1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

V Barceloně za Prahu

Je to parafráze někdejšího hesla levice, když podporovala republikány v občanské válce proti Francovi. Parafráze sedí jen docela malinko, ale aspoň trochu ano.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Vandas 5.10.2017 11:25

Re: Jsem vyhrabal z poštovní schránky

Mně nikdo z politických kruhů nic do schránky nehází. To jen u Vás na Moravě to nějak žerete. :-):-):-)

L. Novák 5.10.2017 12:26

Re: Jsem vyhrabal z poštovní schránky

Jaroušek komoušek to stejně hodí zase rudejm (KSČSSD), takže zbytečná diskuse.

R. John 5.10.2017 10:57

Ti zelení alarmisté...

... někdo by je měl srovnat....v Austrálii padají teplotní rekordy, též na Novém Zélandu...a tolik humbuku pro nic, pro pár stupňů... ať si přečtou knihu předního klimatologa z IVK(b)... tam je všechno... hlavní poučka je, že když svítí sluníčko, tak je teplo a modrá, nikoliv zelená... Václav Václavovič by tam měl jet dělat osvětu a ucpat hubu alarmistům...

P. Vandas 5.10.2017 11:00

Re: Ti zelení alarmisté...

A to jako kvůli zeleným levičákům bude o dva stupně méně? :-):-):-)

R. John 5.10.2017 11:10

No právě... maj asi cinknutý teploměry...

... asi z toho chtěj vyrazit nějaký prachy ... jedině Václav Václavovič by jim to řádně vysvětlil tak, až by jim byla i ve 45 stupních zima jak na Sibiři... tahle zelená propaganda... to je mor....

P. Vandas 5.10.2017 11:13

Re: No právě... maj asi cinknutý teploměry...

Jinak to opravdu nevidim. :-):-):-)

M. Prokop 5.10.2017 11:06

Re: Ti zelení alarmisté...

Co je divného na tom, že klima se mění co Země Zemí jest? Ekonomické využití této skutečnosti k oteplovací vyžírce?

L. Kolman 5.10.2017 11:10

Re: Ti zelení alarmisté...

Rozhodně mezi alarmisty nepatřím, ale jedno mi nikdo nevymluví. A sice to, že bezuzdná a nekorigovaná průmyslová i zemědělská činnost se negativně nepodepisuje na zemském klimatu.

P. Vandas 5.10.2017 11:16

Re: Ti zelení alarmisté...

To je kravina. Za oteplováním stojí především přelidnění planety a bohatnutí dříve skromných států s miliardami nových spotřebitelů civilizačních výdobytků. Takže pokud za to někdo může, tak jsou to především mohamedáni, neb číňani zavedli už dávno kontrolu porodnosti. :-):-):-)

V. Novák 5.10.2017 12:35

Re: Ti zelení alarmisté...

T, že vám něco nikdo nevymluví, není ovšem důkaz ničeho krom vaší umanutosti...

R. John 5.10.2017 11:12

Nic... vůbec nic...

... neděláte náhodou korespondenta IVK(b) ?...

A. Trick 5.10.2017 11:35

Re: Ti zelení alarmisté...

Až na tu rychlost změn.

P. Vandas 5.10.2017 11:38

Re: Ti zelení alarmisté...

Po smrti Karla VI. se tak rychle ochladilo, že důsledkem byly zničené úrody, hlad a husitské války. A ani tehdy to Zelení nezvládli a lidé museli počkat, až se zase oteplí. :-):-):-)

L. Novák 5.10.2017 12:29

Re: Ti zelení alarmisté...

Kdo tu "rychlost změn" může hodnotit? Člověk se zanedbatelnou délkou života a historií měření 100 let? :-P

Zelení magoři a jejich Vatikán - Greenpeace - nás stále přesvědčují, že se řítíme do katastrofy a je potřeba jim platit desátky, aby se tak nestalo.

Jo, leda velký kulový!

P. Boublíková 5.10.2017 11:20

Re: Ti zelení alarmisté...

Jj. Tady je víc než měsíc zima jak v psírně, léto nijak parné nebylo, teď prší imrvére 5 týdnů, houby rostou jak vzteklé, tak vám nezbylo než vytáhnout Klokánii.

Že vás to baví.

R. John 5.10.2017 12:25

Nojo. jste zimouřivá...

... já si nestěžuji... to máte z nedostatečné stravy... jo... tak si doma zatopte... ať neumrznete...

L. Kolman 5.10.2017 10:44

Jen jim ty zbraně nechte,

když se tak rádi střílejí. Akorát je divné, že pokud zahyne na nějaké mírové misi jeden americký voják, je kolem toho cirkus se všemi státními poctami, když nějaký pako zastřelí 60 nevinných lidí, Trumpeta k tomu zahaleká, že diskuse o zpřísnění prodeje zbraní není otázka na pořad ne. Zatím prý ne. Jak mu pak můžou pozůstalí věřit ty jeho kecy o soucítění s nimi a všechny ty podobné pindy.

P. Vandas 5.10.2017 10:53

Re: Jen jim ty zbraně nechte,

Já bych se pozastavil nad hojně nadužívaným pojmem " nevinný", nebo "nevinné oběti útoku." Jsme přece jen lidé hříšní a chybující a skutečně nevinných aby jeden hledal s lupou. Proč nepoužívat vhodnějšího pojmu "bezbranní". :-):-):-)

L. Kolman 5.10.2017 11:07

Re: Jen jim ty zbraně nechte,

Říkat tomu můžete jak chcete, na věci to nic nemění. Vy máte akorát výhodu v tom, že se každý týden vyzpovídáte a jste do další zpovědi bez hříchu. Ty hříchy recitujete ve zpovědnici z hlavy, nebo si to už musíte psát aspoň heslovitě na papírek?

P. Vandas 5.10.2017 11:22

Re: Jen jim ty zbraně nechte,

Nikdy jsem u zpovědi nebyl. Pokud se zpovídám ze svých hříchů, tak to probírám v soukromém usebrání před svým Hospodinem. Prostředníka k tomu nepotřebuji. :-):-):-)

L. Kolman 5.10.2017 11:24

Re: Jen jim ty zbraně nechte,

No jo, kdo vám dá rozhřešení a zadá úkoly, co jako musíte udělat, abyste své hříchy odčinil?

P. Vandas 5.10.2017 11:28

Re: Jen jim ty zbraně nechte,

No, nakonec jsem to já, neb kdo jiný by správně vyložil nepříliš jasné náznaky mého Hospodina? :-):-):-)

P. Boublíková 5.10.2017 11:34

Re: Jen jim ty zbraně nechte,

Asi proto, že ten útok nijak nezavinili. Mně to slovo nevadí.

Jejich hříchy určitě nebyly tak velké, aby si zasloužili odstřel jakýmsi dobytkem.

P. Vandas 5.10.2017 11:41

Re: Jen jim ty zbraně nechte,

No dobře. V tom Las Vegas možná, ale když policajti mlátí "nevinné" Katalánce, tak už to je nadužívání! A teď jste hekla! Popřete to! :-):-):-)

A. Trick 5.10.2017 10:41

Od T.S. jsem se dozvěděl,

že v neděli se v Madridu zpívala frankistická hymna a Katalánskem znělo "No passaran". Dále, že Katalánci kladli Frankovi největší odpor.

Aby ti Katalánci nakonec nebyli komunisti. Toho bych se obával. Zřejmě bude nutné s Katalánci "ostře zatočit" a demokracie bude zachráněna.

L. Novák 5.10.2017 12:32

Re: Od T.S. jsem se dozvěděl,

Máš v tom chaos, jako i v dalších oborech... :-P

M. Valenta 5.10.2017 10:36

Dvojí přístup má především Aston.

Brusel hodně dlouho čekal v případě Polska a Maďarska, takže zcela logicky čeká jak to dopadne ve Španělsku.

M. Vondráček 5.10.2017 10:41

Re: Dvojí přístup má především Aston.

Zdá se , že Brusel nedělá nic jiného než čeká :-)

M. Prokop 5.10.2017 11:07

Re: Dvojí přístup má především Aston.

Což je nakonec dobře. Dělá-li něco víc, víc toho zkazí.

A. Trick 5.10.2017 10:42

Re: Dvojí přístup má především Aston.

Brusel čeká i nadále. Brusel prohlásil, že nebude nic komentovat, protože jde o VNITŘNÍ záležitost Španělska.