1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

V Barceloně za Prahu

Je to parafráze někdejšího hesla levice, když podporovala republikány v občanské válce proti Francovi. Parafráze sedí jen docela malinko, ale aspoň trochu ano.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Prokop 5.10.2017 12:36

Re: Je zajímavé , že střelba gumovými projektily do vlastních...

I ty ploty ...

V Maďarsku to byl smrtedlný zločin, mnohem vyšší kolem Ceuty a Melilly zřejmě nevadí.

P. Jansky 5.10.2017 11:59

klausovka milena ze slusovic

která vlastním telem bránila toho arogantního pitomce.. ted zajiste nastoupi na obranu synáčka.. volit ods je proste udel pomylenych..

J. Kulheim 5.10.2017 12:34

Re: klausovka milena ze slusovic

Já ODS budu volit.Mám k tomu několik důvodů. 1/ ODS byla hlavním tahounem přechodu socialistického hospodářství na hospodářství tržní. 2/ Zasloužila o vznik demokratického politického systému. 3/ Je to jediná strana, která hájí pravicové hodnoty a snaží se řešit problémy těch nejpotřebnějších.

4/Byla hybnou silou transformace v devadesátých letech. 5/ Je to jediná strana, která měla snahu udělat reformu systému financování a organizace zdravotní péče, vzdělávacího systému, důchodového systému. 6/ Ministr zdravotnictví MUDr Julínek byl jediným ministrem tohoto rezortu, který měl koncepci a měl snahu udělat systémová opatření k řešení organizace a financování zdravotní péče. 7/Navhla svůj pohled na řešení důchodového systému, vzdělávacího a sociálního systému.

ČSSD má právo navrhované řešení zrušit, ale nenahrazuje to ničím novým. V budoucnosti bude propad důchodového systému čím dál větší.

Co vyřešila nebo má v plánu řešit strana, kterou budete volit vy?

Co vyřešily ostatní strany, které chtějí ít do parlamentu?

M. Varadinková 5.10.2017 13:11

Re: klausovka milena ze slusovic

8) prosadila Lisabonskou smlouvu

9) zapřela Klause (a tím pádem i vše dobré, co pod jeho vedením udělala)

10) Vůbec nechápe, co je hlavní prioritou dnes, vede jen staré války

Takže u mně má dnešní ODS smůlu.

M. Prokop 5.10.2017 12:40

"volit ods je proste udel pomylenych.."

Možná jo, každopádně existují mnohem větší pitomosti, namátkou volba KSČ(M), ČSSD, ANO, SZ, KDU-ČSL, SPD, Strany zdravého rozumu .....

M. Varadinková 5.10.2017 13:02

Re: klausovka milena ze slusovic

Pomýlený arogantní pitomec jste leda Vy, magore. Já ODS nevolím už nejméně 10 let a ani letos ji volit nebudu.

P. Boublíková 5.10.2017 13:07

Re: klausovka milena ze slusovic

A co je vám vůbec do toho, kdo bude jak volit?

M. Varadinková 5.10.2017 11:30

Jaká má být optimální velikost státu?

Hlavním důvodem, proč si vlastně občané svůj stát vydržují, je ochrana jejich bezpečnosti. Proto stát musí být právě tak velký, aby jim tu bezpečnost dokázal zajistit. A to záleží na tom, jaké jsou hrozby.

Pokud by tou největší možnou hrozbou byly malé skupiny lapků, tak stačí nějaký malý městský stát, který si vydržuje (uživí) tak velkou skupinu policajtů, aby ty lapky kdykoliv byli schopni pochytat, uvrhnout do šatlavy event. popravit a obyvatele města tak před nimi ochránit.

Pokud ale tou hrozbou je některý jiný (větší) stát, tak je lepší spojit malé státečky do většího celku a vydržovat si nejen policii, ale i armádu. Čím větší celek ale vzniká, tím větší problém je s jeho vnitřní soudržností a dříve nebo později začnou hádky o to, kdo přispívá více, kdo přispívá méně, kdo vládne, kdo se cítí být ovládaným, event. okrádaným. Pokud je takový stát heterogenní (složený z různých národností), tak pokud chybí nějaké reálné vnější ohrožení, má takový stát zcela přirozenou tendenci se zase rozpadat na menší celky.

Vládnoucí elita se obvykle snaží tomu rozpadu zabránit a k tomu potřebuje jednak vnitřní totalitu (k násilnému potlačení odstředivých tendencí), druhak vnějšího nepřítele (když zrovna není k dispozici žádný reálný, tak si vytvoří nějakého fiktivního), kterým může své občany propagandisticky strašit a proti kterému eventuálně rozpoutá válku, jen aby udržela pohromadě ten svůj stát, popř. ho ještě zvětšila. Předpokládá totiž (zpravidla mylně), že tu válku vyhraje.

Svádět války na nacionalismus je blbost. Války nerozpoutávají národy jako takové, ale vždy ta vládnoucí elita, která touží upevnit svou moc nad nějakým národem(národy), není ochotná se vzdát moci nad nimi (naopak tu moc upevňuje čím dál silnějšími donucovacími prostředky), popřípadě tu svoji moc touží rozšířit o další národy (válkou, rozšiřováním EU...).

P. Vandas 5.10.2017 11:36

Re: Jaká má být optimální velikost státu?

Něco na tom bude. Proto by Německo mělo být rozděleno a stejně tak i Francie. :-):-):-)

M. Varadinková 5.10.2017 11:58

Re: Jaká má být optimální velikost státu?

Ano, kdyby byla Evropa jen volným sdružením malých národních států, které by udržovaly dobré vzájemné vztahy a volný obchod, tak by mohlo fungovat vše v pohodě. Každý stát by žil svým způsobem a za své, kdo by chtěl přijímat migranty, ten by je přijímal, ale druhým by do toho nekecal. Žádný hegemon, žádná Merkelová, žádný Macron, žádný diktát z Bruselu, žádné regulace, každý národ by si zvolil takovou vládu (pravicovou, levicovou), jakou by si zasloužil, a ta by vládla způsobem, za který by byla buď v dalších volbách odměněna, nebo naopak nakopána do zadku. Žádná unifikace, žádné výmluvy politiků: my bychom sice chtěli, ale nemůžeme, protože toto za nás už rozhodli v Bruselu a tomu se musíme podřídit.

P. Čech 5.10.2017 12:39

Re: Jaká má být optimální velikost státu?

Každý občan by si zvolil vládu? To by ovšem vláda musela být občany volena přímo a ne přes politické strany. Tak tomu ovšem není nikde na světě, ani ve Švýcarsku, které je příkladem zastupitelské demokracie. Ono by stačilo zavést obecně přímé, většinové volby, kde by všichni zástupci občanů - fyzické osoby byli voleni většinově a přímo. Navíc by občané museli být vybaveni nástrojem (referendum, jehož výsledky musí být obecně závazné), pomocí něhož by prosazovali svou většinovou vůli. Pouze to je demokracie a ne nějaké její paskvily s přívlastky, které jsou vším možným, jen ne tou skutečnou demokracií.

M. Varadinková 5.10.2017 13:40

Re: Jaká má být optimální velikost státu?

Umíte si představit sněmovnu složenou z 200 rozhádaných "stran"? Už když je jich tam pět nebo šest, bývá potíž sestavit kloudnou vládu. Politické strany jsou užitečné, protože agregují hlasy stejně nebo podobně smýšlejících občanů. Jiná věc je, že kvalita stávajících politických stran je nevalná, což je mimochodem dáno i tím, že voliči nevědí, co chtějí, jsou vlažní ve svém přesvědčení a tím pádem jsou snadno médii manipulovatelní. Pak se pravdoláskařům daří jejich destruktivní činnost, tedy drobení politické scény tak, aby nebyl zvolen nikdo dost silný, aby mohl reálně vládnout a odstavil nevolené elity od státních cecíků.

P. Čech 5.10.2017 15:01

Re: Jaká má být optimální velikost státu?

Voliči hlavně vědí, co nechtějí. Nechtějí vládu a moc politických stran nad sebou samými. Jsou ochotni a schopni volit svobodně, tedy bez nějakého předepisování jak mají volit a kdy jsou volby platné či nikoliv, své skutečné zástupce v moci zákonodárné obecně a snad i výkonné mimo prezidenta (vláda). Své zástupce - fyzické osoby přímo a ne přes nějaké spolky občanů, které jsou téměř vždy menšinové. Ano, politické strany a hnutí jsou, lépe řečeno mohly by být občanům prospěšné. Nikoliv ovšem tím, že jim vládnou. MOHOU MÍT NAPŘ VELMI DŮLEŽITÝ ODBORNÝ HLAS PORADNÍ, NIKOLIV ROZHODUJÍCÍ. ROZHODOVÁNÍ MUSÍ ZŮSTAT V RUKOU BUĎ OBČANŮ PŘÍMO (REFERENDUM) A NEBO NEBO SKUTEČNÝCH ZÁSTUPCŮ OBČANŮ, VOLENÝCH JIMI PŘÍMO.

R. John 5.10.2017 12:18

Ale ale.... pán bude dělič....

... že by se ti líbila zase východní zona ?... ale trvalo to dlouho, než to z tebe vylezlo.... :-)

P. Vandas 5.10.2017 12:21

Re: Ale ale.... pán bude dělič....

Co sem zase pleteš nějaký východ? Nepípl jsem o něm ani ň. :-):-):-)

V. Kotas 5.10.2017 12:25

Re: Ale ale.... pán bude dělič....

Tihle svedou na východ všechno.

V. Novák 5.10.2017 12:25

Re: Ale ale.... pán bude dělič....

Rozdělení Německa na předbismarckovské státy a jejich totální deindustrializace byl jeden z návrhů, s nimiž šly USA do Postupimi.

To Stalin prosadil dělení na pouhé 4 okupační zóny, sby mu jedna zcela připadla.

Nejste (opět) mimo bílou keramiku?

R. John 5.10.2017 12:28

Kůůůwa... Stalin "demokrat"....

... proto tu asi zdejší hlavy pomazané, plédují za dělení cizího státu... a kdyby z toho ještě něco káplo....

V. Kotas 5.10.2017 12:28

Re: Ale ale.... pán bude dělič....

A tak to mělo zůstat -4státy. Byl by dnes klid, nevládla by Evropě polská svazačka z NDR.

R. John 5.10.2017 12:32

Ááá...pán bude prezident zeměkoule....

... do včerejška se neuměl najíst , ale Evropu by parceloval...chytrák ..:-)

A. Richter 5.10.2017 12:48

Re: Ale ale.... pán bude dělič....

A ha. Asi proto ty ďábelské USA realizovaly Marshallův plán. No, on J.V.S. nebyl blbec, původně studoval bohosloví, než se dal na dráhu lupiče, později "Otce národů".

*8-D

D. Polanský 5.10.2017 11:46

Vcelku správná úvaha,

v každém případě při ataku desítek milionů migrantů, a to nás čeká, malé evropské státečky nemají šanci. Nemluvě o tom, že současné evropské armády jsou, pokud jde o toto nebezpečí v pohodě. Že prý hlavní nepřítel je Rusko. Jasně že Rusko, tím lze odůvodnit nákupy drahé moderní vojenské techniky. Na migranty potřebujete nůž na propíchnutí člunu a případně pořádný plot. To ale není moc dobrý kšeft.

P. Vandas 5.10.2017 11:55

Re: Vcelku správná úvaha,

No a to mi potom vysvětlete, proč při tom ataku desítek milionů migrantů EU nedělá zhola nic a jakýkoli pokus o obranu naopak maří? Cokoli se podařilo při bránění nelegální migraci, tak to učinili statečné malé státy, jako Makedonie, či Maďarsko a to za spílání papalášů v EU. Tak potom vyprávějte někomu jinému, že šanci na obranu máme jen s EU. Opak je pravdou. :-):-):-)

J. Vobr 5.10.2017 12:02

Mistr Pavel opět bezchybně analyzuje !!!

O tom nebudiž pochyb !!!

R. John 5.10.2017 12:22

Nazdááár...

... co říkal Olda na tu hnědou Fraukyovou ?... Jak lhala a s těma stranickejma prachama... no není to pech ?.. Olda bude smutnej, jak pronásledují nevinou ... jak zde chytré hlavy odhalili... :-)

M. Varadinková 5.10.2017 12:10

Re: Vcelku správná úvaha,

Migranti (a s nimi přicházející teroristi) jsou pro vládnoucí elitu dobrou záminkou pro zavedení vnitřní totality. Čím víc se občané budou bát, tím spíš skousnou utahování šroubů. "Výjimečný stav" se stane normálním stavem. Navíc vládnoucí elita zřejmě doufá (dle mého názoru mylně), že "naředěním" národů se otupí jejich touha po tom "vládnout si sami ve svém malém národním státě".

V. Novák 5.10.2017 12:12

Re: Vcelku správná úvaha,

Jakou šanci má jakkoli velký stát nebo nadstát, který odmítá ochranu vnější hranice? Dokonce v rozporu se svým vlastním právem...

P. Čech 5.10.2017 12:31

Re: Jaká má být optimální velikost státu?

Co to je, ta "vládnoucí elita"? Např. u nás nevládne žádná "elita", ale politické strany a hnutí. Nic proti tomu, pokud by vládly ve jménu a ve prospěch občanů. Tak tomu však zásadně není, ikdyž se nám to politici a politologové, za pomoci prodejných novinářů všemožně snaží lživě namluvit. U nás politické strany a hnutí nevládnou ve jménu občanů, ani v jejich prospěch. Vládnou občanům stejně, jako jakýkoliv jiný despota. Nejhorší ovšem je, že obecně u nás vládnou všelijaké menšiny a to mnoha různých typů. Stát tyto menšiny všemožně podporuje, zejména penězi ze státního rozpočtu (velmi mnohé neziskové organizace). Tyto menšiny však pro stát nejsou žádným přínosem, protože z nich stát nic nemá, pouze je financuje. A to nemluvím o jedné velké menšině, která na státu výrazně parazituje tím, že požívá všech občanských práv a na straně druhé státu nic neodvádí a neplní si své občanské povinnosti. A tak vlastně občané ve své většině vydržují nejen stát a jeho orgány, ale i ty zmíněné menšiny, což je pravým opakem jakékoliv (i parlamentní) demokracie.

M. Varadinková 5.10.2017 13:27

Re: Jaká má být optimální velikost státu?

U nás žádné politické strany nevládnou, Vládnou totiž pořád ti samí, nevolení, samozvaní elitáři, bez ohledu na to, jakou stranu si zvolíme. Mění se jen ty viditelné loutky na orloji, ale celý mechanismus uvnitř orloje, jakož i mediální propaganda a toky peněz (k neziskovkám, k privilegovaným menšinám...), to je ovládáno pořád těmi samými. Nikdo ze zvolených nemá sílu to změnit, protože když to zkusí, tak ho zavčasu mediálně (popřípadě i policejně-kriminálně) popraví.

Třeba v USA se tomu říká "deep state". Trump nastoupil s tím, že to změní, ale zatím to spíš semlelo a změnilo jeho.

L. Kolman 5.10.2017 11:01

Jsem vyhrabal z poštovní schránky

stoh předvolebních plátků. Dobré čtení, zajímavější je jen dobře udělané scifi. Piráti jsou evidentně političtí ochotníci nepolíbení reál politikou, Okamura na splnění svých slibů bude muset zastávat i úřad generálního tajemníka OSN, šéfa NATO a vrchního velitele ozbrojených sil USA, Ruska, Číny, Indie a Izraele. Nadsazují všichni, ale ti noví ochotníci, to je teda literatura...! Jestli se do parlamentu dostanou všichni ti, co si myslím, ještě rádi zavzpomínáme na Sobotkovu vládu. Ein Kessel Buntes po třiceti letech.