2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

Trump v OSN

Projev amerického prezidenta bude rozebírán ze všech stran a ve změti aktivistických přístupů bude těžké se dobrat nějakého nezaujatého závěru. To, že je to těžké, neznamená, že je to nemožné, a lze se o to aspoň pokusit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Hlosta 20.9.2017 10:12

Re: tož ti čeští důchodci na rozdíl od Vás

:-)) Ona Hájková totiž má jistou poruchu. Namísto smysluplné věty do diskuze ji vždy vyjdou nadávky na oponenta a zcela nepodstatné argumentace přebrané z propagandy. Že propaganda, byť naše, či pro nás výhodná, je cosi jako klamavá reklama, nebo spíše polopravdy, to ona necítí, natož aby věděla.

Kde docházejí argumenty, vždy se diskuze zvrhne k nadávkám.

V. Hájková 20.9.2017 10:17

Re: tož ti čeští důchodci na rozdíl od Vás

Jaké NADÁVKY - jsem použila??? UVEĎTE JE- nebo si nechte hloupé žvásty!

J. Vobr 20.9.2017 10:23

JAKÉ NADÁVKY,DO PYTCHI DEBILE SLINT***"""

:-)))

M. Prokop 20.9.2017 10:20

Re: tož ti čeští důchodci na rozdíl od Vás

Mohlo by je to neovlivňovat, při troše snahy.

A i když je to ovlivňuje, je stále ještě otázka, jak?

Důchodce nejsem, ale přiznávám bez mučení, že ovlivněn jsem. Vzpomínkou na tanky okupantů.

J. Mrázek 20.9.2017 12:35

Německé, nebo Ruské ?

Ti druzí za sebou nemají statisíce mrtvých jen u nás...

M. Varadinková 20.9.2017 10:19

Re: To je

Nenávist, to je Váš životní postoj, Hájková. Nepodsouvejte ho jiným.

Kde jiní pouze kritizují, tam Vy se tou nenávistí přímo zalykáte. Věcnou stránku diskuse málokdy pochopíte, takže Vaše výkřiky (Vaší terminologií SLINTY) bývají výhradně nadávkami všem, kteří smýšlejí jinak, než Vy (tedy neřídí se tou propagandou, které podléháte Vy).

M. Moravcová 20.9.2017 10:28

Re: To je

přesně jste to vystihla. Ta "bohatá slovní zásoba" paní Hájkové - nadávky a slinty, tedy vlastně SLINTY

M. Krátký 20.9.2017 9:52

Podle množství diskusních příspěvků je jasné,

že se jedná o 2 velmi důležité témata a) islám, b) severní Korea - naproti tomu však naše veřejnoprávní ČT ve zprávách v 19,00 použila slovo islám jen skrytě ve fádní větě a ještě k tomu jen jednou - svině komunistický !!!

O. Uživatel 20.9.2017 9:56

Uživatel požádal o vymazání
S. Ševeček 20.9.2017 9:33

Náš prezident tamtéž

http://www.novarepublika.cz/2017/09/milos-zeman-prezident-ceske-reuubliky-20.html#more

P. Hlosta 20.9.2017 9:44

Re: Náš prezident tamtéž

Dá se z jeho slov něco napadnout? Podle mně nic!

S. Ševeček 20.9.2017 9:47

Re: Náš prezident tamtéž

Počkejte, až vyjde sluníčko a otevřou kafrárny.

S. Donát 20.9.2017 9:48

Re: Náš prezident tamtéž

Samozřejmě, že dá. Říkal to přece Zeman! Včera v diskuzi na Idnesu jsem se dozvěděl, že mluvil jen o sobě, prý samé já, já, já. Když jsem upozornil, že o sobě mluvil jen v prvních dvou větách, dozvěděl jsem se, že paní Hana Krivanek, bo jak se jmenuje, zaslechla první tři minuty projevu a nic, kromě těch prvních dvou vět, si nepamatuje. Ale hlavně, že má názor.

M. Prokop 20.9.2017 9:50

Re: Náš prezident tamtéž

Hlavně to za nějaké napadání ani nestojí.

A. Alda 20.9.2017 10:07

Také se mně líbil.

Nevolil jsem ho, ale vzdor věku a zdravotnímu stavu ho teď volit budu.

V. Patkoš 20.9.2017 10:13

Re: Také se mně líbil.

Takže jste jako volil Schwarzenberga? Snad nečekáte, že tady tomu bude někdo věřit :))

P. Boublíková 20.9.2017 10:15

Re: Také se mně líbil.

V prvním kole byl výběr z asi 10 kandidátů a ve druhém kole možnost nevolit, kterou jsem také využila.

F. Šimek 20.9.2017 10:21

Re: Také se mně líbil.

já Zemana taky nevolil. Volil sem KHARLA v číru..:-))))) neumím si představit, žeby tam dneska seděl ! Tentokrát Zemana budu volit ! FFšichni zdejší sluníčkáři volili Švejnara, nebo Kharla a jen prudí, že by chtěli někoho jako byl HAVEL ! Bude se muset přihlásit ŠTĚTINA-ŠABATOVÁ, nebo PÁNEK !!!

P. Hlosta 20.9.2017 9:17

Dvě jaderné bomby způsobily konec války?

Neustále omílaný mýtus o ukončení války s pomocí jaderné bomby je právě to, co pokračuje v nových omylech u Západní civilizace. Japonsko nekapitulovalo primárně pro zničení svých dvou měst a "hrozbě" neexistujících dalších jaderných bomb. Japonsko kapitulovalo pro hrozbu dalšího postupu Sovětských armád, které Stalin dle svého slibu Rooseveltovi přemístil na dálný východ a hnal Japonskou armádu s nebezpečnou rychlostí, která hrozila nakonec obsazením Japonska. Než porážku od komunistického SSSR, raději se vzdát USA. Ono bylo nebezpečí pro Japonsko, že komunisti by zlikvidovali Japonskou tradiční monarchistickou společnost a nastolili komunistickou.

USA pokračuje ve svém omylu a jakoby netuší, že diktátoři se vzdají svých mocenských pozic jedině když jim hrozí skutečné smrtelné nebezpečí osobně. Nebezpečí pro své občany diktátor nebere na zřetel a případné ekonomické sankce jen použije k propagandě proti USA. Jeho hladovějící poddaní jsou jen více přitlačeni k zemi a diktátoru nedělá problém je i vraždit, aby udržel poslušnost. Zároveň s diktátorem jeho družina u moci nutně spolupracuje ve prospěch moci diktátora až do jeho smrtelného konce.

Nemá vůbec smysl nalhávání si ve zcela známých faktech historie. Zkreslováním pro veřejnost se dosáhne pravého opaku původního úmyslu.

O. Uživatel 20.9.2017 9:23

Uživatel požádal o vymazání
A. Trick 20.9.2017 9:27

Re: Dvě jaderné bomby způsobily konec války?

Kašpárku, Japonci nevěděli nic. Velká válečná rada nevěnovala zprávám z Hirošimy a Nagasaki zvýšenou pozornost. Velkou válečnou radu velmi znepokojoval rychlý postup vojsk maršála Vasiljevského v Mandžusku.

O. Uživatel 20.9.2017 9:35

Uživatel požádal o vymazání
A. Trick 20.9.2017 9:40

Re: Dvě jaderné bomby způsobily konec války?

Kašpárku, sice ti to "myslí politicky" ,ale to neožvaníš. Pro Velkou válečnou radu byl důležitější osud japonské armády než nějaké město.

O. Uživatel 20.9.2017 9:45

Uživatel požádal o vymazání
P. Hlosta 20.9.2017 9:34

Re: Dvě jaderné bomby způsobily konec války?

Slovo hrozba jsem dal do úvozovek právě pro skutečnost kterou mi připomínáte. Řešení jistě žádné jiné nebylo, než donutit Japonsko k bezpodmínečné kapitulaci a jaderné bomby tomu jistě napomohly, že císař musel pochopit skutečnost tak jako tak prohrané války a vzdát se těm, co jsou pro něj "výhodnější". Statisícové ztráty civilistů nebyly ale podstatou kapitulace ani náhodou. Byla jí skutečnost reálné hrozby, že komunisté SSSR obsadí Japonsko a vyvraždí císařský rod, zavedou komunistický režim. To už radši se vzdát předem tomu silnějšímu a přežít jako poražený stát, ale se zachovanou monarchistickou společností.

Já tohle jistě nemám ze své hlavy. Dokumentární filmy natočené režiséry USA tohle dokladují buď přímo, nebo nepřímo vedlejšími fakty. A knih je také spousta. Jen propaganda chybuje. ;-))

O. Uživatel 20.9.2017 9:37

Uživatel požádal o vymazání
R. John 20.9.2017 9:45

Zeptejte se toho "stratéga"....

... jak by se rusobolševik do toho Japonska dostal.... a jestli by nedal odkaz, na ty plány Stalina o vylodění na Honšů... třeba... :-)

O. Uživatel 20.9.2017 9:46

Uživatel požádal o vymazání
S. Lazárek 20.9.2017 9:46

Re: Zeptejte se toho "stratéga"....

To mě taky vrtalo hlavou, ale třeba to pan Hlosta objasní. Uvidíme....:-)

P. Hlosta 20.9.2017 9:51

Re: Zeptejte se toho "stratéga"....

Kurilské ostrovy dostali pod sebe SSSR jak?! Vrtá vám cosi hlavou a neznáte samozřejmá fakta.