21.3.2023 | Svátek má Radek


Diskuse k článku

EKONOMIKA: Nová uhlíková daň

V době usilovného zdražování všech komodit představila koaliční vláda ve svém "balíčku" další novou uhlíkovou daň k omezení vypouštění skleníkových plynů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Uhlich 25.4.2012 20:15

Re: Topení dřevem

Ono to s místem pobytu a výskytem dřeva zas až tak nesouvisí....hlavní je asi to, že mít za barákem les přeci neznamená, že si z něj mohu brát dřevo podle libosti...   Já bydlím ..skoro..v lese a dřevo z něj nemám žádné...lesy okolo nejsou moje a ti co je vlastní radějí ze všeho dělají štěpku pro elektrárny a pro nás místní nezbyde ani větvička....  Mimochodem ..tohle je asi ten největší problém se dřevem.... pokud tady ta tlupa politických amatérů schválila zároveň jako obnovitelný zdroj štěpku a dřevní odpad.... tak pro obyčejné lidi toho zbyde pramálo.... jinak dřevo (mám na mysli palety s naštípaným dřívím) dnes už stojí tolik, že to cenově přesáhlo topením eletřinou.... :-(

Tak nevím jak to vlastně bude v budoucnu...asi zmrzneme, nebo se budeme na zimu stěhovat do jedné komůrky, kde budeme topit v malých kamínkách vším co najdeme.....

V. Hájek 25.4.2012 20:11

Re: Topení dřevem

Věřte mi že jsem se takto zahřál nejednou, Funguje to!

J. Kanioková 25.4.2012 19:47

Ha ha ha, a co Havel???

J. Kanioková 25.4.2012 19:46

A co máte proti automobilce v Nošovicích?

B. Veltrubský 25.4.2012 19:30

Re: Topení dřevem

Nevím kolik je Vám let, ale vemte kalač do tlapky a běžte se zahřát.

J. Krásenský 25.4.2012 18:38

"Proč to hájí pan Kalousek a spol. a chce CO2 zdanit je pro mne nepochopitelné."

Každá vláda to bude podporovat. Proč? No vypíše nové daně, bez toho aby je musela šířeji zdůvodňovat. A doufají, že ekologií sníží nezaměstnanost. No úředníků přibude a jejich platy jsou několikanásobkem podpory a sociálních dávek....  Podnikatelé v ekologii vidí jen další "neohlodanou kost", "velkej vejvar" a korupcí nevládních neziskových organizací jim ekologové umožní prakticky cokoli, i automobilku v Nošovicích i betonový bunkr v Národním parku. A ekologové? Ti se dělí na enviromentály a narkomany moci. Sami si je rozdělte který kam patří.

P. Schuster 25.4.2012 17:41

Re: Škodlivost globálního oteplování

Stačí se na tuto věc podívat s rozumem. Nebýt skleníkových plynů, tak vesmírem putuje ledová koule s průměrnou teplotou -18 °C. Díky skleníkovým plynům, mezi které patří i CO2 je průměrná teplota na zemi +15 °C (M.Kutílek:Racionálně o globálním oteplování). A to, že globální oteplování způsobuje výhradně CO2 z elektráren, tepláren a z dopravy je lež. Ale lež pohodlná,lež cílená, která je přesně zaměřená. Když EU prosadí, aby se obsah CO2 snížil o 20 % v Evropě do určitého roku, tak se změní tzv. průměrná teplota na zeměkouli v setinách max. desetinách °C. Proč to hájí pan Kalousek a spol. a chce CO2 zdanit je pro mne nepochopitelné.

J. Kadeřábek 25.4.2012 16:04

Re: Topení dřevem

Každý nebydlí na Šumavě. Kde chcete to dřevo brát třeba na Znojemsku?

B. Uhlich 25.4.2012 13:10

Re: Topení dřevem

Uhlíková daň je jen u fosilních paliv....to dřevo není... Na dřevo vymysleli hoši to,že nepůjde jen tak spalovat....musíte od roku 16 mít jen takový kotel,který Vám oni schválí.... Jinak topení dřevem je fajn,akorát....to jaksi není pro staré....co budou dělat Ti,kteří na ti nebudou mít a pařezy si z lesa uz nepřinesou...protože v 70...80ti se to dříví těží dost blbě,to Tedy nevím.

Myslím,že už je na čase vzít pily a sekery a jít vymlátit úplně jiné pařezy....nebo nam fakt udělají ve jménu ekologie že života úplné peklo... Já uz toho mám fakt dost.

B. Uhlich 25.4.2012 12:59

Re: nadávání vám jde

Ne ne,pane Šejno...ono je to jinak.....nejsou žádní "zelení mozci"..jen je tady velké množství těch,co jsou připraveni se obsloužit ekologií,kdy se jim to právě hodí.... Myslím,že ekologie zas až tak na vině není.....

K. Kužel 25.4.2012 12:37

Re: pane Langer

Občas čerpám i z jiných zdrojů než vy, takže je mi známo, že ODS považuje kolísání globální teploty za jev, který je způsoben mnoha faktory, mezi něž patří i sluneční aktivita. Skleníkové plyny, z nichž daleko nejvýznamnější jsou vodní páry, samozřejmě teplotu také ovlivňují. Vliv oxidu uhličitého produkovaného lidmi je nenulový, ale je otázkou, jak moc se od nuly ve srovnání s ostatními faktory liší .

Uhlíková daň je záležitost politicko-ekonomická. Nebo taky svinská, chcete-li.

R. Langer 25.4.2012 10:44

Re: nadávání vám jde

Já je vidím všude, a moc dobře!

R. Langer 25.4.2012 10:42

Re: pane Langer

Proč hledáte nějakou logiku a souvislosti s vypisováním jakýchkoliv daní té levičácké sebranky, co je ve vládě a v parlamentu? To spolu přece absolutně nesouvisí! Co do toho vůbec pletete nějaké CO2, jediným smyslem daní je obrat lidi o peníze, a o nic jiného nikdy nešlo. :-P

M. Šejna 25.4.2012 10:40

nadávání vám jde

nadávání vám jde. Ale poslušte si, když tím ukojíte svou zvrácenou mentalitu. Každopádně tím nevyvrátíte, že jediným premiérem, který se bratříčkoval oficiálně na vládní úrovni se zelenými ekoteroristy byl předseda ODS Topolánek. A stejně tak uhlíkovou daň zavádí vláda předsedy ODS Nečase. Tím samozřejmě nezpochybňuji vaše tvrzení, že debilní zákon o FV protlačili rukou společnou socani. Zelené mozky jsou ve všech stranách, jen Langer je vidí u těch druhých, zatímco u svých nikoli.

A. Hrbek 25.4.2012 10:30

Re: Uhlíková berně

H2O má na oteplování ještě větší vliv než CO2.

Jediným řešením je nespalovat uhlovodíkové materiály a zaměřit se především na jaderné reaktory.

M. Šejna 25.4.2012 10:29

pane Langer

vyplazovat jazyk umíte dobře. A teď si znovu přečtěte, co jsem nasal. Vám to pro jistotu napíšu polopatě:

premiér, předseda ODS, zavádí uhlíkovou daň jako formu boje proti globálnímu oteplování. Přitom všichni členové ODS považují globální oteplování za nesmysl a CO2 nepovažují za skleníkový plyn. Pokud nepovažují CO2 za skleníkový plyn, pak proč zavádějí uhlíkovou daň?

V. Hájek 25.4.2012 10:26

Topení dřevem

může být opravdu velkým přínosem ekologii, ale chce to trochu usměrnit. Za mlada jsem slýchával, že dřevem se dá ohřát hned natřikrát. Konkrétně šlo o pařezy. Poprvé když se dobývají, podruhé když se štípou a nakonec přes kamna. Jak to využít? Kdo má na polenové dřevo, ať si ho koupí a platí uhlíkovou daň podle spálené kubatury. Kdo chce ušetřit, ať klučí pařezy. To by se ale mělo umožňovat pouze v zimním období, aby nepřišly vniveč první dva efekty. Předmětem diskuse může být, jak těmto lidem vyměřit uhlíkovou daň. Ze všech třech kroků? Jak měřit ty dva první? Ale však úředníci na to příjdou.

R. Langer 25.4.2012 10:18

Re: Uhlíková daň

Jestli si nepamatujete, kdo tady odhlasoval ty dotace FV a větrníků, tak si to připomeňte, oranžový (či rudý) konsomolče, jde to najít velice snadno. Ne že by na barvě konsomolce ovšem záleželo, stejně jste všichni jedna zlodějská levičácká banda. :-P

R. Langer 25.4.2012 10:15

Re: pane Davide

Pokud vím, tak nikdo zatím nedokázal, že CO2 nějaké oteplování způsobuje - je to stále pouze teorie, a podle mnoha jiných teorií je tomu právě naopak - oteplování způsobuje nárůst CO2 v atmosféře. :-P

R. Langer 25.4.2012 10:11

Re: Škodlivost globálního oteplování

To dělení máte nějak špatně...

M. Šejna 25.4.2012 9:58

pane Davide

napsal jste to přesně. Šetřislav Kalousek možná zavede daň i na sycené nápoje. No a svazák Nečas by mě začít vysvětlovat, jak je možné, že jeho vláda zavádí uhlíkovou daň, když podle ideologie ODS není CO2 skleníkovým plynem a globální oteplování prý nezpůsobuje.

M. Šejna 25.4.2012 9:43

Škodlivost globálního oteplování

Globální oteplování je skvělá věc. Ukazuje, kolik blbců a hajzlů existuje na zeměkouli. Blbci číslo 1 mají z globálního oteplování hrůzu a chtějí proti němu bojovat (blbci zvaní alarmisté). Blbci číslo 2 žádné globální oteplování neviděli, nevidí a neuvidí, nic takového prý neexistuje a je to prý podvod (blbci zvaní popírači). Hajzlové číslo 1 jsou organizace, které si z globálního oteplování udělaly byznys (strana zelených, Greenpeace apod). Hajzlové číslo 2 jsou politici, kteří vymýšlejí daně jako údajnou formu boje proti glob.oteplování.

A pak jsou tady ještě užiteční idioti jako autor článku Hanzlíček. Tento bývalý člen Čs.strany socialistické byl za bolševika velkým bojovníkem za ochranu životního prostředí. Pod dohledem ÚV Národní Fronty mu byla přidělena i jakási funkce. Dnes je tento "ochránce" životního prostředí jedním z popíračů tvrdících, že lidmi způsobené globální oteplení nelze prokázat. Tak daleko došel Hanzlíček ve svém myšlení. Ale má vlastně pravdu. Ono nebylo ani dokázáno, že kouření způsobuje rakovinu plic, nebo že opalování způsonuje rakovinu kůže.

J. David 25.4.2012 9:38

Uhlíková berně

Zeptám se, ve kterém palivu není uhlík? Snad jenom ve vodíku. Při oxidaci (hoření) je vždy z jakéhokoliv uhlovodíku výsledkem C, CO, CO2, záleží na množství oxidantu. Na co bude uhlíková berně nejprve uvalena? A na co potom? Salámová metoda. Nejprve na uhlí, pak na celulosu, ..., pak i na flautelenci střevních plynů. To bude berní inkaso. 

Jak v Pyšné princezně: Uhlíři, máš zaplaceny berně na příští rok? Nebo až babka potáhne na shrbené pleci klest do "šporhéltu" (na uhlí nemá prášule), berní vykonavatel jí hned skásne o uhlíkovou daň - spalováním dřevní hmoty také vzniká. Nebo zaveďme i uhlíkovou berni na dýchání.  Venkoncem také výdechem produkujeme více CO2, než jsme vdechli. Potichu to říkám, aby lučebník gutaperči-pseudoekonom Kalousek, se toho nechytil. Jen odhaduji, na jakou komoditu, činnost či možnost bytí občana, si tito filištíni vymyslí berni. Císař Vespasiánus synovi nechal přičichnout k mincím, vybraných z berní na jeho veřejných hajzlících, které vlastnil. "Pecunia non olet", děl.

Asi jsem zpozdilec, ale pokud by se utíplo rozkrádání berní politiky a jejich aláty, až 30. procent na státních zakázkách, byl by SR vyrovnaný. Politikum a politici zvolení, mají obvykle jiné funkční priority, než předvolební. Nejprve vlastní kapsář, než "Bono publico". A držet se koryta pod pláštíkem tvrzení zodpovědnosti, že kdybychom ne my, bylo by hůře. Svazák Nečas blábolí,  jak na fakultním sjezdu SSM. Hrma Kvačková (Peake) je slizká, jak obojetník malošťetinatců a slizí. 

Rád se nechám poučit, můj názor. Nebuďte ke mne příkří, ale nějak mi u politiků "něco nesedí".  Přeji pěkný den.

A. Bocek 25.4.2012 9:00

Když malý grázlík

vytluče v Kocourkově okna , konšelé jásají , že dostane práci sklenář . Neuvědomují si však, že pokud je omezené množství peněz v Kocourkově, dostane o to méně obuvník, krejčí či potulný herec.

M. Šejna 25.4.2012 8:52

Re: Uhlíková daň

Ten údajný pitomec Bursík byl ve vládě modrých géniů. Uhlíkovou pitomou daň dnes zavádí vláda současných modrých geniů, ale největší pitomosti prý zavedli socani. Klasické myšlení modrého komsomolce.

P. Pruner 25.4.2012 8:22

krade se

Vláda není hospodář, ale zloděj zvláštního druhu, kterému krádeže posvětí nově schvalované zákony.

Například se uvažuje o zvýšení reserv PHM z tuším 90 na 120 dní. Načež ministr průmyslu Kuba navrhl k beztak přehnaně vysokým cenám novou daň ze které by se toto financovalo. Asi jako kdyby rodina neřešila svůj výdajový problém lepším hospodařením ,ale poslala taťku někam krást. Současná vládní elita je naprosto bez zábran.

T. Kočí 25.4.2012 8:11

Re: Uhlíková daň

Tento stát je veden špatně.To bez ohledu,kdo je u moci.Samozřejmě největší pitomosti spáchali socani o pitomci Bursíkovi nemluvě.Ale likvidace výrobní základny,samostatnosti v zemědělství atd.Vládnout mají technokrati a ne pravdoláskovníci.Když je hlad a zima pravda a láska je dobrá,ale nezahřeje.Tento trend se asi nedá zvrátit,ku škodě všech.

J. Hejna 25.4.2012 7:13

Re: Uhlíková daň

Ty (mnohé) politiky jste popsal jak vystřižené.

J. Jurax 25.4.2012 2:46

Uhlíková daň

je pošetilost inspirovaná mozky prožranými zelenou plísní. A využitá k zalátání děr v rozpočtu - přitom zrovna tahle záplata je propastně pitomá. Ono to stejně zaplatí občan - to už by bylo čistší a jednodušší zavést daň z hlavy ...

To raději buďtež zrušeny nesmyslné dotace na využívání tzv. obnovitelných zdrojů energie (i za cenu arbitráží vyvolaných podnikateli díky propastné blbosti našich uplacených a nevzdělaných politiků legálně tunelujícími státní rozpočet), část jich vložena do výzkumu obnovitelných zdrojů energie, dokud nebudou konkurenceschopné bez dotací, a zbytek budiž ku pomoci rozpočtu.