18.1.2022 | Svátek má Vladislav


Diskuse k článku

Údiv na politické scéně

Tohle jeviště málokdy nabízí udivující podívanou. Jedno takové zde máme. Hana Lipovská povede kandidátku partaje Lubomíra Volného na Pardubicku. Zatím na sebe poutala pozornost urputností, s jakou se pokouší sesadit doposud nejschopnějšího a nejúspěšnějšího ředitele České televize Petra Dvořáka.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Jirkovský 27.7.2021 15:44

Pro pana Matušku:

1. V. Moravec označil Xavera Veselého jako kolegu. Tady se možná dá souhlasit. Moravec tím myslel nepochybně jejich profesi, kde se lidé takhle běžně označují a oslovují. Ale Veselý není novinář, je to nevzdělanej užvaněnej a zakomplexovanej bouchoř. Ovšem to je můj postoj, pokud považuje VM Xavera jako kolegu, je to jeho věc a je to pravda, lže Žantovský.

2. „Moderátor argumentoval britským vzorem a tím, že tam se také moderátoři nestřídají.“ Žantovský to vyvrací tím, že VM odešel v roce 2005 a dál tvrdí, „že to byl Moravcův truc, aby si vytrucoval lepší podmínky pracovní, materiální, nevím jaké, a velice rád se potom do toho formátu vrátil“. Takže dodal svoje vlastní fantasmagorie jako důkaz. Ubohost tolik Žantovskýmu vlastní.

P. Jirkovský 27.7.2021 15:45

pokračování:

3. Klausovo tvrzení, které zmiňuje VM „že ČT a ČRo jsou kočkopsi, protože buď je něco státní, nebo je to soukromé“ komentuje VM, že (VK): „Neuznával, že tu existují veřejné instituce typu Národní galerie, Národního divadla nebo právě České televize.“ K tomu Žantovský: „Prosím pěkně, toto je lež jako věž. Jak Národní galerie, tak Národní divadlo jsou organizace příspěvkové. Další různé kulturní instituce jsou v režimu organizací rozpočtových. Nejsou to organizace placené z veřejnoprávních poplatků jako Česká televize. Pan Moravec prostě a jednoduše lže“ Ale vůbec to jen zase lže Žantovský. O „veřejnosti“ organizace rozhodně nerozhoduje to, jakým způsobem a kým byla zřízena a jak je financována. „Veřejnost“ ČT konstituuje zákon tím, že vymezuje a definuje její poslání takto “Česká televize poskytuje službu veřejnosti tvorbou a šířením televizních programů“ a takto „Česká televize naplňuje veřejnou službu v oblasti televizního vysílání“.

A dál mě už to nebavilo číst, Žantovský je prostě obsah žumpy a hlupák.

R. Rampas 27.7.2021 16:12

To "....vymezení a definování jejího poslání ...." je ovšem pro kočku, neboť se dá naroubovat na každou druhou tv stanici. :-)

Podstatná" v případě ČT je definice samotné "veřejnoprávnosti", v čem spočívá a jaký smysl má její existence v systému, bez ohledu na to, která strana nebo koalice má momentálně exekutivní moc.

Jakákoli kazuistika, resp. dikce nějaké normy, je poplatná záměrům vykladače, v prvé řadě pak konstelaci Sněmovny, v době jejího přijetí.

P. Jirkovský 27.7.2021 16:23

Můžete se v tom dloubat, jak chcete, ovšem meritum je v tom, že Žantovský neskutečně hnusným způsobem manipuluje s fakty. K ČT: je to organizace, která je pod téměř absolutní veřejnou kontrolou, její kontrolní orgány jsou voleny nezávisle na ní, podléhá auditu nezávislýho auditora.

P. Spáčil 27.7.2021 16:37

Nezávislý auditor akorát kontroluje, jestli jsou faktury správně zaúčtovany. Nekontroluje smysluplnost vynaložených výdajů.

R. Rampas 27.7.2021 16:49

Žantovského nehájím, jakákoli manipulace s "fakty"mě ovšem nechává klidným, umím si to přebrat. Veřejná kontrola ČT je formálně zajištěna, platí o ní ovšem totéž, co o normách, přijímaných Sněmovnou a nezávislosti auditorů či soudců. :-)

J. Matuška 27.7.2021 15:35

Změna v očkování? Až tento návrh projde v Německu, přijme ho většina států EU

J. Anděl 27.7.2021 15:39

Jestli. Nebo už to není "jestli", ale změnilo se to na "až"?

Pak ano, může to mít takový dopad.

J. Matuška 27.7.2021 14:58

https://xtv.cz/x-talk/k-teaparty-se-hlasi-800-clenu-ods-konzervatizmus-budeme-hajit-za-kazdou-cenu-posledni-kapkou-byl-souhlas-petra-fialy-s-komunistickym-green-deal-rika-lubos-bolecek

J. Matuška 27.7.2021 14:59

„K Tea Party se hlásí 800 členů ODS. Za každou cenu budeme hájit konzervatismus. Poslední kapkou byl souhlas Petra Fialy s komunistickým Green Deal.“ – říká Luboš Boleček

J. Anděl 27.7.2021 15:07

Na to jsem zvědavý. I na ten "souhlas" - slyšel jsem formulaci, že "souhlas" s tím dal Babiš, Fiala to jen "vzal na vědomí jako realitu".

Nicméně samozřejmě vzít něco na vědomí jako realitu je jistá forma souhlasu. Proto jsem na to zvědavý, co bude tato TeaParty v ODS reálně znamenat.

I. Semrád 27.7.2021 15:41

To je divný, že neodešli do THO.

Ta by takovou cennou posilu velmi, velmi potřebovala.

J. Anděl 27.7.2021 15:44

Podle mě jsou různé názorové proudy v rámci jedné strany praktičtější.

I. Semrád 27.7.2021 16:16

Nakonec, je to věc jejich a ODS.

Můj názor je ten, že si dotyční hrají na něco, co bylo před 10ti lety v US. Pak to zválcoval (tj. přikryl) Trump.

Důvěru to ovšem za těchto okolností nebudí.

Pro mě další důvod, proč nevolit ODS.

J. Anděl 27.7.2021 16:21

Dotyční si hrají na něco. Pěkné.

Ale chápu, z mého pohledu si zase třeba Piráti hrají na ledacos, třeba referenda o každé pitomosti. Tedy to, že si hrají, není dané nějakou objektivní skutečností, ale prostě tím, že mi Piráti nejsou sympatičtí ani za mák.

I. Semrád 27.7.2021 16:36

No, hrají, můj názor. Na něco, co už chcíplo resp. se změnilo v něco jiného. Ale proč by si nemohli hrát. Když jim to voliči zbaští...

(Mmch: Piráti jsou mi docela sympatičtí, ale nevolil jsem je a ani teď se je volit nechystám.)

J. Anděl 27.7.2021 16:39

Já nerozumím tomu, co kde chcíplo. Bude to ovšem tím, že hledám solidní konzervativní pravicovou stranu a na každý pokus hledím s jistou, byť velmi rezervovanou nadějí. A zejména diskuzi v rámci nějaké strany vnímám jako lepší, než nějaký rozpad, rozkol, odtržení se.

I. Semrád 27.7.2021 17:10

Tea Party (original), je passé, Trump to převálcoval.

Jinak mě docela překvapuješ, "solidních konzervativních pravicových stran" jsi měl a máš mnoho, jen si vybrat:

Strana svobodných občanů, Hlavu vzhůru, Realisté, Strana nezávislosti České republiky, Trikolora hnutí občanů, Konzervativní strana, Blok proti islamizaci, Volný blok s Hanou Lipovskou, Svobodní, Česká pravice, Národ sobě, Národní demokracie, Svoboda přímá demokracie s Ladislavem Jaklem, ... a další a další a další.

Jak už si kdysi všiml V-K-sen, všechny tyto říčky , bystřiny, potoky a potůčky se vlévají do jedné veliké řeky, která tvoří jeden mohutný veletok české konzervativní pravice.

(Například při minulých volbách většina zdejších konzervativně pravicových diskutérů, namátkou vybírám pana Vandase a pana Matušku, volila Realisty Petra Robejška).

J. Anděl 27.7.2021 17:36

Mně se na ironií už reagovat nechce.

I. Semrád 27.7.2021 18:52

Ironický je (řekněme) čtvrtý (nedůležitý) odstavec předchozího komentáře (veletok), i když něco takového opravdu V-K-sen řekl.

To ostatní není ironie, strany jsou vypsány podle ofiko seznamu a patrně všechny se deklarují jako pravicové, nebo národní a samosebou seriózní. Pokud se mezi nimi (mezi těmi existujícími) nedokážeš Ty nebo jiní rozhodnout, tak co s tím. Zkus/zkuste založit další, voliči jsou po nich hladoví (nebo ne, co já vím).

J. Anděl 27.7.2021 18:56

"pravicové, nebo národní".

Tak to ti vypadla ještě DSSS. A SPD. A nakonec asi i KSČM by se dnes vešla do popisu pravicového extrémismu.

:-/

F. Doušek 27.7.2021 16:17

Něco jako podpis VKsen pod jistou smlouvu, na které dnes nenechá nit suchou...Rv

J. Anděl 27.7.2021 16:32

Já jsem tehdy psal, že měl VK odstoupit, když to nechtěl podepsat.

Dneska se na to dívám jinak a říkám si, že se aspoň snažil.

Asi nelze říct, jestli jsem měl pravdu předtím, nebo jestli jí mám teď, nebo jestli je pravda ještě někde jinde. Tohle nejsou věci, který lze hodnotit na škále pravda/lež.

P. Boublíková 27.7.2021 15:33

Zhoubné ideje VKjun zřejmě v ODS žijí dál ;-D

I. Semrád 27.7.2021 15:39

I když Vkml politicky "natáh brka", jeho úžasné myšlénky žijí dál.

Je tady jistá podoba s Vladimírem Iljičem Uljanovem.

J. Anděl 27.7.2021 15:41

Myšlénky?

Jak lze jedním znaménkem nad písmenkem vyjádřit despekt ke konzervativnímu křídlu ve standardní demokratické straně...

:-)

I. Semrád 27.7.2021 15:53

Ale Jindro.

"Ať žije Volná myšlénka!" vzkřikl hospodský Palivec, když ho odváděli po vynesení rozsudku. Dostal deset let, za podvracení mocnářství a jak pravil Palivcův štamgast J.Š.: "že jednoho nevinnýho člověka odsoudili na pět let, to jsem už slyšel, ale na deset, to je trochu moc.”

J. Anděl 27.7.2021 16:14

No, jenom jestli..

:)

P. Boublíková 27.7.2021 15:46

To hajzlovství, s jakým se zbavil konkurence ve straně, Fialovi nikdy nezapomenu (jinak bych možná volila ODS i s Fialou).

Prase Novotný mu nevadí!

P. Jirkovský 27.7.2021 15:51

Musel jsem v poledne náhle odjet, zde máte požadované, třeba:

https://www.reflex.cz/clanek/prostor-x/98669/babis-byl-agent-bures-predal-15-udani-zlo-jsme-nepojmenovali-a-tak-tu-zije-dal-rika-badatel-schovanek.html

Zjistěte si o něm (pramen) něco, třeba:

https://www.dilia.cz/index.php/component/k2/item/15209-schovanek-radek