2.12.2023 | Svátek má Blanka


Diskuse k článku

EKOLOGIE: Jeho veličenstvo smrk

Máločemu jsem v životě věnoval tolik času a energie jako kůrovci. Z pozice starosty Modravy bych měl doslova jásat radostí, že toto téma konečně opustilo Šumavu. Radost ale nemám.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Brunner 14.6.2018 2:00

Re: Kde je smrk dřevina původní a kde přežije?

No, hlavně k těm lesům nepouštět lidi typu Rady.

P. Rada 14.6.2018 8:04

Re: Kde je smrk dřevina původní a kde přežije?

Vyslyšená dobrá rada by byla zřejmě naopak kýžená. Klimatologové a další odborníci ji dávají už několik desítek let ale pro mnohé zřejmě marně. To je právě vidět i s příspěvku starosty obce výše který zřejmě následující typy "rad" odborníků ignoruje podobně jak pan Bruner.

http://www.klimatickazmena.cz/cs/adaptace/lesnictvi/

http://www.silvarium.cz/lesnictvi/navrhy-metod-hospodareni-ve-smrcinach-reaguji-na-zmenu-klimatu

Lesy proto obecnně degradují - nestíhají se přispůsobit spontální změnou porostů a ořesunem do klimaticky vhodnějších poloh. Já osobně na ně vliv mnoho nemám. Jsou totiž s poloviny státní a stát si neví "rady" lepší jak odvolávat ředitele ... a s poloviny soukromé a tam je to podobně.

V obecné sféře této diskuse se také věcně sotva vede. Tichý zákaz o informování v masmédiích vzhledem ke katastrofickému stavu smrčin vydaný před pár lety. Média nechtěla na apael jakýchsi brunerů otiskovat kritické články....a i Klaus se nedávno znovu vyjádřil:http://neviditelnypes.lidovky.cz/glosa-apokalypsa-nebude-0sh-/p_klima.aspx?c=A180515_222942_p_klima_wag.

M. Těhanová 14.6.2018 6:54

Re: Kde je smrk dřevina původní a kde přežije?

No, možná, kdyby se s tou Změnou klimatu tak úporně " nebojovalo" vaším aktivistickým způsobem, zabránilo by se mnoha škodám, kde pak zaměňujete příčinu za následek.

Aktivističtí UI jsou vždy nebezpeční, ať se jedná o jakýkoli problém.

P. Rada 14.6.2018 8:19

Re: Kde je smrk dřevina původní a kde přežije?

Paní Těhanová pokusme se diskutovat alespon téma: ......"Aktivističtí UI jsou vždy nebezpeční, ať se jedná o jakýkoli problém"...

Příklad. Pokud Vy onemocníte AKTIVUJE se výrazně Váš imunitní systém. Stojí to sice organismus spoustu energie - ale je to reálná cesta k přežití.

Jiným už velmi krajním ale historicky doloženým příkladem byly postoje Kassandry. Za své vize byla i jako královská dcera dokonce persekuována - nikdo nevěřil, že Troja může padnout. Stalo se, stálo to mnoho životů... ale lidstvo se zřejmě dost nepoučilo.

Dnešní doba je přitom celoplanetárně už extrémě nestabilní což se nenastalo nikdy za posledních 55milionů let ba více. (bicko.avcr.cz/2010/07/04/meze.html) Aktivní přístup by v takovéto situaci kdy lidé mají historicky enormní možnost své okolí ovlivnovat mohl mít pozitivní odezvu daleko spíše jak "Strkání hlavy do písku"..:

https://echo24.cz/a/iTUm9/proc-strkame-hlavu-do-pisku-kdyz-je-nebezpeci-tak-zjevne

R. Langer 14.6.2018 18:10

Re: Kde je smrk dřevina původní a kde přežije?

Sám jsi extrémně nestabilní, Zelený sedmilháři. :-P