6.4.2020 | Svátek má Vendula


Diskuse k článku

POLEMIKA: Lapálie podle Václava Vlka st.

V rozmezí několika dnů došlo na konci února a na začátku března ke dvěma nesouvisejícím pokusům o vraždu: útok na Jána Kuciaka a jeho snoubenku byl úspěšný a útok na Sergeje Skripala a jeho dceru neúspěšný.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 91, poslední: 12.10. 2018 9:08, přehled diskusí

F. Houžňák 11.10.2018 6:51

No, jak to vypadá, Kuciak nebyl zabit "v boji se starými

strukturami", ale protože se připletl do obchodů mafie a myslel si, že se jemu, "investigativnímu novináři", nemůže nic stát, protože předtím pomlouval politiky a nic se mu nestalo. Teď před pár dny zase spravedlivci ječeli, že znásilnění a vražda bulharské televizní nebo jaké komentátorky je pomsta za její údajné odhalování korupce v Bulharsku. A ono houby, znásilnil a zavraždil ji dvacetiletý "Bulhar" (řekl bych, že cikán, podle vzhledu), který ji náhodou potkal u řeky, kam si šla zaběhat, a po činu utekl do Německa k mamince, která žije v severoněmeckém Stade, kde ho zhaftli.

S. Netzer 11.10.2018 7:17

Re: No, jak to vypadá, Kuciak nebyl zabit "v boji se starými

Podle lidí jako jste vy, dostává vražda zřejmě naprosto jinou kvalitu pokud je pachatelem Cikán, muslim nebo Němec.

P. Dvořák 11.10.2018 7:23

Re: No, jak to vypadá, Kuciak nebyl zabit "v boji se starými

A ne snad? Ovšem není to výmysl F. Houžňáka a neplatí to jenom o vraždě.

S. Netzer 11.10.2018 8:09

Re: No, jak to vypadá, Kuciak nebyl zabit "v boji se starými

Aha, takže příslušnost k určité rasové, národnostní nebo náboženské skupině je přitěžující, nebo polehčující okolnost?

To je opravdu zajímavé, jak vy vlastenčíci uvažujete.

P. Dvořák 11.10.2018 8:39

Re: No, jak to vypadá, Kuciak nebyl zabit "v boji se starými

Příklad:

Když jakýsi zatracený muslim postřílel vojáky na vojenské základně v USA, o nic méně zatracený šeďoch ve funkci prezidenta to vykládal (nemohu přesně citovat) jako "politování hodný incident". No také mohl prohlásit, že se jednalo o pracovní úraz.

Když je znásilněná žena v normální lidské společnosti, jsou pachatelé odsouzeni k dlouhým trestům. Když je znásilněná žena v muslimské komunitě, odsoudí ji, protože se dostatečně nebránila.

Takže přestaňte blábolit hovadiny o "přitěžující, nebo polehčující okolnosti". Ovšem vy, jakožto tiskový mluvčí té vaší diverzně-ideologické skupiny, to samozřejmě vysvětlíte jinak.

S. Netzer 11.10.2018 9:11

Re: No, jak to vypadá, Kuciak nebyl zabit "v boji se starými

Takže je důležité, aby pachatel byl "autentický". Čech, Američan. Rasově a ideologicky čistý a nezávadný.

Ten zmíněný nejmenovaný prezident nebyl autentický, protože byl "šedý", tak jako jako ten blázen, který postřílel vojáky, protože byl zatracený muslim.

Děkuji, to jsem chtěla vědět.

J. Schwarz 11.10.2018 8:43

Re: No, jak to vypadá, Kuciak nebyl zabit "v boji se starými

Ani tak, ani ta. Jde jen o upřesnění v případě, že někdo napíše že vrahem byl Bulhar, Čech, Maďar... pak není od věci upozornit na to, že vrahem byl příslušník "etnické menšiny". Sice občan Bulharska, ale nikoli Bulhar...

F. Houžňák 11.10.2018 9:29

V Německu mají v řadě měst problémy s cikány,

stejné jako v Čechách, tedy sestěhují se do jednoho bloku domů, který patří nějakému bohatému cikánovi, a pak sypou odpadky na dvůr a do okolí domu, terorizují a okrádají lidi v okolí, a tak dál. Zpravidla je to tlupa z Rumunska nebo z Bulharska, a samozřejmě Němci o nich mluví jako o Bulharech a Rumunech. Němci a všeobecně levičáci jako zelení a ostatní takové bandy si totiž myslí, že mají svaté právo každého urážet a sypat ho do jednoho pytle s kriminálníky a cikány, jenom proto, že pochází ze stejné země.

V. Student 11.10.2018 9:06

Re: No, jak to vypadá, Kuciak nebyl zabit "v boji se starými

Vy snad nejste normální...! Vražda je prostě vražda, ať už se jí dopustí migrantský fanatik v Německu nebo vychcaný podnikatel na Slovensku! To vy tyhle věci pořád relativizujete, ale snažíte se to podsouvat druhým!!!

Lidí, kteří to dělají tak důsledně jako vy, zase tolik není. Škoda že se nikdy nepotkáme, docela rád bych věděl, jak vy vlastně vypadáte.

F. Houžňák 11.10.2018 9:23

Minimálně

sedmihlavá saň. Oni se tam střídají.

S. Netzer 11.10.2018 9:33

Re: Minimálně

Disociativní poruchou identity netrpím, kremlobote.

R. Gramblička 11.10.2018 10:27

Re: No, jak to vypadá, Kuciak nebyl zabit "v boji se starými

hele, pokrytče, vy snad neděláte rozdíly v tom, kdo je pachatel? Když jeden bezvýznamný člověk zabije jiného bezvýznamného, je to jen další údaj do statistik a málokdo nad tím uroní slzu. když je zabit novinář, je najednou velké halo, (jsou snad novináři nadlidé?) A opět, položte si otázku: měl by fakt, že Kuciaka zabil nějaký ožrala či násilník takový celospolečenský dopad, jaký měla od počátku opozicí a různými nátlakovými skupinami živená domněnka, že za jeho vraždou je mafie propojená s nejvyššími patry slovenské politiky? Jednak padl premiér, ministr vnitra i šéf prokuratury a jednak to vyhnalo desetitisíce lidí do ulic, z nichž mnozí mají teď dojem, že posloužili jako užiteční idioti, nakolik se začali objevovat informace, že protesty nebyly spontánní, ale řízené a placené někým...

S. Netzer 11.10.2018 11:07

Re: No, jak to vypadá, Kuciak nebyl zabit "v boji se starými

Snad nejste až tak hloupý, abyste věřil že to "velké halo" se odehrávalo jen proto, že někdo (zřejmě ten tajemný hybatel v pozadí, který řídil a platil protesty) ty dva zavražděné mladé lidi prohlásil za nadřazené normálním smrtelníkům.

Chtělo vy to míň Svobodných vysílačů a podobných hovadin.

R. Gramblička 11.10.2018 11:19

Re: No, jak to vypadá, Kuciak nebyl zabit "v boji se starými

Nikoliv, to jsi zas jen něco domýšlite.

To velké halo se odehrálo, zčásti proto, že z Kuciaka udělali pomalu mučedníka a národního hrdinu, ale hlavně proto, že opozice (v honbě za politickými body)se spřátelenými nátlakovými skupinami a hlavními médii rozjeli hysterickou kampaň jen na základě spekulací a domněnek, které se jaksi nepotvrdili

S. Netzer 11.10.2018 11:44

Re: No, jak to vypadá, Kuciak nebyl zabit "v boji se starými

Ano, déjà vu.

Štvavé vysílačky a ideodiverzní centrály rozjely hysterickou kampaň ...

R. Gramblička 11.10.2018 14:08

Re: No, jak to vypadá, Kuciak nebyl zabit "v boji se starými

až bože, do čehož jsi duši dal...

P. Boublíková 11.10.2018 6:25

Zeptala bych se jen na takový detail

Když Putin vyznamenává svoje tajné agenty, u toho se dělají fotky? Aby se pak mohli příbuzní chlubit sousedům a známým a prozradit jejich identitu? To jako fakt?

J. Jelínek 11.10.2018 8:41

Re: Zeptala bych se jen na takový detail

V Rusku je možné všechno. Pamatuji, jak se absolventi nějakého kursu "tajného agentství" fotili při spanilé jízdě Moskvou ve svých BMW a výsledek věšeli na net. Pochopitelně skončili, asi tak jako ona nebohá babička.

V. Student 11.10.2018 9:46

Re: Zeptala bych se jen na takový detail

Jestlipak jí před smrtí alespoň nechali iluzi, že její vnuk je čestný, dobrý lékař...? Ačkoliv, jestli jí to aspoň trochu myslelo, tak jí muselo už dříve napadnout, že když chlapce vyznamenal osobně Putin, tak ty zásluhy v oblasti medicíny budou opravdu významné:-)

P. Rychetsky 11.10.2018 1:14

Vyborne. A o paradoxech.

Velice dobre napsano, diky autore.

Psani pana Vlka je nabito tragickymi ale ve sve logice jinak zabavnymi paradoxy. Precasto chce vystupovat antifasisticky, ale tim jak neustale pripomina jak Nemci Cesku ukrivdili, a ze vzdy chteli nas Slovany vymlatit, a jak je treba se mit pred nimi na pozoru, tak jen vyrabi zlo a nenavist mezi nyni celkem poklidne koexistujicimi sousedy. Paradoxne - asi takto by to totiz vyrabel nejaky nackovsky henlein, aby poradne rozfofroval sudetaky za jejich krivdy od Cechu.

Pan Vlk byl chartistou, coz jsou pro me lide nejvyssi kvality, protoze to proste nebylo snadne rozhodnuti. Nicmene jako chartista by mel vedet, co jsou Rusi a Putinove a KGBaci za nebezpecnou pakaz. Uzil si tech jejich metod azaz. A paradoxne, ted patri do na Psu nyni celkem popularniho okruhu lidi, kteri povazujou Rusko za jedinou hraz bolseviku z EU ci feministek z USA. A ktere je proto treba branit at dela co dela. Jo, plno lidi na vysokych mistech EU jsou antiizraelsti a antiamericti a antikonzervativni posahanci. A liberalni pulka USA jsou socialisti ci nepratele svobody slova pro kritiky genderismu. Jenze to nedela z Ruska o nic mensi teroristicky pytel blech, kteri otravuji svet i okoli a vrazdi a uveznuji vlastni novinare a svobodymyslne presvedcene demokraty (vsech pet nebo kolik jich tam maj).

Proc se takto vyhranuje proti nebohemu zavrazdenemu novinari, vi buh. Asi proste chce byt proti konsensu elit. Mainstream rika, ze to smrdi a tak pan Vlk vytahne sikulovsky pohled konspiratora – zase nam lhali. Lzou nam porad, mejme se pred nimi na pozoru. Vsichni se proti nam spikli, jen Putin, ktery s tim shnilym Zapadem bojuje, je nas clovek. Fuj.

J. Schwarz 11.10.2018 8:49

Re: Vyborne. A o paradoxech.

Pan Vlk se proti "nebohému zavražděnému novináři" vyhranil až poté, co se maximum mainstreamových novinářů "vyhranilo" proti Ficovi, jakoby si tu vraždu objednal on. Nějak se mezitím zapomnělo, jak se tu v souvislosti s vraždou omílala N'Dranghetta a italští podnikatelé a jejich spojení s vládnoucí garniturou...

V. Braun 11.10.2018 11:32

Re: Vyborne. A o paradoxech.

Není teď ten podnikatel podezřelý z objednání vraždy náhodou z těch omílaných kruhů?

P. Rychetsky 11.10.2018 17:51

Re: Vyborne. A o paradoxech.

Taky jsem mel dojem, ze Kuciak opravdu stoural Fickovo okoli.

J. Kovaříček 11.10.2018 0:44

Správný článek

Inu pan Vlk st. je toliko důkazem, že jednou komunista, vždycky komunista. V té Chartě jich bylo plno, podivný to spolek. A z jeho textů to vyzařuje.

P. Rychetsky 11.10.2018 2:11

Re: Správný článek

Ale tak mu dejte kredit. Taky mohl byt pohodlny ex-komunista a nechartista, jako miliony jinych. Podepsat Chartu a dobrovolne se vystavit kvuli vznesenemu principu at uz jakekoli sikane, chtelo koule a hrdinstvi. Moc jich nebylo a panbu jim dej vecnou slavu.

P. Dvořák 11.10.2018 7:25

Re: Správný článek

Souhlas. Ať už byli nebo dnes jsou jacíkoliv, pořád měli víc odvahy, než ti "hrdinové", kteří vzali kramle za kopečky.

V. Student 11.10.2018 9:30

Re: Správný článek

Některým "vzetí kramlí za kopečky" zachránilo život, ono to utíkání nebylo o zbabělosti, jak se tady tu a tam objeví. Myslím naopak že někteří ze zbabělosti naopak neutekli. Já například.

S. Rehulka 11.10.2018 9:42

Re: Správný článek

Pane Dvořáku, z Vašeho příspěvku vyplývá pouze, že preferujete chartisty, i když komunisty, nežli zbabělé emigranty. Nevím, jak jste starý a kolik jste toho v těch dobách prožil, ale cítím že máte žluklé máslo na hlavě !

V. Student 11.10.2018 9:51

Re: Správný článek

Taky ho neznám, ale myslím, že jste trefil desítku! :-)

P. Dvořák 12.10.2018 1:52

Re: Správný článek

Kdo uteče, vyhraje.