7.5.2024 | Svátek má Stanislav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
anonym 25.3.2009 23:35

jedině poprava agresivního, zabrání vraždě!

V kontextu nadpisu článku a myšlenek autora obhajující takto demaoficky bombardování nevinných civilist, je nutno popravit násilníka dříve než zavraždí, je nutno useknout ruku Cikánovi dříve než ukradne....

Opravdu?

P 25.3.2009 21:19

Pokrytectví NATO?

Připustme, že záměrem bylo ochránit kosovské Albánce. Ale kdo jim dal zbraně, s kterými útočili a kdo je podporoval? Už tenkrát se objevili zprávy, že rozpad Jugoslávie financovaly tajné služby států NATO. Nevím, může to být pomluva, ale v každém případě zbraně stojí mnoho peněz a stále zůstává nezodpovězena otázka, kdo to financoval.

A když se NATO tak dojemně staralo o kosovské Albánce, jak to, že jej nechává ledově klidným podstatně větší konflikty v  Africe, třeba Dárfúr. Když porovnáme událoti v těchto dvou zemích, vychází nám z toho jenom obrovské pokrytectví.

Fafa 25.3.2009 23:34

Re: Pokrytectví NATO?

Otazkou ovsem taky zustava, jak ty tajne sluzby NATO donutily Srby zautocit v Chorvatsku? ;-) 

hm 26.3.2009 0:43

Re: Pokrytectví NATO?

v Chorvatsku zaútočily na civilisty ustašovské bojůvky. jejich primárním cílem byla etnická čistka, povídali to na kamery veřejně.. Kdo je vyzbrojil a uznal, bylo už tehdy jasné. Bylo to tehdy i v naší, tehdy svobodné, TV.

Jakto, že to nevíte?

ff 25.3.2009 19:26

vv

Změřte si své IQ a porovnejte jej v Evropském měřítku !!!! http://cz.iq-test.eu/#51830

Kodl 25.3.2009 18:40

Kovanici, zvykli jste si řešit prkotiny

řízenými střelami, tomahavky, ochuzeným uranem a ničením civilní infrastruktury.Nevděk světem vládne, což znamená, že ti, za které jste vybojovali jejich "svobodu", vás začnou také nenávidět.

kpt 25.3.2009 18:50

A o čem má psát

článek jest třeba včas odevzdati, takže nezbývá, než se do toho pustit a něco vypotit. Těžké zaměstnání, tahle novinařina..

Vodník 25.3.2009 19:21

Výročí invase NATO je známé

Článek si mohl dlouho předem připravit. A možná i připravil, takže je to buď směsice nehorázných lží nebo neinformovanosti, zastydlé v období nejostudnější mediální protisrbské propagandy, kdy placení Jugoši stříleli v pozadí a "dělali válku", kdy novináři lezli za plot transformátoru, aby okolní Bosňáky mohli vydávat za vězně koncentračního tábora.;-€

Lad 25.3.2009 18:10

Nežádoucí vedlejší účinky

Vítězové mají vždy pravdu a poražení se musí přizpůsobit. Bombardování splnilo svůj účel, do západní Evropy se nerozběhly desetitisíce uprchlíků, které by Evropa musela z morální povinnosti živit a zločinní Miloševičovi Srbové museli bezmocně přihlížet ničení své země, až se poddali. Pozitiva ale časem blednou, zato vedlejší účinky trvají mnohem déle. Miloševičové přicházejí a odcházejí, Srbům však zůstane po několik dalších generací pocit křivdy za strátu Kosova ( něco jako náš komplex Bílé Hory ), který bude doutnat pod povrchem a čekat na příznivou dobu a někoho, kdo bude chtít rozfoukat oheň ( určitě se někdo najde ).

Další nepříznivý účinek ( promiňte, záměrně přeženu ) je zpráva mezi řádky pro mnohé nezařazené státy: Běda těm, kteří nemají rakety a obranu proti dvoumachovým bombardérům.

vita 25.3.2009 18:16

Vedlejším účinkem je zpráva

neuznaným státům, že je třeba najít si nějaké dubisko a k tomu se přimknout. Bude-li přimknutí pro dubisko výhodné, jako abcházské a jihoosetské přimknutí k Rusku, bude následován příklad Kosova.

Už byl následován - a USA s EU se můžou nanejvýš uslintat rozhořčením. Odpověď zní "následovali jsme vašeho příkladu" "vy jste vytvořili precedens".

Pospávající Kníže Orlické si mohlo pábit dle libosti, že to žádné následky mít nebude.

pbla4024 25.3.2009 19:47

Re: Vedlejším účinkem je zpráva

Rusko okupuje část Gruzie od počátku devadesátých let. Jak je k tomu mohlo motivovat osamostatnění Kosova v roce 2008 mi není úplně jasné. Ve vašem paralelním světě dojde k příčině patnáct let po následku?

hm 26.3.2009 0:44

Re: Vedlejším účinkem je zpráva

Gruzie okupovala, díky Stalinovi, Osetii a Abcházii.

Zapoměl jste se zeptat, jestli s okupací tamní lidé souhlasí ;-D

Fafa 25.3.2009 18:07

To Roy

Dozvíte se, že v Kosovu jsou bohatá ložiska následujících surovin: lignit, bauxit, stříbro, zinek, olovo, magnesit, chrom, nikl.

Dobre, jak bohata jsou ta loziska v porovnani s obdobnymi lozisky celosvetove? Je treba ta zasoba lignitu dostatecna na to, aby se vubec dal se ziskem produkovat a nekam vyvazet? Je tech ostatnich surovin dost na to, aby to oduvodnilo politicky konflikt s Ruskem jako blizkym spojencem Srbu? Nebylo by jednodussi ekvivalentni mnozstvi surovin ziskat v Africe nebo Jizni Americe, ktera je prece jenom Rusum o neco lhostejnejsi?

vita 25.3.2009 18:22

Re: To Roy

Kdo koncem 90. let 20. století počítal s Ruskem? Rusko bylo rozpadající se kolos vyhnívající zevnitř, který nedokázal ani živit své vojáky - o důchodcích nemluvě. Rusko si rozdělovali oligarchové a zahraniční koncerny jim "nabízely" smlouvy hodné afrických vládců 19. století.

Ještě v roce 2002 nepovažoval Bush za důležité, že Rusko varuje před vypovězením ABMT. Kdo by věřil, že Rusko bude schopno nějak zareagovat?

Díváte se na situaci r. 1999 dnešním pohledem - dnes je Rusko velmoc s níž se musí počítat. Před 10 lety se jen uvažovalo, jak zastavit miliónové hordy hladových Rusů prchajících kamkoli.

Fafa 25.3.2009 19:26

Re: To Roy

Pravdu mate asi jenom castecne. Treba to obsazeni letiste v Pristine nebyl spatny vykon.

Fafa 25.3.2009 17:59

Ivo

Chtěla bych vědět, kdyby se nějaká menšina chtěla oddělit, co by se spustilo.

Chtelo by to trochu realismu. Pokud by se mensina chtela oddelit, tak by se obe strany konfliktu pokusily najit si diplomaticke, ekonomicke a vojenske spojence a podle relativni sily obou taboru by se bud uzemi rozdelilo nebo by holt mensina mela smulu. A pri pripadne podstatne zmene te relativni sily, by se nasledne zmenila i situace v terenu. Priklad Sudet je velmi poucny. Pokud se v dohledne dobe podstatne zmeni pomer sil ve svete a Srbove se svymi spojenci budou mit vyraznou prevahu nad Albanci a jejich spojenci, tak se Kosovo zase zrusi a Albanci z Kosova se odsunou do Tirany nebo do more.

Dr.Sid 25.3.2009 17:12

Kdyz to nejde pohromady, musi to jit kazdy zvlast

Vyrazne preferuji zachranu zivotu pred zxachovanim uzemni integrity, vlastnickych prav, i kultunich tradic.

V pride srbsko-kosovo nevidim vyraznou vinu na jedne strane. Srbove se proste s kosovskymi albanci nesnesou. Shodou okolnosti srbove vzdy vystupovali z role silnejsiho, ale verim ze kosovci by se chovali uplne stejne (a v ramci moznosti se chovali stejne).

Nejde o to kdo zacal, kdo pokracoval, kdo kolik lidi zabil a kdo byl v pravu. Jde o to, ze 2 narodnosti v ramci statu vstoupily de fakto do obcanske valky, a ze nejsou schopny zit pohromade. Jen diky tomu ze srbsko bylo silnejsi, tak srbska armada vstoupila do kosova, a kosovci byli odkazani na partizansky zpusob boje.

Vysledkem nutne musi byt decimace a kulturni likvidace jedne strany, nebo rozdeleni uzemi. Zadny jiny vysledny stav nebyl a neni mozny. Vyvrazdeni naroda, to je to co OSN a NATO nechtelo pripustit, a to je cemu zabranili.

Ano .. uzemni naroky Srbska byly naruseny .. ale bylo to nutne. Rozpad taky mohl byt sametovejsi, kdyby chtelo Srbsko jednat, a ne problem 'resit' vojensky. Pokud ma mensina nekde 90%, a chce samostatnost, tak jste o to uzemi proste prisli.

Mirek F. 25.3.2009 17:16

Re: Kdyz to nejde pohromady, musi to jit kazdy zvlast

Proč myslíte, že by v Kosovu nastalo vyvraždění národa? Nepletete si to s likvidací albánské UCK, která ještě rok před bombardováním byla označována za teroristickou organizaci? A jak se mělo diplomaticky jednat v odpovědi na ozbrojené akce UCK?

.) 25.3.2009 19:31

Re: Kdyz to nejde pohromady, musi to jit kazdy zvlast

Srbové v Kosovu vystupovali až do roku 1918 v roli slabšího, protože za muslimskými Albánci stála osmanská říše. Ta také v Kosovu spáchala  několik masakrů a na místo vyvražděného obyvatelstva tam usídlila Albánce z Albánie.

A co to znamenalo pro Nemuslimy žít podle práva šaríja jako dhimmi, snad netřeba vysvětlovat.

Dr. Chocholoušek 25.3.2009 17:06

prohnilý kapitalistický systém krachuje

Je to tak. USA napadlo Srby, protože potřebovalo zoufale nerostné zdroje. Proto bylo vytvořeno Kosovo. Takhle to u těch zločinců z Wall Streetu chodí. Jsou naprosto zoufalí, protože prohnilý kapitalistický systém krachuje a jim jde o kejhák. Když uvidí, že máte na zahradě nějaké nerosty, tak na vás hned zaútočí. To je naprosto běžné. Aspoň to tvrdí 10 pacientů z 10 na našem oddělení kretenismu.  A to už něco znamená!!!

Nový 25.3.2009 17:05

dokonalý komplot !

Dnes, když vidíme uskutečněné cíle UČK, bychom se  měli stydět za  podporu  bombardování.  Všechny násilnosti  vyprovokovali  Kosoalbáci, aby  uloupili  Kosovo Srbům a  zbytek Srbského  obyvatelstva  vyhnali. 

Etnické čištění, pokud  jsou vražděni a vyháněni Srbové, najednou nikomu nevadí.  Opuštěné nemovitosti po vyhananých Srbech jsou převáděny do  majetku Albánců. 

Celou tuto loupež dozoruje   NATO a  EU, aby  vše  probíhalo bez  incidentů !

Jana 25.3.2009 16:46

Pane!

váš článek ční tu jak v pusté poušti vyschlý kůl.Pane vy nejste soudný člověk, vy jste  ...  přlnejmenším bezcitný nelida!

IQ test 25.3.2009 16:20

IQ TEST

Změřte si své IQ a porovnejte jej v Evropském měřítku !!!! http://cz.iq-test.eu/#51830

Iva 25.3.2009 16:17

Pane Kovanic,

Velmi se pletete ve Vašem článku.Tedy buď pletete, anebo to děláte úmyslně.Jinak byste opravdu musel vědět, že benáte pravdu.Bombardování bylo zvěrstvo.Každý stát by si chránil své území.Dokonce i USA.Chtěla bych vědět, kdyby se nějaká menšina chtěla oddělit, co by se spustilo!!Ale to byla jenom záminka k tomu, že USA potřebovali na tomto území svoji základnu-všechno k tomu využili!!Stejně si myslím, že i USA na to doplatí-i celá EU.S teroristy z UČK se nedá dlouhodobě spolupracovat-však se uvidí.Čest Srbsku, že si hájí své území.>-

Roy Boehm 25.3.2009 15:49

Škoda jen,

že ta zastavovaná genocida byla pouhou teroristickou propagandou, jak se v proběhlých deseti letech zřetelně ukázalo. Škoda, že ti zachránění civilisté za uplynulých deset let vyhnali srbské utlačovatele z mnoha míst, kde žili po dlouhé generace. Škoda, že za to desetiletí zmizely desítky kostelů a kláštěrů, které utlačovaní ubožáci vyrabovali a vypálili. Škoda jen, že se v Kosovu Albánci přemnožili díky vstřícnosti Srbů, se kterou do Kosova vpustili uprchlíky z hodžovské Albánie, kde se budoval socialismus s nelidskou tváří. Škoda, že tehdy nešlo o lidskost, ale o Camp Bondsteel a kosovské nerostné zdroje! Škoda, že ten blbec, co vymyslel termín humanitární bombardování, nedostal Nobelovu cenu míru. Vedle Arafata by mu to jistě slušelo!

arnal 25.3.2009 15:54

Re: Škoda jen,

Vždycky mě pobaví lidé, kteří za jakýmkoli konfliktem hledají nerostné zdroje. A to i v tak zoufalých lokalitách, jako je Kosovo nebo Afghánistán.

.) 25.3.2009 15:55

Re: Škoda jen,

proč tedy Us těžební firmy zprivatizovaly okamžitě důlní komplex Trepča?

arnal 25.3.2009 16:03

Re: Škoda jen,

A proč by neměly? Otázka zní jinak: Je důvodem k válce za mnoho miliard dolarů jeden blbej důl? Pro vás možná ano. Příště nejspíš vpadnou na Ostravsko.

.) 25.3.2009 16:08

Re: Škoda jen,

nešlo jen o jeden důl. Ve hře toho bylo a je mnohem více. Jak jsem napsal níže. Dobře to víte. 

Co se týče mne, jeden blbej důlní komplex s tržní hodnotou 30 miliard dolarů není pro mne důvodem k válce. Za jiné, kterým platili armádu US daňoví poplatníci, takže náklady měli nulové, mluvit nemohu. Ani za jiné důvody...

Vaříte z vody a víte to.

arnal 25.3.2009 16:14

Re: Škoda jen,

Vážené .), napadlo vás, že prostě píšu, co si myslím? Nenapadlo. Musí jít o promyšlenost, lež, spiknutí. Víte to, víte to... Ale nejvíc toho tady víte zjevně vy. Tváří v tvář přívalu pravdy kapituluji a opouštím diskusi. Mějte se.