Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

BILANCE: (Ne)vystoupení z EU

Slovo „euroskepticismus“ je chápáno jako nadávka. Což je ovšem zcela chybné. „Skepticismus“ znamená „nedůvěřivý postoj a kritické posuzování“.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VH

Je tu ještě jedna věc. Není třeba hned vystupovat z EU. Stačí nevolit bezpáteřné, zbabělé, korupční a prolhané strany a politiky a la Fiala, Rakušan, Pekarová, Babiš atd. Stačí, když se vedení státu postaví proti evropským nesmyslům jako Maďarsko nebo Slovensko a zachovává zdrženlivost jako Rakousko. Nevolme nikoho, kdo se kdy umazal s progresivismem nebo grýndýlem, aby se grýndylíti a grýndyliny jalko např. NiederTOP09mayer už nedostali k veslu. [>-]X;-€EU Nemusíme EU opustit, musíme ji zachránit před bandou proradných lotrů, kteří si říkají liberální demokraté.

0 0
možnosti
PU

P60a11v83e66l 40U30r58b86a29n

16. 5. 2024 17:08

Krom2 popsaných forem zakleknutí může EU udělat ještě jednu věc.

Uložit na české zboží vyvážené do EU nebo transportovaného přes jeho území taková cla, že buď budeme fungovat jako otroci nebo nebudeme fungovat vůbec. A protože ohledně cel existují jisté mezinárodní dohody, včetně EFTA, budou se místo toho vymáhat bezpečnostní, ekologické, zdravotní atd. předpisy. S důsledností, která nebude uplatněna ani vůči členům EU ani vůči zemím, které ani EU ekonomicky vygumovat ze svého prostoru nemůže nebo nechce.

0 0
možnosti
Foto

To vymáhání všelijakých předpisů není zrovna na vysoké úrovni. Když budete provozovat zemědělskou výrobu, jste svázán nespočtem předpisů zakazujících to a to, ale dovoz potravin z Ukrajiny nám ukázal, jak to lze přejít aniž by se muselo cokoliv dodržovat. Jako příklad Ukrajina nebo Polsko. Ale hlodá ve mně pochybnost, že ty polské potraviny se salmonélózou nepocházejí také z Ukrajiny, kde si na nějaké dodržování předpisů nepotrpí.

0 0
možnosti
VC

Velice potřebný článek, paní Šichtařová. Bylo by třeba vaše slova uvést mezi mnohem širší veřejnost. Neviditelný pes a jeho čtenáři představují exkluzívní klub, který z valné většiny názor na czexit dlouho přetřásá. Nicméně vy jste jej pojmenovala vyčerpávajícím způsobem. Tleskám vám! R^ V ;-)

0 0
možnosti
LZ

L80u11i37s 12Z38í76d66e77k

16. 5. 2024 14:29

Pochopit to ? To je na většinu českých ovčanů příliš.....Ještě mají možnost nacpat si bachor, a to stačí...

0 0
možnosti
PK

P56e70t43r 25K73u30b71á26č

16. 5. 2024 13:37

Jako špatně informovaný venkovský vidlák očekávám průběh, který jsem už jednou zažil : Ráno pustím rádio, a tam budou jedni vykládat, o nutnosti "nerozborné jednoty" EU a druzí o tom, že tato se právě rozpadla.

0 0
možnosti
MV

A kdo by po vystoupení v Česku vládl? Okamura s ruskými poradci? Nebo ti z Václavského Václaváku?

0 0
možnosti
PB

P33e27t73e 17B62r74i16c24h

16. 5. 2024 12:16

Valenta se svým změklým mozkem určitě ne!!:-)

0 0
možnosti
MK

Jsem pro, ale musíme to stihnout rychle, jestli-že zaváháme, zbude nám již jen poslední volba; totiž jestli se stát muslimem,nebo Číňanem.

0 0
možnosti
VN

Nevím, ale radši Číňanem:-/.

0 0
možnosti
JM

J88a18n 33M68a46t25ě50n65a

16. 5. 2024 9:27

Politika členských států je stejně pitomá jako ta bruselská. Proto nemohlo GB vystoupení pomoci a nepomohlo by ani nám. V tom souhlas.

Rozdíl je v tom, že v členských státech mohou být volby ještě částečně účinné, zatímco ty bruselské jsou už jen taková vzdálená ozvěna.

Takže až se to definitivně hospodářsky i lidsky rozloží, tak samostatný stát má ještě teoretickou možnost sebereflexe něco změnit. Bruselský moloch pojede až do úplně hořkého konce, zcela odtržen od reality, jako kdysi Sovětský svaz.

0 0
možnosti
LN

Výborné shrnutí v kostce. Potíž je, že vyměnit hloupé voliče nedokážeme. A ti mají většinu... :-P

0 0
možnosti
VN

Zcela vážně navrhuji, aby volební právo měl jen L. Novák. Ten má seznamy, ten ví všechno, ten je novodobý prorok novodobé ideologie.

Ostatní (o nás křupanech ze seznamu se vůbec není třeba zmiňovat) jsou křupani, jsou nehodni jakýchkoliv práv.

Kdo není L. Newman, není Čech. Tralala, tralala, vládne tu Fiala.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz