22.5.2024 | Svátek má Emil


Diskuse k článku

Zasedání Visegrádu

Teď už je zřejmé, že povinností tzv. Nových členských států EU není jenom mlčet, jak to vyjádřila svého času Francie. Ve středu opětně promluvila čtyřka Visegrádu. Nebylo to nic, co by nějak zvrátilo kolo dějin, spíš jen opakování už zaujatých tezí. Čtyřku spojuje odmítání kvót na uprchlíky a podpora setrvání Británie v rámci osmadvacítky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Rehulka 9.6.2016 10:32

Re: U Krymu na cvičení už bude...

Nikoliv ! To je originál rudý blbec Berka !

M. Prokop 9.6.2016 8:54

"Říká se tomu operace pod falešnou vlajkou ...."

Zelení mužici a hybridní válka?

J. Vobr 9.6.2016 8:49

BOLŠEVICI UŽ ZASE VÁLČÍ

... ten třídní boj v palici je hrozná sfiňa !!!

:-)))

:-)))

M. Prokop 9.6.2016 8:53

Re: Tak a je to tady...

Jo, Rusáci už se zase "voprskli".

D. Polanský 9.6.2016 6:55

Možná příliš spěcháme,

Evropa prochází největší transformací v dějinách. Ještě z nedávno proto sobě válčících států budujeme společný domov. Je vůbec možné, aby tento přerod probíhal hladce, když je v těchto státech různá úroveň všeho možného, některé státy mají stále velmocenské ambice atd? A do toho všeho masová migrace z muslimských zemí s cílem křesťanskou Evropu vysát a zničit. Představa nacionálních uzavřených států odporuje logice vývoje. Svět se stává v důsledku technologického pokroku menší a menší. Za tohoto stavu mi jaksi chybí u nás všech kapánek více křesťanského optimismu.

J. Vobr 9.6.2016 7:19

VÝCHODONĚMECKÉ VEDENÍ ZNIČILO DEMOKRATICKÉ ZÁKLADY EU

Ta druhá teze bude jistě přijata dobře i v Bruselu. Tamní garnitura si jistě přeje, aby Británie zůstala – a nepřeje si, aby lidé uvažovali o tom, proč věci došly tak daleko. Vždyť je to doslova šílené, že významná politická síla v Británii uvažuje o odchodu z evropského spolku! To není důsledek nějakého spiknutí. To je důsledek poměrů, jež v EU vládnou. Británie se staletou demokratickou tradicí reaguje citlivěji než zbytek kontinentu na to, čemu se zdvořile říká demokratický deficit EU.

_________________________________________________

TO NAPSAL O.NEFF PERFEKTNĚ !!! IN MEDIAS RES !!!

P. Hlosta 9.6.2016 8:01

Re: Možná příliš spěcháme,

Nějak nevím, jak jste to s tím křesťanským optimismem myslel. To má být -uvěř a budeš spasen- ?

Z. Čábelka 9.6.2016 8:07

Re: Možná příliš spěcháme,

Někdo hodně tlačí na pilu! Pro logiku sociálních inženýrů není už ani nálada!

J. Vobr 9.6.2016 8:23

Re: Možná příliš spěcháme,

S nejnovější pytchowinou přišel německý ministr financí, který tvrdí,že bez "obohacovačů" zdegenerujeme,páč dojde k příbuzenskému rozmnožování !!!

_______________________________________________

TO BY UŽ NA BLÁZINEC MĚLO STAČIT !!!

Z. Švrček 9.6.2016 8:20

Re: Možná příliš spěcháme,

vy jste dosud nepochopil, že tahle EU je jen další utopií, konstruktem inženýrů lidských duší, pokračováním dosavadních válek jinými prostředky? Nový společný domov? Ten kde Německá hlava rodiny rozkáže, jak se vše bude dělat, farancouzská máma nakonec po hádce sklapne kufry a poveze se dál a my nezdárné zlobivé děti sice budeme moci trochu reptat, ale nakonec přece musíme poslechnout autoritu hlavy rodiny, která ví nejlépe, co je pro nás dobré?

Díky, nechci, nepovažuji za funkční reálné. Toto je cesta k další totalitě. Povíme si to s jistotou až po letech, ale hrozí nebezpečí, že větší spěch než ten dnešní unijní, větší tlak na pilu vyvine islám a tam už si asi moc nepopovídáme, protože v jejich "rodinách" to chodí ještě daleko hůř, tam si děti moc nezareptají a manželky poslouchají na slovo a táta vládne. A takovou rodinu nám asi připravuje ta naše - jak vy to vidíte - nová společná domovina.

R. Dubravský 9.6.2016 9:28

Re: Možná příliš spěcháme,

V muslimských rodinách je to trochu jinak. Táta vládne jen navenek a naoko. Ve skutečnosti v rodině rozhoduje manželova matka, není-li, tak první manželka.

M. Prokop 9.6.2016 8:58

Re: Možná příliš spěcháme,

Křesťanský optimismus nemám, pokud by ano, těžko ho aplikovat na EU.

Doporučil bych při té transformaci "netlačit na pilu", což soudruzi z Brusele i velkých států ku své i naší škodě činí. Na federální stát ani centrálně řízenou ekonomiku EU prostě "nemá lidi".

R. Dubravský 9.6.2016 9:26

Re: Možná příliš spěcháme,

Křesťanský optimismus se ovšem týká života po smrti...

J. Jurax 9.6.2016 18:30

Re: Možná příliš spěcháme,

Soudíte-li, že představa nacionálních uzavřených států odporuje logice vývoje, pak vězte, že představa Svazu evropských socialistických republik a teritorií (s výstižnou českou zkratkou SESRAT), kníž EU pod tlakem bruselských pitrysů směřuje, je ještě bizarnější a logice vývoje odporuje tuplem.

Co byste řekl na představu suverénních, třeba i nacionálních a uzavřených států, spolupracujích dobrovolně na vzájemně výhodné bázi, bez bruselského byrokratického aparátu a záplavy hovadin, jež z něj prýští, putovního cirkusu pseudodemokratického parlamentu a nikým nevolených rudozelených komisařů a rudozelené vlády, kteří nejsou schopni (a patrně ani ochotni) řešit závažné problémy, které stávající EU má? A samozřejmě bez politicky oktrojovaného eura, jež je jen pro některé výhodné, kdežto druhé deptá?

A ač jsem bezvěrec, neznaboh a ateista, Vámi požadovaný optimismus mi nechybí, byť zjevně nemůže být křesťanský - optimisticky totiž doufám, že EU v současné podobě se poséře dřív, než stáhne Evropu do propasti. A než bude díky neschopnosti EU Evropa zamuslimena tak, že přestane být Evropou.

P. Rajman 9.6.2016 6:34

Pod Kremlem nám nebylo zle

Byli jsme v izolaci, cizáků jsme se zbavili a nikdo nám sem nelez. To je jediný vzkaz vypráskané postbolševické skupiny a její tak trapně vyzdvihované zkušenosti s totalitou, která solidaritě brání.

P. Han 9.6.2016 7:28

Re: Pod Kremlem nám nebylo zle

Ano, pod Kremlem nám nebylo zle. Vzkazujete to vy zbytku národa a máte Brusel za nový Kreml, který za vás všechno vyřeší.

F. Doušek 9.6.2016 8:14

Re: Pod Kremlem nám nebylo zle

Cizáků z východu jsme tu měli pár stovek tisíc, a další ze "spřátelených" zemí jsme živili, chytráku.

M. Prokop 9.6.2016 9:02

"a nikdo nám sem nelez"

Omyl.

Lezl, občas i ve velkém a v zeleném.

A občas i organizovaně, Vietnamci a Kubánci.

R. Langer 9.6.2016 9:57

Re: Pod Kremlem nám nebylo zle

Nikdo sem nelez? Fakt? :-D

M. Berka 9.6.2016 6:08

Že by ti SUPERkorekti už začínali i vraždit?

Moc to na kozinkovou rukavičku nevidím...

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Bojoval-proti-uprchlikum-zesmesnoval-Merkelovou-prezil-teroristicky-utok-a-vyhrozovali-mu-vrazdou-Italie-je-v-soku-z-podivne-smrti-europoslance-439458

P. Dvořák 9.6.2016 1:44

Úvodník je superkorektní, zřejmě autocenzurován.

Robert Fico ve svém vystoupení : "Další rozdělování Evropské unie je v budoucnu pravděpodobnější než prohlubování integrace a spolupráce."

A také: "Jak je možné, že často poloblázni a blázni nastupují do významných politických pozic."

Možná proto, že dnešní EU provádí důslednou práci s nomenklaturními kádry, věnuje se nejen jejich výchově, ale i přípravě na plnění náročných úkolů, které čekají naši rozvíjející se společnost . . .

. . . sakryš, neznám to odněkud?

F. Žůrek 9.6.2016 3:41

Re: Úvodník je superkorektní, zřejmě autocenzurován.

Pane Dvořáku, vystihl jste to dobře!

Z. Čábelka 9.6.2016 8:16

Re: Úvodník je superkorektní, zřejmě autocenzurován.

Země je kulatá! To h.vno k nám teď přišlo pro změnu ze Západu.

Z. Švrček 9.6.2016 8:25

Re: Úvodník je superkorektní, zřejmě autocenzurován.

Komunista komunistovi oči nevyklove. V čem se liší ti Leninští a Stalinští od těch Barrosových, či Mogheriniových? Pouze v prostředcích a tvrdosti jejich použití, cíl zůstává.

Jsme skutečně na jedné lodi. My musíme veslovat, oni dělají kapitány. Mezitím moře bouří, pevnina v nedohlednu, lidi blijou a nikdo nemůže vystoupit.