30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

Vystrčil na Tchaj-wan

Předseda senátu Miloš Vystrčil příjemně překvapil. Ukázal, že jedna z pěti či šesti větví české zahraniční politiky zastává koncept nezávislosti a odporu proti nátlaku. Je to hojivá náplast na bolestný projev ustrašenosti z minulého čtvrtka, kdy sněmovna nedokázala schválit návrh ODS na poděkování ostrovní republice za bezplatné poskytnutí zdravotnického materiálu (to je další větev: ustrašenost), a pomohlo to zapomenout na demonstrativní vítání čínského letadla s rouškami (silná větev – servilita).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Fenzel 10.6.2020 22:16

No tak Hájková určitě. A je jich tady víc!

J. Laurin 10.6.2020 23:21

Hájková nebude ani ženská... to bude nějaký vošklivý chlap...asi Hájek....

L. Kolman 10.6.2020 22:16

Tož ba, jak řekl před chvílí v televizi u Krause jeden herec - našinec, rodák ze Strážnice.

F. Sojka 10.6.2020 22:00

Pro dnešek stačilo, musím do pelechu za tou, která mi dá. V

Adios polopolitogos. :-P

J. Polesny 10.6.2020 22:12

Prava nebo levá..

J. Havelka 10.6.2020 22:27

Jedině taky sojka, v nadnosu..

P. Jirkovský 10.6.2020 21:58

Podle mejch zkušeností má pan Mařák recht. Všichni mí plusminus vrstevníci, se kterejma tu a tam pohovořím o politice, jsou voliči Bureše a Zemana. Když se moc debatně rozvášněj (to je vždycky, když se jich ptám, proč a jetsli jim nevadí tohle a támhle to), tak je ucvaknu tím, že jim řeknu, že volím Piráty a Schwarzenberg že je príma chlápek. To debata končí a za cvakání zubních protéz se rozcházíme (jám mám pořád zuby svoje a docela zdravý).

P. Staronový 10.6.2020 22:01

Taky mám pár takových vrstevníků, ale většina to není.

Kdybych někomu řekl, že bych volil Piráty, jen by se útrpně podívali, jestli jsem se nezbláznil. Ale tak daleko má záliba v provokacích nesahá, s některými věcmi raději nežertuji.

P. Jirkovský 10.6.2020 22:06

Já nežertuju, jen jsem nezapomněl, co jsem si myslel ve dvaceti vo těch 50+ a o tom, jak by měl svět vypadat. A ten svět už je jejich (tím myslím mladý), tak se snažím nepřekážet. Naše představy o světě se formovaly po polovině 20. stol., je to beznadějně zastaralá veteš.

P. Staronový 10.6.2020 22:13

Hlavní rozdíl proti době našich dvaceti let je v tom, že zatím do věcí ještě můžeme trochu kecat, což tehdy nešlo.

Obecné zákonitost platily po polovině dvacátého století, dokonce i před tím a potom. Že je to zastaralá veteš, to obvykle tvrdí ti, kdo je chtějí nějak popřít a ono to nejde. Což se snáze pozná, pokud má člověk nějaké ty zkušenosti a možnost srovnání.

Čí je svět, o tom nemedituji. Nejspíš těch, kdo se o něj, bez ohledu na věk, nějak starají.

P. Jirkovský 10.6.2020 22:21

Já vám nerozumím, a vy nerozumíte mně. Proč bych se měl snažit do něčeho kecat, když to není moje věc a odpovědnost, a když si už ani omylem nemůžu myslet, že tomu rozumím? Ty vaše a moje zkušenosti jsou ovlivněný jen tím, co jsme prožili, a to z poloviny života stálo za prd, z druhý poloviny jsme koukali jak tele na nový vrata, tak jsme 15-20 let dřeli jako koně, abychom postavili baráky a měli každý tři roky novej auťák a pak jsme pomalu vklouzli do důchodu. Víc celkem nic. A to si teď mám o sobě myslet, že jsem kdovíjak chytrej a dokonce mám na to, abych říkal mladejm, jak si maj udělat život?

P. Staronový 10.6.2020 23:03

Asi si fakt nerozumíme. Vycházím z jednoduchého předpokladu, že k posouzení dění pomáhají zkušenosti a že současné dění se týká zrovna stejně mně, jako třeba mých dětí. Což je obecná záležitost, bez ohledu na to, jak náš život probíhal (váš popis na mne moc nesedí). Mladým neříkám, jak si mají udělat život a oni to neříkají mně. Staráme se každý o ten svůj, což je IMHO normální.

V. Fenzel 10.6.2020 22:26

Jak zpíval Wabi Daněk:...i ostatní už semlel čas a obrousil jim hrany a z velikánských balvanů na drobný písek semlel jejich plány.

S. Lazárek 10.6.2020 22:03

Pokud jste pravičák, tak volíte Trokolóru nebo SPD a pokud jste autentickej pravičák, máte monohem vonější ruce a volíte všechny ostatní kromě ODS, TOPO9 a Piráty, ty volí zřejmě jen ultralevičáci. Svět už není, co bejval.....:-)

P. Jirkovský 10.6.2020 22:08

Nojo. Když voni nám zakázali už i tu Antifu, tak co nám, ultralevičáckejm samoživitelům zbejvá.

S. Lazárek 10.6.2020 22:11

Založíme zbytečnou neziskovku, nic víc se od nás stejně nečeká.. Nakonec na nás budou makat komanči a holý hlavy.....:-)

P. Jirkovský 10.6.2020 22:22

Tak jo. Jenom ne cvičení a tanec. Člověk by měl ku smrti pracovat důstojně.

J. Fialová 10.6.2020 21:50

Odkaz pro pana Mařáka k volbám 2017 :)

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/ano-vyhralo-u-vsech-skupin-obyvatel-jen-mladi-uprednostnili-piraty-40049364

(BTW já mu hlas nedala :)

M. Mařák 10.6.2020 21:53

To Vás ctí, já bych mu nedal hlas ani za nic, páč je to bývalý komouš. To platí i pro všechny ostatní překabátěnce typu Kubery, Pavla a podobně.

P. Staronový 10.6.2020 21:53

Pan Mařák je pevný ve svých předsudcích. :-P

M. Mařák 10.6.2020 21:57

"Zejména ve skupině nad 60 let, kde tradičně vítězila ČSSD a KSČM, dalo 41 procent lidí hlas hnutí ANO."

Si ten článek pořádně přečtěte, nebo co...

J. Fialová 10.6.2020 22:00

Jsem ho přečetla, nebujte. A když už to dopadlo takhle, jsem věru raději že to dali ANu, než kdyby to dali komunistům a socanům.

P. Staronový 10.6.2020 22:02

Ačkoliv v celkovém efektu to vyjde prakticky nastejno.

L. Kolman 10.6.2020 21:48

Máte málo vlastních starostí, že vás trápí státní dluh? Jestli bude 600, 700, nebo 800 miliard? Vždyť ve světě falíruje tolik dluhů, že je nemůže nikdo nikdy splatit. A příští válka všechny dluhy maže. Jsme si mohli půjčit od Číny, ta jediná má prachy a ještě teď vydělala na rouškách, to teď tím naším gerojem padlo. Ten nejspíš chce kandidovat na prezidenta a vymýšlel, čím by na sebe upoutal pozornost. Všechno jen dosíří a stejně dopadne jako Drahoš se stahováním králíků.

M. Mařák 10.6.2020 21:51

Však jo, Klaus je amatér a vůbec nerozumí ekonomii. Ještě, že se alespoň vyzná v té klimatologii. To tady píši již nevím jak dlouho.

Zdroje jsou.

J. Polesny 10.6.2020 21:52

Vy budete vtipálek, že...

L. Kolman 10.6.2020 22:05

Co je na tom vtipného? Vždyť dluhy nejsou vůbec špatná věc, se podívejte na největšího dlužníka ve světových dějinách. A to ještě tisknou dolary tak rychle, jak jen můžou, přesto jejich dluh narůstá tolik, že prý dolar do roku 2030 ztratí status světové měny. A vidíte - zbrojí desetinásobně proti Rusku a dobývají skoro celý vesmír. Tak co může být na dluzích špatného? Lepší když je projedí důchodci, než kdyby je naši mírotvůrní vojáci prostříleli v Afghánistánu a na jiných "mírových" misích.

J. Polesny 10.6.2020 22:13

Úplný Dikobraz....

F. Sojka 10.6.2020 21:38

Je pozoruhodné, jak příznivci matičky dobrotivé EURv jsou přesvědčeni o hlouposti obyvatel této matičky. Že budou volit a velebit ty, kteří jim budou ubírat a ne ty, kteří budou dávat.

Tito příznivci zřejmě preferuji manželky, partnerky a partnery s nimiž žijí - a berou si je, aby jim nedali/y.

M. Kolář 10.6.2020 21:40

A já jsem si vždy myslel, že volíme toho, u koho vidíme předpoklad dobré správy věcí veřejných.. A hle, ono je to o dávání. Tak asi jo.. ;-)