12.7.2020 | Svátek má Bořek


Diskuse k článku

Zatím předběžné výsledky ve velkých městech

V menších obcích je jasno, sčítání v těch velkých se protáhne hluboko do noci. Vždyť taková pražská kandidátka byla plachta připomínající výtisk novin, a do ní se zaškrtávaly i preferenční hlasy. V sobotu večer se rýsuje jen jedna - zdá se - jistota, propad klasické levice, tedy socdem a komunistů, určitě v Praze, ale i v mnoha dalších městech.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Novák 5.10.2018 10:14

Re: Jo jo

Do kterého centra přivedla Blanka ještě víc aut?

Do Tróje?

J. Lepka 5.10.2018 8:25

Re: Jo jo

Již staří klasici používali termín "relativní". Takže ano, za Béma bylo v Praze relativně lépe, než za vlády současné primátorky, ani jí na jméno nemůžu přijít, co ji protlačil slibotechna, že bude líp. Po Bémovi šlo projet Prahou, za Krndy jsme se dozvěděli, že jsme zpovykaní, když jsme po ní chtěli vykonávat práci náležející funkci, do níž byla protlačena a za níž pobírala královský, pardon, starostenský honorář. A jistě víte, jen o tom cudně mlčíte, že nám na radnici mnohoobročníci vyměnili jen barvičku vlajky a po víkendu to nebude jiné a staré kádry zůstanou leštit ty stejné židle.

M. Moravcová 5.10.2018 10:03

Re: Jo jo

Můžete prskat jak chcete ale Bém byl nejlepším a pro Prahu nejprospěšnějším primátorem. Ty kašpaři po něm jen 4 roky intrikovali a pletichařili. Praha na tom jen tratila.

D. Polanský 5.10.2018 6:55

U nás v Brně to bude stejně napínavé.

Uvítal bych, kdyby squadra v čele s ANO již město neřídila, nemám na ně dobré osobní vzpomínky (stejně jako další členové 25 bytových družstev), nějak tak budu i hlasovat, dám hlas např. i politikům z ODS a ČSSD, kteří nás členy bytových družstev podpořili, sice marně, prohráli jsme, ale podpořili. Někdy musí člověk hlasovat i takticky, nejen srdcem.

P. Kučera 5.10.2018 6:50

Těžké téma

Je opravdu nesnadné napsat zajímavý a v něčem nový text na téma komunálních voleb. Aston píše kromě známých banalit tedy hlavně o poblémech a náladách pražských. My v Brně to máme ještě o něco těžší, protože ku velkému podivu primátor, ač člen a místopředseda Babišova spolku ANO, je velice moudrý, pracovitý, nemachrující a kompetentní člověk. Jak se jmenuje? Nějaký Vokřál. Takže my v Brně sice nebudeme volit ANO, ale Vokřála zakroužkujeme. Manželka dá kromě tohoto křížku plachtu Pirátům, já nejspíš Starostům, ale těch křížků z jiných partají tam bude rozhodně víc než jeden.

Dobrý den.

M. Petrilak 5.10.2018 7:32

Re: Těžké téma

Vokřála zakroužkujete? Velice moudrého, pracovitého? Ten mimoň prosadil projekt Za větší multikulturní prostupnost města Brna a vyčlenil 10 milionů pro překladatele z Arabštiny! To je podle Vás moudrý člověk? Takovéto multikulturní pitomce zrovna teď potřebujeme...když je Evropa zaplavována africkými muslimy.

P. Kučera 5.10.2018 10:02

Re: Těžké téma

Pane Petrilaku, tak o tom nic nevím a i pokud by to byla pravda, tak se toho nebojím. Protože Arabové už nějací v Brně jsou a další nepřibývají, spíš naopak. Na to, aby sem žádní další nepřišli, v Brně fungují jistí (ne)Slušní lidé, kteří navíc samozvaně cenzurují i naši kulturu. A malý dotaz: odkud k nám přišli vaši předkové?

M. Petrilak 5.10.2018 19:00

Re: Těžké téma

Pane Kučero, ono je mnohem víc věcí, o kterých nic nevíte. Slušní lidé jsou spontánní občanskou komunitou, která jako jediná měla odvahu postavit se komediantské havloidní lůze, které není nic svaté a je schopna na jevišti odehrát jakoukoliv dekadenci.

P. Kučera 5.10.2018 20:32

Re: Těžké téma

Nevíte o čem tak vztekle píšete.

P. Hlosta 5.10.2018 8:18

Re: Těžké téma

V momentě jak hodíte do urny volební plachtu s kroužky, zničíte svůj hlas. Protože jednoduše u komunální volby se nesmí kroužkovat, ale mají dělat křížky!

;-)))

J. Lepka 5.10.2018 8:27

Re: Těžké téma

To bylo podprahové sdělení a vy jste to takhle všem vykecal. Styďte se.

P. Hlosta 5.10.2018 8:32

Re: Těžké téma

:-))

J. Holíček 5.10.2018 10:22

Re: Těžké téma

Vy v Brně nekřížkujete? :-))

P. Kučera 5.10.2018 10:42

Re: Těžké téma

Křížkujeme, a i já budu, pane profesore. Ale je bazírování na jednom přeřeknutí hodno vaší obří mozkové kapacity?

J. Fridrich 5.10.2018 6:22

" Petříček po schůzce se Zemanem mlží, jestli si nechá

" Petříček po schůzce se Zemanem mlží, jestli si nechá na ministerstvu Pocheho " - Hamáček s Pochem a Petříčkem jen potvrdili našim občanům, co jsou zač - ale oni jsou, jak je vidět nejen neschopní, ale jsou i NEBEZPEČNÍ pro naši zemi v této době, kdy se rozhoduje o osudu celé Evropy. Jinak je hezké, že oni sami likvidují nevolitelné a škodlivé SOCANY, dnes jim to lidé spočítají u voleb.

Poche vyhrál - bude tam jeho klon Petříček.. Není to dobrý signál, že šíbr jeho typu si na celém vedení naší země VYVZDOROVAL SVOU..

https://www.novinky.cz/domaci/485143-petricek-po-schuzce-se-zemanem-mlzi-jestli-si-necha-na-ministerstvu-pocheho.html

M. Krátký 5.10.2018 8:23

Re: " Petříček po schůzce se Zemanem mlží, jestli si nechá

Naprostý souhlas

M. Moravcová 5.10.2018 10:01

Re: " Petříček po schůzce se Zemanem mlží, jestli si nechá

Máte pravdu, socani jsou nebezpečím pro ČR.

P. Rajman 5.10.2018 6:18

Pakt Zeman-Babiš není

byl. Dokud Zeman Babišovi nezametl cestu do Strakovky. Teď Zeman čeká na Babišovu chybu a Babiš jako už většina národa na to, kdy to Zemák zabalí.

P. Rajman 5.10.2018 5:42

Hned první věta je čecháčkovská

na místní úrovni je našinec, od první vesnice, města, "velkoměsta" je to cizinec, dolnolhoťák- hornolhoťák, pardubičák-hradečák, pražák-brňák (čti dolnolhoťák-hornolhoťák). Takhle hloupě Aston uvažuje a s ním spousta jiných. Pak nemá být "národ" v Astonově vidění stejně jako ve vidění milionů jiných voličů jen banda vandráků, o kterých nevím co jsou vlastně zač a o co jim jde jen se s nimi "aspoň" na rozdíl od těch, co jsou za čarou (čti za hranou) aspoň domluvím. ...Ve skutečnosti jsou místa, která poznávám třeba i poprvé a přesto je mi tam hezky a místa (třeba jen přes plot a znám je hodně dlouho, z kterých mi může být i zle). Dokud ta nejubožejší města, městečka a vesnice nebudou chťít být Hlubokou, Olomoucí-městem, Telčí nebo třeba lázeňskou kolonádou ve Varech a ta nejhezčí nebudou na souseda pohlížet jen jako na někoho z Chánova, Předlic, kladenského nebo karvinského sídliště, nebo třeba Černého mostu, pak bude stát celá země za vyliž. Který pohled převáží a jaký duch vzejde z občanské společnosti jako celku, i o tom jsou tyto volby.

J. Frček 5.10.2018 0:21

K volbám? Na sr#t...

J. Jurax 5.10.2018 0:29

Na ty, kdož se ani neobtěžují k volbám myslíte? No, něco na tom je ... :-)

P. Hlosta 5.10.2018 8:23

Re:

Do noci i déle vysedávat na netu, to otráví duši tak, že rozhodně nemá takový člověk kladný vztah ke své občanské morální povinnosti a je z něj blbá socka!

I. Mertl 5.10.2018 8:37

Re:

Tak nevysedávejte, písmáku, aby z Vás nebyla blbá socka!

P. Hlosta 5.10.2018 9:16

Re:

Ráno max do jedenácti? To nepovažuji ani za podstatné pro diskuzi zde. Tím se odlišuji od blbečků socek, že mám i smysl pro povinnosti a ne jen zábavu. Mně živila vždy práce a bez svého obživení se já žít nebudu. O mně se nemusí dosud nikdo starat abych se věnoval z nudy celý den tlachání na netu. Ani nemám takový mobil, abych blbnul přes něj, ani tablet, protože nač. A tak se vypísmákuji ráno, jak říkám 'literárně vyzvracím' a něco rozumného dělám. Jinak bych skutečně byl ta blbá socka!