5.5.2024 | Svátek má Klaudie


Diskuse k článku

Zaorálek ke Španělsku

Velmi rozumně vyhlásil český ministr zahraničí neutrální postoj k událostem ve Španělsku, kde vláda silou zabránila konání soudně zakázaného referenda o nezávislosti Katalánska. Neutralita je zcela na místě. Je to příklad problému, ve kterém mají obě strany pravdu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Dvořák 3.10.2017 4:01

Re:

Takže zhroutily . . .

V. Vlach 3.10.2017 6:23

Re:

Poslechli své. Co je na tom nepochopitelného, že rodina drží spolu?

J. Fridrich 3.10.2017 7:32

Re: Ústavní soud dopředu prohlásil, že je referendum neplatné

A nebylo "náhodou" před cca 3. roky zcela normálně uskutečněno hlasování o osamostatnění Katalánska normálně Madridem povoleno, uskutečněno a zúčastnilo se ho pouze 40 % Katalánců ? O tom naši-a nejen naši "skvělí" novináři moc nemluví - a náš " lid " si prostě i nedávné děje u nás i ve světě NEPAMATUJE.. Tak jako o jiných důležitých věcech u nás i ve světě..

T. Kohout 3.10.2017 2:11

hlavně bez mrtvých a boje, prosím

Pokud v tom Španělsku (takové krásné zemi) ty lidi nechtějí žít, tak ať se rozhodnou sami, kde chtějí žít. Madridu jde asi o ty prachy, co odtamtud čerpají. No, to se, dámy a pánové, holt nedá nic dělat. A dosud ani většina Katalánců pro separaci nebyla, dost možná tato mlátička byla klíčový moment.

I komunisti u nás se na to vybodli, když se na Václaváku či Letné sešlo 100+ tis. lidí. To i ti největší zlotřilci vidí, že musí od válu. To snad Madrid opravdu chce, aby do toho šli Katalánci "se zbraní v ruce"? Klaus a Mečiar možná byli mafiány, ale po mafiánsku se dohodli, území si mezi sebou rozdělili a bez mrtvých, to je to nejdůležitější.

P. Remeš 3.10.2017 8:30

Myslím si, že Madridu nejde jenom o prachy, ale zejména o strach z rozpadu země. Španělsko je konglomerátem dosti odlišných regionu, které mají k sobě i řečově dost daleko - Kastilie, Aragon, Andalusie, Baskicko atd atd. Třeba v samotnem Katalánsku se děti ve škole neučí v dějepisu u Španělském království, ale vyslovne o království "kastilsko-aragonském"

T. Kohout 3.10.2017 2:00

co je dovoleno jedněm není dovoleno druhým

Toť prazáklad mezinárodních vztahů. Protože se to někomu mocnému hodí, mohou vznikat gangsterské státy (Kosovo), svrhávat režimy pár dní před volbami (Ukrajina) a přepadávat cizí země (Irak, Libye). Vidím toho dacana Stropnického v TV, jak se tak usmívá, že ten druhý je "blbý", že tomu nerozumí. Spíš si myslím, že je Stropnickému špatně ze sebe, co jako za politiku a filozofii musí hájit. Nemůže přece být tak giganticky hloupý, aby nevěděl, že to co hájí je nesmysl.

J. Babička 3.10.2017 4:09

Re: co je dovoleno jedněm není dovoleno druhým

Nějak jste v rozčilení zapoměl na přepadení Kuvaitu, Ukrajiny, Gruzie.

P. Hlosta 3.10.2017 7:33

Re: co je dovoleno jedněm není dovoleno druhým

Pokud jste součástí vládní elity, určitě nemáte o správnosti svého názoru pochybnosti. Kolegové z elity vás určitě přesvědčí, protože jiní kolem vás nejsou a na hledání skutečných správných názorů nemáte ani čas, ani chuť, zvláště na konci funkčního období. V debatě v TV musí být k sobě opozičním názorově odlišný a realizuje to každý, jak umí, jaký má talent na mluvení spatra, bez papírové předlohy.

Stropnický nutně není dacan. Jen je značně izolovaný elitou státu. Rozhodně není v té elitě takový sám. Vypadá to, že na tom jsou stejně skoro všichni.

Z. Koutecký 3.10.2017 1:22

Co je dovoleno jedněm, je upíráno druhým.

Tak to v EU není, vážený Astone, přece vůbec nic nového. To tady platí od jejího založení.

M. Jandáková 3.10.2017 1:18

Srovnáním postupu moci vÍkonné proti anarchistům, předvádějících zcvilizovaným spoluobčanům "peklo", a postupu proti pokojným civilistům, lze konstatovat, že moc výkonná vykonává vymáhání pořádku jen na těch, kdo jej narušují jen formálně. (

A. Holík 3.10.2017 1:07

Jj

Akce byla zcela neprimerena, a jestli nebyly separatisticke snahy obhajitelne driv, dnes jsou. S tak dementni vladou proste nelze zustat v jednom statu. A pokojna cesta ? To uz dnes nejde.

Francie samozrejme ani nekecne .. a o to to bude horsi ..

P. Ryšavý 3.10.2017 0:54

To nebyla lůza.

Doporučuji si o tom něco přečíst a neobhajovat mlácení lidí, když chtějí vyjádřit svůj názor. To nebyla lůza jako v Hamburgu. Třeba článek od pana Kechlibara.

J. Skovajsa 3.10.2017 0:53

Rozumně? Diplomaticky? Připo.f.raně?

Pan Zaorálek se nromálně po socialisticku snaží "proplouvat" mezi voliči celého spektra. Bez ohledu na to, kolik katalánců se vysloví PRO či PROTI, je nepřípustné mlátit voliče! I kdyby

jen deset procent katalánců bylo pro osamostatnění, není důvod je bít! Násilí takto ( demokratickým ) státem posvěcené strhává demokratickou masku z celýho

ksichtu EU.

J. Babička 3.10.2017 4:14

Re: Rozumně? Diplomaticky? Připo.f.raně?

Když mám být zlomyslný, tak když sudetští němci se hlásili k právu na sebeurčení, tak československá vláda na ně vyslala vojsko.

Takže je lepší zůstat neutrální

D. Šimáček 3.10.2017 0:16

ale houby

dostatečná činnost španělské vlády byla prohlášení ústavního soudu že referendum je neplatné, a né policejní akce většího rozsahu a s většími oběťmi než Národní v roce 89. Tohleto co se ve špaňelsku děje je demokracie typu "dva vlci a jehně", a nikdo svobodomyslný to nemůže podporovat!