17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

Tonoucí se i poplatků chytá

Česká strana sociálně demokratická je na tom podle předvolebních průzkumů dost bledě, o druhé místo v tabulce se přetlačuje s komunisty a na ně se pomalu dotahujícími občanskými demokraty. Je to bohužel způsobeno i jejím nevýrazným účinkováním ve vládě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Uživatel 16.8.2017 17:23

Uživatel požádal o vymazání
J. Fialová 16.8.2017 17:37

Re: Dílo Černého mne oslovuje,

V Černého generaci... Narozen 1967. V prosinci bude slavit padesátiny :))

O. Uživatel 16.8.2017 17:38

Uživatel požádal o vymazání
P. Vandas 16.8.2017 17:16

Re: Dílo Černého mne oslovuje,

Pokud jsi myslel tím bigotním mne, tak se mýlíš. Dílo Davida Černého považuji za velmi zajímavé a většina jeho nápadů se mi líbí. To co zavrhuji je obsah a způsob jeho politického vyjadřování. Máš pravdu, že v umění vznikla mnohá velmi hodnotná díla i z rukou tvůrců politicky nepřijatelných. Z našich bych možná jmenoval Jožu Úprku a z cizích třeba Knut Hamsuna. :-):-):-)

M. Mařák 16.8.2017 17:23

Re: Dílo Černého mne oslovuje,

Nemyslel, Pavle, Ty přece nejsi katolík. I když tak maličko ano, abych se přiznal...

:-)

Jinak jsem nedávno poslouchal rozhovor Halíka s Klausem z počátku devadesátých let, dal to tady tuším Jarda. Připadal jsem si jako v úplně jiném světě, slušně vedená diskuze dvou respektujících se intelektuálů, při které jsem se něco dozvěděl. Je opravdu neuvěřitelné, jak se od té doby změnilo politické vyjadřování i politická kultura. A to i na těch nejvyšších místech

P. Vandas 16.8.2017 17:37

Re: Dílo Černého mne oslovuje,

Ano. Politická diskuse byla dříve možná i vzájemně slušná. Nicméně od okamžiku, kdy si začali političtí soupeři vyhrožovat kriminály, tak slušnost skončila. No a také se mezitím změnil celý svět. Politici všech tradičních stran jsou zabetonovaní ve svých funkcích a myšlenkových schematech a myslí si, že svět se přizpůsobí jim, ale to se mýlí. :-):-):-)

O. Uživatel 16.8.2017 17:41

Uživatel požádal o vymazání
J. Pospíšil 16.8.2017 18:44

Re: Dílo Černého mne oslovuje,

Musím se taky přiznat k tomu, že se mi zpočátku díla Davida Černého líbila. Byly dokonce doby, kdy se někteří z nás angažovali v tom, aby za své dílo nebyl kriminalizován, že Pavle.

Ale jak tak šel čas, čím dál víc mi vadilo, že jsou to jen anekdoty, velmi prvoplánové a většinou politické. A jak ještě šel čas, tak čím dál vulgárnější a cíleně urážlivé.

Tak jsem ho z umělců, co se mi líbí nakonec vyřadil.

P. Vandas 16.8.2017 19:07

Re: Dílo Černého mne oslovuje,

Právě, že nezapomínám. V podstatě to vidím podobně, jako ty. :-):-):-)

I. Semrád 16.8.2017 17:18

David Černý je (český) génius

...tvůrčí člověk, nejen hlavou, ale i schopností realizace, jak vícekrát prokázal.

Škoda, že jeho návrh, “posadit na střechu pražského Národního divadla sochu obřího onanisty, který by pravidelně “ejakuloval” obláčky páry”, byl zamítnut (teda, kdybych za to nesl osobní odpovědnost, asi bych to zamítnul taky, takovou odvahu bych nejspíš nenašel).

M. Mařák 16.8.2017 17:37

Re: David Černý je (český) génius

To neznám...

:-)

V. Čermák 16.8.2017 17:26

Černý končí

Po zádech ho budou poplácávat už jenom mrtvoly z Pražské lumpenkavárny...Ještě že je to světoobčan a může odejít do světa...

O. Uživatel 16.8.2017 17:32

Uživatel požádal o vymazání
V. Čermák 16.8.2017 19:09

Re: Černý končí

Nevíte? Zamyslete se, Přemýšlejte.....

R. Tesařík 16.8.2017 17:37

Re: Dílo Černého mne oslovuje,

Dílo nevím, ale hysterické výlevy, už dlouhodobě, mě nebavěj.

F. Šimek 16.8.2017 18:00

Re: Dílo Černého mne oslovuje,

Martine-jsem strší generace, ale takovej slovník, jako používá Černý nepoužívali ani pasáci krav. Nedivím se, že mu tleskáte, když plastici byli váš vzor. Jejich "písnička" zatneme howno do zdi, ta nemá chybu. Dobře by se zpívala u táboráku. Vám vandr nic neříká, ale my sme howna uklízeli a nezatínali v hospodě do zdi !

P. Vandas 16.8.2017 18:04

Re: Dílo Černého mne oslovuje,

To nebylo do zdi Františku. " Běžím s hovnem proti plátnu, do plátna já hovno zatnu..." :-):-):-)

M. Mařák 16.8.2017 18:10

Re: Dílo Černého mne oslovuje,

Tak.

:-)

F. Šimek 16.8.2017 18:20

Re: Dílo Černého mne oslovuje,

koukám, že i ty znáš perfektně jejich "písničky"...:-)

M. Mařák 16.8.2017 18:16

Re: Dílo Černého mne oslovuje,

Franto, Plastici můj vzor nebyli, ale uznávám je. Nejvíce mne v mládí asi oslovili Sex Pistols, což bylo ještě mnohem horší. Jinak do lesa chodím rád dodnes, ve skautu jsem se naučil tomu, že mám k přírodě úctu, na každém čundru dám všechny odpadky do igelitového pytle a odnesu je z lesa, vyhodím je v první popelnici. Tedy kromě vlastního trusu, ten nesbírám a nechám ho svobodně dožít uprostřed lesních hvozdů.

F. Šimek 16.8.2017 18:27

Re: Dílo Černého mne oslovuje,

já ve skautu nikdá nebyl. Jen sme s partou jezdili na vandry a na potlachy. Tam se zpívalo a křičelo umíííí. Dneska už do přírody nechodím i když jí mám u huby. Sex Pistols nemám rád. Víš dobře, že poslouchám klassik rock....jinak všechno dobrý.

M. Mařák 16.8.2017 19:11

Re: Dílo Černého mne oslovuje,

Jasně, pohoda, vždyť tady o nic nejde. Měl jsem jako kluk štěstí, že jsem bydlel v Karviné a tam byla Karvinská trojka. Sice to již nebyl skaut, ale turistický oddíl, ale kromě toho, že jsme měli modré šátky místo hnědých a nenosili jsme skautské klobouky, vše zůstalo při starém. Byly to super roky a dodnes na to vzpomínám.

J. Matuška 16.8.2017 16:28

Jiří Pavel Pešek

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Jiri-Pavel-Pesek-Zlo-ktere-David-Cerny-vnasi-do-spolecnosti-daleko-predci-vsechny-preslapy-Babise-a-Zemana-500160

Roberte, tenhle speciál je pro tebe. Bunga bunga!

P. Vandas 16.8.2017 16:31

Re: Jiří Pavel Pešek

Mně stačil ten nadpis, kde je začátek výroku Davida Černého a dál jsem nečetl. Jak známo, nejdu pro sprosté slovo daleko, ale co je moc, to je i na mne příliš. :-):-):-)

O. Uživatel 16.8.2017 16:49

Uživatel požádal o vymazání
P. Vandas 16.8.2017 16:53

Re: Jiří Pavel Pešek

Asi jsem se vyjádřil nesrozumitelně. Napíši to tedy hůlkovým písmem. Výrok Davida Černého se mi hnusí, nikoli reakce Pavla Peška. :-):-):-)

O. Uživatel 16.8.2017 16:58

Uživatel požádal o vymazání
P. Vandas 16.8.2017 17:02

Re: Jiří Pavel Pešek

Černého ani nechci komentovat, z něj teče vztek a nenávist. Co se Zemanovy sprosťárny týče, tak jsem se za něj styděl a dodnes mne to nepřešlo. Omluvu pro tento způsob vyjadřování prezidenta mého státu nemám.

O. Uživatel 16.8.2017 17:06

Uživatel požádal o vymazání
R. Tesařík 16.8.2017 16:55

Re: Jiří Pavel Pešek

možná by bylo dobrý otevřít si odkaz a tam přečíst Černýho prasečí držky a hovnožrouti.