1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

Václav Klaus jubilující

Přinejmenším v duchu jsem se připojil ke gratulantům, kteří přáli v pátek Václavu Klausovi k jeho jubileu. Kalendářně ho slaví v sobotu, na dnech vskutku nesejde. Je dobře, že český stát měl v prvních třech dekádách své obnovené státnosti výrazné osobnosti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Rampas 19.6.2021 8:38

Vinšuju dobré ráno. Prezidentské přetahování mě moc nebere, ten další prezident bude jistojistě horší než ti tři předchozí. Osobnosti, ať si o dosavadních můžeme myslet cokoli, došly.

Dokládají to dosavadní předsedové Sněmovny i Senátu včetně současných. :-)

V. Mokrý 19.6.2021 8:48

Osobnosti by se jistě našli, jen to chce hledat i jinde, než jen mezi mediálně známými osobami.

R. Rampas 19.6.2021 8:59

Osobnosti, které mají zájem o politiku... Dejte příklady dle vašeho soudu... :-)

P. Milan 19.6.2021 9:03

Zájem, praxi a nějakou tu stupnici hodnot.

L. Beneš 19.6.2021 9:12

Jeden z těch dvou posléze jmenovaných je přece jen o něco problematičtější. Mění státní příslušnost jako ponožky: jednou je Tchajwanec, podruhé Bělorus .... Možná má připraveno i něco exotičtějšího, třeba Uganďan?

E. Pawlica 19.6.2021 8:36

Kupříkladu Eratosthenés z Kyrény

vyčíslil obvod Země kolem poledníku na 252 000 stadií, tj. asi 40 000 km, což je téměř úplně přesně (poledníkový obvod zeměkoule je 40007,86 km).

Co kdy přesně vyčíslil VKs?

;-D

M. Němec 19.6.2021 8:41

Navíc, jeho bekend stál vždy zahovno a při úderech skákal do vejšky jak tajtrlik. Asi to měl z basketu.

Nedalo se na to koukat, ale on se domníval, že tenis umí, rekreant jeden .

V. Mokrý 19.6.2021 8:49

On přece uměl všechno - nejdřív byl Klaus a potom teprve Bůh.

J. Drobný 19.6.2021 8:59

Měl zkrátka smůlu, že mu všechny grandslamy vyžral Němec! I. Lendl měl backhand výborný a přesto Wimbledon nikdy nevyhrál, na rozdíl od Stefi, která měla backhand mizerný a přesto Wimbledon vyhrála sedmkrát. Čili posuzovat kvalitu hry jen podle jednoho úderu je slaboduché!:-/

P. Jirkovský 19.6.2021 8:41

Aminu.

S. Lazárek 19.6.2021 8:30

Našemu presidentovi se k jeho jubileu sluší poblahopřát a popřát hodně zdraví. S covidem a neočkováním sice dráždí kobru bosou nohou, ale budiž, jeho volba.

V. Heidlerová 19.6.2021 8:34

Já mu v žádném případě negratuluji - moje volba.

J. Drobný 19.6.2021 8:37

Něco takového jako gratulace se od vás vůbec, ale vůbec čekat nedá. Slušné chování a dobré mravy vás zřejmě i díky buržoasnímu původu minuly velkým obloukem!:-/

P. Milan 19.6.2021 8:39

Na rozdíl od vás to píše slušně.

J. Drobný 19.6.2021 9:08

Najděte v mém textu jedno neslušné slovo. ;-D

J. Kombercová 19.6.2021 8:38

Osmdesátka je pěkný věk, zvlášť, když Klaus, ruku na srdce, na ni nevypadá... a jestli bude mít kořínek po mamince, tak bude dráždit hady ještě dlouho. :))

S. Lazárek 19.6.2021 8:40

Myslím že covidu jsou někdy kořínky po maminkách úplně jedno, ale máte pravdu, na svůj věk vypadá dobře.

Spíš mě trochu děsí touha starců na podzim jejich života měnit svět. Ať si v IVK dál podtrhává ty nejlepší myšlenky ve svých vlastních knihách červenou tužkou, ale návrat do politiky.....

P. Milan 19.6.2021 8:44

Nebezpečnější je snaha mlaďasů měnit svět, obvykle metodou příkazů a zákazů. Proti tomu je Klaus vyloženě zlatíčko.

S. Lazárek 19.6.2021 8:49

Ať to vaše zlatíčko raději zůstane tam kde je, podle toho co z něj poslední dobou padá za nesmysly už fakt nemá co říct, krom svým věrným okultistů, to jistě, ale nechci se hádat, nemá to smysl, já jsem havlofašoun, však víte.

P. Milan 19.6.2021 8:50

No však zůstává. S těmi mlaďasy je to horší, ti se k moci derou.

S. Lazárek 19.6.2021 8:54

Draní k moci si osobně představuju trochu jinak a pokud narážíte na Bartoše, to je dle mého soudu prototyp moderního politika. S Piráty problém trochu mám, s ním vůbec žádný, ideální premiér.

P. Milan 19.6.2021 8:59

Nejen Bartoše, ono jich je víc.

Záleží na tom, co si kdo představuje pod pojmem "moderní". Označení Bartoše za moderního je mi v podstatě lhostejné, škody lze napáchat moderně i staromódně.

S. Lazárek 19.6.2021 9:01

Vždycky jsme si dělalu prdel z toho, že ruský politbyro je řada zkamenělých a lehce mimózních starých dědků s metály až na zem a tohle mi to trochu připomíná, já osobně mám jasno a co si o tom myslíte vy nebo někdo jiný je mi tak trochu fuk.

P. Milan 19.6.2021 9:07

To polibyro fakt bylo. Jinak, najdou se i politici velmi přínosní v pokročilém věku, namátkoou zmínění W.S.Ch. Reagan, Thatcherka, Masaryk ...

Že máte jasno je je celkem normální, že je to jiné jasno než to moje, to také.

Jak moc fuk vám to je, těžko říci. Kdyby úplně, asi byste nereagoval ...

R. Toman 19.6.2021 8:42

Také v to doufám, jeho maminka tady byla do 94 let. A vzhledem k jeho zdravému životnímu stylu to vypadá nadějně. :-)

P. Milan 19.6.2021 8:45

Ten zdravý životní styl mne taky napadl, jako protiklad W. Churchilla.

R. Toman 19.6.2021 8:52

Tak to je výjimka, také se tomu říká churchillův syndrom. Havel ani Zeman jím nebyli obdarováni. O některých komouškých presidentech nemluvě.

P. Milan 19.6.2021 8:53

Ani po stránce zdravotní, ani osobnostní.

V. Mokrý 19.6.2021 8:53

Co životní styl, ale i chování politika.

J. Havelka 19.6.2021 8:22

Moskva hlásí výrazný růst Covidu..Sputníííík....?