24.5.2019 | Svátek má JanaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLEMIKA: Lapálie podle Václava Vlka st.Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 91, poslední: 12.10. 2018 9:08, přehled diskusí

Re: Oni si tihle lidi holt myslí, že jsou něco lepšího:
Autor: P. Moravčík Datum: 11.10.2018 12:09

Tak to teda valím oči! Kuciak robil presne to, čo má novinár robiť: Poukazovať na svinstvá, pochybné kšefty (tak podnikatelské jako politické), byť tým "hlídacím psem" demokracie, akým by mal novinár byť. Kuciak nebol redaktor Blesku, pán Houžňák. Vykonával svoju prácu a podla všetkého ju robil dobre.

Ale, ale, vy píšete, jako byste s ním byl v partě,:
Autor: F. Houžňák Datum: 11.10.2018 12:27

byl jste? Všechno, co psal, byla čistá pravda? Jak a odkud to víte? Jste si jist, že ho odbouchli kvůli té jeho skvělé novinářské práci a ne kvůli nějakým kšeftům s mafií? Nejel, maně mě tak napadá, třeba v nějakém tom vydíráníčku? Takových už bylo. Ale je to pěkné, jak jste skvěle informován, takové lidi mám rád.

Skvělá informovanost:
Autor: P. Urban Datum: 11.10.2018 12:36

Pochybnosti můžeme mít o komkoliv, kšeftovat s mafií může kdekdo. Pokud ale máte o někom natolik silný pocit, že to skutečně dělá (či dělal), abyste z toho dělal nějaký závěr, pak byste k tomu měl mít nějaký pádnější důvod než jen to, že je to možné. Takže jaké informace máte Vy?

Jenom ty, co se tak psalo:
Autor: F. Houžňák Datum: 11.10.2018 12:40

v novinách. Taky nedělám žádné závěry, jak jste si jistě všimnul, teoretizovat, aniž by člověk měl data, před tím varoval už Sherlock Holmes. Ale jiní dělají, jako by u toho byli a vědí všecko stoprocentně. Vy všecko to, co uvádím já, považujete za zcela vyloučené? Z jakého důvodu?

Já to nepovažuji za zcela vyloučené.:
Autor: P. Urban Datum: 11.10.2018 12:47

Ale pokud tvrdíte, že hodnocení pana Moravčíka je špatné, pak je to závěr. Možná mylný, ale pokud to chcete tvrdit, pak byste měl použít nějaký konkrétní argument. Co konkrétně jste v novinách našel, že to zpochybňuje práci pana Kuciaka?

Oprava:
Autor: P. Urban Datum: 11.10.2018 12:49

"Možná je hodnocení pana Moravčíka mylné, ale ..."

Prosimvás, jak už jsem tady psal mnohým,:
Autor: F. Houžňák Datum: 11.10.2018 13:09

naučte se nejen číst, ale i chápat psaný text. Určitě jsou na to nějaké hodnotné kursy. Já kladu otázky, odkud že to pan Moravčík ví, a on neodpovídá. Žádné závěry nedělám. Vy ty odpovědi na jeho otázky znáte? Že jste se tak rozepsal o "zpochybňování práce Kuciaka", to jako se nesmí klást otázky? Kdysi jako aspirantovi mi soudruzi říkali "takové otázky nesmíš klást, soudruhu" (tedy skutečně mi to řekli).

Opakuji, vy to považujete za zcela vyloučené,:
Autor: F. Houžňák Datum: 11.10.2018 13:12

a z jakého důvodu? A když to nepovažujete za zcela vyloučené, z jakého důvodu? Když tak voláte po tom zdůvodňování, tak se předveďte.

A kde pan Moravčík napsal, že to VÍ?:
Autor: P. Urban Datum: 11.10.2018 14:29

Odpovím Vám takto: všechny dostupné zprávy a indicie, které mám k dispozici, mě vedou k závěru, že pan Kuciak byl investigativním novinářem tak, jak to má být. A jak je to popsáno v článku i panem Moravčíkem.

Tohle nevím. Tomu věřím. Mohu se mýlit. Až mě někdo předloží důvěryhodné indicie (nemusí jít hned o důkazy), že pan Kuciak spolupracoval s mafií, budu věřit tomu.

Kdybych to považoval za vyloučené, měl bych to doložit. Já to ale za vyloučené nepovažuji, protože to považuji za možné. Možnost něčeho dokládat netřeba, pokud nejde o něco, co již dříve nebylo vyloučeno. Ani po Vás nežádám, abyste možnost dokazoval; pokud ale z pouhé možnosti děláte závěry, pak byste to doložit měl.

Zda to tak vidí i pan Moravčík, nevím. Z jeho příspěvku ale nevyplývá, že by věděl něco víc. To, že ví, jste si vymyslel Vy sám.

Ještě pro upřesnění:
Autor: P. Urban Datum: 11.10.2018 14:42

Jak vím, že K. nespolupracoval s mafií? Nevím. Nemám žádný důvod si to myslet. To je odpověď na Vaši otázku, pokud byste ji položil mě.

Pokud Vám to nestačí, pokud potřebuje VĚDĚT, že K. s mafií nespolupracoval, pak je to totéž jako tvrdit, byť bez záruky, že K. s mafií spolupracoval. To je ten závěr, o kterém hovořím.

No, napsal, Kuciak robil ... Kuciak byl ...:
Autor: F. Houžňák Datum: 11.10.2018 14:51

jenom si to přečtěte. To, že "ví", je v jeho tvrzení implicitní. Když napíšu "tahle kočka je mourovatá", tak tím říkám "vím, že ..". Tak hloupě neslovíčkařte. Já vám vaše závěry neberu, chraň příroda, ale proč bych měl na nějakém pitomém chatu něco dokládat, nevím. Tolik mě tohle téma nebere, vás ano? A ještě jednou, kde u mě vidíte nějaké závěry? Pouze kladu otázky a nadhazuji možnosti, zatímco vy máte víceméně jasno, aniž byste o věci samé (pravděpodobně) věděl víc než já, totiž skoro nic. Tak se nerozčilujte. Nazdar.

:
Autor: P. Moravčík Datum: 11.10.2018 14:15

Tak to sa potom musíte priam milovať. Som zvedavý, po kolkých hodinách sa odtrhnete od zrkadla. Ale inak fajn, vidím, že len vy máte tie pravé informácie. Asi máte tiež švagra v Bratislave ako istý mudrák z Brna. Kde beriete tú istotu, že len vy máte pravdu? Takých l'udí mám aj ja velmi rád. Ale aspoň takto: Keby ste mali aspoň štipku pravdy, po polročnom vyšetrování by sa určite niečo z vašich, samozrejme odôvodnených, podozrení potvrdilo.

Re: :
Autor: V. Student Datum: 11.10.2018 14:47

Nechápu, proč se snažíte o osobní invektivy. Půlroční vyšetřování bylo vedeno za účelem nalezení pachatelů, nikoli za účelem rozklíčování, kde Kuciak pouze popisoval "pravdu", a kde si to "vymyslel". Tohle nikdo neřeší. Vy jste taky novinář, nebo co?

Třeba se potvrdilo, ale slovenská policie:
Autor: F. Houžňák Datum: 11.10.2018 15:01

to všem Moravčíkům a Pavlům tají, takže vám to tají dokonce dvakrát. To je jednoduché. Můžete tuhle možnost vyvrátit? Já vůbec nemám jistotu, že mám vůbec nějakou pravdu, zato vy jste pravdou přímo naditý či nacpaný nebo jak bych to řekl. Nic proti tomu, to musí být krásný pocit, být přesvědčen o tom, že mám pravdu. Taky mě tahleta pravda až zas tak moc nezajímá, nejsem ani Slovák, ani nebydlím na Slovensku, tak si to tam vyřešte po svém. A naučte se nejen číst, ale i chápat psaný text (na to jsou určitě nějaké hodnotné kursy), a neodpovídejte na věci, které v předloze nejsou a které si tam ve svém spravedlivém rozhořčení sám doplňujete. Měl bych pro vás ještě spoustu dobrých rad, ale to až když tak příště. Nazdar.

:
Autor: P. Papež Datum: 11.10.2018 21:19

Opravdu investigativni novinář je slídil , který vlastně ubližuje grazlem, které odhaluje. Vaše blbost se nebe dotýká a zřejmě patříte mezi chudinky., které investigativní novinari pomlouvaji a slidi. Jste totalni moralni spodina. Fuj.

Jen se z novinářů nepo "serte. Jsou to jen běžní lidé :
Autor: K. Janyška Datum: 11.10.2018 9:04

živící se zvláštní, většinou pomlouvačnou, činností... Dzp.

Re: Jen se z novinářů nepo "serte. Jsou to jen běžní lidé :
Autor: M. Klas Datum: 11.10.2018 9:09

Máte na mysli, že proto je dovoleno je vraždit? NZ

Ani jiné lidi než novináře není dovoleno vraždit,:
Autor: F. Houžňák Datum: 11.10.2018 9:16

vy si myslíte, že "investigativní" novináři jsou nějaká cennější, lepší odrůda lidí než my ostatní, takže by vražda novináře měla být trestána a odsuzována víc než vražda neinvestigativního nenovináře? Jak se na to díváte?

Re: Jen se z novinářů nepo "serte. Jsou to jen běžní lidé :
Autor: V. Student Datum: 11.10.2018 9:21

Ač dotaz nesměřoval ke mně, dovolím si názor:

Vraždit nedovoleno. Jednoznačně. Ale když (někteří) novináři píší tak jak píší, nelamajíc(e) (kurník, ty moje přechodníky) si hlavu s tím, jak svým, někdy doslova obětem (viz např. Bartošová nebo manželé Abrhámovi, ti herci), komplikují a ničí životy, musí prostě počítat s tím, že mohou tu a tam narazit na rapla, který se na ně za to bude zlobit. A hodně. Ještě nějaký dotaz?

Re: Jen se z novinářů nepo "serte. Jsou to jen běžní lidé :
Autor: P. Kohoutek Datum: 11.10.2018 9:59

Investigativní je bulvární? Nemáte to v té hlavince ještě krapánek nedostudované?

Re: Jen se z novinářů nepo "serte. Jsou to jen běžní lidé :
Autor: R. Langer Datum: 11.10.2018 12:42

Investigativní se může někomu nelíbit úplně stejně jako bulvární. Následky mohou být shodné.

Re: Jen se z novinářů nepo "serte. Jsou to jen běžní lidé :
Autor: V. Student Datum: 11.10.2018 14:39

O mojí hlavu nemějte péči, starejte se o svojí. Já nebudu nikde dohledávat, kde všude se po té vraždě objevilo, že Kuciak se s tím opravdu nepáral, solil kde koho. Psalo se to v souvislosti s možným okruhem pachatelů. Investigativec může lidi naštvat zrovna tak jako nejupadlejší paparazzi. Co je vám na tom divné?

Re: Jen se z novinářů nepo "serte. Jsou to jen běžní lidé :
Autor: K. Janyška Datum: 11.10.2018 14:12

To jsem fakt řekl ? A kdy ? Dzp.

Neděláte z komára velblouda?:
Autor: V. Student Datum: 11.10.2018 8:55

I z vámi citovaných pasáží je zřejmé, že rozčilení pana Vlka pramenilo z toho, že obviňován z vraždy je Fico. Pan Vlk mimo jiné při výčtu možných pachatelů upozorňuje, že Kuciak napadal kde koho, včetně podnikatelů. Vzhledem k tomu, že jeden z nich si vraždu zřejmě skutečně objednal, lze páně Vlkova slova považovat za téměř prorocká.

Kuciaka nezlečoval, na jeho "bezvýznamnost" upozorňoval v tom smyslu, že by předsedovi vlády za vraždu nestál, nikoli proto, že je to bezvýznamný člověk. O co vám jde?

Re: Neděláte z komára velblouda?:
Autor: V. Student Datum: 11.10.2018 9:08

nezlehčoval.

Pan Vlk označuje:
Autor: J. Schwarz Datum: 11.10.2018 8:38

Kuciaka za "bezvýznamného", pan Guttman a jemu podobní zase označují Kočnerův výrok že Kuciakovi oplatí stejným a vyhrabe na něho taky nějakou špínu za "nebezpečné vyhrožování".

Vražda Jána Kuciaka a jeho snoubenky:
Autor: S. Netzer Datum: 11.10.2018 7:16

není, želbohu, jediná vražda, kterou "emocemi zmítaný Václav Vlk st." bagatelizuje. To je jeho běžná metoda zlehčování, když oběť a pachatel nezapadají do jeho ustáleného černobílého schématu vidění světa.

"My" jsme vždycky oběť, pachatelem jsou vždycky "oni". A jak je možno se dočíst níže v příspěvku jednoho Vlkova duševního blížence, "spravedlivci zase ječeli". Spravedlivci jsou v tomto případě zase "oni".

Re: Vražda Jána Kuciaka a jeho snoubenky:
Autor: J. Schwarz Datum: 11.10.2018 8:39

Jakoby jste vy uvažovala jinak! Vy jste stejná, akorát přepólovaná.

Re: Vražda Jána Kuciaka a jeho snoubenky:
Autor: V. Student Datum: 11.10.2018 8:58

Od vás to zlehčování vražd fakt sedí, to vám řeknu! Člověk opravdu neví, jestli jste obětí vlastních představ nebo tak dobře oblbujete. Kurník, když tady někdo poukáže na to, že na západ od nás primitiv bodá do lidí, kteří mu nic neudělali, tak mluvíte o hysterii. Ale když na východ od nás podnikatel nechá oddělat novináře, teprve to je pro vás případ. Jak to?

Re: Vražda Jána Kuciaka a jeho snoubenky:
Autor: R. Langer Datum: 11.10.2018 12:46

Tak od muslima je to normální, je to součást jeho kultury, s tím přece musí každý počítat, tak se na to Pátá kolona dívá.

U normálního člověka je to ale zcela něco jiného, ten když se muslimákovi jenom brání, tak je to hnusný rasista a xenofob. :-D