29.5.2024 | Svátek má Maxmilián, Maxim


Diskuse k článku

Z cizího krev neteče

Zato peníze ze státního rozpočtu tečou jedna radost. Levicové strany, tedy sociální demokracie a komunisté, jsou na hraně definitivního voličského krachu atak vymýšlejí, jak se zalíbit voličům, aby házeli do urny y správné volební lístky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Zikmund 27.9.2019 8:48

Ústavní soud není vykladačem slova božího, ale vykladačem slova zákonodárcova. A zákonodárce, Parlament, převahou 176 : 105 rozhodl, že nic k Ústavnímu soudu posílat nechce. Tím automaticky souhlasí, že s prezidentem není zákonodárce ve sporu a prezident svým výkladem Ústavy neporušil její mantinely. Tečka. Poražení, kteří preferují jiný výklad Ústavy, sice mohou kolem toho kafrat slova o monarchovi, konci demokracie, mohou nadále plést pojmy s dojmy apod., nicméně rozhodnutí zákonodárce a tím i vítěz sporu jsou jasné.

Od vládních stran občan očekává zodpovědné hodpodaření a správu země, od opozice pozitivní alternativní cesty. Od vlády dostáváme jen návrhy na uplácení voličů, které vyrábějí další dluhy, od opozice máme jen kňučení a máchání soudy. Ach jo.

P. Jirkovský 27.9.2019 9:13

Máte nějaký divný počítání. Ale když člověk čte dál ve vašem textu, už se ani nediví.

F. De Winter 27.9.2019 9:25

200 poslanců - 81 senátorů = 281 = 176 + 105

M. Zikmund 27.9.2019 9:29

47 hlasů v senátu + 58 hlasů ve sněmovně = 105 hlasů ze 281 senátorů a poslanců, to je poměr 105 zástupců, kteří žalobu chtěli poslat proti 176, kteří se tak nerozhodli. V čem je to divné? Také jsem mohl použít poměr čistě ze sněmovny 58:142, který by byl pro zastánce žaloby ještě nepříznivější. Ať se vám to líbí nebo ne, tak v tomto typu hlasování platí, že ten, kdo se zdrží či se neučastní, tak je proti.

P. Jirkovský 27.9.2019 9:43

A na to, že kdo se zdrží nebo neúčastní, tak je proti, jste přišel jak? Stačí teda bejt nemocnej a jsem proti? Taková blbost .... Navíc, Senát PČR byl pro, to hlasování nebylo společný, takže ten poměr je tak zhruba 1:1, ať se vám to líbí, nebo ne. Navíc, senátoři jsou voleni jinak, jejich legitimita je vyšší, než mnohdy anonymní poslanec, skrytej ve svý partaji.

M. Zikmund 27.9.2019 9:56

Pro tento typ hlasování platí, že nestačí nadpoloviční většina ve sněmovně, ale musí se dosáhnout 120 hlasů z 200 členů sněmovny. Takže kdo nehlasuje pro, hlasuje v reálu proti. Tak to prostě je. Nicméně vzhledem k tomu, že stejně bylo hlasů pro méně než hlasů proti u přítomných hlasujících poslanců sněmovny, tak konstatování, že sněmovna nechce poslat žalobu k ÚS by platilo i pro běžný způsob hlasování. Při počtu 58 pro asi těžko dalších 62 chybí z důvodu nemoci. Nemluvě o poměru mezi hlasy opozice a skutečnými hlasy pro žalobu. I toto je vypovídající o drtivé prohře opozice.

Být vámi, tak o legitimitě senátorů raději nehovořím. Vzhledem k tomu, že řada z nich je zvolena méně jak 10% oprávněných voličů a za mandát vděčí jen několika tisícívkám hlasů, tak to není zrovna vhodné téma pro porovnávání legitimity.

P. Jirkovský 27.9.2019 11:11

Nejste mnou, tak si ty kydy o tom, co bych měl nebo neměl, odpustťe. Jinak, to co píšete je holej nesmysl, proč by tedy existovala možnost zdržení se hlasování Ale to je na vaše černobilý vidění už moc složitý.

J. Holíček 27.9.2019 11:28

Uvažujete správně, pane Zikmunde, při tomto hlasovaní neplatí, že když je jeden pro a ostatní se zdrží, tak je přijato.

To máte jako s tím, že existují jedinci, pro které neplatí to, co doporučují ostatním. Není jich zas tolik, ale najdou se, takový je třeba náš milý pan prezident. :-))

F. De Winter 27.9.2019 9:22

R^

M. Moravcová 27.9.2019 8:47

Něco pro zasmání - opsáno z TW (Aquarius):

Program Národního divadla v Praze:

Pondělí: William Shakespeare, "Mnoho povyku pro nic"- v hlavní roli Andrej Babiš. Úterý: Josef kajetán Tyl, "Jiříkovo vidění" - v hlavní roli Jiří Drahoš Středa: Lev Nikolajevič Tolstoj, "Živá mrtvola"- v hlavní roli Karel Schwarzenberg Čtvrtek: Henryk Ibsen, "Nepřítel lidu" - v hlavní roli Miroslav Kalousek Pátek: Fjodor Michajlovič Dostojevskij, "Idiot" - v hlavní roli Petr Fiala Sobota: Josef Kajetán Tyl, "Čert na Zemi" - v hlavní roli páter Tomáš Halík Neděle: Muzikál podle románu Victora Huga, "Bídníci"- v hlavní roli Ivan Bartoš s celou politickou opozicí.

F. Doušek 27.9.2019 8:44

Prý u nás bude vysílat CNN.

Malá ukázka s jejich reportérem:

https://1url.cz/RM9Cl

M. Valenta 27.9.2019 8:41

Z toho sklepa, kam nás komunisté zavedli se budeme hrabat ne 40, ale 400 let a to nejen proto, že nahoru to jde zpravidla pomaleji, ale hlavně proto, že komunistické tělo v Čechách sice začalo tlít, ale jeho duch kráčí vesele dál, což zase krásně demonstruje třeba ta včerejší parlamentní vozová hradba na ochranu našeho pro-kremelského vrtichvosta, který prý bude muset začít, světe div se, přijímat VODU a to infuzemi neboť hrdlem, nenavyklým na tuto kapalinu, to prý už nejde. So geht das.

M. Klas 27.9.2019 8:32

Jen k tomu sklepu - dolů se jde rychleji, někdy je to pěkný sešup, pro cestu nahoru odhaduji tedy spíše let padesát. Takže okolo roku 2040, což je pro spoustu z nás daleko za zenitem dožití.

F. Navrátil 27.9.2019 8:30

Aston tvrdí: "Parlament měl už dávno vymezit pravomoci prezidenta, který si pro sebe urval pravomoci, jež nemá žádný monarcha snad s výjimkou nějakých exotických despocií. Jelikož to už dávno neudělal, pravděpodobně to neudělá ani tentokrát." Nevím, proč se Aston uchyluje k takovým polopravdám. Problémem je, že nesoulad mezi přímou volbou prezidenta a jeho malými pravomocemi. Např. za 1. republiky měl prezident podstatně silnější pozici proti vládě a parlamentu. Ve státech jako je Francie nebo USA je postavení prezidenta nepoměrně silnější a pouze Aston nazývá tyto státy exotickými despociemi.

M. Klas 27.9.2019 8:34

Proč by přímo volený prezident měl mít větší pravomoce? To je dogma, které stále šíří sám president, ale nemá to žádný důvod.

F. Navrátil 27.9.2019 8:49

Protože přímou volbou pochází jeho mandát od občanů a ne od parlamentu! Proto se může obracet přímo k občanům a není služebníkem parlamentu, ale jeho rovnocenným partnerem. A protože je součástí moci výkonné, pak ho občané postavili nad vládu, kterou poslanci schvalují.

M. Prokop 27.9.2019 8:57

Pak by ovšem měl mít větší zodpovědnost. Za současného stavu je jeho zodpovědnost podobná nezletilci, který může zlo napáchat, ale není (trestně) zodpovědný.

M. Klas 27.9.2019 9:06

Myslíte to tak, že přímá volba mu dala právo, aby se hned po volbě obrátil na zhruba polovinu voličů s tím, že mají držet hubu? Ale vážně, proč si myslíte, že jeho mandát je větší?

P. Čech 27.9.2019 8:38

Aston se zde neuchyluje k polopravdám, on totiž bohapustě lže. Je zcela pod vlivem pravolevého vidění světa. Vidění, které už dávno téměř nikde nefunguje. Také proto máme v případě voleb poměrný systém a nepřímé volby. Jde o to, že v případě většinových, přímých voleb by to pravolevé vidění zastydlých lidí vzalo rychle za své.

M. Prokop 27.9.2019 8:40

Pravolevé rozlišování pochopitelně stále existuje, jenom ten, komu se jeho zákonitosti momentálně nelíbí, je popírá. Podstata rozlišení, svoboda a zodpovědnost jednotlivce, bude existovat tak dlouho, jako lidé.

P. Čech 27.9.2019 8:48

Víte, kde vzniklo pojmenování "pravice" a "levice"? V pařížském konventu za Francouzské revoluce. Podle toho, kde v tom konventu seděli zástupci jakobínů (vlevo) a girondistů (vpravo). Dál se to měnilo a sloužilo vždy jen k nežádoucímu škatulkování. V celém světě a zvláště mezi lidmi (naprostou většinou lidí) to již dávno nefunguje. Vidění a chování běžných lidí není ani levicové, ani pravicové. Ideologické škatulky lidi nezajímají. Jsou totiž umělé a nepravdivé. Nikdy nevystihují pravou skutečnost. Slouží jen politickým subjektům k ohlupování lidí. K ničemu jinému.

M. Prokop 27.9.2019 9:00

Vím, kde vzniklo, vím i jak je v současnosti vykládáno i jak funguje.

Vidění a chování běžných lidí pochopitelně pravicové, levicové či středové je. Někdo chce více svobody a zodpovědnosti a chová se podle toho, jiný spoléhá ve všem na stát. Pravice/levice jak vyšitá.

P. Čech 27.9.2019 10:36

Pokud by bylo pravdou to, co zde píšete, museli bychom konstatovat jedinéa to, že u nás nemáme žádnou pravicovou politickou stranu a že všichni občané a nebo jejich 98% jsou levičáci. A to pravda není.

M. Prokop 27.9.2019 13:10

Konečně vám to došlo. Nemáme.

J. Holíček 27.9.2019 9:04

Tak!!!

M. Zikmund 27.9.2019 9:05

Nejde o to, kde to vzniklo, ale o to, co to znamená. Pravicové vidění je založené na osobní zodpovědnosti za sebe samé a menší ochranu jedince celkem a tím i menší ingradienci státu do našich životů, levicové pak kolektivní zodpovědnost a ochranu a tím i větší náklady státu na toto zajištění. Toto rozlišení nezaniklo, jen je mediálně zakryto jinými tématy. Pokud někdo požaduje, aby mu stát zajišťoval nějakou životní úroveň i když se o ní neumí postarat sám, pak je levicový, přesto, že si tak nechce říkat. Dnes je spousta stran, které přebíhají z jedné strany na druhou a proto tvrdí, že pravolevé vidění už neexistuje.

J. Holíček 27.9.2019 10:00

;-O Popsal jste svoji teorii a skutečnou praxi. Sám jste se potřel. :-))

M. Prokop 27.9.2019 8:38

Ve státech jako je Francie nebo USA je postavení prezidenta nepoměrně silnější a Aston správně nenazývá tyto státy exotickými despociemi, protože tomu odpovídá CELÝ tamní systém. I český president by mohl mít větší pravomoci (i když ta představa ve spojení s tímhle presidentem je dost děsivá), ale musel by se změnit celý systém. Protože s většími pravomocemi by zákonitě musel mít i větší zodpovědnost.

F. Doušek 27.9.2019 8:47

Tím, že ho zvolili občané těsnou nadpoloviční většinou mu nedává žádné vyšší pravomoce nad to, co je dáno Ústavou.

J. Kombercová 27.9.2019 9:31

Stále je státním zaměstnancem, placeným z rozpočtu, tedy penězi i jeho nevoličů. Pamatuji na první inauguraci, co na Hradě nasliboval, a jen vylezl po skončení na nádvoří, u sochy TGM vyjevil, jak moc dobře ví,že ho Pražané nevolili. Mstivej dědek je to, žádný státník.