1.12.2021 | Svátek má Iva


Diskuse k článku

EKOLOGIE: Model lesa s přátelským kůrovcem nefunguje

Někteří zastánci usychajících lesů na Šumavě si chválí, že je okolo Šumavy ticho a nikomu nic nemusí vysvětlovat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Humble 19.9.2021 8:02

Nezasahovat do něčeho stvořené člověkem a očekávat pozitivní vysledek je jako chtít mít anglicky trávník a nesetkát trávu protože si příroda poradí. Příroda si samozřejmě poradí ale první výsledek je totální devastace a budete mít něco jineho než trávník který chcete. Také mne napadá pokud to aktivisti mysli vážně měli by přestat chdit k lékaři nebi i k zubaři však přírodní řešení je nejlepší.

Š. Hašek 19.9.2021 9:15

1. Problémek bude i v tom, že i poslední lesní majitel (já některým říkám překližkáři, těží les kombajnem a štěpkují i poslední jehličí), se v televizi vymlouvá na Národní park Šumava.

2. Bursík je zločinec bruselácký (atom ne, vítr ano, bolševismus), ale házet mu na krk kůrovce v celé ČR je blbě televizní. Dneska moderní, najít oběť a vzdychat.

3. Les vždycky žil s kůrovcem, majitelé lesů žili s kůrovcem, staletí. Jirsa žije s kůrovcem v kanceláři a jedno volební období.

Zajdu se podívat ke kapličce, na kopec, jestli ta Šumava náhodou nezmizela a od Ostrého se nešíří Písečné přesypy Pithart-Jirsa. Ten Ostrý byl "hrbatý", když přišel ten vítr. Už není. Myslím Grosser Osser. Bavoráci na kůrovce kašlou, protože tam už dávno mají smíšenej les.