18.6.2019 | Svátek má MilanDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


FRANCIE: Ať jedí koláče – a jezdí TeslouŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 126, poslední: 10.12. 2018 1:38, přehled diskusí

:
Autor: B. Baron Datum: 6.12.2018 4:02

To mi trochu připomíná naši bývalou socdemáckou ráčkující kozatou ministryni školství. Měla plnou hubu reformy školství, p-srala co se dalo a svoje děti posílala do soukromé školy.

:
Autor: R. Tichý Datum: 6.12.2018 7:19

Presne tak.

Zabyva se tim jedno trefne prislovi-"kazat vodu, pit vino".

Re: :
Autor: M. Prokop Datum: 6.12.2018 9:32

Naštěstí byla líná a nepossrala tak toho tolik, co její oranžgutanské pokračovatelky.

To nevyřeší nikdo...:
Autor: J. Kovaříček Datum: 6.12.2018 0:59

Globální oteplování není zdaleka tak velkým problémem jako globální blbnutí.

Dojde na ty hole...:
Autor: J. Sinnreich Datum: 6.12.2018 0:33

Novodoba slechta sedici v Bruselu (Parizi, Berline, etc...). Nikdy nepracovali a pracovat nebudou. Jezdi v hybidnich autech (nikdy sockou, autobuseem a pod.) a na klimaticke konference letaji v Learjetech. Jedi zdrave, bio-potraviny. Deti posilaji na soukrome skoly a bydli v ohrazenych komunitach. A tito lide nam budou kazat o uhlikove stope, uskromneni, solidarite s chudymi a o zachrane planety? Opravdu dojde pri nejmensim na ty hole, protoze nicemu jinemu tito lide nerporozumi.

Re: Dojde na ty hole...:
Autor: J. Krásenský Datum: 6.12.2018 4:50

V osmdesátých letech snili "levicoví liberálové" o spravedlivějším rozdělování světového bohatství (jedny země jsou drancovány a druhé spotřebovávají) a vymysleli daň z CO2. Globální daň. Prosadili to až apokalyptickými vizemi konce světa, a až se přesvědčili nejbohatší tohoto světa, že by si mohli něco přivydělat na světové burze CO2 povolenek. A takový nápad, v recesi 1984-1995 přišel jako "na zavolanou". A nejpozději tehdy došlo k paradoxnímu spojení pokrokové levice s velkokapitálem. Zdaněním všech bohatnou nejbohatší a chudnou nejchudší. Globální hráči našli dosud neohlodanou kost a pokroková levice nevyčerpatelný zdroj voličů. Soulad zájmů. (A když začalo podnikání s klimatem stagnovat, "vynalezli" obchod s chudobou a a obchod s migranty - podnikání výnosnější než droby, zbraně a "bílé maso"). Doufám, že nejen Francouzi, se konečně dovtípili, jaká špinavá hra se s námi po desetiletí hraje. Že by nám to neudělali? Ve světě duchovně vyprázdněném, ve kterém jsou peníze nejvyšší hodnotou i prostředkem ke svobodě, tak v takovém světě nic nebrání, aby tomu nebylo jinak. V takovém světě je to "racionální" a ospravedlnitelné jednání. A v takovém světě my žijeme.