28.10.2021 | Den vzniku samostatného československého státu


Diskuse k článku

EKONOMIKA: Zavřete fabriky! Až to bude nezbytné

Nekontrolovaný provoz v průmyslových podnicích je v této chvíli hlavním důvodem, proč se počty nakažených koronavirem, a tím i nemocných a hospitalizovaných budou dál zvyšovat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. John 15.3.2021 10:22

Částečný lockdown má jen symbolickou účinnost, blížící se k nule. Je to jako nabírat vodu cedníkem.

Jde jen o to, aby slepice jménem Epidemie snášela zlatá vejce co nejdéle. Největší byznys je s povinným testováním, drahými "moderními" i když neodzkoušenými léky, respirátory, rakvemi,... Proti tomu jsou vakcíny drobné. A lidí je jako sr**ek, jak říkal Hamáček.

L. Harvánek 15.3.2021 7:38

Teď, když se začalo ve výrobních závodech testovat, dochází se ke zjištění, že pozitivních je pouhé 1 - 2% testovaných. Takže zakopaný pes (zatím neviditelný) bude někde jinde.

P. Hatina 15.3.2021 1:26

Mimochodem, zrovna teďko Mutti Merkell mejou hlavu, jak to celé od začátku zvorala.

Namísto toho aby už vloni v letě začala shánět pro Němce dost vakcíny, tak se dala popsanou cestou masového omezování s kompromisy? A kde je Německo teď, ve srovnání s Velkou Británii?

Asi jsme si nevybrali ten správnej vzor,

J. Kouřil 14.3.2021 18:15

Přesto, že testování nařízené ve fabrikách prokázalo, že tam žádný vysoký výskyt pozitivních není, bude se zvažovat zavření fabrik. To jsou tu všichni dementi, nebo co to má znamenat?[>-]

P. Hatina 15.3.2021 1:32

Bohužel, ta data se dají vykládat různě "Přesto, že "nějak provedené . testování nařízené ve fabrikách prokázalo, " Ono jde totiž o to, že vláda /jak je nyní jejím zvykem, to testování vůbec nezařídila, ale ponechala firmám, aby si ho provedly, doslova jak chtějí....;-D

M. Pivoda 14.3.2021 16:28

Pozdě bycha honiti!

https://www.ted.com/talks/bill_gates_the_next_outbreak_we_re_not_ready?language=en

K. Machala 14.3.2021 3:20

Stacilo by 5 dni plus oba vikendy okolo a potom delsi smeny, dohnalo by se to. Misto zbytecneho rouskovani na prazdne ulici.

P. Hatina 14.3.2021 5:14

S tím tedy vůbec nepočítejte. Musíte vzít do úvahy, že i ten lockdown mimo podniky není dokonalý, a lidi stejně camraj po ulicích, choděj nakupovat, tedy často jezděj s MHD, atd,. atd.

Takže, můj odhad je minimálně 14 dní (spíš pro jistotu 20), ale absolutní , čili, nakoupit si předem zásoby, a po celou dobu zákaz vycházení z domu, kontrola jestli se neslejzaj sousedi, žádný nákupy, lékárny nic, žádné vycházky , mimořádné pochůzky

Pokud by někdo něco potřeboval, musel by to nahlásit a řešilo se to nouzově, buď mu to dovézt, nebo ho odvést sanitkou s izolací

I v případě těch nutných provozů (elektrárny, nemocnice, policajti?) pouze v mimořádném provozu, na seznam jmen, kde byli po tu dobu izolovaný, a tam i přespávali,..

Potom, by to snad, s pomocí boží mohlo zafungovat. Tedy, pokud se vědátoři někde nesekli a není tam jiná díra...

F. Jan 14.3.2021 12:41

Já doufám, že ty jsi zalezlej doma s nákupem na několik týdnů a nevylezeš ani vyhodit odpadky. No jen tak mimochodem, co by se dělo po tom, co by se ukončil zákaz vycházení? Nařídil by se hned novej, aby se covid zase nerozšířil? A tak pořád dokola několik let? Tak dlouho bude totiž trvat očkování pod taktovkou EU a naší vlády! Jdu "camrat" na procházku do přírody. Přeji ti hezký osobní lockdown bez cíle..Rv

P. Hatina 14.3.2021 13:49

Jenom kontatuju co by se muselo udělat, aby ten lockdown fungoval. Jestli to není možný tak se neměl dělat vůbec..

I. Spálený 14.3.2021 17:40

On začíná fungovat až po 5 týdnech. 2 týdny se to víc šíří doma a další 3 týdny to klesá do výchozího stavu. Pak prudký pokles.

P. Milan 14.3.2021 15:13

Jo, za takových podmínek by to po dvou týdnech mírně kleslo.

A co by bylo dál?

P. Hatina 14.3.2021 16:04

Jenomže, proto jsem popsal tak přísná opatření, a na až 20 dnů, aby to onemocnění "vymizelo", a ta infekce by se neměla ani potom šířit od koho.

Pokud by pokračovala dál, tak to znamená, že se epidemiologové mýlí v popisu šíření té nemoci, ale pak už nepomůže vůbec nic..(možná ani to kočkování)

P. Milan 14.3.2021 16:49

Jenže ono by nevymizelo, jen se utlumilo. Když pro nic jiného, tak proto, že hranice také nelze zavřít. Na to je dnešní svět už příliš propojený. Maximum možného by bylo takové utlumení, že by bylo možno DŮSLEDNĚ trasovat, ale obávám se, že ani to není v silách našich institucí.

P. Hatina 14.3.2021 16:59

Jistě, hranice by se potom zavřít musely , aspoň tak jak to mají v Anglii, tedy každý příchozí na 10 dní do karantény a ještě si jí zaplatit.;-)

Takže asi jedinej problém by byl s řidičema nákladní dopravy..To by se muselo nějak dořešit.

R. Langer 14.3.2021 6:06

Matko přírodo, kdo vám tyhle kraviny nasadil do hlavy? Ale klidně se zavřete, a nevycházejte celý rok, nikomu scházet nebudete... :-P

P. Hatina 15.3.2021 1:16

No a co asi celej rok děláme jinýho? Ale nějak to nepomahá..;-D

T. Bubeníček 13.3.2021 21:36

Ten Holub je dobrej pták. Asi si myslí, že fabriky, co vyváží na export klidně zavře a jejich odběratelé počkají, až se češi milostivě rozhodnout je zase otevřít. Nehledě na to, že testování ve fabrikách ukazuje, že to s těmi ohnisky nebude tak žhavé.

P. Milan 13.3.2021 23:21

Dost dlouho byl v Respektu, nedivte se.

J. Urban 13.3.2021 14:07

Zavrit prumysl by mohla byt posledni rana do vazu, mozna bychom umirali mene na covid, o to vice ale pak hlady. U velkych fabrik se divim jednomu: testovani svych zamestancu uz mohly zavest davno, bez ohledu na vladu a jeji narizeni. Asi by dnes ve Skodovce nemuselo byt pres 600 nemocnych.

R. Polášek 13.3.2021 13:05

Uzavřít fabriky kvůli covidu je nesmysl. Za prvé téměř všichni pracující ve výrobních provozech už nyní mají při své práci odstupy 2 metry nebo vyšší, současně tovární haly mají mnohem vyšší stropy než běžné místnosti a je tam větší výměna vzduchu, tudíž vzájemné nakažení je minimální. Semeništěm nákazy v továrnách nejsou výrobní provozy, ale kancelářské provozy, hlavně všelijaké open office.A tam zase spousta lidí pracuje doma.

Za druhé mnohonásobně větší náhrady než domů poslaným zaměstnancům firem by stát musel vyplácet za ztracené příjmy firem a penále a pokuty za nedodržené smlouvy o dodání vyrobených produktů.

A za třetí u mnoha majitelů firem by stát musel vyplácet náhrady za zrušené výrobní provozy nebo rovnou celé zkrachovalé firmy, protože spousta firem pracuje v takovém prostředí, třeba v automotive, že při jejich jednostranném uzavření a nedodání vyrobených produktů podle smluv by jejich klienty okamžitě převzakla zahraniční neuzavřená konkurence. A nové klienty by se už firmám často nepovedlo sehnat, takže by ty konkrétní výrobní provozy nebo rovnou celé firmy taky mohly snadno úplně skončit.

Z. Lapil 14.3.2021 10:12

Ve velkých podnicích bych se bál šaten. Hodně lidí na malém prostoru a stačí jeden nakažený kabát z tramvaje, pokud možno navlhlý ranní mlhou a zavřený ve špatně větrané skříni, a je zle.

J. Kouřil 13.3.2021 12:06

Autor je totálně ujetý. Jednak by se Česká ekonomika ze zastavení dostávala léta, jednat objetivní výsledky testování ve fabrikách ukazují, že tam žádné ohnisko není. Covid je vir, který si dělá co chce, se šíří bez ohledu na přijatá opatření, což potvrzují douhodobé statistiky ze všech zemí světa. Jediné účiné a snadno použitelné opatření je včasné zahájení léčby u postižených, kterým se jí většinou dostává už příliš pozdě. Počty pozitivních nic neříkají o skutečném průběhu infekce v ČR, protože je mnohem více lidí, kteří covid prodělají bez testů.

A kdybychom neměli hysterická média a nesmyslnou byrokracii, viděli bychom, že se prudce zvyšuje úmrtnost kvůli zanedbané nebo opožděné lékařské péči, což se zatím z části svádí na covid. Ale tohle nás bude provázet několik dalších let. A výsledkem bude více mrtvých, než na covid, nemluvě o drastickém snížení životní úrovně a vdělanosti v Česku.[>-]

F. De Winter 13.3.2021 10:31

Máme 20 tisíc mrtvých. To je v 10 milionovém státě 2 promile. Promile je 1/1000.

Takže příklad, který si umíme představit:

V obci s 1000 obyvateli zemřou na nějakou nemoc 2 lidé. Jeden v 72 letech a druhý v 86 letech.

Kvůli tomu se v obci zavře škola, kadeřnictví, papírnictví, železářství, tělocvična, posilovna, bazén, hřiště, sportovní klub, kulturní dům, nařídí se nošení hadru na hubě na veřejnosti, zákaz vycházení po 21 hodině a návštěvy sousedních vesnic.

Ale to není všechno, oni kvůli tomu zadluží každého obyvatele vesnice 100 000 korunami a ještě se zaručí za dluhy sousedních obcí. Ono to ve skutečnosti vlastně bude 200 000, protože polovinu obce tvoří důchodci a úředníci a ti nic splácet nebudou. Na to budou muset vydělat ti, co vytvářejí nějaké hodnoty a v budoucnu také děti, kterým je teď odpíráno právo na vzdělání.

Je čas to změnit, je čas vzít si svou svobodu zpět. Zatím to je ještě možné u voleb. Ale pozor, ne všichni nabízejí změnu. ODS, KDU-ČSL, TOP09, STAN a Piráti jsou sice opozice, ale změnu nenabízejí. Oni říkají, že budou dělat to samé, jen lépe. Jedinými stranami, které nabízí změnu přístupu, jsou SPD a Trikolóra, u které není jisté, že se tam dostane.

Že to jde i jinak dokazují Švédsko nebo Bělorusko. Naopak lockdown nefunguje a nefunguje nikde. Lockdownem virus nezmizí. Jen se celá krize natahuje v čase za cenu katastrofálních ekonomických a lidských ztrát.

V. Kain 13.3.2021 12:40

Ty provozovny a mnoho dalších které byly uzavřeny úzce souvisí s nouzovým stavem a nouzový stav je dobrý s uskutečňováním kšeftů které by normálně nebyly možné.Ty provozony jsou až úplně poslední kde se šíří virus.A tak zatím co drobní podnikatelé pláčou neboť stát se k nim chová jako macecha,tak na druhou stranu paní Schillerová rozdává o stošest.Několika tisícové odměny za práci svým lidem kteří za tu práci pobírají vysoké platy a tak ty velmi vysoké odměny jsou za co?Myslím ,že by se za to měla zodpovídat.

V. Kain 13.3.2021 12:42

Oprava: několikasettisícové

S. Kubů 13.3.2021 10:17

Několik tezí dvou nevolených pánů:

„Rozvolnění maximálně za obec, nic většího bych nepovoloval, říká Smejkal“. (idnes, 11.3.2021)

Epidemiologa IKEMu a člena Rady vlády pro zdravotní rizika Petra Smejkala, který chystá odbornou poradní skupinu, Levínský považuje za špičkového odborníka. „Smejkal v lidech budí důvěru“, dodal matematik, který zatím nabídku stát se členem komise nedostal. (z textu „Využijme Velikonoc, ať se zavře úplně všechno, navrhuje MATEMATIK Levínský“. idnes.cz, 9.3.2021)

„Spoluautor PES Levinský: Otevíráme moc rychle“ (REFLEX, 3.12.2020)

„Teď je cesta zavřít průmysl, říká matematik a ředitel Centra pro modelování biologických a společenských procesů René Levínský. Stojí si za modely, které v BISOP tvoří, i když ty poslední přesně nevyšly.“ (REFLEX, 12.3.2021)

Je potřeba stále zdůrazňovat: Oba pánové jsou nevolení. A komu jsou odpovědní ? Neříká se v karbanictví takovým "kibicové" ? A jaký mají jako takoví mandát ke snaze ovlivňovat naše životy ?

Jak je to s § 357 Šíření poplašné zprávy (Trestní zákoník, HLAVA X Díl 6), to ponechme na zvážení jiných odborníků.

M. Frank 13.3.2021 16:00

Pokládám Levínského za nezodpovědného šiřitele bludů.

S. Kubů 14.3.2021 2:00

Tak jsem před chvílí odtrpěl rozhovor s tímto pánem v REFLEXu (12.3.21):

On si opravdu myslí, že když uchováme co největší část populace s panenskou imunitou vůči SARS-CoV-2 ( i kdyby to bylo v něčí moci), že nastane ráj na zemi ? Ale vždyť to se přece už stalo (otázka je, čí zásluhou) vloni na jaře..!

Kromě toho – odzbrojující je ta jeho jistota, že časová koincidence rovná se kauzalita.

Jinak se obávám, že jeho výroky v průběhu rozhovoru, zejm. kategorické konstatování, že „buď bude od pátku před Velikonocemi (tj. o týden později, co má současný „lockdown skončit, nemluvě o tom, že současný nouzový stav je vyhlášen zatím jenom do 28.3.) až do Velikonočního pondělí deset dní zavřeno VŠECHNO, nebo bude lockdown ještě další měsíc“ , ale zejména jeho tvrzení o tom, že „naším současných chováním, tj. promořováním a očkováním si vytváříme další mutace, které imunitu dokážou obejít“ se docela dobře mohl dopustit Šíření poplašné zprávy podle § 357 TZ.

V. Hodorka 13.3.2021 9:59

Jen 1-2 procenta pozitivnich lidi ve firmach a tovarnach po narizeni povinmych testu. Tak proc tovarny zavirat? Dulezitejsi je chovat se zodpovedne. Nehoufovat se, neporadat party, nosit respiratory, myt si ruce apod. Jenomze to ta cast cechu se slovanskymi koreny, kteri si mysli ze jsou nejchytrejsi na svete, neni casto schopna pochopit. Podivejte se do nemecka, tam to funguje. Je tam 10* lepsi situace nez u nas. Proste zodpovedni nemci. Tam je treba hledat inspiraci andreji a ne v srbsku ci madarsku.