29.5.2024 | Svátek má Maxmilián, Maxim


Diskuse k článku

Turecko do Evropy

Premiér Nečas podpořil koncept, který počítá se vstupem Turecka do Evropské unie. Je to metoda, kterou známe z románů Karla Maye. Když vypukne stepní požár, zapálíme ještě jiný požár a ono to přejde. Zde se očividně doufá, že přejde Evropská unie, protože její evropská menšina se definitivně vzbouří proti převládajícímu islamistickému živlu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Marek 5.2.2013 8:33

upozornění

Předseda Nečas by měl Erdogana upozornit, že jeho štvani proti Izraeli se začíná blížit štvani toho Iránského Ahmadižána.

P. Rajman 5.2.2013 8:21

Obžaloba abolice

Článek a výstava žalující poválečné zločiny je ve skutečnosti obžalobou abolice Edvarda Beneše z roku 1946, která zločiny spáchané během léta a podzimu 1945 (během divokého, ale částečně též již státem řízeného vysídlení) postavila na roveň odboji z let  světové války od (září 1938 do května 1945). V době, kdy jsme svědky podobné abolice, tentokrát hospodářské nikoliv trestně právní kriminality na účet obětí z řad českých obyvatel tedy výstava velmi aktuální.

P. Pruner 5.2.2013 8:07

zkusme opačný pophled

Zajímavý článek a logický pohled na problém. Turecko v EU si bude hlídat postavení muslimů i v ostatních členských státech. EU by byla více vtažena do neblahých problémů Blízkého Východu.

Ale zkusme i pohled opačný :

Boj o Turecko coby sekulární stát trvá řádově století a bohužel v poslední době tam po období dohledu armády nad víceméně sekulárním státem vítězí umírnění islamisté. Tento proces proběhl pod dozorem Západu, který podporoval demokratizaci, která se zde jakž takž zdařila na rozdíl od pozdějších revolucí v severní Africe. Turecko v EU by znamenalo posílení umírněného islámu a šanci na transformaci v mírumilovné náboženství tak jako proběhla v křesťanství. Mohamed byl šest století po Kristu a mnozí říkají, že tomu odpovídá společenský vývoj islámu. Takže je může porovnávat například s fanatickými a nesnášenlivými husity, našimi úspěšnými předky před šesti stoletími.

Problémům s muslimy neutečeme strkáním hlavy do písku. Musíme si důsledněji hájit své a současně mírově koexistovat.

P. Hlosta 5.2.2013 8:19

Re: zkusme opačný pophled

tento proces jistě byl dozorovaný Západem, co podporoval demokratizaci. Proto taky padly vojenské vlády a nastala situace, kdy vůle jít do EU oslabila. Také EU se nechtěla rozhodnout kladně pro vstup Turecka. To celé mělo za následek snahu o zesílení trhu a hospodářství Turecka, takže završením toho bylo zvýšení hospodářské úspěšnosti a to v takové míře, že dnes už Turecko EU nepotřebuje k dalšímu rozvoji. Jen setrvačnost dřívějších snah vede EU k pokračování diskuzí o možnosti přijmout Turecko za člena EU. Že v Turecku tato diskuze je už pasé, to si dávno cvrlikají brabčáci na střechách minaretů i střech u nás v EU. Eurozóna navíc by měla pro Turecko zničující vliv a Turci to dobře ví.

L. Brabencová 5.2.2013 8:22

Re: zkusme opačný pophled

Pak by Turci museli podporovat Řecko. :-) Asi by se to tamnějším muslimům nelíbilo.

P. Hlosta 5.2.2013 8:26

Re: zkusme opačný pophled

Náboženský aspekt tam sice je, ale není až tak významný. Podstatnější v Turecku je stálý hospodářský růst. EU může jen závidět. Natož Řecko!

J. Boleslav 5.2.2013 8:28

Re: zkusme opačný pophled

Na příkladu Řecka aTurecka je jasně vidět "blahodárný vliv" členství v EU.

V. Hajková 5.2.2013 8:33

Re: zkusme opačný pophled

To  jste  napsal  - BOMBASTICKY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

S. Netzer 5.2.2013 8:38

Re: zkusme opačný pophled

Vy byste to nenapsala lépe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

V. Hajková 5.2.2013 8:47

Re: zkusme opačný pophled

Táhněte   do  háje-    i  stím  svým  čoklem !!

V. Hajková 5.2.2013 8:40

Re: zkusme opačný pophled

Tak   mě  redakce  smazala  příspěvek-   kde  jsem  si  dovolila  napsat  ,  že  Štěkna   -  píše  jen  ""výkaly" -  kterým  se  člověk  musí  jen  smát!

V. Hajková 5.2.2013 8:41

Re: zkusme opačný pophled

Popchopitelně-   na  místo  výkalu  jsem  použila  trochu  jiné  slovo :-)))))))))))))))))))))))))

P. Hofman 5.2.2013 8:45

Re: zkusme opačný pophled

Vy nikdy neútočíte jako první, že? Vy se vždy jen bráníte?!

M. Ilsner 5.2.2013 8:46

Re: zkusme opačný pophled

Samozřejmě, vždyť jste DÁMA !!!!!

S. Netzer 5.2.2013 8:55

Re: zkusme opačný pophled

:-)))

E. Heusinger 5.2.2013 8:47

Vážená Putzfrau von und zu Karlsbad,

jiná slova se od Vás ani neočekávají.

J. Kombercová 5.2.2013 8:45

Re: zkusme opačný pophled

Zkuste se chovat slušně a "redakce" vám nic mazat nebude.

V. Hajková 5.2.2013 8:52

Re: zkusme opačný pophled

Zkuste  mě  vynechat-   nebylo  určeno  Vám-   už  jste  jak  ta  ŠTĚNICE   - DROBKOVÁ! Smrdíte  -  i  přes   monitor-  FUJ!

P. Hofman 5.2.2013 8:58

Re: zkusme opačný pophled

Ten smrad, který cítíte, nemůže jít z monitoru. Podívejte se raději do svých tepláků!

K. Drobková 5.2.2013 8:35

Re: zkusme opačný pophled

Řecko má jako každý jiný člen EÚ při rozhodování o vstupu Turecka do EÚ právo veta. Dokud si Turecko nevypořádá své vztahy k Řecku, tak je použije. O tom není pochyb.

P. Pruner 5.2.2013 8:39

Re: zkusme opačný pophled

To je dobrá připomínka. Ty dva státy se o Kypru asi nedohodnou. Řecko navzdory krizi udržuje velikou armádu kvůli obavám z bratrského (členové NATO) Turecka.

S. Ševeček 5.2.2013 8:40

Re: zkusme opačný pophled

EU je obrovský trh pro 76 milionů Turků.

R. Johnová 5.2.2013 7:59

Rozumný názor

Jasný, správný, stručný názor, podložený argumenty. Dík zy to, že myslíte normálně a máte chuť to zveřejňovat.

L. Brabencová 5.2.2013 8:07

Re: Rozumný názor

Dobré ráno, setrváte tady déle,nebo jste tu jen na skok?

L. Brabencová 5.2.2013 7:56

Jsem přesvědčená, že se nás EU ptát nebude

a Turecko bude její dalším členem. Jestli měl Klaus pravdu nebo neměl uvidíme za 5-10 let.

P. Hofman 5.2.2013 7:59

Re: Jsem přesvědčená, že se nás EU ptát nebude

Turecko se členem EU v nejbližších 10. letech zcela jistě nestane. Nějaký speciální status by si však zasloužilo.

E. Heusinger 5.2.2013 8:02

Re: Jsem přesvědčená, že se nás EU ptát nebude

Turecko vstupuje už řadu let. Vstupuje, vstupuje ........ a přesto nevstoupí.

P. Hlosta 5.2.2013 8:09

Re: Jsem přesvědčená, že se nás EU ptát nebude

Ono totiž už ani do EU nechce tak toužebně. I bez EU je úspěšné. Paradox spočívá v tom, že se muselo samo snažit, až se dostalo nad dřívější potřebu vstupovat do EU z existenčních důvodů.

J. Boleslav 5.2.2013 8:27

Re: Jsem přesvědčená, že se nás EU ptát nebude

Není to ale jeho vinou, ale vinou EU. V poslední době už o to ani tolik nestojí. Hospodářsky roste i bez EU, možná naopak se mu tak dobře daří, že členem EU není. Na druhou stranu, osobně bych si Turecko za člena EU moc nepřál, pokud v ní ještě rovněž jsme.

P. Hlosta 5.2.2013 8:07

Re: Jsem přesvědčená, že se nás EU ptát nebude

Turecko vykazuje stálý hospodářský růst. Paradoxně oproti krizí zaplavené EU. Rozhodně nevykazuje znaky choroby jako Itálie, Španělsko, natož Řecko. Turecko je dnes života schopnější než my. Zaostalý venkov sice nemá takovou razanci, jako městské oblasti, ale také vykazuje vzestup. Kdo si tohle není ochoten uvědomovat, ten by tam měl jet aspoň na zájezd. Získal by naprosto odlišný názor, než jaký dosud zastával. V žádném případě už mu dnes nebude hrozit tolik obávané kdysi okradení na cestách Tureckem a dřívější administrativní problémy, úřednická korupce a jiné vyhlášené fajnovosti Tureckého hospodářství dnes už jsou nejen minulostí, ale daleko před námi napřed. Daleko proto, že u nás zatím není ani náznak vůle ke změně.