29.5.2024 | Svátek má Maxmilián, Maxim


Diskuse k článku

Svinstvo bude v benzínu dál

Skvadra ve složení ANO, ČSSD a komunisté zabránila ve sněmovně navrhovanému zrušení přidávání biosvinstva do benzínu a motorové nafty. Je to vítězství chamtivosti a ideologie proti zájmům obyvatelstva.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H. Omar 20.6.2019 14:53

Re: Někdo si ten audit skutečně přečetl

S audity nanynko. Psal jsem s audity..... Jste tak hloupá, ale přesto vám to mohlo dojít....

M. Varadinková 20.6.2019 15:06

Re: Někdo si ten audit skutečně přečetl

Jenže tady byla řeč o auditu evropských dotací, ne o auditu účetnictví nějaké firmy, jestli je věrným obrazem skutečnosti. To je přece zcela jiný žánr. Asi jako křeslo a elektrické křeslo. Takže zkušenost s tímto typem auditu máte jakou? Předpokládám, že nulovou. Četl jste aspoň tento konkrétní 70ti stránkový elaborát, že se cítíte oprávněn zpochybňovat závěry profesora Chýly?

H. Omar 20.6.2019 15:09

Re: Někdo si ten audit skutečně přečetl

Takže jste nepochopila, že audity probíhají podobně? A ano ten u dotací má drobet specifika, ale zase ne tak výrazné. Vaše srovnání je samozřejmě mimo jako vy. A ano jeho závěry jsou jasně zpochybnitelné.

M. Varadinková 20.6.2019 15:26

Re: Někdo si ten audit skutečně přečetl

Takže jste to nečetl, zkušenost s tímto typem auditu žádnou nemáte, konkrétně polemizovat s Chýlou nesvedete, jenom jste si jist, že je to "jasně zpochybnitelné".

K tomu už netřeba nic dalšího dodávat.

H. Omar 20.6.2019 15:33

Re: Někdo si ten audit skutečně přečetl

Opět lžete nanyko. Nebo jste natvrdla?

L. Novák 20.6.2019 16:31

Re: Někdo si ten audit skutečně přečetl

Kdysi takhle obhajovala zlodějny Vladimíra Železného... :-P

V. Hájková 20.6.2019 13:46

Re: Někdo si ten audit skutečně přečetl

VELIKÝ SMÍCH - NANYNKO !!!!

M. Varadinková 20.6.2019 13:51

Re: Někdo si ten audit skutečně přečetl

Jiří Chýla

Teoretický fyzik zabývající se strukturou hmoty a silami působícími mezi jejími základními stavebními kameny. Úzce spolupracuje s experimenty. Přednáší na Matematicko-fyzikální fakultě UK, vede studenty doktorského studijního programu, vedl Centrum fyziky částic, společný projekt FZÚ AV ČR, MFF UK a FJFI ČVUT. Intenzivně se věnuje popularizaci vědy. Je místopředsedou Výboru pro spolupráci ČR s CERN a byl představitel ČR v ECFA (Evropský výbor pro budoucí urychlovače). Od roku 2009 je členem Akademické rady AV ČR, kde se věnuje otázkám organizace, hodnocení a financování výzkumu a legislativě výzkumu a vývoje. O těchto otázkách publikuje texty v časopisech a na serverech...

https://vedavyzkum.cz/blogy-a-rozhovory/jiri-chyla

M. Varadinková 20.6.2019 13:52

Re: Někdo si ten audit skutečně přečetl

...Osm let jsem byl členem Akademické rady a to, co jsme měli na starosti, když jsme bojovali o přežití Akademie, byly zákony, zvlášť o podpoře vědě a výzkumu z veřejných prostředků, a s nimi související nařízení Evropské rady, resp. Evropské komise. A nařízení je i tohle, které se zabývá střetem zájmů. A protože těm souvislostem trochu rozumím, tak jsem si tu auditorskou zprávu Evropské komise přečetl. Jsem schopen to číst, aniž mi to dělá velké potíže, protože vím, jak to souvisí a jaké je legislativní postavení toho nařízení v Evropské unii. Zjistil jsem, že jsou tam uvedeny určité paragrafy, ale ty neznamenají, že by politik nemohl vlastnit nějakou firmu. To tam není....

P. Vandas 20.6.2019 13:56

Re: Někdo si ten audit skutečně přečetl

Mám radost, že i vzdělaní a renomovaní lidé se přestávají bát a píší, co si opravdu myslí. :-):-):-)

M. Varadinková 20.6.2019 14:06

Re: Někdo si ten audit skutečně přečetl

Bohužel rozhovor s ním zveřejní jen Parlamentní listy. Do České televize ho těžko pozvou, naboural by jim jejich babišofobní propagandu. Nanejvýš se ho budou snažit dehonestovat ve svých pořadech (třeba za to, že poskytl rozhovor tomu "dezinformačnímu webu").

P. Vandas 20.6.2019 14:09

Re: Někdo si ten audit skutečně přečetl

Ano. V tom je právě ta odvaha, kterou oceňuji především u lidí, kteří mají co ztratit. I on ví, že už si v odborném tisku moc nezapublikuje, že medaile z oboru na něj nezbudou, že bude na indexu. :-):-):-)

H. Omar 20.6.2019 14:13

Re: Někdo si ten audit skutečně přečetl

Nebude. Ale klidně si na odboj hrát můžete. Ty medaile dává taky Miloš, ne? ;)))

R. Brzák 20.6.2019 14:32

Re: Někdo si ten audit skutečně přečetl

Miloš dává svoje medaile - pan Vandas hovoří o medailích z oboru...

H. Omar 20.6.2019 14:35

Re: Někdo si ten audit skutečně přečetl

A lidé v oboru se zajímají o politické názory? Zejména pak ti co je udělují v zahraničí?

H. Omar 20.6.2019 13:54

Re: Někdo si ten audit skutečně přečetl

A proto rozumí dotacím? Taky jim rozumí Jágr? :))))

M. Varadinková 20.6.2019 13:57

Re: Někdo si ten audit skutečně přečetl

Přečetl si ten audit. Tečka.

M. Varadinková 20.6.2019 13:59

Re: Někdo si ten audit skutečně přečetl

....Doporučujete v něm šéfovi spolku Milion chvilek Mikuláši Minářovi, aby se při příští demonstraci omluvil a přiznal shromážděným, že se zmýlil, protože si nepřečetl auditorskou zprávu pořádně. To jste myslel jako vtip?

Myslel jsem to vážně, ale na druhou stranu vím, že to neudělá. Mně ale vadí, že lidé málo hledají fakta. Je tady jeden zloduch, a ten může za všechno. Obzvláště u mladé generace mě tenhle přístup rmoutí.

Není to tak, že znát fakta nechtějí, protože existuje záměr odstranit nějakého politika a v zájmu toho jsou všechny prostředky dobré?

Ale já si nemyslím, že je Minář úmyslný dezinformátor. Stejně jako si to nemyslím o většině mainstreamových médií. Jenom si nedají tu práci, aby si hledali fakta. A tak jen recyklují to, co slyšeli nebo četli. To je nebezpečí. Nevidím v tom však zlý úmysl, to je kombinace intelektuální lenosti a přesvědčení, že když to píšou jiní, tak je to tak....

H. Omar 20.6.2019 14:00

Re: Někdo si ten audit skutečně přečetl

Takže je drobet mimo. To se chytrým lidem, stává, že jsou drobet zaměření....

H. Omar 20.6.2019 13:59

Re: Někdo si ten audit skutečně přečetl

Ano, číst umí. Zákony už zná hůře, stejně jako dotace....

O. Uživatel 20.6.2019 14:06

Uživatel požádal o vymazání
H. Omar 20.6.2019 14:09

Re: Někdo si ten audit skutečně přečetl

Ale to já nepopírám...

O. Uživatel 20.6.2019 14:11

Uživatel požádal o vymazání
H. Omar 20.6.2019 14:18

Re: Někdo si ten audit skutečně přečetl

Ano naznačuji, že když je někdo špička v oboru, většinou nebývá špička nebo vrchol v dalších zcela odlišných oborech. Právo- fyzika si dovolím pokládt za odlišné obory. Taky bych se nerad vyjadřoval k malířskému umění...

P. Vandas 20.6.2019 14:13

Re: Někdo si ten audit skutečně přečetl

Pohříchu jsou to většinou osobnosti s technickým vzděláním, neb ovládnutí základů matematiky je především zvládnutí logiky. U humanitních oborů je vždy přítomna schopnost cokoli okecat. :-):-):-)

H. Omar 20.6.2019 14:19

Re: Někdo si ten audit skutečně přečetl

Ale jistě. Ovšem logika je vám často u zákonů a u dotací na.....

O. Uživatel 20.6.2019 14:21

Uživatel požádal o vymazání
J. Schořík 20.6.2019 15:07

Re: Někdo si ten audit skutečně přečetl

Podezřívám z toho stejného techniky. Třeba ta představa o logice jen u technických oborů je dosti směšná. Navíc jedna věc je ajkási elementární logiků procesu a úplně jiná systémová. Blbci jsou samozřejmě na obou stranách..

M. Varadinková 20.6.2019 14:10

Re: Někdo si ten audit skutečně přečetl

On tuto problematiku (zákony, dotace) měl v Akademii věd na starosti 8 let.

A Vy jste se tím zabýval kde a jak dlouho, že máte tu drzost hodnotit jeho erudici?

M. Varadinková 20.6.2019 14:12

Re: Někdo si ten audit skutečně přečetl

oprava: ...v Akademické radě...