28.3.2023 | Svátek má Soňa


Diskuse k článku

ENERGETICKÁ KRIZE: Vina je na Evropské unii

Realismus je to, co chybí unijnímu přístupu k energetice, ale i ekologii a „klimatismu“. Proto EU ženě členské státy hlouběji a hlouběji do neřešitelné situace závislosti na elektřině, která bude nedostatková a nikdo neví, jak drahá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Smutný 5.10.2022 15:11

Opět souhlas. Je jasnou strategií zelených dotačních šíbrů a oligarchů odklonit co nejvíce peněz pro soláry, větrníky a další OZE, takže na jádro nakonec nezbyde dost prostředků. Pak bude třeba naplnit vizi zelených věrozvěstů Leyenové a Timmermanse, že to, co nás do krize dostalo, tedy OZE, nás v několikanásobném větším objemu prý spasí. Zelená idiocie se šíří jako mor umně živená klimatickou hysterií. Ovšem úzká elita na zbídačení stamilionů Evropanů pohádkově (z)bohatne.

B. Carina 5.10.2022 10:27

... vyšumělo. Problémem bylo spíše samotné překročení sovětské linie americkou armádou, než to, co odtamtud odvezli. Nejsem se jist, zda vůbec Sovětský svaz věděl o tom, že uranová ruda nebo uran se nachází v daném místě. Američané se to dozvěděli v podstatě zpravodajskou činností, povídáním s civilisty, kdy se ptali různých vědců a profesorů, kde by tak asi mohlo být německé centrum zpracování uranu.

B. Carina 5.10.2022 10:07

Slovo ukradli je přece jen trochu drsné. Ale pravdou je, že zásoby uranu, které měla třetí říše, se nacházely na území, které mělo být obsazeno Rusy, což znamenalo, že i veškeré válečné kořisti patří tomu, kdo podle dohody má mít nad ním správu. Američané věděli, že zásoby německého uranu se nacházejí několik desítek kilometrů v sovětské zóně. Rudá armáda to nevěděla, nebo jí neměla ještě plně pod kontrolou. Americká zvláštní skupina složená z vědců a techniků plus nějaký doprovod klasických vojáků lstí ("bacha, chystáme se to tady bombardovat"), překročila linii a za pár hodin uran, nebo uranovou rudu, v několika náklaďácích odvezla. Sovětskýký svaz proti tomu formálně protestoval, ale nebylo to nějak velké fópa. Víceméně to šumělo...

J. Strakoš 5.10.2022 5:50

Pane Smutný, rozumím, že chcete dotační peníze nepromrhat, ale využít nějak jinak - rozumněji. S tím nelze než souhlasit, nicméně se domnívám, že k tomu nebude stačit pozměnit drobná pravidla hry o dotace, ale "hru" celkově - žádné dotace a žádné řízení z vyšších, vzdálených míst.

Protože pokud se nezmění základní nastavení, pak bude vždy docházet k tomu, že sice potřebujete nějakou investici (v tomto případě další stabilní reaktory), ale peníze musíte utratit za jinou věc (v tomto případě OZE) a ještě do toho vrazit své vlastní, které pak budou chybět jinde - jednoduše proto, že ten kdo rozhoduje je daleko.

M. Smutný 5.10.2022 0:43

Pane Strakoši, souhlasím plně, že dotační socialismus drahého a nesmyslného přerozdělování je darebáctví. Nicméně pokud by byla šance přímo neodmítnout EU dotace na soláry, ale přesměrovat je buď nejlépe na budování jádra, nebo aspoň zateplit české starší byty. Dotovat jakékoli OZE při těchto cenách elektřiny je zločin korupce.

M. Smutný 5.10.2022 0:36

Zdaleka nejhorší, pokud se z trubek úplně vytratí zemní plyn. Podle předpisů musí po opětném naplnění potrubí technik zkontrolovat KAŽDÉ ODBĚRNÉ místo jako prevenci rizika exploze. Kolik že máme odběratelů plynu?

P. Zahrádka 4.10.2022 19:39

no ale moc mu to netlampá

M. Smutný 4.10.2022 16:31

Takže zlé USA nařídily Německu před 20 lety šílenou Energiewende? Zlovolný Bílý dům nařídil Německu rostoucí závislost na ruském zemním plynu? Vláda USA nařídila Evropské komisi a Evropskému parlamentu schválit zelenou ideologii Green Deal for Europe a její legislativní balíček Fit for 55? Víte, že také Biden je zcel ve vleku zelené ideologie a nyní schválili budget 400 mld. dolarů z většiny na výstavbu OZE a podpory elektromobility? Nejste schopen pochopit, že zelená idiocie nyní prosí ostatní země, aby zvyšovaly těžbu fosilních paliv a modlí se absurdně, aby se nevrátily chladné zimy, což je vlastně cílem zpomalení či dokonce zastavení růstu teploty na planetě? Jděte k šípku se svými konspiračními výlevy proti USA. Kromě naivity a šíření ekoalarmismu mainstreamovými médii je hlavním cílem přesunout zisky z dotací OZE do kapes nové zelené oligarchie a strachem, deficitem a drahotou energie lépe ovládat občany dosud svobodného západního světa. Ale větřím v kolektivní moudrost voličů - příklady Švédska a Itálie budou mít následovatele.

M. Smutný 4.10.2022 16:21

Souhlas. Habeck se skřípením zubů a pod tlakem ostatních členů vlády i veřejnosti milostivě povolil provoz dvou JE na jihu Německa do března 2023. Nic na tom nemění, že zavřít si postupně 24 moderních JE a jako zdroj zachraňující nestabilní a přerušované OZE si zvolil plyn stejně emisní pro planetu jako uhlí je rovno IDIOCII. Němci na špici v nultých letech z JE kryly až 32 % spotřeby elektřiny, bryzu to bude NULA. A letos v zimě mají Češi s elektřinou šetřit, abychom mohli pomoci Německu. Za 1. kvartál se z ČR vyvezly 3,3 TWh do Rakouska a 2,2 TWh do Německa. Ale obě země budou mít brzy smůlu: Zezelenalý ČEZ odstavuje zdroje z uhlí tak rychle, že v roce 2025 už budeme muset 10 % čisté spotřeby importovat (zatím 10-12 % vyvážíme, delta bude tedy mínus 20 % za tři příští roky!). Za kolik a odkud, to je ČEZu jedno. A vládě zřejmě také?

M. Smutný 4.10.2022 16:13

Souhlasím s vámi, že vinu mají především vlády národních států, tedy všech členů EU, jež se pokorně a pasivně podvolují (to jsem v článku napsal) zelené ideologii za toku miliardových dotací, které jsou vlastně politickou korupcí. Dotace mrzačí náš energetický mix, který prý je v národní kompetenci, když desítky miliard jsou výlučně určeny pro solární a další OZE. A přitom národní vlády vysílají začasté do Bruselu politiky 2. a 3. kategorie (flagrantním příkladem je von der Leyenová, která málem zdevastovala jako ministryně obrany SRN bojeschopnost Bundeswehru), kteří se pak snaží stále zvětšovat svou moc s využitím obří byrokracie EU plodící stále větší nesmysly nadřazené přitom národní legislativě, aby zdůvodnila svou existenci. Buď dokážeme zevnitř EU vrátit ke své podstatě, nebo se EU rozpadne za jásotu Putina, Číny i dalších zemí.

V. Hlad 4.10.2022 15:41

Lidovky.cz

"EU rozdělí dvacet miliard eur na podporu energetické nezávislosti"

Přeloženo :

Ukradneme vám 20 miliard, které natiskneme a pošleme je do Číny,očištěné od provizí našim zelenýn šíbrům.

M. Krátký 4.10.2022 14:24

naprostý souhlas R^R^R^

L. Novák 4.10.2022 14:20

Scholz: Budoucnost Německa je v CO2 neutralitě a energetické bezpečnosti

https://oenergetice.cz/nemecko/scholz-budoucnost-nemecka-je-v-co2-neutralite-a-energeticke-bezpecnosti

:-)

L. Novák 4.10.2022 12:18

Čína přesměrovává dodávky amerického LNG do Evropy. A vydělává na tom miliony dolarů

https://www.info.cz/wall-street-journal/cina-presmerovava-dodavky-americkeho-lng-do-evropy-a-vydelava-na-tom-miliony-dolaru

P. Sura 4.10.2022 11:42

Vynikající exaktní a přehledné shrnutí. Teď ještě najít způsob, jak to namlátit do hlav nablbému lidu, aby konečně přestal do svých čel volit absolventy humanitních oborů, kteří jsou indoktrinovaní zelenou propagandou a k řízení ekonomiky států jsou nepoužitelní.

L. Novák 4.10.2022 10:49

Ty tvoje proruské žvásty si nech pod úvodník, tam se ztratí... když už tě z iDnes vymázli. :-P

L. Novák 4.10.2022 10:47

Přesně! !!R^ Pak si ale všichni budeme muset prožít cosi jako státní finanční a energetický bankrot.

J. Hejna 4.10.2022 10:41

Je to marný, je to marný.

Jde jen o to, kdy bude překročena mez pevnosti.

V. Novak 4.10.2022 8:54

Nepochopit souvislost může jen idiot - LNovák...

R. Tichý 4.10.2022 7:40

To jsou drzouni ti Ukrajinci. Nechteji se prichylit k ruske brize a spat v naruci ruskeho medveda.

O. Roldan 4.10.2022 3:16

Skupinová iracionalita neboli group think je děsivá.

M. Gróf 4.10.2022 2:43

Jakkoliv s vaším odporem k EU souhlasím, chtělo by to hlubší rozvahu co to přinese a čemu to ublíží. Dokud naši hlavní obchodní partneři zůstanou "na druhém břehu", může to být pro malou ekonomiku velmi nepříjemné, ne-li likvidační. UK má USA a Commonwealth. Co bychom po odchodu z EU měli my? A tedy ještě jedna přízemnější věc - kde bereme jistotu, že po odchodu z EU místní politici budou dělat "rozumné věci"? Nezapomínejme, že máme éru dotací a populismu, získat voliče pro "rozumnou ekonomiku" je dnes prakticky sci-fi.

M. Gróf 4.10.2022 2:30

Přijde mi, že neustálé opakování zjevného (největší příčina průšvihu je grýndýl/brusel) je zde nošením dříví do lesa. To lidé vědí. Zajímavější otázkou je, co s tím dělat, nechceme-li se dožít skutečného konce civilizace.

Čekat na to, že vzniknou strany, hájící tuto myšlenku, nadpoloviční většina voličů je zvolí a oni hrdinně pošlou brusel tam kam náleží mi přijde být skoro úsměvné ... kdyby to nebylo k pláči.

H. Vogel 3.10.2022 23:37

Brecík je zdroj správný, vše jest podloženo, Brecíku patří vělíkaja Růs ...

L. Novák 3.10.2022 23:25

P. Brecík je jedním z Putinových tlampačů na NP.

L. Novák 3.10.2022 23:23

Do diskuze k energetice může takový příspěvek vložit jen debil... P. Brecík Rv!!

J. Jurax 3.10.2022 22:17

To jistě. Jsou ovšem pro Putina idioty užitečnými.

P. Brecík 3.10.2022 21:56

Musíme šetřit - protože !!.... Výňatek z článku R.-K. Maie v Tichys Einblick z 29.9. 2022 - USA naléhají na EU, aby přeposílala do Kyjeva víc peněz, i na americké zbraně. V zákulisí vyvíjí vláda USA nátlak na EU, aby měsíčně platila 3,5 mld. euro ukrajinské vládě. Těmito penězi mají být placeny americké zbraně. Podle Financial Times došlo na okraji zasedání valné hromady OSN k řadě různých setkání mezi zástupci EU, Ukrajiny a Bidenovy administrativy. A šlo natvrdo o peníze.

Podle Financial Times "USA naléhají na země EU, aby urychlily a zvýšily finanční podporu Ukrajině, zatímco Mezinárodní měnový fond hledá nové cesty, jak na Ukrajinu poslat hotové peníze". Ukrajinský premiér Smyhal řekl na setkání s předsedou Evropské rady Michelem, že Ukrajina nutně potřebuje každý měsíc 3,5 mld. euro. Peníze musejí přitékat co nejrychleji a je mu jedno, jestli půjde o příspěvky, nebo o půjčku. Zástupci USA to však vidí tak, že by se o půjčky jednat nemělo, měly by to být nevratné příspěvky. 8-o

J. Vintr 3.10.2022 21:54

V EU neomezeně vládne nevolená Evropská komise, zcela nepochybně řízená někým z pozadí. A ten někdo chce Evropu zničit a z jejích obyvatel udělat žebráky (tedy z těch, kteří to přežijí). EU i vedoucí politici jednotlivých států jsou jen nástroj.

V. Němec 3.10.2022 21:38

Kdo chce pochopit podstatu šílenosti rozhodování v EU, měl by si přečíst Mňačkovu knížku Jak chutná moc.

O nic míň nejde, než o chuť Velkého Bratra Úředníka EU ovládat ostatní, hlavně ty, co na něj pilně pracují.

[>-]