13.6.2021 | Svátek má Antonín


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 9.5.2021 9:53

Výhled do budoucnosti (tedy i důchodů):

By 2030 AI will have a $13 --- $16 trillion impact on the global economy.

Google Translate: Do roku 2030 bude mít AI dopad na globální ekonomiku ve výši 13 --- 16 bilionů dolarů.

Vysvětlivka: AI = artificial intelligence (umělá inteligence). V současné době moderní strojové učení (které simuluje lidskou neuronovou síť) představuje tzv. moderní tvář oboru umělá inteligence. Obor AI je ale širší. Zahrnuje i přístup symbolické logiky.

L. Novák 9.5.2021 10:35

A pak konečně nastane agentem StB "Akát"em Pivodou očekávaný komunismus...:-P

V. Čermák 8.5.2021 19:52

Tak snaživý pan Holub se vrátil k již trochu pozapomenutým Vnukům Vnuků, kteří to za Babiše budou muset všechno zaplatit. No, když to zadlužení ČR porovnám se zadlužením našich států, jako např. Francie, Španělsko, Itálie, Řecko, nedejbože USA, tak musím konstatovat, že ti Čeští Vnuci vnuků na tom budou oproti těm cizím Vnukům vnuků opravdu velmi dobře...;-D

P. Milan 8.5.2021 20:57

Nechte to koňovi, šachystoši. Nějaký trend zadlužování, to je pro Svědka Burešova příliš složité.

V. Čermák 9.5.2021 17:30

Bílý Bigoši, tahem Koněm do zámezí, tedy tzv. mimo mísu, jste celkem zaujal . Zdraví vás Svědek Ježíše Krista...;-D

M. Pivoda 8.5.2021 19:23

"Na důchody musí někdo vydělat", to sice (více méně) správně níže řekl Karel Šebesta, zde agent Milan Prokop. Ale neřekl to podstatné.

Takže já vám to podstatné zde připomenu. Není to nic nového.

Asi před 30 lety "otec moderního managementu" Peter F. Drucker napsal, že ekonomiku země mění nejvíce podnikatelství a inovace, nikoliv makroekonomická opatření.

A ještě upřesním, že ve 21. století na vaše důchody může vydělat i něco (technologie), nejen někdo.

P. Milan 8.5.2021 21:01

Sranda je, Pepíku montovno Akáte, že nejste schopen pochopit, že podnikavosti a inovaci stát pomůže nejlépe tím, že to nebrzdí. Zařídit to není schopen.

jenže vy žijete duchem (máte-li něco takového) v dobách, kdy na to teoreticky stačil diplom nejlepšího mladého zlepšovatele (designéra). :-P

M. Pivoda 8.5.2021 21:39

Já jsem v české polistopadové montovně organizoval čtyři celostátní fóra podnikatelů.

A hlavně, před listopadem 1989 jsem pracoval na výzkumu s názvem "OLS expert pro podnikatelské strategie." Copak asi v té době dělal Karel Šebesta, že se zde musí skrývat jako agent Milan Prokop?

P. Milan 8.5.2021 23:05

"Já jsem v české polistopadové montovně organizoval čtyři celostátní fóra podnikatelů."

"He who can, does. He who cannot, teaches."

No hlavně že máte ten diplom, agente Akáte.

L. Novák 8.5.2021 23:19

Doporučila ho StB a Komunistická strana... ;-)

M. Pivoda 9.5.2021 9:12

Parchante Šebesto, (po mém skandálním vyhození z VUT Brno, v září 190, agentem StB Alexandrem Čestnějším, což bylo potvrzeno akademickým svinstvem Jiřího Zlatušky) jsem se mohl vrátit na VUT Brno, pozval mne na rozhovor tehdejší rektor VUT Brno, Vrbka. Jenže já jsem, po chvíli rozhovoru s Vrbkou usoudil, že se do toho tehdejšího akademického prostředí vrátit nechtěl.

Tato česká demokratura mi nedovolí promluvit třicet let. Kombinace hlupáků a darebáků. Když v Česku uděláte dostatečně velké svinstvo (a připravíte Česko o technologickou konkurenční výhodu), jako například to udělal Jiří Zlatuška, tak vás akademici zvolí rektorem a hnutí ANO vás pozve do svých řad.

Vyloženému magorovi Ladislavovi Novákovi zde odpovídat nebudu.

Parchante Šebesto, představ se zde svým jménem a pochopíš, o čem je demokracie.

L. Novák 9.5.2021 10:36

Táhni do pudele, blbe senilní!

M. Pivoda 9.5.2021 11:23

Soudní rozhodnutí (ohledně agenta Agáta) platí i pro parchanta Karla Šebestu!

U moci jsou ale v Česku větší parchanti, než byli komunisté. Jsou to parchanti, kteří vám zavřou hubu na 30 let a říkají si demokraté.

Promluvím ještě, ale jako občan Evropské unie. Čeští Pepíci jsou mi ukradení.

L. Novák 9.5.2021 11:54

Ty evidentně hubu zavřenou nemáš a vypouštíš StBácko-bolševickou propagandu na NP zcela bez zábran... I když tady o ni nikdo nestojí. :-P Zcvoknul jsi se dočista? ;-)

R. Vithous 8.5.2021 17:22

Sám jsem důchodce a osobně mám zato, že je dostatečná zákonná valorizace. Taodpovídá inflaci (jestliže je "seniorská" inflace vyšší než běžná, tak té "seniorské") + polovině růstu reálných mezd. V praxi to znamená, že i při valorizaci přesně podle zákona se dá v průměru pořídit za valorizovaný důchod nejméně stejně, případně o trochu více, ve srovnání s předchozím rokem. A pokud se týká velmi nízkých důchodů, tak tu stále máme systém sociální podpory, jako jsou příspěvky na bydlení atd., který mohou využívat i potřební důchodci.

L. Písařík 8.5.2021 14:33

Nemyslím si, že by to bylo politicky nejlepší a může se stát, že důchodci budou zklamaní, ale lze vysvětlit, že se jedná o to, aby se vnuci měli stejně dobře a objasnit, jaké náklady byly vynaloženy na Covid, tedy hlavně na důchodce, aby přežili.

P. Milan 8.5.2021 15:19

Základní problém je mohutné zadlužování.

L. Písařík 8.5.2021 16:10

Vím taky, ale máte nějaký jiný nápad, jak řešit problémy vzniklé přerušením činností podnikatelských subjektů a lidí bez finančních rezerv a těch, co ztratili příjem? Jsem rád, že nejsem jedním z nich, ale jak ty problémy řešit, nevím. Pohleďte na okolní státy, dělají to jinak a lépe ?

M. Pivoda 8.5.2021 20:32

Základní problém je technologické zaostávání, nikoliv zadlužování.

Přerušení podnikatelské činnosti na 100% nebylo nutné u těch podnikatelů, kteří byli technologicky dostatečně pokročilí.

Periodický příchod pandemie byl a zůstává součástí podnikatelského rizika!

L. Novák 8.5.2021 23:22

Žvanilové jako agent StB "Akát" Pivoda žádná rizika nepodstupují. Jsou už jenom pro smích (nebo k pláči). :-P

P. Milan 8.5.2021 21:05

Jistě, v průseru je nějaké zadlužení celkem logické. Mělo by se ale omezit na nevyhnutelná řešení těch průserů. Bureš i oranžgutani to spojili (nejméně ze třetiny, spíše z poloviny) se svou předvolební kampaní, kupovat hlasy za státní vydlužené peníze.

K tomu další peníze na dluh z Brusele, převážně na zelené fantasmagorie, dneska jsem zaslechl, že i na vyrovnávání rozdílů platů mužů a žen, což lze považovat za totálně vyplýtvané výdaje.

T. Zlesa 8.5.2021 13:40

Autore, dluhy v budoucnu nikoho nezavalí. Příští generace bude nadšená, že přišla k hotovému, má mnohem větší životní úroveň než jejich předkové atd. atd. Děje se to tak už několik desetiletí, možná několik století. Proberte se. :-)

L. Novák 8.5.2021 13:49

Jasněěěééé, ;-O kdo EU nezadluží svou rodinu, okrádá sám sebe!

J. Jurax 8.5.2021 14:42

Kupodivu neděje.

A optimismus je opiem lidstva.

T. Zlesa 8.5.2021 15:14

Pouze ekonomové typu mádátidal chápou důchod jako finanční produkt. Ostatní občané to chápou jako zasloužený podíl na aktuálním bohatství společnosti. Jen tak to může fungovat. A to se děje. Samozřejmě budou i v budoucnosti noví Juraxové, tušící katastrofu...:-), o Novácích nemluvě.

P. Milan 8.5.2021 15:22

Nejenom ekonomové chápou, že na vše, tedy i na důchody, musí někdo vydělat. Peníze, skutečné peníze, ne nějaký fiktivní "podíl na aktuálním bohatství společnosti". Tyhle vaše socialistické nápady krachly všude, kde se o to pokusili, poslední takový instruktivní příklad je Venezuela.

R. Vithous 8.5.2021 17:41

Problém je, že počet těch co se jako důchodci "podílejí" stoupá, zatímco počet těch, kteří to bohatsví průběžně produkují (máme totiž průběžný důchodový systém) dlouhodobě dost výrazně klesá. Takže i když ta část, co to "bohatstsví společnosti" vytváří vyprodukuje více, je třeba to vyprodukované "více" rozdělit mezi větší počet lidí. Na jednoho pak celkem logicky připadá menší podíl. A otázkou je rozdělení "bohatství" jak mezi produktivní částí obyvatel (obecně pracující a podnikající) tak mezi neproduktivní (důchodci, děti). Smutné bohužel je, že jako důchodci jme mnozí sobečtí natolik, že jsme ochotni vzít tu část "bohatsví" všem ostatním, včetně dětí. Chceme se totiž mít stejně dobře, jako průměr těch, co to bohatství aktuálně vytvářejí. A málokterý "senior" si uvědomuje, že tak se nemají ani 2/3 těch, co pracují.

L. Novák 9.5.2021 20:27

:-) Před pár dny jsem četl, že díky koronavirové pandemii se v Česku růst počtu důchodců zastavil... Koronavirus tak paradoxně "řeší" důchodový problém zvýšenou úmrtností v nejstarších věkových skupinách a zdá se, že nejenom v Česku.

J. Kanioková 10.5.2021 13:32

R^R^R^

J. Jurax 8.5.2021 17:54

Jenže důchod je finanční produkt, a to i v systému průběžném jako u nás stejně jako v jakémkoliv jiném. Někdo na něj musí vydělat, v systému fondovém pak ideálně ten, kdo jej pak pobírá, v systému průběžném pak všichni, kdož pracují a platí sociální pojištění doufajíce, že i jim bude někdo důchod platit a že jim bude podle zásluh vyměřen. A vychovávají budoucí plátce daní co možno nejlíp, aby i oni prací vytvářeli to "bohatství společnosti" a bohatství své. Neboť nic než práce to bohatství nevytvoří.

Pravíte-li, že ostatní občané chápou důchod jako zasloužený podíl na bohatství společnosti, pak bych kladl důraz na adjektivum zasloužený. Velký důraz! Neboť občané se zasloužili a zasluhují na bohatství společnosti různou měrou; někteří hodně, jiní míň až vůbec, ač nejsou nějak handicapováni.