20.5.2024 | Svátek má Zbyšek


Diskuse k článku

Sobotka kontra Zeman

Je to prvek, se kterým nepočítal populismem oslepený parlament, když odhlasoval nesmysl jménem přímá volba prezidenta bez doladění ústavy. Prezident nemá žádné zvláštní pravomoci, avšak z titulu imperiální funkce se těší autoritě – plynoucí z úřadu, nikoli z osobnosti a schopností.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Mařák 26.8.2017 13:36

Přímá volba prezidenta

je podle mne výborná věc. Nevyšlo mně to a akceptoval jsem výsledek, co se dá dělat, že. Třeba mně to vyjde příště. Ostatně i Machiavelli byl přesvědčen o tom, že lid je moudřejší a ve svém postoji stálejší než vladaři. V Rozpravách o prvních deseti knihách Tita Livia tomu tématu věnuje celou jednu kapitolu.

J. Franke 26.8.2017 14:10

Re: Přímá volba prezidenta

On ten lid je totéž jako zastupitelé, kteří jsou jeho esencí. Nejsou ani chytřejší a ani hloupější, jsou stejní, jelikož jsou obrazem voličstva. Proto nechápu tu nechuť jít švýcarskou cestou...

Nebo ji spíš chápu??? Z pohledu zastupitelů a vády nic moc. Z pohledu občana jasná výhra.

O. Uživatel 26.8.2017 14:17

Uživatel požádal o vymazání
J. Franke 26.8.2017 14:33

Re: Přímá volba prezidenta

Ano... Argument, že nám tu chybí Švýcaři, je podle mě pitomost. Nelze samozřejmě beze zbytku naroubovat okamžitě jejich zákony, ale pomalu je přebírat, je cesta k úspěchu. Že to nepůjde pod nos EU, je zřejmé, ale proč to nevyzkoušet i v tomto měřítku?

Malý ten, kdo má jen malý cíl...

H. Balzám 26.8.2017 14:39

Re: Přímá volba prezidenta

Že sví švý (car) ! :-)

J. Franke 26.8.2017 14:44

Re: Přímá volba prezidenta

jj

H. Balzám 26.8.2017 14:38

Re: Přímá volba prezidenta

Nazdar pánové! Přímá volba a celkově přímá demokracie je momentálně to nejlepší, co můžeme dostat. Když máte dvě stě poslanců, není tak těžké většinu z nich uplatit, to jsou tři autobusy lidí. Pět nebo šest milionů voličů už není tak lehké zlomit, i když to jde. My se ale musíme s těmito nástroji naučit pracovat, potom to bude teprve funkční. A k výsledkům toto - v té mase lidí je určité procento lidí volících a myslících dobře a zhruba stejné procento na té špatné straně. No a ten zbytek, ten střed Gaussovy křivice, dorovnává tyto excesy z obou stran. A to opět lépe než dvě stě opičáků. Otázkou je, co znamená akceptovat výsledek takové volby. Já třeba jsem schopen uznat, že Zeman sedí na postu prezidenta, ale nikdy nepřestanu kritizovat jeho neúroveň na tomto postu. Je to dobře nebo ani ne? :-):-):-)

J. Franke 26.8.2017 14:43

Re: Přímá volba prezidenta

O tom nebudiž pochyb. Kontrasignuji!!!

S. Ševeček 26.8.2017 13:36

A co na to občan?

... myslím, že to Sobotkovi spočítá.

L. Kolman 26.8.2017 13:38

Re: A co na to občan?

A co konkrétně mu jako spočítá, že kočíroval nejúspěšnější vládu?Spočítá vám to až příště Babiš.

J. Franke 26.8.2017 14:34

Re: A co na to občan?

Nejúspěšnější? Tak proč potom ten krach preferencí ČSSD???

Lid to asi vidí jinak.

L. Kolman 26.8.2017 14:45

Re: A co na to občan?

A to nám vládla jenom ČSSD? Andrej je starý fiškus, když se to hodilo, hrdě se k vládě hlásil a namnoze si připisoval její zásluhy, když se lidu něco nelíbilo a na něco nadával, tvářil se, že s vládou nemá skoro nic společného. A když bylo křiku až moc, odjel si s rodinou na dovolenou a vyčkal, až se rozčeřené vody uklidní.

J. Franke 26.8.2017 14:57

Re: A co na to občan?

To už je ovšem jen věcí ČSSD, s kým koalici vytvořila. Asi se tlučou do palice, že nevzali na milost komouše, protože by jim to ublížilo jen u těch, co je stejně nevolí. Voliči socánků by jim to schválili natotata a babiš by ostrouhal.

L. Kolman 26.8.2017 13:20

Bóže, jak mají někteří krátkou paměť,

když poslouchám ty jódlovačky o všech negativech přímé volby prezidenta. Co to bylo nadávek na domlouvačky na sněmovním záchodě, ve sněmovní kantýně, kupování úplatných poslanců, senátorské hrátky atd. Že si furt papaláši nahoře myslí, že lidé jsou dementní, nemají vlastní rozum a neumí se kvalifikovaně rozhodnout sami. A že už je 21. století a tudíž nanejvýš na čase, aby lidé dostali možnost vybrat si svého prezidenta sami.

M. Hromadko 26.8.2017 13:26

Re: Bóže, jak mají někteří krátkou paměť,

Nejhorší na tom je, že Aston není politik ani papaláš. Býval to rozumný člověk.

V. Klepetko 26.8.2017 13:14

Glosa z lesa

2R.Neveselý: Nebude to opravdu ten Milan P., ta Úžiba? :-))) Snaží se takto znechutit voliče ODS a nenásilně je přesměrovat ke Svobodným:-))))))

J. Franke 26.8.2017 13:16

Re: Glosa z lesa

Tady roste úplný nic. Sucho a v lese pusto, prázdno...

V. Klepetko 26.8.2017 13:37

Re: Glosa z lesa

Hrdlořezy, Červené bláto (u Rakouské hranice) - praváci, hřib borový, kováři, babky, plný les! Ale jen kde je mokřad...

J. Kombercová 26.8.2017 13:49

Re: Glosa z lesa

V Novohradských horách vlastně vznikl počátek povodně roku 2002 (tehdy jsme tam byli, po první vlně, kdy byly zatopeny Budějovice, jsme jeli domů a hned dva dny poté do došlo do Prahy). Tam holt prší a tak rostou i houby. :)

J. Franke 26.8.2017 12:00

Dobré poledne ze Svobodné Republiky Králický Sněžník

Právě jsem se vrátil z podhůří majestátního Sněžníku, kam beze mne vystupuje delegace mých přátel. Jsem v duchu s nimi a těším se, až tam dolezu také, když mi v tom dnes zabránila moje lenost.

J. Franke 26.8.2017 12:03

Re: Dobré poledne ze Svobodné Republiky Králický Sněžník

Jo, a k té přímé volbě. V podstatě je to jedno, jelikož každá volba dokáže tu a tam vygenerovat blba či hajzla. Nicméně je to krok správným směrem, i já bych tu chtěl Švýcarsko. Možná za nějakých sto let, kdo ví?

R. Neveselý 26.8.2017 12:10

Re: Dobré poledne ze Svobodné Republiky Králický Sněžník

Do té doby se musíme spokojit s malinkým Českým Švýcarskem :-)

J. Franke 26.8.2017 12:15

Re: Dobré poledne ze Svobodné Republiky Králický Sněžník

Tam je moc hezky. Předloni jsem se tam plahočil s vnoučaty a vzali jsme na milost i sousední Saské Švýcarsko... Mezi pískovci bylo krásně i v horkém létě.

J. Novotny 26.8.2017 11:46

Přímá volba prezidenta je v pořádku

lidé dostali to, co chtěli. Přímá volba, jako i referendum, učí lidi přistupovat k volbě zodpovědně, poskytuje velmi dobrou zpětnou vazbu. A i Zeman je pro mě přijatelnější, coby projev vůle většiny spoluobčanů, než kdyby tam byl dosazen na základě politických obchodů.

V. Heidlerová 26.8.2017 12:17

Re: Přímá volba prezidenta je v pořádku

Přímá volba je nepřirozený zásah do našeho ústavního systému a nevyznačuje se ničím ušlechtilejším a rozumnějším než volba zastupitelská. Naopak nechutnosti a kupčení kolem voleb přímých jsou nesrovnatelně horší, než hádky v parlamentě. Pokud nevíte, tak Ovar byl zvolen za obrovské finanční podpory a ruského tlaku ze strany ruské naftové firmy (Gasoil?), dodnes má ve svém týmu jejich lidi, a většina voličů nevolila jen Zemana samotného, ale dle jejich úvahy "menší zlo", když Zeman podrazil lží p. Schw. A blbý národ na to skočil. I když Zeman zvítězí v další přímé volbě, budeme jen svědky jeho dalšího - stále rychlejšího chátrání jak fyzického, tak psychického.

I. Dvořák 26.8.2017 12:37

Re: Přímá volba prezidenta je v pořádku

Ta přímá volba má proti volbě nepřímé dvě podstatné výhody.Přijde se na to, kdo to financoval a navíc voliče nelze skorumpovat. A na zkušenostech se Zemanem, že přímá volba je na prd, nelze stavět. On je byl a bude sprostý buran i kdyby jej volili volili poslanci s kapsami vycpanými plnými igelitkami "drobných". On je psychicky vybočený jedinec, postižený nenormální touhou po moci a po obdivu. Kdyby se na hradě objevil za jiného premiéra, který by mu trochu přistřihl křidélka, třeba v jeho zahraniční politice (a má na to páky, kterých Sobotka ze slušnosti nikdy nevyužil),nic by nezmohl. Proto jsem i nadále pro přímou volbu.

K. Kořinek 26.8.2017 11:37

Astone podle tebe by byl jiste lepsi mekta Schwarzenberg, nadseny podporovac teroristu z UCK a Banderovcu na Ukrajine.

Jaky by byl jeho prinos pro nase obcany ? Celkem nedavno prohlasil, ze 100 000 tzv.imigrantu bychom zvladli. Nerekl, kolik by zvladl on.

J. Vobr 26.8.2017 11:13

DI DO PRDELE,DEBILE !!! (c)Lazárek FOTO :

http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/600x338/May2017/1994756.jpg?69e0

_________________________________________________

:-)))

:-)))

F. Šimek 26.8.2017 11:38

Re: DI DO PRDELE,DEBILE !!! (c)Lazárek FOTO :

ty voe-Hajková z VARU-ta jede. Musela ""omylem"" spolknout místo tablety na tlak Viagru,,,:-))))))))))))))))))))))))))))

J. Matuška 26.8.2017 11:10

Aby skvělý příspěvek P. Hlosty nezapadnul,

upozorňuji na něj po třech hodinách široké diskuse.

U běžných lidí je Zeman viděn jinak: Autor: P. Hlosta Datum 26.8.2017 8:10