2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

Trump v OSN

Projev amerického prezidenta bude rozebírán ze všech stran a ve změti aktivistických přístupů bude těžké se dobrat nějakého nezaujatého závěru. To, že je to těžké, neznamená, že je to nemožné, a lze se o to aspoň pokusit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Hlosta 20.9.2017 10:23

Re: to. p. HLOSTA

Se vám neopírám do USA! Jen konstatuji, že fakta o skončení války jsou poněkud jiná, než propaganda vám napověděla. Co do S.Koreje, to nijak nespecifikuji, jen jsem skutečnost sankcí napadl jako neúčinnou k diktátorovi a k jeho poddaným zničující. Co VY z mých slov vyvozujete je jen snaha o napadnutí podstaty mých názorů, jakože -fuj-. Proč? Jednoduše to máte proto, že nejste schopná diskuze s oponenty svých názorů.

P. Boublíková 20.9.2017 10:25

Re: to. p. HLOSTA

Jste komouš a duchodce z Horní Dolní a basta. A nejsou to žádné nadávky :-)

J. Vobr 20.9.2017 10:27

Re: to. p. HLOSTA

To kůůůrwa do prdele ne !!!

"""

!!!

§§§

M. Moravcová 20.9.2017 10:29

Re: to. p. HLOSTA

jestli Vy NESLINTÁTE, žvatlalko :-)

P. Hlosta 20.9.2017 10:32

Re: to. p. HLOSTA

Chápu to jako ironii od vás. Tedy vzhledem k tomu smajlíku. Aspoň doufám probůh.

R. Neveselý 20.9.2017 10:36

Re: to. p. HLOSTA

Neumíte reagovat jinak- než nic jiným, než nic neříkajícím PLKEM!

:-))

P. Boublíková 20.9.2017 10:37

Re: to. p. HLOSTA

Ještě jsem zapomněla na vaše slintání a žvanění :-)

Prosím, nenechte se znechutit. Čtu vaše příspěvky ráda, i když ne vždy souhlasím na 100 %. Že si sem paní Hájková chodí léčit komplexy je nabíledni, bohužel s tím nic nenaděláme.

M. Prokop 20.9.2017 10:29

Re: to. p. HLOSTA

Ta "fakta", která jsem si od vás přečetl níže, jsou poněkud pofidérní, dala by se spíš nazvat třeba "cílené domněnky".

J. Vobr 20.9.2017 10:26

HLOSTA není pan GOGO !!! Už je renomovanej !!!

:-)))

:-)))

P. Hlosta 20.9.2017 10:34

Re: HLOSTA není pan GOGO !!! Už je renomovanej !!!

Jste mi oporou v těžkých cvílích!

:-))

R. Neveselý 20.9.2017 10:35

Renovovanej !je kdekdo !!

:-)

J. Vobr 20.9.2017 10:40

Re: Renovovanej !je kdekdo !!

:-)))

V. Kain 20.9.2017 10:45

Re: to. p. HLOSTA

USA kongres schválil dodávku zbraní na Ukrajinu.Asi chtějí aby tam zavládl mír.

A. Alda 20.9.2017 10:02

Trump na rozdíl od Chruščova

nemlátil botou o kecpultík.

A co řekl: naším přítelem může být každý režim, který neutiskuje vlastní občany a nesnaží se zvětšit své území na úkor sousedů.

To se mi líbí. (I když to Těšínsko a Kladsko mně pořád štvou a Polsku prostě nepatří!)

P. Hlosta 20.9.2017 10:18

Re: Trump na rozdíl od Chruščova

Ovšem svým prohlášením, tedy onou větou, sdělil, že sféru vlivu jistě přes své přátele rádi rozšíří. ;-) To jistě není nic proti ničemu, když přátelé si nedělají naschvály.

Ono to až tak dávno není, co se Bussch po ramenech plácal s Ruským prezidentem, že? JO, NATO ještě nebylo až tak blízko Ruských hranic - teď sem si uvědomil. ;-))

M. Prokop 20.9.2017 10:22

Re: Trump na rozdíl od Chruščova

Napadlo vás někdy popřemýšlet, proč si státy u ruských hranic NATO tolik přejí?

P. Hlosta 20.9.2017 10:31

Re: Trump na rozdíl od Chruščova

Je výhodné být na té straně, kde je síla vzájemné ochrany před dřívějším hegemonem. Hegemon je ve své slabosti propustil a oni se bojí, že nabyde nových sil a znovu je anektuje do svých vazalských držav. To je přeci jednoduchá odpověď!

Na druhou stranu, chápete fakt, že Rusko, jako bývalý silný hegemon má vůči jinému hegemonu obavy, aby nebylo Rusko v ohrožení anektováním? Rusku se líbil počáteční stav po uvolnění, že USA jsou přátelská mocnost s postojem -já pán,ty pán-. Následovalo postupné zhoršování podmínek a vývoje vztahů. Ekonomická základna Ruska byla atakovaná, jako i Rusko samé odlivem kapitálu ze země. Nakonec oligarchové si udělali sami pořádek a to se rozhodně nehodilo do národních zájmů USA.

M. Prokop 20.9.2017 10:49

Re: Trump na rozdíl od Chruščova

Ano. Obávají se, důvodně, Ruska.

Anekce Ruska? Nedošlo k ní v době sovětské revoluce a počáteční slabosti. Nedošlo k ní, když USA měly atomovku a Rusko ne. Nedošlo k ní, když se rozpadl SSSR a Rusko mělo spoustu problémů. Takže to bude spíš chiméra, určená ke strašení Rusů.

Odliv kapitálu ze země? Asi mu Rusko neposkytlo bezpečí a výhodné podmínky.

Pořádek oligarchů, který by se nehodil do národních zájmů USA? Proboha, proč? Co vlastně jsou "národní zájmy USA"? Kdo je určuje?

O. Uživatel 20.9.2017 10:01

Uživatel požádal o vymazání
M. Prokop 20.9.2017 10:16

Re: To musím zopakovat. Ministr se tak často neomlouvá.

Přemýšlím o pojmu "účinná lítost".

R. Neveselý 20.9.2017 10:33

Re: To musím zopakovat. Ministr se tak často neomlouvá.

Pilný je člověk z ANO? NE!

O. Uživatel 20.9.2017 10:42

Uživatel požádal o vymazání
V. Hájková 20.9.2017 10:00

To je

PRČA- jak se zde KOMOUŠI- kteří nenávidí Spojené státy , zde bijí jako šílenci o něco, co si jen přežvejkané někde přečetli ! Slintají zde o problému starém 72 let - na který mají rozdílné názory vojenské kapacity - ale v čem mají zcela jasno

ČEŠTÍ DUCHODCI- ze svých HORNÍCH- DOLNÍCH!

A. Alda 20.9.2017 10:04

tož ti čeští důchodci na rozdíl od Vás

v armádě sloužili a svět na pokraji třetí světové války několikrát zažili. To je nemůže neovlivňovat.

R. John 20.9.2017 10:07

Sloužil jste věrně bolševikovi....

... to je vidět hned.... :-))

F. Šimek 20.9.2017 10:10

Re: Sloužil jste věrně bolševikovi....

Roberte, byls na vojně ?

R. John 20.9.2017 10:19

VÚ 3513...

..."První speciální mostní a silniční prapor"... Jinak pracovní jednotky...abych ti to přeložil do lidštiny... krásně s sebou bolševik vyjebal... většinou na relutách, odloučená četa v teskobaráku... akorát prachy nám bolševik krátil , hodinovka 30%, úkol 40% mzdy... a v přijímači , trval dva měsíce, mě bolševik naučil nastupovat na korbu vejtřesky s plnou polní... ovšem ta byla nakreslena klackem ve škváře na buzerplace....:-)

O. Uživatel 20.9.2017 10:22

Uživatel požádal o vymazání
F. Šimek 20.9.2017 10:30

Re: VÚ 3513...

já VÚ 9686/SO Milovice-Mladá-65-67.. spojovací prapor-radiová rota. Musel sis užít, ale ani my to neměli lehký......:-(

J. Vobr 20.9.2017 10:33

JÁ VÚ 1123 Terezín

... vojenská nemocnice !!!