19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

Utrpení selského rozumu

Málokdy se sejde selský rozum s trajektorií úředních procesů. V kauzách Andreje Babiše se to děje. Selský rozum napovídal, že trik s korunovými dluhopisy, jímž si Babiš zajistil multimilionový příjem, je podraz na státní kasu posvěcený zákonem. Čapí hnízdo je ale případ jiného druhu. Ten se dal i selským rozumem kvalifikovat jako zjevný podfuk a vývoj událostí dokazuje, že si to myslí i policie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Trick 17.8.2017 13:15

Tak, tak

Naštěstí na Ukrajině mají "podobní lidé" široké a nerušené pole působnosti. Čím to asi bude?

R. John 17.8.2017 13:18

Kruťák Donald....

... ten se s tím nepáře...přilakuje se patku a jde na věc...

P. Vandas 17.8.2017 12:39

Trumpovi držím palce.

Levičáci nemají co nám bourat pomníky konfederace. :-):-):-)

J. Franke 17.8.2017 13:04

Re: Trumpovi držím palce.

Vám?

V. Klepetko 17.8.2017 13:09

Re: Trumpovi držím palce.

Američan je také člověk. Jako ten uprchlík... Jsme "my" - lidské bytosti... Nebo třeba křesťané... Pravicový universalismus je pevnou kotvou třeba takového Romana Jocha:-)))) Ten by také řekl "nám", jako Pavel...

V. Kříž 17.8.2017 12:32

dodatek...

... můžeme tomu říkat bohemisace Západní Evropy

A. Trick 17.8.2017 13:01

Re: dodatek...

Vidím to jako čínskou "Kulturní revoluci".

V. Kříž 17.8.2017 12:31

a jako u dálnice 47...

... kde došlo u dodavatele i zadavatele ke ztrátě smluv a další dokumentace, na Čapím hnízdě se ztratí doklady o poskytnutí dotace a jako náhodou se ztratí i v Bruselu.

V. Klepetko 17.8.2017 12:43

Re: a jako u dálnice 47...

Berňák nařizuje archivovat nějaké doklady déle, něco se musí publikovat v rejstříku, ale já osobně veškeré ostatní papíry házím po pěti letech do skartovačky. Jinak bych musel vybudovat archivní Kaplického blob, nebo platit babu navíc kvůli digitalizaci dat!

V Bruselu to bude podobné :-)))

J. Vobr 17.8.2017 12:23

HÁJKOVÁ JE DRON !!!

:-)))

:-)))

R. John 17.8.2017 12:35

Nazdááár... aktivní braná záloho...

... budeš dostávat prachy... senát to schválil...ale prej budeš zařazen jen do "pietní jednotky"... říkala kapitánka Náročná... buď rád... protože řež to bude z Bruselem lítá... já se dekuju ke kuchyni...

M. Krátký 17.8.2017 12:39

Re: HÁJKOVÁ JE DRON !!!

Ale takhle to nejde - říká se paní Hájková .....atd. Nesmíme na sebe být jako saně ( líté ne ty na sáňkování )

V. Klepetko 17.8.2017 12:54

Re: HÁJKOVÁ JE DRON !!!

Ale to by mělo platit obecně - paní Hájková by měla psát - "pan prezident Trump", "pan Babiš ", atd...

J. Franke 17.8.2017 13:05

Re: HÁJKOVÁ JE DRON !!!

Snad soudruh Babiš...

J. Vobr 17.8.2017 13:10

Re: HÁJKOVÁ JE DRON !!!

Kladivo na čarodějnice !!!

:-)))

V. Klepetko 17.8.2017 13:32

Re: HÁJKOVÁ JE DRON !!!

Slušnost nekádruje a nenálepkuje!

A ani se nedá vymáhat - paní Hájková se jen stává terčem odzrcadleného zla a zášti, které sama vyzařuje do veřejného prostoru... Různé náboženské systémy vysvětlují ten princip různě. Původně se tomu říkalo "oko za oko"...

Pokud jde o mě - já ji tu hrubost odpouštím... A doufám, že ji bude odpuštěno i celkově - kdo z nás ví, jaké hruzné a traumatizující zážitky má za sebou? :-)))))))

V. Hájková 17.8.2017 12:18

Je to - pašák :-))))))

ještě žádný z prezidentu USA- neměl tak krátce po svém zvolení tak nízkou oblíbenost 34% svého národa jako TRUMP!

https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/nevidim-zlo-neslysim-zlo-trump-klickuje-jedno-oko-upira-na-radikalni-volice-35789?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp

Škoda, že si nemuže přečíst " NEVIDITELNÉHO PSA" - jak proti těm blbým američanum jej téměř všichni milují :-)))))))))))))))))))))))))

Jen jsem zvědavá - kdy zdejší inteligentní osazenstvo- udělá - z vedení armády - z vedení pravicových republikánu - a zbytku národa komunisty :-))))))))))))))))))))))))))

M. Varadinková 17.8.2017 12:02

Petr Hampl o likvidaci pomníků neomarxisty

....Kreténi, kteří schvalují likvidaci konfederačních pomníků, přijdou dříve či později s požadavkem na likvidaci veškerých českých soch, obrazů, kultury atd. Když se podíváme do dějin, nenajdeme totiž postavu, která by neměla nějaký vroubek. Dosud jsme byli zvyklí brát to tak, že přínos někoho můžeme oceňovat, i když nesouhlasíme se špatnými rysy toho člověka. Že můžeme obdivovat statečnost a zarputilost Winstona Churchilla, i když se nám nelíbí jeho vztah k alkoholu. Nebo můžeme obdivovat státnickou moudrost Karla IV, a přitom neakceptovat jeho antisemitismus. Kromě toho pokládáme na normální, že postava 15. století měla názory a zvyklosti 15. století, které nám dnes mohou připadat zastaralé nebo dokonce barbarské. Neomarxističtí extrémisté ale hledají jakoukoliv záminku pro zničení všeho, co připomíná naši kulturu, minulost a identitu. Pokud je někdo schopen označovat intelektuálskou chátru strhávající pomníky, zapalující domy a pořádající pogromy, pokud je někdo schopen je označovat za „odpůrce rasismu a fašismu“, potom se spolehněte, že po americkém vzoru bude požadovat zničení naprosto všech památek na naše xenofobní, islamofobní a šovinistické předky. Můžeme se tedy těšit na aktivisty kliniky strhávající sochu Svatého Václava za nadšeného aplaudování České televize....

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kreteni-Jednou-strhnete-sochy-svateho-Vaclava-pise-Hampl-k-situaci-v-USA-Tam-narikaji-cernosi-i-jizane-ze-tohle-nechteji-Vraceji-se-stiny-minulosti-500292

J. Matuška 17.8.2017 12:12

Re: Petr Hampl o likvidaci pomníků neomarxisty

Gr8!!! Tu-ááá!

A. Trick 17.8.2017 12:59

Re: Petr Hampl o likvidaci pomníků neomarxisty

Ano, připomíná mi to čínskou "Kulturní revoluci".

J. Franke 17.8.2017 13:09

Re: Petr Hampl o likvidaci pomníků neomarxisty

U nás se s pomníky taky nemazali a jen těch ulic či náměstí, co se třeba i několikrát přejmenovalo a i na města došlo.

A Sparta se taky kdysi jmenovala TJ Spartak Praha Sokolovo... Jsme v tom mistři!!!

V. Braun 17.8.2017 14:04

Re: Petr Hampl o likvidaci pomníků neomarxisty

Tak Petr se přestěhoval na Parlamentní listy? No tam je mezi svými.

P. Vandas 17.8.2017 11:47

Takto to vidím já. :-):-):-)

Z historie víme, že vrstva úspěšných, která se po každém převratu dostala k velkým majetkům se musí zákonitě pokusit proměnit majetky v politickou moc. 1.) V první fázi po revoluci má spoustu práce na vybudování a konsolidaci vlastnictví a proto si platí politiky, aby jí umožnili dostat se k penězům státu, případně nepřekážel stát jejich aktivitám. Za to ovšem politikům, těmto zprostředkovatelům se státem, jim platí podíl na zisku, výpalné. Formy jsou různé, od podpory politické strany, úplatky jednotlivým politikům, až po vyplácení podílu na zisku ze státní loupeže ( např.solární byznys.) 2.) Ve fázi druhé potřebují úspěšní vyřadit z řetězce politiky, jak správně píšete. Jednak jsou neschopní a nezajišťují v potřebném rozsahu příliv zisků a hlavně už jsou drazí. Právě jsme svědky fáze druhé, kdy nepotřební politici brání své prebendy . Jejich potřebnost ovšem skončila. Blížíme se k fázi třetí, kdy cílem je zabezpečit majetky úspěšných prostřednictvím ochrany státního aparátu. Nechci k tomuto vývoji dávat nějaké hodnotící přívlastky a rozvádět, zda je to dobré, či není. Ono je vcelku nad naše síly tento vývoj ovlivnit. :-):-):-)

R. John 17.8.2017 12:02

Fáze čtyři.....

... nastupujeme my ... mladá garda....to se bude Brusel ještě divit... jim vokážem, co je to tržní hospodářství a demokracie....

M. Varadinková 17.8.2017 12:06

Re: Takto to vidím já. :-):-):-)

Nevím, co máte na mysli tou třetí fází. Zabezpečit majetky (všech občanů, nejen těch úspěšných), to by snad měl být úkol státu a jeho aparátu (policie, justice) v každé fázi, ne?

V. Klepetko 17.8.2017 12:15

Re: Takto to vidím já. :-):-):-)

Pavle, zdravím Tě!

Myslím, že to vidíš zbytečně černě. Sedmý prezident USA, pan Andrew Jackson, ten dokázal, že se ten vývoj dá zvrátit! Na náhrobku ma na věky do mramoru vytesáno -

I killed the bank!

Lid se dokáže olgarchizaci úspěšně bránit. Třeba tím, že z oligarchů dělá politiky, to se už také v dějinách stávalo - víš kolik otců - zakladatelů původně vařilo pivo? :-))))))))))

P. Vandas 17.8.2017 12:36

Re: Takto to vidím já. :-):-):-)

Ale já to černě nevidím. Snažím se to vidět realisticky a na snaze ochránit své majetky těch úspěšných , těmi úspěšnými , nic negativního nenalézám. :-):-):-)

V. Klepetko 17.8.2017 12:47

Re: Takto to vidím já. :-):-):-)

Tak to jsem hned klidnější :-)))))))))

P. Vandas 17.8.2017 12:50

Re: Takto to vidím já. :-):-):-)

Zdravím tě Vladimíre a nyní mažu na houby. :-):-):-)

V. Klepetko 17.8.2017 13:35

Re: Takto to vidím já. :-):-):-)

ZÁVIDÍM!

Já snad až v sobotu...