18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

Televizní přetahovaná

Návrh ČT byl na první pohled rozumný. Je to asi jako by se Česko dostalo do finále mistrovství světa ve fotbale (já vím, že je to absolutně nemožné, ale zabývám se psaním sci-fi) a bylo by přirozené, že přenos nabídnou svým divákům všechny stanice.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kuhaj 25.11.2022 9:12

Asi tak. A taky se nedá vyloučit, že chce ČT předejít možné blamáži, že na jiných TV by se v debatě objevili lidé, kteří s ČT nechtějí nic mít. Stačí jeden, ale ten by ty volby mohl taky vyhrát!;-D

A. Dudík 25.11.2022 8:13

Děkuji za pozvání !!!

________________________

Takže báááník pytcho ;-O;-O;-O

J. Černý 25.11.2022 7:52

Škoda, že se ta hromadná televizní akce neuskuteční. Mohla ji moderovat kotelnice Jílková.;-D;-D To by byl zážitek.

V. Mokrý 25.11.2022 8:00

;-D

J. Tulejová 25.11.2022 7:51

Přečetli jste si životopis Petra Pavla z roku 1987? Je to na Idnes. Jen se ptám: kde vzal Petr Pavel tu drzost kandidovat na prezidenta?Rv

M. Šejna 25.11.2022 7:56

Mě nezajímají psané životopisy. Vím, jak se psaly. Zajímají mě skutky. Takže v tomto pohledu mi Pavel nevadí.

Za velkou drzost ale považuji to , že Pavla propagují ti, co kádrují jiné kandidáty na prezidenta.

J. Černý 25.11.2022 8:03

Nebyl řadový komunista, byl velmi čiperný komunista, který byl i předsedou ZO KSČ kurzu špionů při Generálním štábu ČSLA.

J. Anděl 25.11.2022 8:08

Výjimečně s vámi souhlasím, proto si dávám pozor, abych při svém plivání na Babiše vynechal jeho minulost z doby totality či dokonce jeho Čapí hnízdo.

Bohatě si vystačím s jeho politickými skutky a slovy v jeho krátké politické kariéře.

J. Polesny 25.11.2022 8:16

Ono je taky otázkou, jak se kdo ke své historii postaví. Chyby a spoustu blbostí udělá za svůj život každý....

J. Anděl 25.11.2022 8:21

Určitě. A nakonec - i při tom postavení se k vlastní historii člověk může udělat chybu a spoustu blbostí.

:-)

J. Polesny 25.11.2022 8:24

R^R^R^;-D

J. Anděl 25.11.2022 8:18

V první řadě tak asi velice těžko dokážu podpořit pro roli prezidenta člověka, který skutečnosti, že ještě nezačala ruská válka a že se ještě naplno neprojevily dopady covidového zadlužení a energetické strategie, vydává za zásluhu svojí osoby.

Viz "Za Babiše bylo líp".

Vypadá to asi jako drobnost, ale jeví se mi skutečně dost ohavná a právě těmito typickými drobnými ohavnostmi je Babišova politická kariéra lemována od samotného počátku. Navíc je to ohavnost viditelná, nevyžadující žádné studium Babišovy minulosti, vyhodnocování jeho udávání či neudávání STB, netřeba žádných spekulací a domýšlení, žádné kádrování.

Člověk, který je tak očividně zahleděn do vlastní osoby (jak třeba nedávno uvedl něco v tom smyslu, že má hluboké sociální cítění), pro mě naprosto není dobrým kandidátem do role, která takovou sebestřednost umocní do té míry, že se podle mě ještě může projevit v nepředstavitelné hloubce.

R. Sorge 25.11.2022 8:27

No, Babiš před rokem zavedl na poslední čtvrtletí nulovou sazbu DPH na elektřinu a plyn. Zareagoval tedy rychle, zatímco Fiala a spol. řadu měsíců nic nedělali.

Takže ano, "Za Babiše bylo líp" :-)

J. Anděl 25.11.2022 8:31

Ano, i to mohla být jedna z mnoha příčin současných ekonomických problémů. Jistě nikoliv rozhodující.

R. Sorge 25.11.2022 8:37

Šlo mi o to, že jste proti Babišovi neobjektivně zaujatý, píšete dokonce o ohavnostech.

J. Anděl 25.11.2022 8:42

Pochopitelně, že jsem. A vy se ho neobjektivně zaujatě zastáváte.

Volby a hodnocení kandidátů jsou subjektivní. Opačné tvrzení je jen laciná manipulace.

R. Sorge 25.11.2022 8:46

Nic neobjektivního ani zaujatého jsem neuvedl. Nikdy jsem Babiše nevolil.

J. Anděl 25.11.2022 8:51

Vaše reakce, že za Babiše bylo líp, protože zavedl nulovou DPH, takže na rozdíl od Fialy jednal, mi nepřipadala objektivní a nezaujatá. Že jste Babiše nikdy nevolil, nic neznamená. Objektivně byste mohl vyhodnotit, že mám nárok být subjektivně Babišovým chvástáním se znechucen.

R. Sorge 25.11.2022 8:55

Uvedl jsem jen stručně základní fakta, která vyvracejí vaše neobjektivní a zaujaté stanovisko.

J. Anděl 25.11.2022 8:59

Já si to nemyslím. Za Babiše mně osobně díky tomu, že zavedl nulovou DPH, nebylo nijak líp, nežli mi je zrovna teď.

Pravda, platím teď víc za energie, ale není mi hůř.

J. Anděl 25.11.2022 8:43

... Kdyby rozhodovala "objektivita", tak nemusíme chodit k volbám a prezidenta by nám mohl vybrat algoritmus počítače.

Třeba se toho dočkáme.

R. Sorge 25.11.2022 8:48

Jasně, Vaše věc jak Babiše hodnotíte. Ale je to dost zoufalé, být takto zaujatý.

J. Anděl 25.11.2022 8:52

Připadá mi, že to způsobuje víc trápení vám, nežli mně.

R. Sorge 25.11.2022 9:01

Mně to netrápí, jen jste potvrdil, že nejste tím, podle kterého bych měl nějak korigovat své názory a postoje.

J. Anděl 25.11.2022 9:03

Všimněte si, že já hodnotím kandidáta na prezidenta, vy mojí osobu. A co příspěvků už jste do toho investoval.

Zdá se skoro, jako kdybyste naopak chtěl korigovat mé názory a postoje.

J. Polesny 25.11.2022 9:23

On je takový snaživý.;-D;-D

V. Mokrý 25.11.2022 8:17

TAK JEST

!

V. Mokrý 25.11.2022 8:00

No, také k tomu má jistě poradce.

J. Fridrich 25.11.2022 7:50

Jaké jsou cíle ruské agrese na Ukrajině? Klást si tuto otázku po devíti měsících války se zdá být značně opožděné, ale z vyjádření předních kremelských představitelů vlastně odpověď není ani dnes vůbec jasná. Nejprve to byla denacifikace a obrana před NATO, pak boršč, boj s teroristy a teď rovnou se Satanem. Při vyhlášení takzvané „speciální vojenské operace“ uvedl kremelský vůdce Vladimir Putin dva hlavní cíle: denacifikovat a demilitarizovat Ukrajinu. Přitom v porovnání s ostatními evropskými státy trpí Ukrajina zhruba stejnou mírou neonacismu, v posledních prezidentských volbách představitel krajní pravice získal 1,6 procenta." -

Také ten zločinec Putin prohlásil, že Ukrajina není žádný stát, a Ukrajinci nejsou žádný národ. To ale ještě nevěděl, jak tento "žádný národ" bude skvěle bojovat proti jeho armádě na přehlídky...Rusáci neví co chtějí, a přitom 9 měsíců vraždí a ničí celou zemi svého souseda Ukrajinu.

J. Anděl 25.11.2022 7:52

Tak ona i ta demilitarizace je drzost, co je to za svobodný, nezávislý, třebas klidně i neutrální stát, který se nemá jak bránit?