4.5.2024 | Svátek má Květoslav


Diskuse k článku

Vzešla hvězda?

Ivan Pilný se stal ministrem financí tak trochu, jako se Claudius stal císařem. Po zavraždění Caliguly ho objevili, jak se skrývá zamotaný do záclony a tak stanul v čele impéria a je dnes jedním z císařů, jejichž jména si pamatujeme. Ve své podstatě splňuje to, co si lidé slibovali od Andreje Babiše.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Karlík 24.5.2017 8:35

Autore, autore,

tak naší zemí clouma Slovák s divným jménem, nejste Vy rasista? A presidenta volí občané i jiných států, co je na tom špatně? Asi Vám chybí to demokratické obchodování na toaletě parlamentu.

R. Tesařík 24.5.2017 8:54

Re: Autore, autore,

Slovák není rasa.. Klííííd.

J. Karlík 24.5.2017 10:03

Re: Autore, autore,

Máte pravdu, tak šovinista?

J. Chaloupka 24.5.2017 8:35

Pilný je samostatný člověk, zkušený z práce,

zatímco Telička je jen eurožvanil. Teď se projevila jejich rozdílnost. Telička cítí, že jeho "funkce" bude v Bruselu, zatímco Pilný je přemýšlivý člověk, který v důchodu prostě jen trochu pomůže. Moc by nám pomohlo, kdyby to byl i ministr financí v příští vládě, sám o sobě mluví jako o škudlilovi. To by pomohlo v boji s takovými jako je Marxová-Tominová, rozhazovačka našich daní a další.

R. Tesařík 24.5.2017 8:46

Re: Pilný je samostatný člověk, zkušený z práce,

No, je však třeba škudlit na správném místě.

O. Uživatel 24.5.2017 8:54

Uživatel požádal o vymazání
J. Nový 24.5.2017 8:26

Pojračování

""Při vyšetřování v nemocnici bylo zjištěno, že mají na oddělení nového sanitáře, který tam s nimi večer byl. Přitom nikdo v nemocnici nevěděl, že byl dříve trestaný za pohlavní zneužívání a nedávno propuštěný na amnestii z kriminálu. Na dětské oddělení se žádný sanitář moc necpe. Tady nedostávají spropitné od pacientů jako jinde. A tak toho nového mladíka klidně vzali. Holčičku už měl vybranou, byla totiž ze všech dětí na oddělení nejstarší. Zatímco sestry byly pryč, saniťák si dítě odnesl přes celý areál nemocnice až k sobě na ubytovnu. Nikdo si ho ani nevšiml. Vpadli jsme do jeho pokoje na ubytovně a našli jsme holčičku schovanou pod postelí už bez známek života. Nasadili jsme saniťákovi pouta, odvezli ho k nám na úřadovnu do Libně a on hned při výslechu spustil, že chce trest smrti. Rozkřičel jsem se na něj: Ty dobytku, teď chceš trest smrti, když víš, že se chystá jeho zrušení! ..... Rodiče mrtvého děvčátka tehdy přijal i prezident Havel. Prý plakal, když mu vyčítali, že nebýt jeho amnestie, seděl by ten grázl ještě čtyři roky v kriminálu a jejich dceruška mohla žít!“

J. Nový 24.5.2017 8:26

A co Havel,

"Klaus pustil na amnestii miliardové podvodníky, Zeman dvojnásobného vraha a útěkáře z vězení. O motivech Václava Klause lze jen spekulovat, důkazy chybějí. Jeho akolyta nás ujistil, že jenom chtěl profackovat justici"

.

Jen chci upozornit, že jsme měli po revoluci ještě jednoho prezidenta a ten se jmenoval Havel.

"Amnestie tedy byla vyhlášena 1. ledna 1990 ve večerních hodinách. V podmínkách ve kterých byla následně realizována, především s ohledem na velmi krátkou časovou lhůtu, bylo vlastně zázrakem, že při ní nedošlo ke krveprolití. A to jen zásluhou příslušníků SNV ČSR, kteří i v náročných podmínkách a pod politickým tlakem z nejvyšších míst plnili velmi dobře a podle zákona svoji práci. Amnestie samozřejmě dle očekávání velmi brzy přinesla mnohé negativní důsledky. Řada propuštěných kriminálníků začala po nečekaném návratu na svobodu ihned páchat znovu trestnou činnost. Včetně vražd a loupeží, znásilnění apod. Postačí tedy pro připomenutí jen jeden příklad. Poměrně velmi drastický, ale plně vyjadřující, k čemu tehdy došlo a jak velké byly důsledky živelné a zcela nepromyšlené amnestie. Kriminálníkům, kteří se tehdy dostali na svobodu se poměrně příznačně říkalo „Havlovy děti“.

......

P. Čech 24.5.2017 8:39

Re: A co Havel,

Instituty amnestie a milosti jsou feudálním přežitkem a v ústavě dnešního státu (kromě monarchie) nemají co dělat. Jde totiž o to, že zmýlí-li se moc soudní, a to může nastat, může tatáž moc soudní svůj omyl změnit. To by ovšem muselo mít vyšší pravomoci např. ministerstvo spravedlnosti. Netřeba dávat instituty milosti a amnestie do rukou prezidenta. Ono je třeba přísně oddělit od sebe jednotlivé demokratické moci (Zákonodárnou, výkonnou a soudní) To znamená m.j., že např. poslanec nesmí být členem vlády, senátor nesmí být hejtmanem a pod.

J. Anděl 24.5.2017 9:03

Re: A co Havel,

Institut milosti je nezbytný do té doby, dokud tady všichni nebudou žít pod přímým řízením Boha osobně. Do té doby potřebuje každý lidský systém vrátka.

P. Čech 24.5.2017 8:24

Jak to vidím já.

Jednu věc Aston, možná záměrně neuvedl. Ivan Pilný nikdy nebyl členem KSČ. Úplně srovnávat jej s Pavlem Teličkou, ani s Andrejem Babišem nelze. . Oba to byli svého času kariérní komunisté. To je Kainovo znamení, které z nich nikdo nesejme. Lze je pouze zmírnit a to jak pan Telička, tak i Babiš úspěšně dělají. Jsou mi mnohem sympatičtější než různí členové stran Národní fronty z před listopadu 1989. Sympatičtí jsou zejména proto, že v občanském životě něco dokázali na rozdíl od mnoha zejména poslanců, kteří zatím dokázali dělat jen ostudu a nebo veřejně škodit státu (Klaus, Kalousek, Bursík, Parkanová, Němcová, Filip, Kováčik, Sobotka, Zeman a mnoho dalších). Dlužno ovšem podotknout, že jmenovaní se dostali na "výsluní" politiky jen s pomocí zavedeného volebního systému, který je do politických funkcí dosadil. Jde totiž o to, že v případě demokratických přímých voleb, kdy jsou většinově a dvoukolově voleni kandidáti a ne politické strany, by tito lidé nikdy nikam zvoleni nebyli. A tady je jádro všech problémů, které nás neustále provází jen proto, že tento poměrný volební systém předjímá handlování nechutných, bezzubých a zcela impotentních koalic, které, jak se zdá, nemohou přežít celé volební období. Pokud si toto naši páni politici nevezmou za své a nezmění v tomto smyslu ústavu, nikdy se lépe mít nebudeme.

M. Moravcová 24.5.2017 8:31

Re: Jak to vidím já.

ti výše jmenovaní v závorce po revoluci šli do politiky, protože jim na ČR záleželo. Babišovi, Teličkovi záleželo jen na nich samotných. Šli rubat zlato. Až narubali, začali kritizovat a jakoby "bojovat" za lepší příští. Telička dokonce v jakémkoliv kabátku.

P. Čech 24.5.2017 8:41

Re: Jak to vidím já.

Na ČR jim záleželo? Pokud by tomu tak bylo, nemohli by nadělat tolik škody. Všichni jmenovaní v závorce a mnozí další jako např. Dyba, Čermák, Stráský a mnoho dalších.

M. Moravcová 24.5.2017 12:13

Re: Jak to vidím já.

škody? Vy víte, jak by to bylo, kdyby tam byl Babiš s Teličkou? Je to o těch rybách v perdeli.

P. Hlosta 24.5.2017 8:35

Re: Jak to vidím já.

Právě ten "malý detail" změna ústavy je nepřekonatelný! Otázka je, co by mohlo způsobit nazírání pro změnu v ústavě, právě onoho způsobu volby zastupitelů v demokracii. Jedna politická strana, tedy hnutí, nemá dost síly v parlamentu na takové vynucení změny ústavy.

Lépe se mít - to je takové klišé. Jednak -lépe- je relativní pojem a také dost pochybný v důsledcích. Může také znamenat zpomalení ekonomických jevů a v důsledku tak i zhoršení celého prostředí ve státě.

P. Čech 24.5.2017 8:49

Re: Jak to vidím já.

Jedno politické uskupení z a t í m nemá dost síly k tomu, aby protlačilo komplexní revizi ústavy. Zatím. Jsem optimistou a věřím, že se v budoucnu do poslanecké sněmovny dotanou takové subjekty, které především nebudou politickými stranami (ANO, Úsvit, SPD a další) a které v zájmu efektivního fungování státu přijdou na to, že zásadní revize ústavy, tohoto neuvěřitelného právnického paskvilu, je bezpodmínečně nutná. K tomu ovšem mohou napomoci občané - voliči a to tím, že dosavadní politické strany, ale ani žádné jiné do poslanecké sněmovny, zastupitelstev krajů měst a obcí n e b u d o u volit.

P. Jansky 24.5.2017 8:08

neff dela pilnemu PR

zrejme nepostrehl ze mu pilny chysta na stari sekani travy v parku..

P. Hlosta 24.5.2017 8:15

Re: neff dela pilnemu PR

Simvás, co může stihnout v křesle ministra financí za těch pár měsíců? Bude rád, když vydrží koaličně v dokončení vládnutí.

K. Berka 24.5.2017 8:03

Kájínek není první

"Spartakiádní" vrah již drahnou dobu běhá po svobodě se změněnou identitou!

P. Kučera 24.5.2017 8:11

Re: Kájínek není první

Spartakiádní vrah byl nemocný. Kajínek je naopak zdravý, někdy až moc.

P. Hlosta 24.5.2017 8:17

Re: Kájínek není první

Kájínek je předně psychopat. Což Spartagiádní vrah byl taky. Psachopaty by byli i bez vraždění.

J. Laták 24.5.2017 8:33

Re: Kájínek není první

Ano, zatím co celebritu mezi vrahy, Kájínka, si český panovník k noze rovnou přivázal .. :-))) Je v tom rozdíl, nebo není?

M. Šetka 24.5.2017 8:02

K Ivanovi Pilnému.

Ten pán jeden den prohlásil toto: Nabídku na funkci ministra financí jsem nedostal a to je dobře. Musel bych jí odmítnout,protože finance na pozici ministra neumím. Po dvanácti hodinách od tohoto výroku bylo jasno. Nabídka přišla a nebyla odmítnuta. Co se tedy za těch dvanáct hodin změnilo? Jasná zpráva. Pan Pilný nomen omen se za 12 hodin stal odborníkem na finance.

Z toho by jednomu vyšla stolice.

P. Čech 24.5.2017 8:27

Re: K Ivanovi Pilnému.

Rozhodně se zatím zdá být mnohem větším odborníkem než obecný neumětel Sobotka a nebo dokonce Kalousek.

M. Malovec 24.5.2017 7:59

Mít více Teličků

a přidám Dědků, již jsme byli účastníky skupiny chudých zachraňující rozmařilé Řecko. Ještě že je nemáme.

Celá causa Kájínek je výsledkem arogance soudců neschopný nebo neochotných vysvětlit nesrovnalosti ve vyšetřování.

J. Chaloupka 24.5.2017 8:37

Vy si snad myslíte, že by nás někdy pustili

mezi sebe? Naivko. I to euro je prostě jen šmátrání v kapsách jiných, resp. proto nás lákají, abychom ze své (stále ještě plnější) kapsy přispěli třeba i na Řecko nebo Itálii.

P. Kučera 24.5.2017 7:51

Muslimští svatí

Nemohu si pomoci, opakovaně mi vyvstává myšlenka, že ti muslimští vyznavači rozšířené sebevraždy jsou stejně vzácní, ale taky ze stejného kadlubu, jako křesťanští svatí. Ničí aktivně nepřátele (přece psy, ne lidi), což je posvátný čin. Křesťanští svatí se stejným mystickým efektem nechávali umučit. Křesťanská doba pokročila a nikdo je už nemučí, ale... Kde je mezi muslimskými bratry silné pozdvižení proti teroru? Nikde - naopak: věří se, že vkročili rovnou do ráje k Alláhovi s bonusem 99 panen (probůh!) pro každého z nich. (O 99 panicích pro každou "černou vdovu" jsem nic neslyšel, ty se jen takto vykupují z nějakého svého sexuálního hříšku, často ovšem i manželova.)

Vidím to obecně: když jakákoli komunita veřejně (dost vzácně!) odsuzuje svoje souvěrce, ale nic proti tomu nedělá, naopak, jsou to její hrdinové, či dokonce svatí, jde o pokrytectví. A měli by být izolováni, vyhošťováni, prostě eliminováni. Ať jde o muslimy, bolševiky v KLDR, anarchisty... Dobrý den.

P. Boublíková 24.5.2017 8:36

Re: Muslimští svatí

Otázka je, jakým způsobem by se měli umírnění muslimové distancovat od muslimského terorismu, aby to bylo dostatečně věrohodné. Pokud by něco prohlásili, podepsali apod., může to být zas jenom zastírací manévr sympatizantů.

Neboli jak rozlišíte muslima, který skutečně terorismus odsuzuje (doufám, že jsou i tací) od muslima, který ho naoko také odsuzuje, ale v skrytu duše mu fandí?

J. Chaloupka 24.5.2017 8:40

To je jednoduché, nepouštět sem žádného

muslima. A těch pár, co už tu jsou nechat sníst "národní" jídlo: knedlo, zelo, vepřo a zapít plzní.

P. Boublíková 24.5.2017 8:48

Re: To je jednoduché, nepouštět sem žádného

Nebrat muslimské připrchlíky - to beru jako samozřejmost, pokud nechceme dopadnout za 20-30 let jako Francie či Británie.

Co se týká těch našich, oni si většinou ti dříve přistěhovalí vepřo-knedlo-zelo a pivo dají, možná spíš čeští konvertité jsou v tomto striktnější, nakonec proč by se jinak dávali na islám :-)

Mě zajímá tohle: má cenu, jako preventivní opatření, nějak šikanovat českou muslimskou komunitu? Je malá, dobře integrovaná, nejsou to lidé na okraji společnosti, naopak spíše vzdělanější - to se týká jak konvertitů, tak přistěhovalců (typicky nějaký černý muslim z Afriky je vystudovaný lékař, typicky Arab byl dříve vekslák a nyní majitel směnárny - píšu z Brna). Představuje přesto nebezpečí - může se i český muslim radikalizovat za tiché podpory svých souvěrců?