6.5.2024 | Svátek má Radoslav


Diskuse k článku

Výhled do roku 2050

Eurokomisařka pro energetiku Kadri Simonsová uvedla na nedávném Evropském jaderném fóru v Praze, že do roku 2050 si investice do jaderných kapacit vyžádají až 450 miliard eur.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Boublíková 22.11.2022 18:35

To je ideologická nalejvárna.

Ale v tom inkriminovaném článku šlo o brannou výchovu, čili praktický výcvik.

A v diskusi tenkrát se došlo k tomu, že u nás je sice v osnovách také předmět branná výchova, ale ve skutečnosti ideologická nalejvárna. Učí se tam, co je to NATO, jaký je její význam a podobně. Asi by vám taky ukápla slzička;-D

J. Venc 22.11.2022 18:37

Blábolíte ...

A tak co už s tím.

P. Boleloucký 22.11.2022 18:38

Ty ukrajinská videa jste viděla ? Vlajky, pozdravy, jak na Václaváku za okupace skopčáků.

P. Spáčil 22.11.2022 18:20

U úkáček to maj jinak?

J. Anděl 22.11.2022 18:11

Já nerozumím, a třeba mi někdo vysvětlí, jak povinnost přijmout osobu ženského pohlaví do vedení firmy zajistí, "...aby výběr členů správních rad byl genderově neutrální“

J. Venc 22.11.2022 18:13

Se v místnosti zhasne. A ...

:-)

J. Anděl 22.11.2022 18:17

Zhasnutá místnost bývá genderově dost vybíravá.

:-)

J. Venc 22.11.2022 18:28

Eště do toho zcela neandělsky zatahujte genderovou otázku.

To už se v tom nevyzná nikdo. Anebo naopak všichni.

:-)

J. Anděl 22.11.2022 18:35

Já? To bych si nedovolil. To bylo v tom článku.

Mě by genderové úvahy docela bavily, je to přesně něco pro mojí nebinární andělskou povahu. Ale ty důsledky snažit se to aplikovat do řízení lidského světa, ty mě děsí. Lidi nejsou andělé, proboha.

:-)

J. Venc 22.11.2022 18:45

Nejsou (?)

To bude pro nejednoho zdejšího diskutéra krutej oříšek.

Ste zlej.

:-)

J. Jurax 22.11.2022 19:00

Jo tak to by naopak bylo genderově utrální ... :-)

P. Boleloucký 22.11.2022 18:14

Věřte těm vašim. Ti si určitě poradí.;-D

J. Anděl 22.11.2022 18:16

Chápu, že máte nějaké bojovné představy o tom, kteří jsou ti moji, ale víte prd.

P. Boublíková 22.11.2022 18:18

1:1 je genderově neutrální, chlapi a baby se navzájem genderově zneutralizují. Musíte si to představit jako chemickou reakci - neutralizaci.

Ale jak správně poznamenal oan Sember, na ostatní pohlaví se trestuhodně zapomnělo.

J. Anděl 22.11.2022 18:23

Aha, já to chápal jako genderově neutrální výběr ve smyslu procesu vybírání. Že ten proces výběru bude neutrální. Proto mi to nedávalo vůbec smysl.

A on je to výběr ve smyslu výsledku toho procesu. Ta čeština :-)

P. Boleloucký 22.11.2022 18:28

Dotazník. Ve větších firmách na osobním (dnes Lidské zdroje) je běžný.

J. Anděl 22.11.2022 18:31

Omlouvám se. Ve větší firmě pracuju, ale uniká mi, jak to myslíte. Kdo ten dotazník vyplní a jak to potom zajistí tu genderovou neutralitu výběru? To nezpochybňuju, prostě mi nedochází, na co s tím dotazníkem narážíte.

I když myslím, že mi to už vysvětlila paní Boublíková, že nejde o neutralitu při výběru, ale po výběru.

J. Jurax 22.11.2022 18:32

No, ono jak na které. Na technikách je žen cca 12%. O počtu pohlavně proměnných či proměněných, gayů, leseb a dalších takových se dostupné statistiky nezmiňují, nicméně i zde by jistě měly být určený kvóty.

Mmch počtěte si na https://1url.cz/CrjMR, jak se s genderovou rovností pasují na VUT Brno. A to jsem si myslel, že techniky jsou proti temto peachovinám imunní :-(

J. Anděl 22.11.2022 19:19

Tohle je zajímavý, jak se některý jevy genderem postiženým lidem zdají být důsledkem genderu a považují je za jakési systémové zvýhodňování mužů. Je to jak v tom vašem odkazovaném článku (a souvisí to s bodem slaďování osobního a profesního života), tak i v jiných studiích - četl jsem třeba kdesi, že veřejné osvětlení ve městě na cyklostezkách je genderově bezohledné, protože se tam málo svítí a tím jsou znevýhodněny ženy.

A já na jedné straně chápu tuto logiku - ano, ženě skutečně ve tmě hrozí spíš nějaké sexuální napadení. Ano, žena spíš bude potřebovat sladit péči o děti s prací. Atd. Ale - to je přece zároveň strašlivý genderový stereotyp! Já jako muž se taky chci cítit na cyklostezce bezpečně, vidět dobře na cestu, taky chci sladit osobní život a péči o děti s prací. Proč naplňovat genderový stereotyp muže jako spotřebního materiálu na zajištění rodiny a obranu vlasti? (No, já tuším proč, ale nebudu jim napovídat.)

Takže nakonec - je to problém genderový, nebo je to problém vzájemné ohleduplnosti?

Nakonec, jestli se podaří ekorevoluce, tak bude elektřina drahá a lidi chudí, genderově vyvážené cyklostezky zase pohasnou a zapadají listím, ženy budou doma vařit a kojit děti a otcové budou dřít do úmoru.

I. Pávek 22.11.2022 17:50

Biden už neprosadí žádné důležité zákony. Čeká ho vyšetřování i boj o pomoc Ukrajině - Aktuálně.cz (aktualne.cz)

Část republikánů po volbách potvrdila svá předchozí upozornění, že přísnému dohledu hodlají podrobit další vojenskou a finanční pomoc pro Ukrajinu. Z vyjádření těchto zákonodárců přitom vyplývá, že jejich skutečným cílem je ji výrazně omezit nebo zcela zastavit.

"Je teď Ukrajina 51. státem (USA)? Američané by měli vědět, kam tyto peníze šly a jak byly utraceny," kritizovala kongresmanka Marjorie Taylor-Greenová minulý čtvrtek na tiskové konferenci této skupiny dosavadní americké výdaje pro Kyjev. Podle ní Bidenova administrativa posílá peníze na Ukrajinu na úkor řešení domácích problémů, jako je ochrana jižní hranice USA s Mexikem.

"Od začátku Bidenovy administrativy naši hranici ilegálně překročilo pět milionů lidí. A teď to srovnejme s tím, kolik Rusů podniklo invazi na Ukrajinu. 82 tisíc Rusů podniklo invazi na Ukrajinu. Myslím, že Američané a plátci daní v této zemi si zaslouží vědět, proč se Bidenova administrativa tak moc zajímá o ochranu ukrajinské hranice, a ne o ochranu naší hranice," tvrdila doslova.

V. Čermák 22.11.2022 17:55

Tak Biden především dostává pokyny od svých Loutkovodičů, Zbrojařů. Ti nelegálové peníze na zbraně nevygenerují...;-D

J. Anděl 22.11.2022 17:58

Ano, pro USA má ruská válka proti Ukrajině jiný význam a je pro ně jinou hrozbou, nežli pro nás.

Co se však reálně bude dít, to bych hodnotil, až se to bude dít.

P. Boleloucký 22.11.2022 18:18

USA z toho konfliktu setsakra profituje. Evropa na lopatkách, Rusko oslabené.

J. Anděl 22.11.2022 18:25

Tak jestli z toho konfliktu USA setsakra profituje, tak to nakonec podpořej i republikáni, páč Amerika first.

Díky za uklidnění.

L. Novák 22.11.2022 17:58

Tady je celý článek, ne jenom to, co se ti "hodí do krámu":

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/biden-uz-neprosadi-zadne-dulezite-zakony-ceka-ho-vysetrovani/r~7a7a9840696b11ed8d680cc47ab5f122/

H. Lukešová 22.11.2022 17:44

Kdo zavinil válku na Ukrajině- komentář Alexandra Tomského...Poslední odstavec je shrnující...

Ukrajince nepovažoval za národ a předpokládal, že v Kyjevě hravě vymění vládu, jako se to kdysi podařilo v Budapešti a v Praze. Proto vyslal slabou armádu (200 000). Putin, aby zadusil ukrajinské hnutí za nezávislost, vede tak brutální válku a vyvolal tak silnou reakci, že žádný kompromis už možná neexistuje. Ani pro Západ. Putin prohraje, uvažuje totiž v kategoriích 19. století, má představu imperiální moci založené na slovanském pravoslaví. Rusko je ale sekularizované a mládež válčit nechce, milion už opustil zemi. Přesto Západ nese vinu za povzbuzení agresora. Slabý, přestárlý prezident v Americe, fiasko v Afghánistánu, nevyzbrojená Evropa a zelená německá politika závislá na ruském plynu. Příležitost dělá zloděje. Naštěstí se ještě nikdy v dějinách rozpadající impérium nepostavilo na nohy.

https://www.novinky.cz/clanek/komentare-komentar-kdo-zavinil-valku-na-ukrajine-alexander-tomsky-40415028

J. Farda 22.11.2022 17:51

Pan Tomský má jako vždy perfektní situační rozbor! R^

T. Diblík 22.11.2022 17:54

„Dějiny nás učí, že války začínají, když vlády uvěří, že cena agrese je nízká.“ — Ronald Reagan

V. Čermák 22.11.2022 18:03

V tomto případě to ale neplatí. Příčinou války nebyla nízká cena, ale ohrožení vlastní bezpečnosti a také Chybná agresivní proti Ruská politika USA, NATO a zneužité Ukrajiny. A nakonec stejně rozhodne Kdo Zvítězil.....

J. Jurax 22.11.2022 18:45

Platí.