18.1.2020 | Svátek má VladislavDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EKONOMIKA: Trumpovo „vnější ochranářství“...Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 52, poslední: 8.2.2017 21:43, přehled diskusí

Zpráva ze dne 8. února 2017:
Autor: M. Pivoda Datum: 8.2.2017 17:24

Biotech Comes Out Against Trump’s Immigration Ban

In an echo of the larger tech industry’s opposition to the Trump administration’s immigration ban, more than 160 Biotech executives have now come out against the ban. They arguing that the measure, along with potential changes to the country’s H-1B visa program, will damage the culture of innovation that propels the industry toward life-saving drugs, therapies, and cures. ...

Fandím Trumpovi.:
Autor: Z. Rychlý Datum: 8.2.2017 10:29

V USA však nežiji a tudíž mám informace o USA zprostředkovaně přes méé-éé-dia. Tak jsem si pro hodnocení vybral jednoduché kriterium. Pokud genderistky, aktivisté, levičáci, dobrotrusové a socani všeho druhu ječí jak pominutí - dělá to Donald zjevně dobře. Pokud mi o morálce káže miliardářka Madonna a drží se přitom v rozkroku, a o potřebě rozdělit se mi káže obrovské limuzíny miliardář Bono se slunečními brýlemi za 1000$ na nose, tak děkuji za to, že v tomhle světě šílenců existují Trumpové s normálními reflexy. Nezávidím ani Bonovi, ani Madonně nic z jejich jmění, ale ať mi nekážou cosi o vodě, to je chucpe.

Sice mám k protekcionismu nedůvěru od chvíle, kdy jsem se dostal k článkům F.Bastiata, ale kdo ví, třeba to pomůže. Bezhlavé předávání výrobní aktivity do montoven s lacinou prací sice je zviditelněné svým tlakem na snížení ceny, ale vyvolává to problémy, které vidět tolik nejsou a řešit by se měly. Trump to možná neřeší ideálně, ale alespoň něco dělá. Setrvat v obamovštině by mělo pro USA ještě katastrofálnější důsledky.

Neodpustím si však výtku panu ekonomickému expertu. Bývaly USA kdysi tak samostatné a soběstačné, že si izolacionismus mohly dovolit. Ta doba je nenávratně v (_;_) a USA dluží, kam se podíváš. Takže jakési mylné premisy nemůžou vést k rozumným závěrům. Prostě tlachy - zřejmě ekonomická okurková sezóna.

Re: Fandím Trumpovi.:
Autor: J. Šimek 066 Datum: 8.2.2017 10:55

Madonna a Bono jsou chucpe, miliardář sloužící chudému bílému muži je teda jako co, fandile? :o)

Re: Fandím Trumpovi.:
Autor: Z. Rychlý Datum: 8.2.2017 11:43

Nasírač levičáků, co ?

Re: Fandím Trumpovi.:
Autor: J. Šimek 066 Datum: 8.2.2017 13:39

Že by Madonna a Bono byli nasírači levičáků :o)

Re: Fandím Trumpovi.:
Autor: Z. Rychlý Datum: 8.2.2017 15:27

To jsou právě ti levičáci a dobrotrusové, které Trump nasírá. A nedělejte ze sebe blbce, který nechápe.

Re: Fandím Trumpovi.:
Autor: J. Šimek 066 Datum: 8.2.2017 18:10

Já nemám dělat blbce a pro vás je miliardář ten pravý Robin Hood :o)

Re: Fandím Trumpovi.:
Autor: Z. Rychlý Datum: 8.2.2017 20:27

Trump jako Robin Hood ?? No, přiznávám, že tohle uvažování nechápu.

Re: Fandím Trumpovi.:
Autor: J. Šimek 066 Datum: 8.2.2017 21:15

Co jiného je ten, který slibuje stáhnout práci ze světa pro své chudé voliče :o)

Re: Fandím Trumpovi.:
Autor: Z. Rychlý Datum: 8.2.2017 21:43

Ale ten Trump vás nasírá, žejo ? Jo Hilarka, to byla pohodička! Jen houšť Doníku, to je kvílení! Rajská hudba.

Re: Fandím Trumpovi.:
Autor: J. Schwarz Datum: 8.2.2017 19:46

Bastiat je fajn, ale jeho příklady často platí buďto pro jednotlivce nebo pro skupiny jako celek. Pro celou zem / počítáno v průměru / je liberální obchod výhodný. Ale co jednotlivé vrstvy obyvatel? vezměte si že v každé populaci je přibližně stejné rozdělení inteligence nebo fyzické síly bez ohledu na to jestli je bohatá nebo chudá. Pokud žijete v bohatší zemi a jste miliardář, snadno nahlédnete že vaše výrobky mnohem levněji vyrobí dělník v Bangladéži než u vás. Přemístíte tam tedy výrobu. Ovšem tím se stane nějakých 30% obyvatel vaší země nezaměstnatelnými, neb dovezené výrobky budou levnější než kdybyste platil dělníky doma na hranici přežití. Zbytečné / pro vás / lidi ovšem vystřílet nemůžete, někdo je musí živit. Vy to nebudete, neb zaplatíte daně ve výši 2% na Bahamách... A náklady si rozdělí zaměstnanci a majitelé menších firem produkujících špičkové výrobky doma, tedy lidé schopní a pracovití... Takže takový "liberalismus" je výhodný pro vás jako miliardáře ,pak pro ty "sociálně slabší" co dostanou v dávkách víc než by vydělali prací a hlavně pro levičáky, kteří se o ty "slabé" starají a díky tomu si žijí jak prasata v žitě.

Re: Fandím Trumpovi.:
Autor: Z. Rychlý Datum: 8.2.2017 20:42

No, není to jednoduché. Všechno má své věci viditelné a věci, co tak zjevné nejsou. V těch otázkách ochranářství Trumpovi moc nevěřím, ale třeba mu to vyjde. Ale 100 dní bych mu dal.

Na co Klausovi pohrobci nepřijdou:
Autor: M. Pivoda Datum: 8.2.2017 10:29

To, co by mohlo potenciálně významněji ohrozit USA není ochrana trhu s výrobky a komoditami, ale omezení zahraničního talentu, který už alespoň jedno století proudí jednosměrně do USA. Říkávalo se to mu "brain drain".

Takže právě proto dnes proti Trumpově zákazu vstupu zahraničních občanů do USA protestuje především americké Křemíkové údolí (inovační bonanza USA).

Re: Na co Klausovi pohrobci nepřijdou:
Autor: Z. Rychlý Datum: 8.2.2017 10:37

Opět kecy. Do USA proudí v milionech služky a zemědělští sezónní dělníci. A do Evropy zase samý doktor gynekologie. Vy už ten brain máte úplně vydrain! Jak může inteligent plácat takové hlouposti! Nebo máte v hlavě ještě staré firmwáre?

Zelená karta pořád existuje a dá se využít.

Re: Na co Klausovi pohrobci nepřijdou:
Autor: J. Šimek 066 Datum: 8.2.2017 10:59

A ty služky a sezónní dělníci jsou teroristi nebo berou práci rozzuřenému bílému muži, kterou jim slibuje Trump ?

No hlavně, že máte u ostatních jasno o obsahu hlavy, tydýte :o)

Re: Na co Klausovi pohrobci nepřijdou:
Autor: Z. Rychlý Datum: 8.2.2017 11:46

Jo tak oni jsou to samí elektronici a technologové, o kterých tu píše umělá enteligence, ahá! tydýte jeden.

Re: Na co Klausovi pohrobci nepřijdou:
Autor: J. Šimek 066 Datum: 8.2.2017 13:41

A s čím polemizujete, když jsem nic takového nenapsal :o):o):o)

Re: Na co Klausovi pohrobci nepřijdou:
Autor: Z. Rychlý Datum: 8.2.2017 15:29

ale Pivoda jo. Tak nevím na co teda reagujete.

Re: Na co Klausovi pohrobci nepřijdou:
Autor: J. Šimek 066 Datum: 8.2.2017 18:12

Tak se držte vlákna, umělče :o)

Zdeněk Rychlý reaguje sice rychle, ale bez znalosti stavu:
Autor: M. Pivoda Datum: 8.2.2017 11:35

Současný stav v USA je takový, že platnost Trumpova dekretu (o zákazu vstupu občanů z vybraných zemí) byla sice pozastavena, ale příští týden o tom rozhodne soud. Pravděpodobně to ale ještě nebude poslední slovo (Trump se pak pravděpodobně odvolá) a případ skončí u Nejvyššího soudu USA.

Re: Zdeněk Rychlý reaguje sice rychle, ale bez znalosti stavu:
Autor: Z. Rychlý Datum: 8.2.2017 11:51

Tak to napište rovnou, že vás dráždí Trump, a nevymýšlejte kydy o milionech elektroniků, počítačových expertů a dalších úžasných mozcích, kteří se do USA nedostanou kvůli Trumpovi. Počítačový expert se do USA dostane, ať Trumpův dekret projde, nebo ne.

Nehrajte si na psychoanalytika a naučte se raději anglicky:
Autor: M. Pivoda Datum: 8.2.2017 14:37

January 31, 2017

A group of technology companies plans to meet on Tuesday to discuss filing an amicus brief in support of a lawsuit challenging U.S. President Donald Trump's order restricting immigration from seven Muslim-majority countries, said a spokesperson for a company organizing the gathering. ... Alphabet Inc's Google, Airbnb Inc and Netflix Inc are among the companies invited, ...

Re: Nehrajte si na psychoanalytika a naučte se raději anglicky:
Autor: Z. Rychlý Datum: 8.2.2017 15:49

Mě maturita z angličtiny na jazykové škole v Olomouci v životě docela stačila. Ale vám nic ze studií nepomohlo. Už nechápete ani základní věci, např. že příliv muslimských nedůtklivých socek a ilegálů z Mexika v pořádku není. Pro vzdělané odborníky je nějaký dočasný zákaz malá komplikace, která je překonatelná. Nevěřím vám, ani grupě z východního pobřeží, že bez nějakého Mustafy z Afgánistánu se Silicon Valley propadne do nicoty, jak se tu snažíte podsouvat.

... jak se tu snažíte podsouvat.:
Autor: M. Pivoda Datum: 8.2.2017 16:04

Dovolte mi podsunout vám předpoklad, že dnešní nejchytřejší firmy v USA (Google, ...) určitě nepůjdou konzultovat vznikou situaci s rakváčem Zdeňkem Rychlým na Neviditelného psa.

Smiřte se s tím, prosím.

Re: ... jak se tu snažíte podsouvat.:
Autor: Z. Rychlý Datum: 8.2.2017 16:11

Tenhle předpoklad je ovšem na hony vzdálen od vaší původní úvahy o tom, jak strašlivě poškodí zákaz vstupu muslimů technologické firmy v USA.

Za prvé nevím co je to rakváč a za druhé mě to uráží. J.W.

Upřesnění:
Autor: M. Pivoda Datum: 8.2.2017 16:23

Nejen, že jste rakváč. Vy jste arogantní hlupák-rakváč.

Přečtě si pozorně, prosím, co bylo napsáno v diskuzi výše. Tzn. co bylo napsáno jak mnou, tak i vámi (a také jakou urážlivou formou jste to vy napsal). Amen. Končím tuto větev diskuze.

Re: Upřesnění:
Autor: Z. Rychlý Datum: 8.2.2017 17:11

Vy mě urazit nemůžete a ten výrok o urážení je citace.

Re: Upřesnění:
Autor: J. Schwarz Datum: 8.2.2017 19:57

Pane Pivodo, ono je lépe být "rakváčem" než vygumovaným idiotem jakým se jevíte být vy.

Re: Na co Klausovi pohrobci nepřijdou:
Autor: J. Schwarz Datum: 8.2.2017 19:55

Brain drain to býval... dnes tam, stejně jako do Evropy žádní lúmeni nepřicházejí. Konečně brain drain se dělá jinak - člověku, který už něco dokázal se nabídne místo na univerzitě nebo ve výzkumu, dají se mu lepší podmínky k bádání, kolegové ověnčení Nobelovými cenami taky nejsou k zahození... nebo dáte nadějným mladým lidem stipendia a když se opravdu osvědčí, nabídnete jim trvalé místo... Opravdu nechápu jedno - i ti Obamovští levičáci mluvili o NELEGÁLNÍCH IMIGRANTECH. NELEGÁLNÍCH!!! Co je tedy tak divného na tom požadovat odsun nelegálů zpět? Ti lidé přece nežádají v USA o azyl, ani nepřicházejí z válkou rozvrácených zemí. Když tak ze zemí rozvrácených socialismem jako Kuba či Venezuela, ale právo těchhle utečenců zrušil právě "óbrliberál" Obama poté co se sbratřil s Castrem, tedy právo Kubánce dorazivšího na pobřeží Floridy zůstat v USA.

tam, stejně jako do Evropy žádní lúmeni nepřicházejí:
Autor: M. Pivoda Datum: 8.2.2017 20:23

Vlivnější lidé to vidí jinak než Jan Schwarz. (Bohužel je to ale v jazyce anglickém)

Viz výše diskusní příspěvek: Zpráva ze dne 8. února 2017:

Autor: M. Pivoda Datum: 8.2.2017 17:24

160 ředitelů významných amerických biotechnologických firem vidí Trumpův zákaz vstupu do USA jako potenciálně vážné narušení amerického inovačního procesu.