19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

Úvahy zmateného občana

Jak se dalo čekat, senát neschválil daňový zákon důležitý pro rozpočet schválený dolní sněmovnou za cenu odření čehokoli, co vyčnívá, tedy nejenom uší a hřbetu. Protože to bylo málo zábavné, k pobavení publika přispěl Petr Nečas omluvou "podnikatelům za komplikace" s nejistotou, jaké budou od 1. ledna (tedy za tři týdny) platit daně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Václavíková 6.12.2012 17:39

Re: Já se z Vás pane Rybo picnu,

Pane Johne, to myjete okna na Hradě pro dalšího prezidenta, nebo co?

J. Kombercová 6.12.2012 17:42

Re: Já se z Vás pane Rybo picnu,

Někdo leští kliky, pan John okna. :)

R. John 6.12.2012 18:08

Je to porce, fakt , a to mě to odsejpá.

J. Václavíková 6.12.2012 18:12

Re: Je to porce, fakt , a to mě to odsejpá.

Kolik jich máte celkem? My asi 20, ale myju jen půlku, nahoře mají pokoje děti, ať si to dají do pořádku samy!

R. John 6.12.2012 18:33

S dveřma, prosklenými, asi padesát.

   Včetně skel na knihovnách, nějaký ten "skleník" , jde mě z toho šiška kolem. :-))

J. Václavíková 6.12.2012 18:49

Re: S dveřma, prosklenými, asi padesát.

Jakou používáte techniku? :-)

R. John 6.12.2012 19:28

Voda s trochou jaru,

   takovou zvláštní chlupatici s rukojetí , tou to hezky našmrdlám, napěnín, v druhém kýblu hadr , kterým to stírám a ve finále kůže a kde není křivé sklo tak stěrka .  A někdy i noviny s ironem .  

J. Václavíková 6.12.2012 19:40

Re: Voda s trochou jaru,

Jo, bejvávalo. Já už jsem to zredukovala na 2 umytí švédskou hadrou. První horší, s jarovou vodou, pak kvalitnější, vymytá a vyždímaná. Většinou to stačí. Dřív jsem také používala stěrku. A ještě jako dítě i tu kůži. Tu jsem nesnášela, nešla vyždímat.

R. John 6.12.2012 19:56

Jo, od kůže bolí ruce. :-)

  Ždímat jí klasicky nemohu, protože bych jí roztrhal, ale mačkám ji v rukou.

J. Václavíková 6.12.2012 20:05

Re: Jo, od kůže bolí ruce. :-)

To tedy musíte mít stisk! :-)

V. Váňa 6.12.2012 17:13

Pro pan J. Boleslava

Chtěl bych se ještě vrátit k těm rozpočtům a dluhům.

Máte pravdu. V roce 2009 vládl Topolánek pouze do května. Nicméně prodle zprávy NKÚ už v té době dosahoval rozpočtový deficit namísto plánovaných 38 mld., 68 mld.

A nereálný rozpočet navrhl Kalousek. Sice se v tom roce už projevila krize, ale HDP stále ještě rostl (o 2,7%).

Netvrdím, že Sobotka byl šetrnost sama. Jen nejsem tak jednostranně zaměřený jako se mi zdáte Vy.

Chtěl jsem tou jeho obhajobou říci, že ani vláda před ním, ani vláda po něm se nechovaly k rozpočtu jinak než vláda jeho. Tedy: nebyl ani horší ani lepší než Kočárník nebo Kalousek.

J. Boleslav 6.12.2012 17:42

Re: Pro pan J. Boleslava

Než Kočárník v otázce vyrovnanosti rozpočtu o několik tříd.

L. Brabencová 6.12.2012 17:10

Koho byste chtěli vidět na Hradě?

Okamura je zatím na prvním místě,na druhém Zeman a třetí Franz. http://tn.nova.cz/zpravy/prezidentske-volby/

I. Gellner 6.12.2012 17:15

Re: Koho byste chtěli vidět na Hradě?

Já bych tam šoupnul tu veselou Ukrajinku, s tím, že během mandátu by musela oběhnout všechny zájemce -)

L. Brabencová 6.12.2012 17:16

Re: Koho byste chtěli vidět na Hradě?

smůla, nemá na to věk. :-)

I. Gellner 6.12.2012 17:20

Re: Koho byste chtěli vidět na Hradě?

Aha. Tak teda Roithovou.

L. Brabencová 6.12.2012 17:24

Re: Koho byste chtěli vidět na Hradě?

Jsem pro.

M. Varadinková 6.12.2012 17:44

Re: Koho byste chtěli vidět na Hradě?

Tu v žádném případě.

L. Vaněk 6.12.2012 16:58

Dovolte k tématu :

... mjr. Terasky byl zmetený, po osmašedesátém roce byli někteří soudruzi pomýlení, pan Okamura je v historii komunismu dizorientovaný, občané jsou /dle článku/ zmateni ... Tak se mi zdá, že každá doba je něčí stále popletená ... Jenom tato vláda a Kerolain Pika  -  ví všechno úplně přesně ...,že.

M. Prokop 6.12.2012 17:02

Re: Dovolte k tématu :

Na mne ta vláda tak nepůsobí, ale třeba víte o nějaké, která prohlašovala "víme hovno, ale dělat to budete".

P. Vandas 6.12.2012 16:32

Margaret Thatcherová by řekla: " No! No! No!" :-):-):-)

J. Boleslav 6.12.2012 16:33

Re: Margaret Thatcherová by řekla: " No! No! No!" :-):-):-)

Kde ji ale vzít a nekrást?

M. Prokop 6.12.2012 16:34

Re: Margaret Thatcherová by řekla: " No! No! No!" :-):-):-)

A dobře řekla.

Začíná ta federalizace brát nějaký odpich, až mi to připomíná situaci, zvanou "jízda na tygru".

I. Gellner 6.12.2012 16:39

Re: Margaret Thatcherová by řekla: " No! No! No!" :-):-):-)

..už to tady myslím jednou bylo, ale nedá mi to ...-)

http://www.youtube.com/watch?v=Tetk_ayO1x4

M. Martinovská 6.12.2012 16:54

M T by řekla: No, no, no, tak, klid, chlapci.

Vždyť o tolik nejde, euro nemáte, neplašte.

M. Prokop 6.12.2012 17:04

Re: M T by řekla: No, no, no, tak, klid, chlapci.

Zatím.

EUroHujeři už se na to houfují, čím více průserů, tím agilněji. Dával jsem to sem už ráno, ale to jsem Vás zde neviděl, http://finweb.hnonline.sk/c1-58829340-slovensko-este-na-silnu-menu-nedozrelo , je to dost k věci.

M. Martinovská 6.12.2012 17:12

Re: M T by řekla: No, no, no, tak, klid, chlapci.

To je pořád jenom tvrzení. Slovensko snad zatím nijak nekolabuje, ne? Euro má, ekonomicky roste... 

M. Varadinková 6.12.2012 17:23

Re: M T by řekla: No, no, no, tak, klid, chlapci.

Na jedné straně "jenom" tvrzení odborníka, na druhé straně Vaše naivní eurohujerská zbožná přání, že ekonomické zákony nebudou fungovat.

Jste naivní jako ten člověk, který padá padá z mrakodrapu a doufá, že gravitační zákon přece jen na poslední chvíli nezafunguje. A u každého patra si opakuje: pořád dobrý..... Přičemž musí být každému jasné, že se dole zákonitě rozplácne na padrť.

M. Martinovská 6.12.2012 17:25

Re: M T by řekla: No, no, no, tak, klid, chlapci.

Juj, to je strašidelné. A Slováci jsou zatím na úrovni jakého patra? Já jsem si jich možná nevšimla, když jsem letěla kolem, jestli padají rychleji než my, nebo pomaleji?

M. Varadinková 6.12.2012 17:40

Re: M T by řekla: No, no, no, tak, klid, chlapci.

To byla metafora. Prostě ekonomické zákony působí a ten, jehož tvrzení se Vám zdá být jen tvrzením, kterému nepřikládáte váhu, má bohužel pravdu. Nelze svazovat ekonomicky slabé země silnou měnou, potože ta silná měna je poškozuje, způsobuje vyšší nezaměstnanost a zadlužování a znemožňuje jim postavit se na vlastní nohy, odkazuje je na trvalou závislost na penězovodech.

Letěla jste kolem? Na koštěti?:-))))