19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

Utrpení selského rozumu

Málokdy se sejde selský rozum s trajektorií úředních procesů. V kauzách Andreje Babiše se to děje. Selský rozum napovídal, že trik s korunovými dluhopisy, jímž si Babiš zajistil multimilionový příjem, je podraz na státní kasu posvěcený zákonem. Čapí hnízdo je ale případ jiného druhu. Ten se dal i selským rozumem kvalifikovat jako zjevný podfuk a vývoj událostí dokazuje, že si to myslí i policie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Novák 17.8.2017 15:42

Re: Jsem si kdesi přečetl titulek,

Jojo, ta česká pravice má takovej pech... Sotva vezme ekonomiku do ruky, už je tady světová krýze, ekonomika padne a musí se dělat paklíky opatření (Klaus) nebo špórovat do úplnýho ušpórování (Kalousek).

A sotva je pošle lid do... opozice - rázem se ekonomika vzpamatuje a socani neoprávněně jedou na vlně... A co teprv ANO, už je líp!

Nemělo by nám být naší pravice líto? Fakt... smůla... skoro pláču...

O. Uživatel 17.8.2017 15:50

Uživatel požádal o vymazání
V. Novák 17.8.2017 16:14

Re: Jsem si kdesi přečetl titulek,

Dyť píšu, že ta česká pravice má zkrátka pech!

Tak by chtěla, tak skvěle umí vysvětlit, jak by uměla, kdyby byla u vlády - a jak se k ní dostane, sotva přesvědčí bábu s dědkem a vyděsí je Řeckem - bác ho! Krýze a špórování, fšecko špatně!

A pak pošle zlý a nevděčný lid do vlády ještě zlejší socany a nejzlejší ANOnisty - a je líp...

Pech - jinak to nevidím!

O. Uživatel 17.8.2017 16:43

Uživatel požádal o vymazání
V. Novák 17.8.2017 17:46

Re: Jsem si kdesi přečetl titulek,

No jo - to je halt ten pech!

Pravici to nejde, levici přejí všichni svatí. A to je Kalousek katolík!

A. Trick 17.8.2017 16:23

Re: Jsem si kdesi přečetl titulek,

Pochlubte se zásahy vlády, které vedly k přiškrcení ekonomiky. Když je další vláda zrušila, tak to šlo samo, ekonomisto.

O. Uživatel 17.8.2017 16:44

Uživatel požádal o vymazání
A. Trick 17.8.2017 16:48

Zase Vám paměť neslouží,

hlavně abyste za půl hodiny nezapomněl zavřít a zabezpečit vrátnici. Nepřítel nespí!

O. Uživatel 17.8.2017 16:56

Uživatel požádal o vymazání
R. Neveselý 17.8.2017 15:38

Re: Jsem si kdesi přečetl titulek,

Myslíš kroky Kalouska, nekňubo? Tak ty by zrušila jakákoliv vláda bez něj.

O. Uživatel 17.8.2017 15:49

Uživatel požádal o vymazání
L. Kolman 17.8.2017 15:44

Re: Jsem si kdesi přečetl titulek,

A co se týká těch omílaných blábolů o mandatorních výdajích. Jestli to konkrétně za Kalouska nebylo tím, že si za něj stát neustálým snižováním své daňové báze podřezal sám pod sebou větev. Pak se kvákalo, že hlavním důvodem schodků je expanze sociálního státu.

O. Uživatel 17.8.2017 15:51

Uživatel požádal o vymazání
L. Kolman 17.8.2017 16:05

Re: Jsem si kdesi přečetl titulek,

Mluvím konkrétně o tom, že Kalousek snížil pojistné na sociální zabezpečení hrazené zaměstnavateli, o přímých daních nemluvě. Pak se začal tvářit strašně odpovědně a hudrovat, jak si nezodpovědní občané prožrali svou slibně rozjetou budoucnost. A rozesílal jakési složenky. Já jsem mu ji nezaplatil, nejspíš budou velké penále.

O. Uživatel 17.8.2017 16:58

Uživatel požádal o vymazání
M. Berka 17.8.2017 15:52

Re: Jsem si kdesi přečetl titulek,

Každá vláda, která NIC nedělá je přínosem. Každý zásah do ekonomiky je v podstatě kontraproduktivní. Pravidla se mají nastavit a měnit tak 1x za 10 let... Neustálé změny pravidel neumožňují, aby subjekty rozumně řídily své chování v ekonomice.

L. Kolman 17.8.2017 14:58

Od božího rána tady?

Copak vám nikdo neřekl, že čím víc a líp budete dnes pracovat, tím líp se budete mít zítra? Asi si berete příklad ze Zemana, ten zhubl a hned se cítí líp. Tak ho asi budu volit i já. Hlavně kvůli Frantovi Čechovi. Ten je takový náš, lidový, vyjadřuje se stručně a výstižně. Na nějaké složitosti my vesničané nejsme stavěni.

V. Kotas 17.8.2017 15:33

Re: Od božího rána tady?

Tak to na venkově, se politická korektnost nikdy nepěstovala, tam se jednalo vždy přímo a vždy se koukalo především na to, jak se kdo umí postavit k práci.

L. Kolman 17.8.2017 15:48

Re: Od božího rána tady?

Vy se tady moc nestavějte do lepšího světla! Beztak jste na vesnici dostěhovaný Pražák. Takoví tam bývají vždycky nejchytřejší.

V. Kotas 17.8.2017 18:19

Re: Od božího rána tady?

Já se držím gruntu po rodičích. Ta náplava z Prahy budeš zřejmě ty. Podle sebe, soudím tebe.

V. Kotas 17.8.2017 18:26

Teror v Barceloně.

Co by nebyl, když vidí atentátníci, jak se s jejich předchůdci jedná v rukavičkách.

J. Matuška 17.8.2017 14:18

A můžeme v klidu spát! Dobrá zpráva!

Americký prezident Donald Trump jihokorejskému vedení slíbil, že v případě jakéhokoli rozhodnutí ohledně Severní Koreje si vyžádá svolení Soulu. Na tiskové konferenci v jihokorejském hlavním městě to ve čtvrtek řekl prezident Mun Če-in. Nedávná ostrá slova prohlášení Bílého domu vyvolala v Jižní Koreji obavy z nové války. http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/amerika/trumpuv-slib-pred-akci-proti-kldr-si-vyzada-souhlas-soulu_442394.html

Jenom šílenci by mohli atakovat KLDR jenom tak z "legrace". Aglomerace kolem Soulu /40 km od 38. rovnoběžky/ čítá přes 20 milionů lidí.

R. Neveselý 17.8.2017 15:07

AŤ ŽIJE DONALD TRUMP

Kdyby Američané chtěli, tak vymažou vojenské základny v KLDR během několika hodin z povrchu zemského. Už před 40 lety to dokázali na Blízkém východě Izraelci, dnes jsou technologie mnohem dál.

L. Kolman 17.8.2017 15:15

Re: AŤ ŽIJE DONALD TRUMP

Vy jste na to odborník, jak dlouho by to mohlo trvat Rusku v Pobaltí? To mají hned za plotem, to by nemuselo trvat moc dlouho. Kolik hodin by to vaším kvalifikovaným odhadem mohlo vzít?

R. Neveselý 17.8.2017 15:22

Re: AŤ ŽIJE DONALD TRUMP

Na to nemusím být odborník, abych věděl, že Litvu, Lotyšsko a Estonsko by Rusové smetli také za pár hodin. Ale je tu jeden malinkatý rozdílek, který Vaše komunistické myšlení přehlédlo: KLDR není členem žádné aliance, ani nemá smlouvu s Ruskem nebo Čínou o vzájemné vojenské pomoci. A navíc jsou Severní a Jižní Korea de facto ve válečném stavu, na což jste také jakoby zapomněl.

Láňo, Láňo, Vy jste ale nemehlo....:-)

L. Kolman 17.8.2017 15:54

Re: AŤ ŽIJE DONALD TRUMP

Jaké nemehlo, snad čtu západní média. Rusové prý pod pláštíkem vojenských manévrů chystají napadnout své západní sousedy. A je jim jedno, v jakém bloku ti sousedi jsou. A říkal to nějaký potentát z NATO. Vy nic nesledujete, pak se nedivte, když vám nějaký ruský peršing spadne na střechu baráku. Já mám jeden sklep hodně hluboký, tam aspoň jakás naděje záchrany je.

O. Uživatel 17.8.2017 15:24

Uživatel požádal o vymazání
R. Neveselý 17.8.2017 15:29

Re: AŤ ŽIJE DONALD TRUMP

Ještě si pokuste představit, že KLDR zaútočí jako první. I když, s Vaší hlavou....:-)

O. Uživatel 17.8.2017 15:32

Uživatel požádal o vymazání
R. Neveselý 17.8.2017 15:36

Re: AŤ ŽIJE DONALD TRUMP

Zase nevíš kudy kam vrátnej, viď. To se stává, když sis tak pěkně naběhl na vidle. Hele, už máš umytej rendlík?