Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

Znovuzvoleni: Petr Fiala a Tomio Okamura

V čele partají jsou nenahraditelné osobnosti. Lidovci taky nesestřelili svého Jurečku, Piráti potvrdili Bartoše. Strany jsou se svými vůdci spokojeny, nespokojení jsou voliči, ale ti jsou nepodstatná veličina.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
LN

Nastal čas Rusko pořádně vyděsit? Analytik popsal, proč Evropa musí přitvrdit

"Ve světě, kde se vrací geopolitické soupeření, nemůže Evropa být, jak se říká, vegetariánem ve světě masožravců," říká analytik Petr Boháček, podle kterého by kontinent neměl vůči velmocem být pouze reaktivní, ale měl by zároveň určovat tempo a pravidla hry. Jak může podle něj v Evropě vypadat strategie jaderného odstrašení? A jaký vliv by na naši bezpečnost mělo znovuzvolení Donalda Trumpa?

Celý rozhovor (27 min) si můžete pustit v úvodním videu nebo si ho poslechnout ve své oblíbené podcastové aplikaci. Jaká byla jeho hlavní témata? ...

https://video.aktualne.cz/spotlight/spotlight-rozhovor-petr-bohacek-video/r~bfe37c10f7e211eeb589ac1f6b220ee8/

0 0
možnosti

P68e82t80r 42Č91e76c46h

15. 4. 2024 10:06

Ono vůbec nejde o to, kdo byl odsouhlasen do čela ODS či SPD. Jde o funkčnost politického systému v ČR. Systému, který nefunguje již od 1.1.1993. K tomu, aby se stal funkčním je cesta jen jedna. Nutnost získání ústavní většiny v poslanecké sněmovně a to bez ohledu na zájmy jednotlivých aktérů (politických stran a hnutí) celkové politiky. Po včerejším vyjádření pana Babiše o nemožnosti spolupráce ANO 2011 a SPD se tento nenásilný způsob zásadní změny v celkovém politickém systému zásadně vzdaluje. Abych řekl pravdu, osobně pana Babiše nechápu a přičítám toto vyjádření jen politickému diletantismu jmenovaného. V podstatě jde o to, že ústavní systém nedovoluje vítězi voleb samostatné vládnutí. Ikdyž ANO 2011 volby vyhraje, bez koalice nikdy vládnout nebude. Může klidně dopadnout stejně jako po volbách minulých. Jediná cesta, jak dosáhnout smysluplného řešení a přitom se nepříčit ústavě je koalice (nejlépe předvolební) ANO 2011, SPD, Trikolóry a Přísahy. Tato občanská hnutí MUSÍ projevit shodu v zásadních věcech. Tato shoda musí především být o přepracování ústavy, volebního zákona,zákona o soudech a soudcích a mnoha zákonů navazujících. Členství ČR v EU je věcí zcela podružnou a nezásadní.Pokud k tomu nedojde, není možné žádné smysluplné, nenásilné řešení nefunkčnosti našeho politického systému. To je především věc, kterou by si měli uvědomit jak pan Babiš a pan Okamura, ale i paní Schillerová a ostatní politici, kteří mají do věci co mluvit.

0 0
možnosti
MK

""Nutnost získání ústavní většiny v poslanecké sněmovně a to bez ohledu na zájmy jednotlivých aktérů"" .. To je dobré k čemu ?

0 0
možnosti
PD

Musím odjet, havrlanti.

Až se vrátím, budeme řešit matematický model, s kým musí ANO do koalice, aby vyhrálo příští volby !!

PS ...když nechtějí SPD, nabízí se Svobodní, PRO, Trikolóra ....nebo ... ?

0 0
možnosti
MK

Ty si sotva spočítáš králíky v králíkárně, ty matematickej modele.. ;-D

0 0
možnosti
JP

Okamurův pokus urvat moc v cizorodé zemi už je po vytunelovaném Úsvitu druhý. Babiš aspoň neupřímně blábolí cosi o Unii a NATO, Okamura jde rovnou ke kořenům, pryč z evropské civilizace a hurá na Východ. Že to chce zrovna tento exot bez pevných proevropských vazeb a odpovídajícího evropského vzdělání, to chápu, ale že mu naleděla řada evropsky vzdělaných lidí, je mně záhadou.

0 0
možnosti
VP

Já vystoupení z NATO taky pokládám za blbost, vystoupení z EU ale ne. Jenže na tom se u nás nikdy neshodneme a navíc je pravděpodobnější, že se EU rozpadne sama, až míra blbnutí dosáhne bodu rozpadu. Tohle mi připadá mnohem pravděpodobnější, než reformování EU do nějaké normální podoby. Ne že by reformisti neexistovali, ale ten spolek se rozpadne dřív, než se dostanou k možnosti něco měnit.

SPD dnes představuje jedinou skutečnou parlamentní opozici, jakkoliv může být jeho kritika oprávněná. Babiš nebo Fiala, to je z hlediska praktické politiky úplně jedno. To je nejspíš taky důvod, proč si jdou tak po krku.

Jinak - vidím silnou šanci, že propadlých hlasů u voleb bude ještě víc, než u těch minulých.

0 0
možnosti
PD

Zelenský se v šoku zhroutil a je v péči lékařů !!!

Francie a Británie vystřílely za jedinou noc, na obranu Izraele, více protivzdušných raket, než dodaly Ukrajině za dva roky tamní války !! .....no toto.

0 0
možnosti
Foto

Dobře že je P. Fiala znovu zvolen. Patří jim to... ;-)A T. Okamura? Taktéž. R^

0 0
možnosti
VM

Diviš 8:28

Já chci chápat pořádek v ČR a nebýt slouhou, na žádnou světovou stranu !

0 0
možnosti
Foto

Ahoj Kotas, jak se ti dneska chápe?

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz