19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

Utrpení selského rozumu

Málokdy se sejde selský rozum s trajektorií úředních procesů. V kauzách Andreje Babiše se to děje. Selský rozum napovídal, že trik s korunovými dluhopisy, jímž si Babiš zajistil multimilionový příjem, je podraz na státní kasu posvěcený zákonem. Čapí hnízdo je ale případ jiného druhu. Ten se dal i selským rozumem kvalifikovat jako zjevný podfuk a vývoj událostí dokazuje, že si to myslí i policie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Franke 17.8.2017 19:10

Re: Teror v Barceloně,

Jasně... Předpokládám i s nemluvňaty, ať si to taky užijou!!!

Nebo je dát na převýchovu do Rajchu? Pavle, Pavle...

P. Vandas 17.8.2017 19:18

Re: Teror v Barceloně,

Zbytečně to vyhrocuješ. .-):-):-)

J. Franke 17.8.2017 19:24

Re: Teror v Barceloně,

No jo, to jsem celý já. A komouši si tu klidně vládnou dál...

Vymítat je třeba... Ale voličům se komouši tuze líbí, s tím nehnu.

P. Vandas 17.8.2017 19:28

Re: Teror v Barceloně,

Bránit se novému islámskému nacizmu, který už vraždí po ulicích a nesmí se to ani pojmenovat. A já budu řešit přezrálé včerejší komouše a Babiše? :-):-):-)

J. Franke 17.8.2017 19:37

Re: Teror v Barceloně,

Řeš si, co chceš...

I. Břízová 17.8.2017 19:24

Re: Teror v Barceloně,

Nechci se vnucovat, ale na převýchově už jsou. Nebo nejsou?

J. Franke 17.8.2017 19:34

Re: Teror v Barceloně,

Ale no tak... Nejsou...

J. Anděl 17.8.2017 18:47

Re: Teror v Barceloně,

Ta rodina je jejich jediný slabý místo, ale nejsem si jistý, jestli je ve svatý válce dost slabý, navíc nám by to nakládalo na hřbet.... no nevím.

Možná doživotní účast v nějaké reality show, bez možnosti úniku. Když už jsme ten dekadentní Západ... Existoval jeden takový dobrý díl seriálu Black Mirror.

Ženská se probrala v nějakém divném městě. Všichni po ní šli, prchala v hrůze, civilisté si jí navíc natáčeli na video. Celý den jí naháněli, pak jí chytili, přivedli před publikum, tam jí připomněli, že je odsouzená za vraždu dítěte a tohle bude následovat pořád a pořád. Pak jí píchli injekci, aby zapomněla, a bylo ráno, ženská se probrala v nějakém divném městě........

D. Polanský 17.8.2017 20:50

Re: Teror v Barceloně,

Džingischán byl praktičtější, dal zlikvidovat členy rodiny do třetího kolena. To aby si nemohli předávat know-how.

J. Jurax 17.8.2017 18:29

Mimo téma úvodníku, ale případné

třeba k té Barceloně ...

Náhodou jsem narazil na http://zdravyzivot.net/2017/08/dedecek-10-lete-divky-znasilnene-uprchliky-si-sel-stezovat-mestske-zasedani-odpoved-starosty-sokuje-cely-internet/

Akorát ten titulek je ustřelený, v textu se píše o sexuálním obtěžování ... nicméně kecy starosty jsou opravdu výživné ... i to je Německo, ale na ČT se to neobjeví ...

J. Anděl 17.8.2017 18:42

Re: Mimo téma úvodníku, ale případné

Starosta hustej. To se ani nedá komentovat.

Ale připomnělo mi to jinou věc a nechci to zlehčovat či tvrdit, že je to vlastně v pohodě. Když jsem byl dítě, běžně jsem chodil sám, toulal se s dětmi po ulicích v okolí domova. Teď jsem se bavil s jinými rodiči, případně prarodiči. Říkají vesměs, že to byla jiná doba (socík, btw), že dneska už by si to netroufli nechat takhle děti o samotě, když je všude tolik úchyláků.

Takže v něčem už jsme se přizpůsobili vlastním úchylákům. Tak se ještě přizpůsobíme těm cizím, no......

J. Jurax 17.8.2017 21:30

Re: Mimo téma úvodníku, ale případné

No, neřekl bych, že je víc úchyláků než bylo; jejich počet v populaci je víceméně konstantní. Ovšem nepsalo se o tom tolik - za mého mládí snad nebyla ani černá kronika v novinách a bulvár samozřejmě taky ne.

Ale je fakt, že asi tak od osmi let jsem přišel ze školy, něco zakousl, napsal si úlohy a zmizel na lítačku s tím, že do klekání (ve Zlíně zvonilo o čtvrt na sedm) budu doma - pochopitelně jsem neměl žádný časoměřič. A rodičové o mně tak čtyři hodiny moc nevěděli. Mobily pochopitelně nebyly a i pevná stanice byla vzácnost - my telefon neměli. Ale v činžáku o cca 60 partajích byly tuším tři.

Nikdy se nám nic nestalo - nepočítám odřená kolena a tak - a nikdy nám nikdo neublížil - akorát jsme se museli vyhnout teritoriu tzv. dolňáků - my byli horňáci - abychom nebyli ztrestáni za nedovolený vstup.

Mám takový dojem, že dnes by na takové rodiče volali sociálku ... :-) ... jo, a když jsem přišel později než o klekání - tolerovala se tak čtvrthodinka až dvacet minut - dostal jsem hned mezi dveřmi výchovný lepanec ... ovšem píšu o konci padesátých a počátku šedesátých ... dneska by to snad bylo tejrání dětí ...

A taky nebylo tolik kroužků - tak akorát se chodilo do sokola (on už to sokol nebyl, ale říkalo se tak), hráli jsme na dvoře mezi činžáky fotbálek třeba celé odpoledne.

J. Anděl 18.8.2017 10:00

Re: Mimo téma úvodníku, ale případné

Měl jsem to podobně, byť o nějakých 15 - 20 let později. Ono se to tehdy neměnilo tak rychle (respektive něco jo, ale ty mobily pořád ještě nebyly a pevnou linku jsme neměli taky - čekalo se myslím v pořadníku... my čekali na větší byt, ale do revoluce jsme se ho nedočkali :-)).

V Holešovicích myslím nebyly zóny (byť byla nějaká dětská knížka, už si nepamatuju od koho, která se snažila budit dojem, že byly, já to ale každopádně nezažil), ale operovala tam "černá horda" a s nimi jsem pár horkých chvilek zažil. Ale jinak to bylo zhruba stejně. A když předělávali potrubí a byly rozkopané ulice, to bylo dobrodružství :-).

Dneska se o samotě pohybují po ulicích vietnamské děti, ty ovšem mají rodiče ve večerkách a pohybují se v okruhu tak bloku až dvou kolem té večerky, no a pak romské děti. Ty to ještě berou tak nějak na pohodu.

Zřejmě to bude tím, co je ve zprávách a na internetu a tak všude. Bavil jsem se o tom i s mámou, a ta mě přímo pouštěla ven, že dneska by si netroufla.

P. Vandas 17.8.2017 18:02

Tenor v Barceloně. A drží rukojmí.

Ještěže nechodím na Operu. To bude zase blbých keců co, xenofobové?

P. Vandas 17.8.2017 18:08

Re: Tenor v Barceloně. A drží rukojmí.

Nejspíše Careras. :-):-).-)

V. Novák 17.8.2017 18:14

Re: Tenor v Barceloně. A drží rukojmí.

Nebojte!

Naši politici uspořádají do půl roku sumýš a vyhlásí zbrusu nevé heslo "Žesvíbarceloóóna"!

A určitě mají někde připravené filtry, aby ozářili Eifelku a Brandenburger Tor v barvách španělské vlajky.

Nebo katalánské? To by mohl být malheur...

P. Vandas 17.8.2017 18:16

Re: Tenor v Barceloně. A drží rukojmí.

No jo. Zase to schytáme. Sami si za to můžeme. Chybí nám ta solida a rita. :-):-):-)

J. Vobr 17.8.2017 18:14

Re: Tenor v Barceloně. A drží rukojmí.

Vandas, na la Rambla je opravdu opera a pravidelně tam vystupuje ten tenor !!!

P. Vandas 17.8.2017 18:17

Re: Tenor v Barceloně. A drží rukojmí.

Však to tady melduju. :-):-):-) Hned mne to napadlo. :-):-):-)

J. Vobr 17.8.2017 17:31

VOLBY JSOU POSTRACH TZV.ZAVEDENÝCH !!!

O tom nebudiž pochyb !!!

:-)))

F. Hereit 17.8.2017 17:29

právní stát

Právní státu tu ale už máme. Bohužel je šitý na míru právníkům a podvodníkům ve ve velkém.

J. Vobr 17.8.2017 17:25

ČUNEK ONANOVAL PŘED MARCELOU

... a do lochu nešel !!!

_____________________________________________

:-)))

:-)))

J. Vobr 17.8.2017 17:06

RYS JDĚTE SI PO SVEJCH ! RYS METELESCU BLESKU !

!!!

P. Vandas 17.8.2017 17:05

Kdy začne policie vyšetřovat zneužití dotací EU u neziskový.

..ch organizací? Nějak mi to nevychází v rozvaze. Přes miliardu státních nákladů a jenom 12 uprchlíků a to je včera nikdo na nástupu nepočítal. :-):-):-)

O. Uživatel 17.8.2017 17:07

Uživatel požádal o vymazání
F. Doušek 17.8.2017 17:10

Kdy začne policie vyšetřovat zneužití dotací EU u neziskový.

K čemu to? Policie vyšetřuje již řadu let zneužití eurodotací šedou eminencí ČSSD Robertem Duškem, i obvinění mu sdělili, a stále si běhá po svobodě a soud nikde. Přitom v součtu násobně trumfne kauzu Čapí hnízdo.

Malý náznak viz:

http://liberec.idnes.cz/spor-jana-pastuchova-firma-ventax-dr3-/liberec-zpravy.aspx?c=A170817_151826_liberec-zpravy_tm

O. Uživatel 17.8.2017 17:13

Uživatel požádal o vymazání
F. Doušek 17.8.2017 17:17

Kdy začne policie vyšetřovat zneužití dotací EU u neziskový.

No právě. Tady ovšem reálně hrozí, že Babiš v případě stíhání v poklidu doslouží celé své premierské období.

J. Vobr 17.8.2017 17:22

Re: Kdy začne policie vyšetřovat zneužití dotací EU u neziskový.

A Půta dokonce své druhé hejtmanské období !!!

__________________________________________________

:-)))

O. Uživatel 17.8.2017 17:22

Uživatel požádal o vymazání