9.12.2021 | Svátek má Vratislav


Diskuse k článku

Údiv na politické scéně

Tohle jeviště málokdy nabízí udivující podívanou. Jedno takové zde máme. Hana Lipovská povede kandidátku partaje Lubomíra Volného na Pardubicku. Zatím na sebe poutala pozornost urputností, s jakou se pokouší sesadit doposud nejschopnějšího a nejúspěšnějšího ředitele České televize Petra Dvořáka.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Drobný 27.7.2021 9:00

A je-li panna je to dobře nebo špatně?;-)

F. Kusák 27.7.2021 8:21

Problém není ani v Janě Bobošíkové nebo útočnících na Hanu Lipovskou. Je dostatečně inteligentní a vzdělaná, aby se nenechala jen tak lehce ovlivnit. Problém zřejmě je, v neukotvené osobnosti Lipovské. Stále hledá své místo na slunci. A že jí bytostně vadí čachry podivné instituce, která za jakéhosi Dvořáka upadla do trapné podprůměrnosti zbytečného média. Společenská debata se vede o tom jestli ČT ano nebo ne, a když ano, tak se jim musí zvýšit televizní daň, která ovšem není daní, protože je už dávno zdaněná. Není ani koncesionářským poplatkem, protože není dána smlouvou mezi koncesionářem a poskytovatelem, ale zákonem. A paradoxem je, že dost tzv. obhajovatelů ČT ani tyto poplatky neplatí. Viz třeba voliči Pirátů. Důvody jsou celkem jasné.

P. Jirkovský 27.7.2021 8:26

" A že jí bytostně vadí čachry podivné instituce, která za jakéhosi Dvořáka upadla do trapné podprůměrnosti zbytečného média."

"A paradoxem je, že dost tzv. obhajovatelů ČT ani tyto poplatky neplatí. Viz třeba voliči Pirátů."

Určitě byste moh snadno dokázat pravdivost vašich slov. Tak do toho!

E. Pawlica 27.7.2021 8:29

Problém je v Bobošíkové, v Lipovké s Dvořákem i v neplatičích televizních poplatků. Nemůže proto být paradoxem, že dost tzv. objektivních kritiků ČT poplatky neplatí, zato má předplacené Brávíčko. Viz třeba Kusák.

Na všechny je třeba si posvítit.

E. Pawlica 27.7.2021 8:15

Je-li pan Dudlík ještě na houbách, pak sem nemá smysl lozit, neb diskuze ztrácí dech i tempo, ego Drobných i Spáčených diskutujících machoňů narůstá do rozměrů estébákova dotačního impéria a přihlížející bojovnice jsou rozhozené jako Sněžňury z Dyznyho cocotporátu po objevu Šmúdlově poluce na plátně. Filmovém, ovšem...

Zógéhtdas báj uns.

;-D ;-D ;-D

V. Heidlerová 27.7.2021 8:08

Jestli je paní Lipovská osoba s tak dobrými vlastnostmi a znalosti, pak mne velmi udivuje, že se spřáhne s takovým pacholkem mravů neznalým, jako je Volný. To jí její náboženské cítění dovoluje stanout na stejné úrovni s sociopatem, psychopatem, násilníkem etc. jako je ta zlá a trapná figura. Vysvětlit si to umím jen tak, že Lipovská převzala učení Bobošíkové - chceš-li do politiky, tak tam lez všemi dírami ke komukoli, třeba ke KSČ, jednou se prorazit podaří. Opravdu silný charakter.Rv

P. Sura 27.7.2021 8:32

Ano, je to jedna z možností. Ale cesty osudů jsou nevyzpytatelné a nikdy nevíme všechno.

Na druhé straně, pokud se do vrcholové politiky začne sápat gauner, zloděj, fízl, nebo mstivý hochštapler, nestačíme se divit, že mírná nadpolovina národa ho dokáže obdivovat a podpořit.

J. John 27.7.2021 8:07

Autor by si měl poslechnout tiskovku H. Lipovské. Pak by se dozvěděl, proč kandiduje za stranu Volného. Nabídky dostala i z jiných stran, ale jelikož ví, jak jsou financovány, tak je to pro ni neakceptovatelné.

Udivuje mě, že autor obhajuje kriminální činnost ředitele TV Dvořáka, na kterého bylo podáno trestní oznámení.

P. Jirkovský 27.7.2021 8:11

Jste si poplet dobu, soudruhu, dneska už neplatí, že na koho podal někdo trestní oznámení, ten je kriminálník. A vsadím se o cokoli, že to, co zplodila ta neschopná kravka, půjde do kopru. Je to jen úbohá slátanina.

S. Lazárek 27.7.2021 8:13

Minimálně to je sprostý podezřelý.

J. Sedlář 27.7.2021 8:22

Ano soudruh Dvořák je schopný, je doslova všehoschopný. Je zvláštní, že není střet zájmů(Bureš), jako střet zájmů(Dvořák) a soudruh(Bureš) jako soudruh(Dvořák, Rychetský, Pavel). ;-D

J. John 27.7.2021 8:22

Umíte přemýšlet a sestavit jedinou větu bez urážek a vulgarit?

Napsal jste to jako nějaký podrž-taška Dvořákova asistenta. Problém je v tom, že Dvořák nezná míru. Bere milionové výplaty za ty nesmysly , kterými v ČT blbne hlavy naivním lidem (Frydrychová, Moravec,...) a stále mu to je málo.

Poslechněte si tiskovku Lipovské a pak napište slušně verzi 2. Jestli jste čestný člověk, tak se omluvíte.

P. Jirkovský 27.7.2021 8:29

Komu, vám? A za co, proboha, vy byste se měl omluvit za tu svoji hnusnou pomluvu, a to Dvořákovi, protože nejste schopen ani v nejmenší doložit jeho kriminální činnost", hlupáku. Za ty slinty o mě se omlouvat nemusíte, omluva od něčeho takovýho, jako jste vy, nestojí za nic.

J. John 27.7.2021 8:35

Dle vaší odpovědi konstatuji, že jste ještě větší duševní mrzák, než se zdálo.

P. Jirkovský 27.7.2021 8:59

Dle vaší "reakce" konstatuji, že nejste schopnej věcně reagovat, tedy posloužit fakty. Takže vaše blábolení je bezcenné, stejně jako váš charakter.

P. Spáčil 27.7.2021 8:35

Je to jen ubohá slátanina.

Určitě byste moh snadno dokázat pravdivost vašich slov. Tak do toho! (c) Jirkovský

P. Jirkovský 27.7.2021 9:01

Kdo tvrdí, ten dokazuje, to platí už hezkejch pár tisíc let. Ovšem pro bolševiky vašeho typu to neplatí, buďte v klidu.

P. Milan 27.7.2021 8:17

Obávám se, že ani financování Volného nebude ryzí dobročinností jeho stoupenců.

Trestní oznámení ještě nedokazuje kriminální činnost a Dvořák není ani výrazně dobrý, ani výrazně špatný. ČT je po dlouholetém vývoji moloch, s kterým by ani hodně dobrý ředitel mnoho nedokázal.

J. John 27.7.2021 8:25

Skutková podstata jednání Dvořáka je známá. To, co udělal je trestné. Minimálně poškodil věřitele, když zadával zakázky firmě, která byla v insolvenci. A ono toho vyplave více. Vždyť také přihrával kšeftíky firmě, v níž měl podíl. To je evidentně střet zájmů. Vše musí posoudit soud.

P. Jirkovský 27.7.2021 8:31

Buď lžete nebo neumíte číst. "To, co udělal je trestné. Minimálně poškodil věřitele, když zadával zakázky firmě, která byla v insolvenci. A ono toho vyplave více. Vždyť také přihrával kšeftíky firmě, v níž měl podíl. To je evidentně střet zájmů." Tohle je naprostá blbost. Která firma byla v insolvenci? O který zakázky šlo?

P. Hatina 27.7.2021 9:16

Tedy, nerad Vás opravuji, leč střet zájmů u nás není trestný čin. Je to sice porušení zákona, leč i v textu toho zákona je uvedeno, že se to řeší jako přestupek, který (stejně jako v případě Babiše) řeší příslušný obecní úřad svým řízením a pokutou, proti které se lze odvolat výše - až tedy k soudu, jenž by to "posoudil" leda tak, že tu pokutu buď potvrdí a nebo zruší

Věc druhá, pokud by na základě svého názoru o střetu zájmů odvolala pana Dvořáka z místa ředitele slavná VeleRada ČT na návrh paní Lipovské. Pak se ale musí připravit na to, že potom bude žalovat u soudu pan Dvořák je ;-D

J. John 27.7.2021 9:21

Zapomněl jste ještě popsat, jak se řeší porušení povinností při správě cizího majetku a další hezké činy p. Dvořáka.

P. Jirkovský 27.7.2021 9:27

Jo ták, von už pan J.John mu to dokázal ... A jakpak, když evidentně vůbec neví, co to tady mele.

P. Hatina 27.7.2021 9:31

Jen tedy konstatuji, že pokud udá pana Dvořáka pro střet zájmů, tak to policajti rovnou strčej do koše.

Ale jinak má samozřejmě ohromný rejstřík trestných činů, ze kterého ho může obvinit. A že zrovna z těch ekonomických budou mít policajti radost. V těch papírech se budou hrabat několik let, a potom u soudu stejně řekne znalec obhajoby, že k žádnému porušení a škodě nedošlo, a budou za hlupáky

J. John 27.7.2021 9:38

Proč neodpovíte konkrétně na to, co jsem napsal? Jen vytáčky, takže se zdá, že jste závislý na přízni p. Dvořáka.

Oceňuji, že jste neklesl tak hluboko jako duševní mrzák Jirkovský. Takže ještě jednou: jak je to s porušením povinností při správě svěřeného majetku?

P. Hatina 27.7.2021 10:06

To jsem snad napsal poměrně jasně, a týká se to tedy rovněž i ".. porušením povinností při správě svěřeného majetku". Takže znovu - i pro tento případ.

".. V těch papírech se budou policajti hrabat několik let, a potom u soudu stejně řekne znalec obhajoby, že k žádnému porušení a škodě nedošlo, a budou za hlupáky.

Ono totiž když nahlédnete do zmíněného par. 220 tr. zákoníku o porušení povinnosti, dočtete se tam "..a tím jinému způsobí škodu nikoli malou", Tedy, ještě jednou, nestačí čistě konstatování porušení jeho povinnosti, ale musí jejím následkem vzniknout již vyčíslená, "nemalá škoda",. - a jistě to se bude i u soudu dopodrobna posuzovat. A šance rychlého odsouzení je mizivá. Počítám že i kdyby se tím justice začala zabývat, trvání toho procesu bude delší než politická kariera paní Lipovské..

J. John 27.7.2021 12:38

Předpokládám, že Dvořák dokáže "motivovat" i soudce, obdobně jako to dělal Janoušek,...

Za namalování tykadel na plakát u nás následuje nepodmíněný trest, za pokus o zabití, "odklonění" značných částek NIC? To je naše slavná justice. Nicméně bych byl rád, kdyby Lipovská vnesla trochu férovosti do té zatuchlé party v parlamentu.

P. Hatina 27.7.2021 14:31

Proč by měl medle "motivovat soudce" ? Stačí když si zaplatí dobrýho advokáta...

J. John 27.7.2021 14:37

I kdyby nebyl odsouzen, tak je morálně nepřípustné, aby dále řediteloval.

P. Hatina 27.7.2021 15:18

No dejme tomu, jak jsem taky napsal, ať si ho Rada ČT z morálních důvodů odvolá, a pak si to zdůvodnění obhájí u soudu, kde bude p. Dvořák žalovat jí