druhé a pak ještě na přehršle hovadných nařízení, co jako podřízená gubernie musíme plnit. A na dotace, jež si napřed sami zčásti zaplatíme, jež jsou po započítání všech nákladů drahé, jež křiví trh i páteře a jež smíme použít jenom na to, co bruselský ouřada povolí. Není čas zvažovat czexit?
Jen vic a houst
porad je tu plno Cechu, kteri nahlizi Evropske stare staty Zapadu jako ten tak vyspely Zapad, standardni demokracie atp. Je treba se zbavit tech ruzovych bryli.
T. Hraj
vysavače, pomazánkové máslo, a teď jště...
Autor to bohužel posouvá do humorné, absurdní roviny. Navíc nepochopil motivaci tohoto paskvilu - tou není pomoc chudákum z východu s jejich nízkými platy).
Toto není výstřelek jako banány nebo žárovky. Jedná se o bezprecedentní útok na jeden z principů fungování evropského hospodářského postoru. Je to jednostranný protekcionistický krok francouzské vlády, kterým se ukončuje volný pohyb pracovních sil (jakkoli je nyní zúžen pouze na truckery). Důsledky budou nutně devastující.
Odpověď vlády ČR a zástupců v EP by měla být adekvátní a okamžitá.
I. Lyčka
Re: vysavače, pomazánkové máslo, a teď jště...
Když protekce, tak protekce. Prostě každý francouzský řidič, který se nachází na území ČR a který má vyšší plat, zaplatí pokutu ve výši rozdílu mezi svým platem a průměrným platem našeho kamioňáka :o)
P. Rudolf
A on nám autore
v minulosti někdo z vámi jmenovaných zemí bránil, abychom dnes měli stejné platy jako oni? Já měl do dnes dojem, že jsme si to zavinili sami. Víte-li víc, jsem jedno učho.
A. Alda
Dobře jste to napsal, pane.
Teď by to chtělo ještě přeložit do francouzštiny a publikovat na nějakých jejich čtenějších stránkách.
Jako odezva na toto opatření,
by měla česká vláda požadovat, aby ve firmách, které vlastní Francouzi a provozují je v Čechách, byly mzdy ve srovnatelné úrovni, jaká je v jejich mateřských firmách ve Francii.
A. Alda
Ano.
A vláda jistě takové opatření může se souhlasem parlamentu učinit. Leč neučiní tak.
B. Graf
Když má žabožroutská vláda starost o české šoféry...
...tak by jim místo pokut měla ten rozdíl do tamní minimální mzdy doplácet ze svého státního rozpočtu.
Určitě jsou ti řidiči pro francouzské občany mnohem užitečnější než ty hordy, co jim tam dělají binec a jimž se sype do chřtánů stále víc a víc.
Ale co čekat od národa, který zradil prosperující stát, předhodil ho náckům a pak na 40 let bolševikům - a to i přesto, že první československá republika byla prakticky francouzkou kolonií. Kdyby této zrady nebylo, byla by dnes tato země přibližně na úrovni Rakouska, Švédska, Nizozemí, ...
J. Lepka
Máme dvě komory parlamentu, plné všehoschopných politiků,
Tak proč místo nesmyslných tanečků kolem mýta atp. neuzákonit přirážkovou pokutu - daň pro všechny řidiče Evropy pobírající vyšší platy než našinci. Samozřejmě na notářsky ověřeném výpisu z berňáku a v češtině.A máme tu prostor pro další ministerstvo-úložnu pro vysloužilé matadory politické scény.
To je blbost, co ? No hlavně že naši zástupci v europarlamentu berou kolik berou a podobné diskriminační nesmysly jaké provozují frantíci, jsou mimo jejich rozlišovací schopnost.
To je franěmecký socialistický hnus.
Je mi ze západu mnohdy, zejména Německa a Francie, nablití... Dzp.
Tam, kde jsme byli v r. 1989, tj. v socialismu ...
zbytek si domyslete sám.
Re: Tam, kde jsme byli v r. 1989, tj. v socialismu ...
Zatím, co my jsme se snažili po "sameťáku" u nás budovat kapitalismus s lidskou tváří, uniklo nám, že západ buduje socialismus s lidskou tváří.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz