23.3.2023 | Svátek má Ivona


Diskuse k článku

EKONOMIKA: Nová uhlíková daň

V době usilovného zdražování všech komodit představila koaliční vláda ve svém "balíčku" další novou uhlíkovou daň k omezení vypouštění skleníkových plynů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Hájek 25.4.2012 10:26

Topení dřevem

může být opravdu velkým přínosem ekologii, ale chce to trochu usměrnit. Za mlada jsem slýchával, že dřevem se dá ohřát hned natřikrát. Konkrétně šlo o pařezy. Poprvé když se dobývají, podruhé když se štípou a nakonec přes kamna. Jak to využít? Kdo má na polenové dřevo, ať si ho koupí a platí uhlíkovou daň podle spálené kubatury. Kdo chce ušetřit, ať klučí pařezy. To by se ale mělo umožňovat pouze v zimním období, aby nepřišly vniveč první dva efekty. Předmětem diskuse může být, jak těmto lidem vyměřit uhlíkovou daň. Ze všech třech kroků? Jak měřit ty dva první? Ale však úředníci na to příjdou.

B. Uhlich 25.4.2012 13:10

Re: Topení dřevem

Uhlíková daň je jen u fosilních paliv....to dřevo není... Na dřevo vymysleli hoši to,že nepůjde jen tak spalovat....musíte od roku 16 mít jen takový kotel,který Vám oni schválí.... Jinak topení dřevem je fajn,akorát....to jaksi není pro staré....co budou dělat Ti,kteří na ti nebudou mít a pařezy si z lesa uz nepřinesou...protože v 70...80ti se to dříví těží dost blbě,to Tedy nevím.

Myslím,že už je na čase vzít pily a sekery a jít vymlátit úplně jiné pařezy....nebo nam fakt udělají ve jménu ekologie že života úplné peklo... Já uz toho mám fakt dost.

J. Kadeřábek 25.4.2012 16:04

Re: Topení dřevem

Každý nebydlí na Šumavě. Kde chcete to dřevo brát třeba na Znojemsku?

B. Uhlich 25.4.2012 20:15

Re: Topení dřevem

Ono to s místem pobytu a výskytem dřeva zas až tak nesouvisí....hlavní je asi to, že mít za barákem les přeci neznamená, že si z něj mohu brát dřevo podle libosti...   Já bydlím ..skoro..v lese a dřevo z něj nemám žádné...lesy okolo nejsou moje a ti co je vlastní radějí ze všeho dělají štěpku pro elektrárny a pro nás místní nezbyde ani větvička....  Mimochodem ..tohle je asi ten největší problém se dřevem.... pokud tady ta tlupa politických amatérů schválila zároveň jako obnovitelný zdroj štěpku a dřevní odpad.... tak pro obyčejné lidi toho zbyde pramálo.... jinak dřevo (mám na mysli palety s naštípaným dřívím) dnes už stojí tolik, že to cenově přesáhlo topením eletřinou.... :-(

Tak nevím jak to vlastně bude v budoucnu...asi zmrzneme, nebo se budeme na zimu stěhovat do jedné komůrky, kde budeme topit v malých kamínkách vším co najdeme.....

B. Veltrubský 25.4.2012 19:30

Re: Topení dřevem

Nevím kolik je Vám let, ale vemte kalač do tlapky a běžte se zahřát.

V. Hájek 25.4.2012 20:11

Re: Topení dřevem

Věřte mi že jsem se takto zahřál nejednou, Funguje to!