1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

EKONOMIKA: 20. výročí zavedení eura

Zavedení eura (což je výstižnější dvojice slov než „projekt eurozóny“) není úspěchem. Naopak, stalo se to jedním z největších problémů celého projektu evropské integrace.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Langer 4.1.2019 14:56

Re: Řecký problém

Hm, a jestlipak ještě víte, proč Řekové na ty rady kašlou, soudruhu Zimo?

M. Zima 4.1.2019 16:00

Toho "soudruha" si někam strčte.

Odpověď jednoznačná : Ano.

O. Uživatel 4.1.2019 16:08

Uživatel požádal o vymazání
O. Uživatel 4.1.2019 16:15

Uživatel požádal o vymazání
S. Sidlichovsky 4.1.2019 10:38

další rána UK

Na Británii se řítí další peklo horoucí - komisařka Jourová odhalila, že britská královna je ve střetu zájmů (ale dál jsem ten blábol nečetl, tak snad titulek nelže).

V. Petr 4.1.2019 11:27

Toto je pro mě radostná zpráva, některé absurdity

snad pomohou ten bruselský moloch rozložit. A když ne, alespoň jsem se zasmál.

P. Kubáč 4.1.2019 10:11

Euro kontra ECU

Před Eurem byla ECU - European currency unit - paralelní měna evropské unie, směnitelná s národními měnami určená pro zahraniční obchod. Je pravděpodobné, že až se EU začne rozpadat státy začnou obnovovat své národní měny které budou "paralelní" k Euru. Italové o tom už delší dobu uvažují a Řecko k tomu přinutí realita - pak se Euro dostane opět do úlohy, která jediná mu náleží.

Š. Hašek 4.1.2019 10:17

Re: Euro kontra ECU

Uvidíme.

Možná se dočkáme i toho, že některé banky budou mít "účetní programy" přímo i v rublech a jüanech.

"Euroúčetnictví bruseleRVHP" se mi nepozdává. To není účetnictví, jaké já mám doma ....

M. Zima 4.1.2019 13:15

Jo, dvě měny, český sen.

Líbilo se to těm, co bony měli, kádry, které mohli ven, rudá šlechta, mohli se povyšovat nad ostatní. Bonové kádry, to je ta bolševická sebranka, která je dnes nejaktivněji proti EU i zde na NP.

O. Uživatel 4.1.2019 13:42

Uživatel požádal o vymazání
M. Zima 4.1.2019 16:35

Re: Jo, dvě měny, český sen.

Jde přeci o tu paralelní měnu se kterou přišel kolega nahoře. A ta v ČSSR byla. (Ztratil jste tu pověstnou červenou nitku)

O. Uživatel 4.1.2019 16:45

Uživatel požádal o vymazání
Š. Hašek 4.1.2019 14:06

Re: Jo, dvě měny, český sen.

Nerozumím, pane Zimo.

Víte, že já bony viděl vždycky u spolužáků ...... nikdy nebyly moje? Teď mám konečně svoje, ve sbírce bankocetlí.

Máte zajímavý písemný projev. Pište dál.

R. Langer 4.1.2019 14:58

Re: Jo, dvě měny, český sen.

Ano, je vidět, že evidentně nechápete, o čem je řeč. :-D

Š. Hašek 4.1.2019 10:07

Přesné.

Odborník Klausova formátu by určitě našel věty k další diskusi. Já ne, jsem jenom celkem slušný odborník na "vyrovnanou rodinnou mikroekonomiku se stále hromadícími se přebytky" ...... v Kč. Někdy též říkám KKč - tedy Klausova Koruna česká.

S Eurem Bundes Bank na-rat!!! Zkráceno.

M. Hoblík 4.1.2019 9:34

Pan prezident Klaus také udělal pár chyb,

ale dvojka Zeman-Babiš, správněji Babiš-Zeman je nepřekonatelná. Zatím všechno, co zpochybňoval Václav Klaus se projevilo jako zpochybnitelné. EU nám byl čert dlužen, Babiš je jeho švagr.

M. Zima 4.1.2019 9:55

Mýlíte se kLaus

neudělal pár chyb, on splnil zadání. A Češi to neprohlédli, nestačí ani na takového hochštaplera.

O. Uživatel 4.1.2019 10:06

Uživatel požádal o vymazání
Š. Hašek 4.1.2019 10:13

Re: Mýlíte se kLaus

Pane Zimo,

něco mi stále říká, že hlavně třeba Tošovský plnil zadání. Ono totiž - prodávat zlato! Asi to byl zákeřný tah, jak finančně položit okolní země, že? Co Telička?

Václav Havel také mohl plnit všeliká zadání - rozuměl pouze "absurdnímu dramatu, univerzální světosvobodě a Tibetu" ..... . Vše ostatní mu museli říci (rádi) rozliční "kamarádi".

M. Zima 4.1.2019 9:12

Jak to, že

se tohoto kriminálníka a diletanta nikdo nezeptá, proč žádná z těch "Eurem znevýhodněných zemí" nechce zpět k nacionální měně? Zřejmě proto, že jsme v skorumpovaném Česku, s cen_urou, s prognostickými profláknutými kreaturami a novinářskými atrapami.

P. Manda 4.1.2019 9:47

Re: Jak to, že

co to kecáš nýmande ?

M. Zima 4.1.2019 9:52

Není nad

česky věcný vstup do diskuse.

O. Uživatel 4.1.2019 10:04

Uživatel požádal o vymazání
M. Zima 4.1.2019 13:07

Jak vidno, děláte si starosti,

sice hloupé a zbytečné, ale pro začátek od Vás nemohlo přijít víc. Pracujte na sobě dál a možná, že jednou alespoň ty elementární skutečnosti pochopíte.

O. Uživatel 4.1.2019 13:49

Uživatel požádal o vymazání
M. Prokop 4.1.2019 10:02

Re: Jak to, že

Honí si mindráky.

Jinak by snad i on mohl pochopit, co by opuštění € znamenalo politicky. Stačí, co předvádí EU v případě odchodu GB.

P. Lenc 4.1.2019 10:59

Re: Jak to, že

On není ani nýmand, on je opravdu jenom tak blbej.

R. Langer 4.1.2019 15:00

Re: Jak to, že

Přesně tak.

J. Kanioková 4.1.2019 20:55

Ano

M. Valenta 4.1.2019 9:11

Euro není pro všechny

Euro není pro všechny, v tom má Klaus recht, a byla chyba ho cpát na jih. Je pro ty zodpovědnější, úspěšnější a odvážnější. Slovenskům se daří a pomalu a jistě se na nás dotahují. A že má eurozóna nejpomalejší růst? Vysoké výkony se jak známo zvyšují jen ztuha, a to v jakékoliv oblasti. To známe všichni. I Klaus to jistě ví, ale nepoví.