29.4.2024 | Svátek má Robert


Diskuse k článku

Vítězství nerozumu

Nobelova cena pro Al Gora za jeho proticivilizační pamflety znamená jednu z nejhorších degradací v dějinách této aktivity.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
BIS 14.10.2007 15:41

Re: a kdyz uz jsem se takhle rozpovidal

UFF!

To jste mi osladil mou privatni skepsi. Ale pry nemusi byt hnedle tak zle:

„Ale když jsem měl konečně hlavní typy zážitků zmapované, uvědomil jsem si, že ta mapa vlastně nová není, že tu existuje po tisíciletí. Najednou jsem viděl to spojení s hinduismem, s buddhismem, se šamanismem...“ říká vědec, který je přesvědčen, že existuje ještě jiná realita než ta každodenní.

http://www.lidovky.cz/byl-jsem-knezem-ve-starem-egypte-da9-/ln_noviny.asp?c=A071012_100006_ln_noviny_sko&klic=221868&mes=071012_1

ibn 14.10.2007 16:04

Re: Re: a kdyz uz jsem se takhle rozpovidal

Jojo, Grof je zajimava osobnost. Na moderni psychiatrii je ale zajimave to, ze s umrtim ucitele upada i jeho skola. Tedy jako by spojeni pacient- terapeut bylo samo o sobe dulezitejsi, nez system, ve kterem se toto spojeni odehrava.

Grof je bezesporu ditetem osmasedesateho roku a taci to nemivaji ve hledani svetonazoru lehke. Jejich zivotni zklamani pak vede pravidelne ke hledani jinych svetu ci tretich cest. A ti, co se rozhodli sve rozcarovani ignorovat se pak stali.....souputnici Bader- Meinhofove :-).

ibn 14.10.2007 17:16

Re: Re: Re: a kdyz uz jsem se takhle rozpovidal

jeste neco pro dlouhe vecery....

BIS 14.10.2007 17:48

Re: Re: Re: Re: a kdyz uz jsem se takhle rozpovidal

Kam na to chodite? Dekuji. To jsem neznal.

ibn 14.10.2007 18:05

Re: Re: Re: Re: Re: a kdyz uz jsem se takhle rozpovidal

To jsou nahody. Sam ani nemam cas si to prohlednout, ale davam to sem, treba se nekdo chytne. A uplne jsem zapomnel, jestli se jsem daval tohle. A to je asi vsechno z mych novych prirustku. Mozna se zase cas neuvidime, takze vas takhle navalovite zahlcuji. Mejte se a diky moc!

:-)

čulibrk 14.10.2007 12:47

Huge utilizační potenciál větrných mlýnů

objevil již Don Quijot....Dnešní zelení jen opisují:-D:-D:-D

čulibrk 14.10.2007 12:50

Re: Huge utilizační potenciál větrných mlýnů

Pardon- implementují :-D:-D:-D

Ladislav N. 14.10.2007 12:51

Re: Huge utilizační potenciál větrných mlýnů

 ;-DR^ ... a čo je to také "Huge utilizační potenciál větrných mlýnů"? ;-P

čulibrk 14.10.2007 13:02

Re: Re: Huge utilizační potenciál větrných mlýnů

Je to blábol ...ale učím se parlamentní mluvě:-D:-D:-D

I.L. 14.10.2007 13:07

Re: Re: Huge utilizační potenciál větrných mlýnů

Potencialni energeticky vykon (v kilowatthodinach) pri stacionarni,

trvale dosazitelne a udrzitelne (pro periody optimalni exploatovatelnosti ekologicky adekvatniho podilu tohoto zdroje obnovitelne energie) sile vetru v prihlednutim k zpresneni aktualnich odhadu dopadu tohoto ekologicky setrneho zdroje na krajinny raz, ekologickou stabilitu, variabilitu ekotonu, kapacitu eko koridoru oblasti etc. a optimalizovanou uhlikovou stopu regionu...

čulibrk 14.10.2007 13:14

Re: Re: Re: Huge utilizační potenciál větrných mlýnů

R^R^R^ Nevím jak Láďovi N.,ale mně je to teď už naprosto jasné.Jen jestli to pochopí i Matěj Stropnický,Jihočeská Matka a Džamila s Boratem......:-D:-D:-D

Jenda 15.10.2007 15:41

Re: Huge utilizační potenciál větrných mlýnů

To je naprosto spatne.V jeho dobe byly vetrne mlyny dobre zname a siroce uzivane.Nikde nebyl uvaden za autora.Kdyz to foukalo tak se mlelo, kdyz nefoukalo, tak se cekalo na priznivy vitr.Tak to dopadne asi s nasi elektrizacni soustavou. Protoze u nas moc nefouka tak si nebudeme moc foukat.Za to nemusime cerpat vodu z polderu. Na zimu si zalezeme do zemljanek se svym dobytkem a bude nam teploucko v kravskejch prdech.

Balvan 14.10.2007 12:36

mírotvorci

Nobelova cena míru nemá absolutně žádnou výpovědní hodnotu, poté co jí dali Arafratovi....

Ladislav N. :-))) 14.10.2007 12:53

Re: mírotvorci

No co, bojoval proti válce, nadělal nejvíc mrtvých, tak byl odměněn nadací zřízenou výrobcem dynamitu.... ;-D

čulibrk 14.10.2007 13:09

Re: Re: mírotvorci

 ...a tak to ma byť,tak je to spravne!!! Ač nejsem terorista,ten dynamit bych dal k praktickému vyzkoušení tomu norskému výboru pro Nobelovku.Dalších kandidátů by již nebylo třeba:-D:-D:-D

Jenda 15.10.2007 15:30

Re: Re: Re: mírotvorci

S tim vyborem to neni zadna tragedie, jsou to jen stejny pitomci jako ty a ja.Nic vic a nic min.Vsichni jsme obcas skveli a obcas za pitomce. Tak to zkratka chodi.

BIS 14.10.2007 12:14

Na stopě Noemovy potopy – Biblická potopa jako skutečná historická událost?

http://www.vesmir.cz/clanek.php3?CID=1064

čulibrk 14.10.2007 12:22

Re: Na stopě Noemovy potopy – Biblická potopa jako skutečná historická událost?

To jsem tvrdil již včera,že tu potopu způsobil praootec Noe,tím že záměrně fajroval na ohni...aby se pak smál....Noe je Gore bez Nobelovky:-D:-D:-D

ibn 14.10.2007 12:38

Re: Na stopě Noemovy potopy – Biblická potopa jako skutečná historická událost?

Urcite, dostat pak sumavske drevo na Ararat skrz schengensky prostor nebude zadny problem.

BIS 14.10.2007 13:23

Re: Re: Na stopě Noemovy potopy – Biblická potopa jako skutečná historická událost?

Turecko odvolalo svého velvyslance v USA

BIS 14.10.2007 12:11

Co napsal Vaclav Cilek v roce 1995

Záplavy na dolním Rýnu plnily koncem ledna 1995 noviny a mnoho lidí se ptalo, co se vlastně s řekami děje a jak dlouho se velké povodně budou vyhýbat českým zemím. Těsně před velkými záplavami v západní Evropě byl z Holandska rozeslán environmentální časopis "Change" (vol. 23, December 1994) s prorockým článkem o očekávaných hydrologických změnách.

http://www.vesmir.cz/clanek.php3?CID=4428

obyčejný občan 14.10.2007 12:21

Re: Co napsal Vaclav Cilek v roce 1995

Holanďané vědí, že je to stav neudržitelný do budoucna a proto "obsazují" naší republiku. Za 50 let tu bude přibližně jedna třetina těchto obyvatel. Tuto prognózu jsem kdysi četl v novinách v Holandsku.

Podle mě je to přehnané, ale je fakt, že holanďanů je tu čím dál více....

čulibrk 14.10.2007 12:25

Re: Re: Co napsal Vaclav Cilek v roce 1995

 Organisuje to Chief Salamender Travel...to věděl už K.Čapek.:-D:-D:-D

Atei 14.10.2007 12:28

Re: Re: Co napsal Vaclav Cilek v roce 1995

Holanďany  mám rád. Hlavně  aby to nebyli vyznavači  středověkých ideologií, kteří se jim tak namnožili.

Jenda 14.10.2007 15:02

Re: Re: Re: Co napsal Vaclav Cilek v roce 1995

A kteri jsou jeste pravdepodobnejsim duvodem onoho stehovani.

I.L. 14.10.2007 13:13

Re: Re: Co napsal Vaclav Cilek v roce 1995

Me tesi, ze se jim tu libi, rozhodne mi jsou nesrovnatelne sympatictejsi nez nekteri jini indoevropane, co se v pohranici usazuji zvysenou merou

tez. At uz hladina oceanu stoupne ci klesne, zajem Holandanu o nasi

zemi jednoznacne vitam

Petr H 14.10.2007 12:01

Hipíku,jestli se objevíš,

já jsem ok,jenom toho Petra,kterého jsi se ptal,nejsem já.Používáme skoro stejný nick,měli jsme o tom i párkrát debatu,on to nezmění,já také ne,ale hlavu z toho těžkou nemám a nedělám z toho vědu,koneckonců kolega píše docela dobře a má solidní názory,čili je to v pohodě.:-)Jediným vodítkem ti může být,že já mám mezi jménem a H mezeru.:-)Čus.

PetrH 14.10.2007 12:23

Re: Hipíku,jestli se objevíš,

Jo jo, už je to tak. Čus;-D

Hipik - pravicovy recidivista 14.10.2007 15:40

Re: Hipíku,jestli se objevíš,

Tak dobra hosi. A na to si dam cudku:-D:-D:-D

zoch 14.10.2007 12:00

Dovětek

Pokud jste někdo viděl mediální výstup primáře  Třebíčské nemocnice,udělal jste si úsudek sám.Takových různých primářů,premiantů a ředitelů máme asi ještě spoustu. A patří tak nějak ke koloritu,že ředitel nemocnice odpovědný za ekonomický provoz ačkoli snad jen ví,co je to skalpel bude klidně vystupovat na světovém  fóru a poučovat,jak se dělá správně právě ta nejsložitější operace. Prostě se necháme ovládat samolibými namyšlenými trubkami....

Ještě že je alespoň ex post poznáváme podle činů.......