18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

To mi hlava nebere

Tak nám kvůli hypotéze globálního oteplování hrozí další malér. Pochopitelně ho zaplatíme my, daňoví poplatníci, my, kteří jsme si z ideologie environmentalismu neudělali výnosný kšeft ani nesedíme v dobře placených politických a úřednických funkcích, jichž díky výše zmíněné hypotéze vyrostlo jak hub po dešti. Bohužel, nejvíc se tato teplá místečka rozmnožila v Evropské unii, v tomto největším světovém bojovníkovi proti oteplování.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Varadinková 10.1.2012 18:04

Re: Ironie

Na wiki hledat rozhodně nemusím, to spíš Vy byste měla. Já jsme totiž myslela ironicky celou svou odpověď na to Vaše zelené blouznění:-))))

M. Prokop 10.1.2012 17:36

Re: Model, zahrnující 30 nebo 200 let ?

No, zdá se, že o tom, čí názory převládnou, máte jasno. Já ne. Možná se budou muset přizpůsobit ti, kdo žijí na nějakém tom placatém ostrově. Tak, jak to probíhalo celá staletí, kdy se tu oteplovalo, tu ochlazovalo, aniž by člověk produkoval nějaké významnější množství čehokoliv včetně CO2.

Ač finančně zainteresovaní tvrdí ledacos, prokázáno není nic.

M. Martinovská 10.1.2012 17:46

Re: Model, zahrnující 30 nebo 200 let ?

Prokázáno? Potom se neshodneme, co to znamená "prokázáno". Já na našem kulatém ostrově ve vesmíru nevím, čí názory převládnou, ovšem mohu se pokusit hájit ten svůj.

P. Hejl 10.1.2012 17:16

Je tu nějak přediskutováno

Dříf to bylo jasný. Třídní nepřítel je Janyšák, následován Dohájekovou. Teďky přibyl PaBrouk, Proklopec, navíc je tu spousta dalších, kerý sa eště nevybarvili. Gdo sa f tym má viznat?

M. Martinovská 10.1.2012 17:08

Proč právě CO2? Tři odstavce pro paní Boublíkovou

Právě že při snižování emisí CO2 nejde pouze o CO2, Kopíruju z knihy o programech  používaných v modelování žp. :   V současné době však na základě rozvoje poznání sílí na globální (OSN), regionální (Evropská unie) i národní (USA, Čína, Japonsko, Indie) úrovni trend integrovaného přístupu k ochraně ovzduší a klimatu, a to z následujících důvodů:

1.Emise skleníkových plynů – oxidu uhličitého, metanu a oxidu dusného – i emise hlavních látek znečišťujících ovzduší – suspendovaných částic, oxidu siřičitého, oxidů dusíku, těkavých organických látek (VOC), polycyklických aromatických uhlovodíků (PAH) a amoniaku mají původ v podobných kategoriích zdrojů (spalování fosilních paliv ve stacionárních a mobilních zdrojích, průmyslové a zemědělské aktivity), jsou tedy emitovány společně.

2. Některé látky znečišťující ovzduší (zejména aerosoly a troposférický ozón) ovlivňují také energetickou bilanci klimatického systému a přispívají tak ke změnám klimatu. Některé (podobně jako skleníkové plyny) zadržují terestrickou radiaci a oteplují tak zemský povrch, některé působí protichůdně

3. Řada opatření k omezení emisí skleníkových plynů vede také k omezení znečišťování ovzduší (zejména úspory energie a její efektivnější využití, nespalovací obnovitelné a alternativní zdroje), jiná opatření k ochraně klimatu jsou z hlediska vlivu na kvalitu ovzduší neutrální či dokonce kontraproduktivní (určité způsoby využití biomasy a biopaliv – zejména spalování v zařízeních, která nejsou pro spalování biomasy určena, nebo preference vozidel s dieselovými motory před vozidly benzinovými).

M. Varadinková 10.1.2012 17:40

Re: Proč právě CO2? Tři odstavce pro paní Boublíkovou

Hezky jste to sem opsala či napastovala, ale odpověď na otázku paní Boublíkové, proč právě CO2, to  bohužel není. To má asi tak stejnou logiku, jako kdybyste vstoupila do tramvaje stejnými dveřmi, jako nějaký nemytý bezdomovec, a lidé by žádali, ať Martinovská opustí tramvaj, protože smrdí. A Vy byste namítala: Proč já, já se přece každý den sprchuji a používám deodoranty a nesmrdím! A oni by řekli: ale přišla jste sem stejnými dveřmi, jako ten smrdící bezdomovec.

J. Václavíková 10.1.2012 17:47

Re: Proč právě CO2? Tři odstavce pro paní Boublíkovou

Tak si to přečtěte ještě jednou. Snižování emisí CO2 s sebou nese i snižování emisí oněch dalších zmiňovaných plynů.

M. Varadinková 10.1.2012 18:38

Re: Proč právě CO2? Tři odstavce pro paní Boublíkovou

Vyhození všech nově přistoupivších z tramvaje, včetně paní Martinovské, rovněž přinese snížení smradu v tramvaji.

L. Brabencová 10.1.2012 17:04

Zajímavost,

dejte ruku v pěst a zkuste roztáhnout prsty.

P. Hejl 10.1.2012 16:59

...

Hledá se Gandalf Šedý. Politika 2012 bude napínaváOdpověď veřejného mínění na otázku Myslíte si, že se situace v naší zemi vyvíjí správným, nebo nesprávným směrem? nebyla ještě nikdy tak pesimistická jako teď.

Pocit, že jdeme po správné cestě, má jen každý desátý z nás, zjistil

STEM. Polovina z nás má pocit, že se věci vyvíjejí špatně, zbytek cítí,

že nesměřují "nikam".

L. Brabencová 10.1.2012 16:52

Zajímavost z Blesku

Číňané postavili mrakodrap za 15 dní

http://www.blesk.cz/clanek/video-udalosti/166511/cinane-postavili-mrakodrap-za-15-dni.html

J. Václavíková 10.1.2012 16:57

Re: Zajímavost z Blesku

Za jak dlouho spadne?

L. Brabencová 10.1.2012 17:02

Re: Zajímavost z Blesku

Co Číňan vytvoří, je věčné.

P. Hofman 10.1.2012 17:07

Re: Zajímavost z Blesku

Lego nebo Merkur?

F. Šimek 10.1.2012 16:52

P.Nováku!

Hájkovou, nebo Nehájkovou si klidně nabouchejte do trenek.....je mi to opravdu, ale opravdu u prdele...frštenz?

P. Hejl 10.1.2012 16:24

Václav Klaus na Twitteru. To je ale bomba.

http://twitter.com/#!/vaclavklaus

P. Hejl 10.1.2012 16:25

Re: Václav Klaus na Twitteru. To je ale bomba.

vaclavklaus

P. Hejl 10.1.2012 16:06

Němci se zbláznili

"Železná opona" zastaví na hranici německý zelený proudNěmci se zbláznili, jako obvykle, a my na to doplatíme, jako obvykle.

Jak se rozebjehne "Německá mašina", tak je dycky zle, je jedno, esii se vo válku, politiku nebo ekonomiku. Prostě Němci v určitejch historickejch období přestanou myslet. Dycinynky to vodserou, ale předtym (s nima) to vodeser spousta jinejch.

F. Doušek 10.1.2012 16:12

Re: Němci se zbláznili

Vychcaní energetici (ČEPS) inkasují zapřeshraniční toky el. energie aniž by se to promítlo do koncových cen, které naopak stoupají, ale investici zajišťující spolehlivost a kvalitu jimi poskytovaných dodávek si nechají v plné výši zaplatit od svých odběratelů, tedy nás?

To mi přijde poněkud postavené na hlavu.

Tady vidím pole neorané pro ERÚ.

P. Hejl 10.1.2012 16:14

Re: Němci se zbláznili

Ten blackout by byl dost průser. Třeba pro nás Interne%táky. Vandasovi s vjetrem to může bejt šuma fuk.

F. Doušek 10.1.2012 16:17

Re: Němci se zbláznili

Mám doma 2,5kVA centrálu. Na nejnutnější mi postačí.

P. Hejl 10.1.2012 16:23

Re: Němci se zbláznili

Prozíravý to muš.

F. Šimek 10.1.2012 16:02

jen se směju.....

včera jsem prohlásil : VV všechno vezmou zpět! Ta banda si dělá prdel z Hájkový, varadinkový z Douška z Tesaříka a taky z Prokopa. Dnes už nesoudruzi to opravdu, ale opravu asi nepochopili.....Čest jejich práci!

F. Doušek 10.1.2012 16:05

Re: jen se směju.....

F.Šimku, osvětlete při své inteligenci, v čem si konkrétně ze mně nějaká banda dělá prdel?

M. Prokop 10.1.2012 16:06

Re: jen se směju.....

Obávám se, že odpovědět při splnění Vaší výhrady je nemožné.

F. Šimek 10.1.2012 16:21

Re: jen se směju.....

moje inteligence je opravdu, ale opravdu jinde....mám je střední školu a navíc večerní. Jako Mareček a je mi 66roků. Pokud vy, jako člověk, kterej byl všude 2x a navíc miluje profesora, co se do něj vejde to asií nepochopí....Čest vaší práci!

F. Doušek 10.1.2012 16:24

Re: jen se směju.....

Tohle sem píšete pokaždé, když po vás někdo chce vysvětlit vaše mozkové pochody. Napadl jste mně, tak to zkuste k věci a neschovávejte se za blbé výmluvy.

F. Šimek 10.1.2012 16:32

Re: jen se směju.....

F.Doušku....jste bonzák! Já vás NIKDY nenapadl. To vy jste si na mne stěžoval. Řekněte kde a kdy si to jako normální chlapi vyříkáme? Přece se nesodruhu nebojíte okrsesního přeborníka v boxu? Vy- takovek mooooudrej člověk.....

F. Doušek 10.1.2012 16:38

Re: jen se směju.....

Vy jste okresní přeborník? Tak proč se za to stydíte před paní Hájkovou?

Já na vás seru, to jenom vy si mně tu pořád berete do svý nevymáchaný huby.

F. Šimek 10.1.2012 16:47

Re: jen se směju.....

já se stydím před pí Hájkovou? Musel jste spadnout z Marsu! Nevím, zda Hájková je Hájek,nebo Nehájek. Vy komunisti:  jste opravdu, ale opravdu lidi zvláštního ražení.....