22.5.2024 | Svátek má Emil


Diskuse k článku

Uzavřena dohoda o poplatcích

Poplatky budou, to se vědělo hned, jakmile ve volbách vyhrála koncepce rozumného hospodaření a prohrála koncepce čistě populistická. Lídři trojkoalice se dohodli na obrysech nového uspořádání poplatků. Nicméně, detaily do kterých tato jednání jdou budí podiv.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Vízek 9.7.2010 22:01

Nezbývá než zopakovat...

Ať je jakékoli množství peněz v zdravotním systému, základní otázka je jasná: 

Mají se léčit ti nejvíce NEMOCNÍ, nebo se mají léčit ti nejvíce BOHATÍ ?

Zdá se, že za potlesku médii (bohužel!) a lhostejného mlčení Hippokratových následovníků (bohužel!)  se česká "prrravá" garnitura už rozhodla... 

M. Stuchlik 8.7.2010 22:00

Za pejska lidi klidně zaplatí u veterináře tisíce

a za vlastní děcko nejsou ochotni zaplatit 30Kč. Proč by jim pak děcka měly platit na důchod?

P. Boublíková 8.7.2010 22:03

Re: Za pejska lidi klidně zaplatí u veterináře tisíce

Ale jsou ochotni zaplatit za děcka, a samozřejmě daleko víc. Plky o třicetikorunách jsou jen pitomá socanská propaganda.

F. Vízek 8.7.2010 21:06

Základní otázka je JASNÁ:

Ať je jakékoli množství peněz v zdravotním systému, základní otázka je jasná: 

Mají se léčit ti nejvíce NEMOCNÍ, nebo se mají léčit ti nejvíce BOHATÍ ?

Zdá se, že za potlesku médii (bohužel!) a lhostejného mlčení Hippokratových následovníků (bohužel!)  se česká "prrravá" garnitura už rozhodla... 

M. Stuchlik 8.7.2010 21:53

Re: Základní otázka je JASNÁ:

To co předvádíš je typický paroubkoidní populismus.

Základní otázka našeho zdravotnictví je kolik halířů za bod :-)

F. Vízek 9.7.2010 22:00

Základní otázka je JASNÁ:

Ať je jakékoli množství peněz v zdravotním systému, základní otázka je jasná: 

Mají se léčit ti nejvíce NEMOCNÍ, nebo se mají léčit ti nejvíce BOHATÍ ?

Zdá se, že za potlesku médii (bohužel!) a lhostejného mlčení Hippokratových následovníků (bohužel!)  se česká "prrravá" garnitura už rozhodla... 

P. Boublíková 8.7.2010 22:02

Re: Základní otázka je JASNÁ:

Jak jste proboha přišel na to, že rozhodla pravá garnitura? Parametry zdravotnictví jsou nastavené od dob vlád sociálně demokratických ministrů, takže kdo je nucen platit velké částky, platí je už od těch dob - Julínek zavedl jenom trapné poplatky!

Jedna moje známá zaplatila za prodloužení života svého otce o 5 měsíců 150.000 Kč (mozkový nádor, léčba Avastinem v ceně 30.000 Kč za měsíc), víc peněz bohužel nesehnala... bylo to za Ratha.

Ale můžou za to samozřejmě pravičáci, kdo jiný.

F. Vízek 8.7.2010 18:49

Nemohu nechat bez reakce...

Pacient není zákazník, jak se tu a tam píše.  Možná, že pacient je KLIENT, ale ani to není jisté, protože jeho postavení je rovnoprávné pouze de jure.  Ani známé heslo ve vztahu prodejce -  kupující NÁŠ ZÁKAZNÍK - NÁŠ PÁN ZDE NEPLATÍ.  Pacient stěží může vést rovnoprávnou debatu s lékařem na téma nemoc + lék, není rovnoprávným partnerem ani ve vztahu ke své zdravotní pojišťovně (a dokonce ani ke svému zaměstnavateli)... Pacient nepíše recepty, neschopenky, nerozhoduje o nemocnici, o lázních a pobytu v tom či onom ústavu...

Co považuji za podstatné? Nelze občany - zejména ty, kteří celý život prožili v minulém režimu -  očkovat tím, že až nyní po 20 letech budování kapitalismu - kdy se komunisté nedostali k rozhodování -  jsme dospěli k  těmto koncům: není na porodné, není na pohřebné,  osekat se musí sociální dávky, mateřská se musí snížit na polovinu, zmrazit je teba platy i odměny, přídavky jsou jen na jedno dítě, slevy a úlevy pro zaměstnance a seniory jsou ke zrušení atd... a mnohé ceny rostou a rostou.

Jde se "po krku" nevinným" a to všechno v situaci, kdy stát neumí "zatočit" s podivně zbohatlými individui, kdy neumí pohnat k zodpovědnosti viníky bankovních ztrát ,  kdy stát neumí zabránit ani likvidaci firem, které jsou konkurenceschopné, mají odbyt... Na každém okrese je lze spočítat a porovnat s tím, co "vyrostlo" za poslední roky...  Stát je takovým hospodářem, jak kvalitní jsou  státní činitelé a státní úředníci.  Komunisté to už 20 let nekazí (nemají šanci), ale k potlesku to není, že? 

Do současného ekonomického srabu nás nedostali bezdomovci, nemakačenkové  či Romové:  ti nestojí za krachem NIČEHO V TÉTO ZEMI.  Ztráty "z nich" jsou  měřitelné v promilech HDP a skoro nestojí za řeč...

Slouží leda k odvádění pozornosti od skutečných viníků...   Ohlupování + třídní boj naruby!

F. Vízek 8.7.2010 18:52

N dávkách různého druhu je prý polovina národa...

Není to výsledek toho, jak mizerně se za práci v ČR platí? A to i  u prací, které jsou snadno srovnatelné co do produktivity a intenzity směrem na západ od našich hranic? 

To by stálo za rozbor...

F. Vízek 8.7.2010 19:07

Je třeba přemýšlet...

Vlastní náklady výroby nelze snižovat pouhým snižováním PŘÍMÉ MZDY, jak se běžně děje. Vliv má cena přímého materiálu, také ostatní přímé náklady,  VÝROBNÍ REŽIE.. Vlastní náklady výkonu může významně snižovat SPRÁVNÍ REŽIE , úplné vlastní náklady výkonu jdou dolů při nižších ODBYTOVÝCH NÁKLADECH.  Pak může růst i zisk...

Ale dnes? Hledá se nejsnazší cesta:  platy a mzdy dolů, nejlépe té manuálně pracující většině...

No, takto "podnikat" dovede i hlupák...

S. Maršálek 8.7.2010 19:26

Re: Nemohu nechat bez reakce...

Pravdu díte pane Vízku. Jak by se zvonící občané asi zachovali, kdyby tušili, jak byli zneužiti. V 68 tu naději zmařili sověti se spojenci a v 89 podrazníci a cháska nenechavá. Fabriky zlikvidovali, zaměstnance vehnali do chomoutu švarcsystému, podělali fungující důchodový systém, likvidují školství a stále jim chybí peníze. Občané plaťte. Jak to ti komunisté dělali?

J. Běle 8.7.2010 20:35

Re: Nemohu nechat bez reakce...

Naprosto s Vámi souhlasím...

M. Stuchlik 8.7.2010 21:56

Re: Nemohu nechat bez reakce...

Tak už jen čekám, soudruzi, kdy nám začnete vykládat ja za Milouše bylo vše nejlepší.

P. Boublíková 8.7.2010 22:05

Re: Nemohu nechat bez reakce...

Zrovna dneska jsem četla, že jenom "produkce" nezaměstnatelných absolventů tzv. praktických škol, což jsou převážně Romové,. stojí náš stát ročně 16 miliard korun (dle výpočtů Světové banky). Jestli je to promile HDP nevím...

Z. Novák 8.7.2010 18:07

Pane Prokope !

Nerad oponuji - každý má nárok na svůj názor. Musím však připomenout co nám porodila pravice: Klause , Kočárníka ....privatizaci a dlouhé tunely, zasviněné banky podezřelými, úvěry biolíh a zlodějny přez krajské úřady, korupce na každém okr. městském a místním úřadu, které mněli chlapci z ODS většinou obsazeny.Volby 2006, Krakatice, volba prezidenta volby 2010 pod vedením min. vnitra, který měl přístup k materiálům STB a pohrozil jimy a tím Klaus vyhrál. Masivní provokace, rozdělení obyvatel na mladé a staré, ostudný klip s ISSOVOU, fyzické napadání, houfování mladých lidí, vajíčkáda a zapálení stánku ČSSD- Hlavní organizátor sestřelení Paroubka sám se k tomu při projevu na sjezdu přiznal-Langr.

M. Stuchlik 8.7.2010 21:57

Re: Pane Prokope !

A co nám před tím porodila levice? Koncentráky, popravy, systematickou likvidaci elit. Div se, že nám vládnou Klausové a Kočárníci když děcka ze slušných rodin nesměly studovat.

J. Láníček 8.7.2010 17:27

Jsou docela dojemné ty balady

o potřebě peněz na složité operace a léčení rakoviny. A je také velmi jednoduché škrtat tam, kde to jde bez větší námahy a odporu. To bych uměl taky a ani bych nemusel být nejlepší ekonom posledních dvou dekád (se říká o Kalouskovi !). Udělá se škrtací reforma, při které střední třídy přispějí těm nejbohatším na daňové úlevy, zatímco "černí pasažéři" (tj. důchodci, nemocní, lidé navštěvující lékaře, nezaměstnaní, svobodné matky) přispějí na snížení firemních daní a zalátání rozpočtové díry. A co tak začít nejdřív důsledným bojem proti šedé ekonomice (její rozměr se odhaduje na 200 miliard), korupci, předražování čehokoliv, co jest placeno z veřejných zdrojů. Kdyby se nám alespoň v tomto podařilo přiblížit např. severským státům, přinese to desítky miliard ročně. Takže šetřeme, ale nejprv prokažme snahu ucpat díry, kterými nám desítky miliard z těch děravých necek utíkají !

H. Lukešová 8.7.2010 17:32

Re: Jsou docela dojemné ty balady

No a víte o tom, že střední třídu, která je tahounem všeho nejvíce vykořisťovali socani? Jak píšete nejbohatší se placení daní vyhnou, ale střední třída ne. Socani vládli 8 let a kam dovedli republiku? Jenom do dluhů. Střední třídu na úkor nejchudších odírají socani.

H. Lukešová 8.7.2010 17:34

Re: Jsou docela dojemné ty balady

No pane Láničku, jak byste řešil problém peněz na rakovinu? Kde ty peníze chcete vzít. jste přece inženýr tak mě zajímá Vaše řešení.

J. Láníček 8.7.2010 18:32

Paní Lukešová,

tu vaši verzi o zadlužení můžete jít vyprávět na první stupeň základní školy, tam by vám to možná uvěřili. Víte co říkal třeba sám ekonomický expert ODS Kocourek v ČT v roce 2004 ? Že při proslulé Velké listopadové kupónové privatizaci se nenávratně vypařilo přibližně jeden a čtvrt biliónu korun, k tomu přičtěte nějakou stovku miliard, kterou musel nasypat Zeman po otci zakladateli do bank, aby vůbec mohly dál fungovat jako banky, k tomu ještě  desítky miliard vykradených z důchodových účtů, které Klaus rozprášil do "prý" tehdy vyrovnaných státních rozpočtů - a pak se můžeme bavit dál. Tady máte i moji odpověď na peníze na léčení rakoviny, a ještě by se k tomu mohly přičíst ty peníze získané přiškrcením šedé ekonomiky, jak jsem psal výše ! A víte co říkala moje babička ? Když se s dluhy narodíš, s dluhy i umřeš ! Nebo taky : Kdo se s holou řití narodí, s holou řití i umře, nebo též: Z hovna bič neupleteš !

J. Kulheim 8.7.2010 17:45

Re: Jsou docela dojemné ty balady

... Kdyby se nám alespoň v tomto podařilo přiblížit např. severským státům, přinese to desítky miliard ročně...........     Pokud se týká korupce a zneužívání sociálního systému, mám obavy, že se tyto státy budou blížit víc k nám, než my k nim. Už teď je tam zneužívaný sociální systém přistěhovalci. V zemích kde je dominantní protestanské náboženství je v tomto směru situace lepší než jinde. Je zde vetší odpověnost jednotlivců.

....odhaduje na 200 miliard), korupci, předražování čehokoliv, co jest placeno z veřejných zdrojů.......  Těch 200 miliard nikdo neviděl. Logičtější je přerozdělovat co nejméně peněz. 'Cím víc peněz ve státní pokladně tím víc korupce. Každý ví nejlépe co udělat se svými penězi. Státní úředníci mají nejraději přídělový systém dotací. Tam to nejlépe sype.

Nejvíc zaplatí nejchudobnější. Nevíc budou mít ti, kteří přijímají dotace, granty, pobídky, solární elektrárny a kteří peníze rozdělují.

Tak to v socialismu chodí. Jednomu sebrat druhému dávat. Někteří si jezdí pro sociální dávky Superbech, studenti jezdí do školy v Mercedesech a vchudobný počítá jestli může k večeři koupit jeden rohlík nebo dva.

J. Láníček 8.7.2010 17:59

Smutné je zejména to,

že těch přibližně 200 miliard už nikdo nikdy ani neuvidí ! A nejlépe věděli co s penězi zejména ti američtí bankéři. Pak se na ně celý stát skládal, tak by to mělo asi fungovat i u nás, nebo jakou máte představu ? A kolik těch pobíračů si pro to jezdí těmi Superby a Mercedesy ? Skoro všichni, když se skoro všem seberou peníze ?

J. Kulheim 8.7.2010 18:31

Re: Smutné je zejména to,

Kolik jezdí v autech do školy nebo pro dávky nevím. Ale jsou. Peníze od jiných lidí, kteří těžce pracují a mnohdy nemají takovou výplatu, jakou mají takoví studenti kapesné, by dostávat neměli. Vždycky je nutné začít od toho prvního, tak jak je nutné šetřit od první koruny. Plošné rozdávání peněz dobré být nikdy nemůže.  Postrádá to elementární logiku. Dnes je studium dobrá investice. Před x lety bral vysokoškolsky vzdělaný človék mnohdy méně než člověk bez vzdělání. To je možné i dnes, ale dnes má možnost a je na něm jak ji využije.

Těch 200 miliard, pokud je někdo ukradl, tak je tam někdo musel dát. Určitě to nebyli  zloději, ale lidé, kteří musí tvrdě pracovat, aby jim někdo dal peníze.

Pokud jsou to bankéři ze soukromých bank, tak ať si to vyřídí majitel nebo akcionáři. Pokud spáchali trestný čin, tak by o tom jakou udělali chybu, měli přemýšlet v nápravném zařízení,.

F. Vízek 8.7.2010 16:18

Jádro pudla je obtížné pochopit? Napsal jsem:

Zdravotníctví rovná se mimo jiné výzkum léčiv + výrobci léků + distributoři léků + lékárníci + lékaři praktičtí i specialisté v ambulancích a v nemocnicích + léčebné ústavy a lázně + zdravotnický personál + pacienti ...

A české "prrravé"  řešení? 

Začíná a u pacienta a zdá se, že fakticky u pacienta i skončí.  Na ostatní články zdravotnického řetězu není politická vůle? 

A  dodám: Na vyhledání a ucpání černých děr, ve kterých zmizí nemálo vybraných peněz, schopné manažery nemáme ?

F. Vízek 8.7.2010 16:21

Vždyť PACIENT

Pacient si léky nepředepisuje,  do nemocnice se sám "neuloží", neschopenky si sám nepíše, zdravotní pomůcky si nepřiděluje...

A má REGULOVAT? 

Není to k smíchu? K  pláči?

M. Prokop 8.7.2010 16:50

Re: Jádro pudla je obtížné pochopit? Napsal jsem:

Opakováním to není menší pitomost.

Cenu čehokoliv uhlídá pouze a jedině zákazník, v tomto případě pacient. Všem ostatním je to totiž jedno nebo ji chtějí co nejvyšší.

I ty managory musí zase někdo zaplatit a tomu pak slouží.

Vízku, probuďte se, je rok 2010, jak socík nefunguje už bylo ověřeno ve všech možných formách tohoto.

F. Vízek 8.7.2010 18:40

Pacient není zákazník...

Možná, že pacient je KLIENT, ale ani to není jisté, protože jeho postavení je rovnoprávné pouze de jure. Ani známé heslo ve vztahu prodejce -  kupující NÁŠ ZÁKAZNÍK - NÁŠ PÁN ZDE NEPLATÍ.  Pacient stěží může vést rovnoprávnou debatu s lékařem na téma nemoc + lék, není rovnoprávným partnerem ani ve vztahu ke své zdravotní pojišťovně a dokonce ani ke svému zaměstnavateli...

Nelze občany, kteří celý život prožili v minulém režimu,  očkovat tím, že až nyní po 20 letech budování kapitalismu - kdy se komunisté nedostali k rozhodování -  jsme dospěli k  těmto koncům: není na porodné, není na pohřebné,  osekat se musí sociální dávky, mateřská se musí snížit na polovinu, zmrazit je teba platy i odměny, přídavky jsou jen na jedno dítě, slevy a úlevy pro zaměstnance a seniory jsou ke zrušení atd...

A to všechno v situaci, kdy stát neumí "zatočit" s podivně zbohatlými individui, kdy neumí pohnat k zodpovědnosti viníky bankovník ztrát ,  kdy stát neumí zabránit ani likvidaci firem, které jsou konkurenceschopné, mají odbyt... Na každém okrese je lze spočítat a porovnat s tím, co "vyrostlo" za poslední roky...    

Do současného ekonomického srabu nás nedostali bezdomovci, nemakačenkové  či Romové:  ti nestojí za krachem NIČEHO V TÉTO ZEMI.  Ztráty "z nich" jsou  měřitelné v promilech HDP a nestojí za řeč... Slouží leda k odvádění pozornosti od skutečných viníků...

H. Lukešová 8.7.2010 14:49

Zdravotnictví, je drahé?

Lidé si stěžují na poplatky. O tom, jak je drahé zdravotnictví poznáte na veterině. Má kočička porodila koťátko, onemocněla otravou krve, každý den jsem musela jezdit k veterináři a dala jsem za léčení 3500 KČ. Každý den totiž musela dostávat antibiotika. Za nějaký čas měla má kočička Míša abces na krčku, tak rengen stál 500 KČ a další léčení 2500 KČ včetně antibiotik. To samé s mým kocourkem Filípkem, vrátil se domů a bolela ho záda, řval, musela jsem s ním jet k veterináři, veterinář mu dal analgetika a to stálo 400 KČ. Za nějaký čas měl rovněž abces na břichu a zato jsem dala 1000 KČ se vším všudy. Šetřím si s rodinou peníze (musím si některé věci odříct), abychom měli na léčení koček. A my lidé nadáváme na poplatky 30 KČ u lékaře a 60 KČ u doktora. Podívejte se vážení, jakou marži mají na veterině a pak naříkejte.

S. Maršálek 8.7.2010 14:56

Re: Zdravotnictví, je drahé?

Opravdu vkusné přirovnání. Jaké platíte za kočičky pojištění? Nikdo nenaříká, ovšem začínat s poplatky je blbost. To je to, co se kritizuje. Když máte peněz dost, tak uhraďte Kalouskovi ten váš dluh.