3.6.2024 | Svátek má Tamara


Diskuse k článku

Satisfakce pro Hermana

Obvodní soud pro Prahu 3 dal zapravdu současnému ministrovi kultury Danielu Hermanovi a jeho vyhazov z Ústavu pro studium totalitních režimů označil za protiprávní. Satisfakce je to z mnoha ohledů jenom morální.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kombercová 4.5.2014 16:44

Re: Vidím to na nový Varšavský pakt

NDR? Kde jste zůstal trčet? Všimněte si, že pan Hofman taky nepoužil Československo.

E. Sevrát 4.5.2014 16:50

Re: Vidím to na nový Varšavský pakt

Nic není konečné,ani hranice současného SRN. A NDR jsem použil záměrně,když je předsedkyní vlády a presidentem občan NDR, tak je to pokračování NDR.

S. Netzer 4.5.2014 16:55

Re: Vidím to na nový Varšavský pakt

To určitě.

P. Hofman 4.5.2014 16:53

Re: Vidím to na nový Varšavský pakt

Je možno zapojit jenom ty země, které mají osudné zkušenosti s primitivní a agresivní politikou byzantských band. NDR je za vodou a rusko je nepřítel. Proti tomu bude vše zaměřeno.

A at last but not least, ty země na to mají, jen je potřeba to zorganizovat a ukázat.

M. Varadinková 4.5.2014 16:14

Názor rozumného člověka

Sir Tony Brenton: Myslím, že nejde ani tolik o ekonomický dopad. Pro ruskou vládu jsou daleko důležitější věci, než je ekonomika. Vznikla by zřejmě otevřená válka s ukrajinskou armádou, ukrajinská a ruská armáda by na sebe střílely, což je pro Rusy nemyslitelné. A Rusko by se muselo postarat o zbankrotovanou, nezvládnutelnou východní část Ukrajiny. To Rusové také nechtějí. Ruským zájmem je zcela jasně Ukrajina, která by byla neutrální, jak o to žádají, kde jsou zájmy ruského obyvatelstva chráněny, o což také žádají, ale Rusko se nechce nutně starat o ruské obyvatelstvo na Ukrajině. Tohle jsou všechno dosažitelné cíle. Západní politika naproti tomu, sankce a tak dále, vypadá stále více jako sebeposedlá a zcela irelevantní. Žádný západní ministr či politik netvrdí, že sankce povedou v krátkodobé perspektivě k změně politiky Ruska. A teď jde právě o tu krátkodobou perspektivu. Myslím, že to byl J.K.Galbraith, který řekl, že zahraniční politika je volbou mezi tím, co je nechutné, a tím, co je katastrofální. A zatímco vést rozhovory s panem Putinem se může zdát nechutné, nevést s ním rozhovory, nyní je stále více jasné, že to povede ke katastrofě. 

http://jdem.cz/ba26s3

M. Varadinková 4.5.2014 16:16

Re: Názor rozumného člověka

Moderátor: Dobře, irelevantní. Ale sebeposedlá? V jakém smyslu?  Sir Tony Brenton: V tom smyslu, že v Americe je pan Obama nucen dělat, že vystupuje tvrdě, aby uspokojil pravicový Kongres. To, co probíhá tady v Evropě, je totéž. Rusko něco udělalo, nám se to nelíbí, je potřeba, aby to vypadalo, jako že něco proti tomu děláme, není nic efektivního, co bychom proti tomu udělat mohli, takže pořád zavádíme pokaždé trochu víc dalších sankcí, ale pokud ty mají vůbec nějaký dopad, tak jen takový, že dále vedou k odcizení Ruska a způsobují, že bude daleko obtížnější se nakonec s Ruskem dohodnout, což udělat budeme muset.

Moderátor: Ale co tedy politikové mají dělat? Asi máte pravdu. Absolutně máte pravdu. Západní politika je sebeposedlá, irelevantní, to všechno ano. Ale co mají tedy politikové dělat, kromě uvalování sankcí?

Sir Tony Brenton: Nějaké sankce jsme zavedli, nemělo to vůbec žádný dopad. Musíme dál mluvit tvrdě, ale zároveň musíme najít komunikační kanály do Ruska, jimiž bude zahájen konstruktivní dialog a musíme donutit kyjevské úřady, aby nepodnikaly žádné vojenské akce na východě Ukrajiny.

Moderátor: Jestli na to vůbec mají západní politikové vliv.

Sir Tony Brenton: Ano, jestli to vůbec půjde. Já si myslím, že Rusové také neovládají ty proruské disidenty na východě Ukrajiny tak pevnou rukou, jak to všichni pořád opakují. Myslím, že ani my, ani Kyjev nemáme tak silnou kontrolu nad západní Ukrajinou, jak to všichni tvrdí. Pokdu tedy na to máme vliv, musíme zabránit tomu, aby Kyjev prováděl vojenské akce na východě Ukrajiny, které vedou k prohlubování násilí, a je férové říci, že to celé situaci silně zhoršuje a oddaluje to chvíli, odkdy bychom mohli jednat o postupném ukončení celé krize, což jsou prezidentské volby 25. května. Ale jak se situace neustále zhoršuje, pravděpodobnost, že by se 25. května mohly na Ukrajině konat prezidentské volby, se snižuje.

J. Kombercová 4.5.2014 16:29

Re: Názor rozumného člověka

A je to opravdu jeho názor? Níže jste psala, že neznáte názor pí Spencerové... jaký je tedy mezi těmito dvěma rozdíl, když tady ten názor je zřetelný, u Spencerové ne?

M. Varadinková 4.5.2014 16:36

Re: Názor rozumného člověka

Nepoznáte rozdíl v žánru?

Ten pán přece poskytuje rozhovor - tedy je logické, že je v něm tázán právě na svůj názor.

Spencerová píše analytické články o dění na Ukrajině.  V nich jsou podstatné ty informace, které shromáždila a prezentuje je.

J. Kombercová 4.5.2014 16:41

Re: Názor rozumného člověka

Shromáždit  všechny události a nezaujatě o nich  psát, to myslím neumí nikdo a vy mi to jistě nadále tvrdit nebudete.

M. Varadinková 4.5.2014 16:46

Re: Názor rozumného člověka

Někdo to umí lépe, někdo hůře a někdo to úmyslně "neumí", protože dělá propagandu.

J. Jílek 4.5.2014 16:54

Re: Názor rozumného člověka

....a o tu vám tady i jinde jde především

M. Varadinková 4.5.2014 17:02

Re: Názor rozumného člověka

Mně jde o to ji odhalovat, Vám jde o to ji (spolu s mediálním mainstreamem) dělat, eurohujere.

J. Jílek 4.5.2014 17:05

Re: Názor rozumného člověka

jasně, odhalovat propagandou protiproudu atd...http://trololo.blog.cz/1404/ruska-valecna-propaganda-na-yvedavci

J. Kombercová 4.5.2014 16:56

Re: Názor rozumného člověka

Na vás osobně se mi líbí, jak tu propagandu prokouknete, ovšem jen propagandu té druhé strany, ta vaše žádná propaganda není, jen čistá pravda. Hlavně ty zdroje, ty jsou perfektní.

S. Lazárek 4.5.2014 17:01

Re: Názor rozumného člověka

Základní zdroje jsou tři. Soudruh Husek, soudruh Žižka a soudruh Jirásko.

M. Varadinková 4.5.2014 17:06

Re: Názor rozumného člověka

Já žádnou "svoji" nemám - na to bych si musela koupit od Babiše  nebo od Bakaly jejich noviny, nebo ukrást pravdoláskařům jejich ČT.

S. Lazárek 4.5.2014 17:09

Re: Názor rozumného člověka

O to zajímavější je, že přesně víte, kde je a kde není.

M. Varadinková 4.5.2014 17:20

Re: Názor rozumného člověka

V době internetu není tak těžké si ověřit,  že např. ČT cíleně některé informace tají či zkresluje. Ostatně to vyplývá i z mnohých  "prořeknutí" v samotné ČT. Například dnes o osvobození rukojmích OBSE - prý o to usilovala "celá Evropa" a ani slovo o tom, že to domluvili Rusové. Ale pak, když mluvil ten náš osvobozený voják, tak řekl: ... i ruský konzul si nasadil neprůstřelnou vestu (když po nich střílela ukrajinská armáda). Čím nechtěně prozradil to, o čem  ČT ve své zprávě neřekla ani slovo.

S. Lazárek 4.5.2014 17:24

Re: Názor rozumného člověka

"Sakra lidi, poslouchejte, já nejsem Mesiáš, rozumíte?"

"Jedině pravý Mesiáš popírá své božství!"

"Sakra, nemám na vybranou - ano, tak tedy jsem Mesiáš a teď mě nechte bejt!"

"Je to Mesiáš, padněte na kolena a uctivejte ho!"

"Jděte do prdele!"  A kudy máme jíti do prdele, ó pane!" Jistě víte, odkud to je. Tak to je.....:-)

J. Jílek 4.5.2014 17:06

Re: Názor rozumného člověka

ty zdroje má vymakaný :-)

J. Václavíková 4.5.2014 17:08

Re: Názor rozumného člověka

Ta jede čistokrevně na potvrzující zkreslení.

I. Gellner 4.5.2014 15:55

Helejte se, to nemá cenu, ty naše diskuze tady.. -)

..nejlíp by asi bylo, kdyby tam Putin vletěl, zjednal nové pořádky, a my si půjdeme po své práci.. -)

J. Kombercová 4.5.2014 15:57

Re: Helejte se, to nemá cenu, ty naše diskuze tady.. -)

Ten klid na práci - co mi to jen připomíná? :)

I. Gellner 4.5.2014 16:01

Re: Helejte se, to nemá cenu, ty naše diskuze tady.. -)

.. -) .. některé výrazy už upadaj v zapomění - nedávno se mi ptal potomek, jestli se vidím s jedním kámarádem, tak mu povídám "si piš, naše přátelství je nerozborné"... hodně divně koukal, nevěděl... a my to slyšeli pořád.. -))

M. Varadinková 4.5.2014 16:44

Re: Helejte se, to nemá cenu, ty naše diskuze tady.. -)

nerozborné - není to rusismus?

M. Varadinková 4.5.2014 15:58

Re: Helejte se, to nemá cenu, ty naše diskuze tady.. -)

Sem vletí těžko, když jsme členskou zemí NATO,  ale nic mu nebrání vletět na Ukrajinu. Majdanofilové ho z takového úmyslu obviňují už pár měsíců, a on furt nic. Čímpak to asi bude?

I. Gellner 4.5.2014 16:02

Re: Helejte se, to nemá cenu, ty naše diskuze tady.. -)

Sem ne! Určuju mu oblasti : charkov, doněck, dněpropetrovsk, záporoží, cherson, oděsa.. -)

I. Gellner 4.5.2014 16:05

Re: Helejte se, to nemá cenu, ty naše diskuze tady.. -)

http://www.tourl.de/lh

a hotovo !!! -)

P. Vítek 4.5.2014 16:26

Re: Helejte se, to nemá cenu, ty naše diskuze tady.. -)

Vlitne sem a vezme sebou vsechny,kteri se mu upsali pred 89.Rudou krvi do rude knizky

J. Anděl 4.5.2014 16:38

Re: Helejte se, to nemá cenu, ty naše diskuze tady.. -)

Podle mě sem nevlítne a budu rád, jestli se nepletu.