3.5.2024 | Svátek má Alexej


Diskuse k článku

Reforma made in akvárium

Odpor proti školské reformě je masivní a vláda ho těžko může ignorovat. Řeči ministra Dobeše o podněcování sociálních nepokojů jsou směšné a tohle komické vyjádření bude hodně viditelná kaňka na jeho profilu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Boublíková 20.1.2012 9:20

Re: Nevím jak vy ale zkusil jste si někdo vzít do ruky učebnici , jakoukoliv za základní školy :o(

Mě matika bavila, ale věty vedlejší přípustkové vůbec ne:-)

J. Franke 20.1.2012 9:39

Re: Nevím jak vy ale zkusil jste si někdo vzít do ruky učebnici , jakoukoliv za základní školy :o(

No a vidíte, do dneška si to pamatujete jako já, i když je nám to oběmu ku ničemu. Vlastně ne, já budu moci aspoň vnoučatům s těmito věcmi pomoci. Mimochodem můj nejstarší vnuk (druhá třída) si vyžaduje moje cvičné diktáty, kdy se zavřeme v kuchyni, aby bába neslyšela, a procvičujeme tvrdé a měkké souhlásky na slovech, která se ve škole uvádět nemohou. Po dřívějších problémech s pochopením látky má samé jedničky a na moji výuku mateřského jazyka se vždycky moc těší.

P. Boublíková 20.1.2012 9:44

Re: Nevím jak vy ale zkusil jste si někdo vzít do ruky učebnici , jakoukoliv za základní školy :o(

:-) Už se také těším na vnoučata, budou-li jaká - s vlastními dětmi si to člověk přece jen netroufne:-)

A. Fritscher 20.1.2012 9:49

Re: Nevím jak vy ale zkusil jste si někdo vzít do ruky učebnici , jakoukoliv za základní školy :o(

To věřím a mohu říct, že bych možná s vámi i já dal nějáký ten diktátek..................ač si myslím, že v tomto ohledu namám špatnou slovní zásobu, ale opakování matka pokroku :o))

K. Křivan 20.1.2012 8:42

Není studium jako studium.

Jsem ochoten financovat daněmi studium doktorovi, který přijede v půl čtvrté ráno k bouračce.

Nejsem ochoten financovat daněmi studium právníkovi, který si řekne za hodinu porady o 3 600,- Kč. Nejsem ochoten financovat daněmi studium soudci, který bere přes 100 000

měsíčně, stání prochrápe a rozsudek má v kapse dodaný mafií.

Nejsem ochoten financovat daněmi studium dějin umění, religionistiky, sociologie, romistiky, a jiných podobných pavěd.

A. Fritscher 20.1.2012 8:46

Re: Není studium jako studium.

I s tím souhlasím, takže ryze státní zadarmo a ryze soukromé za peníze ................. model který by mohl být přijatelný :o)

PS: Jsem přesvědčen , že počet škol by se těžce zredukoval sám o sobě :o)

P. Boublíková 20.1.2012 9:00

Re: Není studium jako studium.

To teď platí, že jsou státní VŠ zadarmo a soukromé VŠ za peníze. Jenže pavědy se učí téměř výhradně na státních školách.

A. Fritscher 20.1.2012 9:04

Re: Není studium jako studium.

Myslíte UK či Techniku Brno :o)

A těch politologických oborů ................. já když slyším politolog, otvírá se mi kudla v kapse, oproti tomu, proti ornitologům nic nemám :o))

P. Boublíková 20.1.2012 9:25

Re: Není studium jako studium.

Techniku nemyslím, ale univerzity ano. Například http://www.fss.muni.cz/cz/site/studium/studijniprogramy_uvod

a to mám pocit, že ty největší pitomosti už vyhodili, že tam dřív měli například kombinaci evropských studií (co to asi je?) a genderových studií.

D. Polanský 20.1.2012 8:32

No, jo, jediná rovnost šancí, která

jakž tak doteď  byla, a kterouse argumentovala, padne. Holt žijeme v kapitalismu. Peníze jsou vše. Tak proč se rozčilovat. Už vidím jak se někdo hlásí studovat strojírenskou technologii za love. Bože, to jsou volové.

A. Fritscher 20.1.2012 8:26

Kdo někdy studoval na VŠ vá jaká motivace ho tam držela :o))

A to že by sklamal mámu a tátu, kteří ho několik roků podporovali a drželi na studiích..................není větší motivace a pokud si někdo myslí, že pár tisícovek do státního rozpočtu to vylepší, tak ten má nejspíše hodně špatné rodinné zázemí, a je mi ho líto :o(

L. Brabencová 20.1.2012 8:31

Re: Kdo někdy studoval na VŠ vá jaká motivace ho tam držela :o))

Motivací bylo víc, chtěli jsme se věnovat profesi, která se nám líbila.

A. Fritscher 20.1.2012 8:39

Re: Kdo někdy studoval na VŠ vá jaká motivace ho tam držela :o))

Ale jasně že jo, další byla normální lidská soutěživost mezi studenty, dále pak lepší pozice při zařazení, při kádrových pohovorech či umístěnkách, motivací bylo spoustu, ale prachy !?

Vy víte o čem se mluví, nejvíc pindají ti, co si to bez peněz nedokážou představit :o(

P. Vandas 20.1.2012 8:17

Jsem proti zavádění školného, ze zásadních důvodů.

 Vzdělání rovné a bezplatné je tradice této země, která zdaleka nesahá pouze k poválečnému režimu. Rovné, všeobecné a bezplatné vzdělání sahá i před Marii Terezii, která zavedla všeobecnou povinnost vzdělávání. Budiž jí to ke cti. Ano, chápu, že školský rozpočet bobtná bez hranic, ale potom je nutné pojmenovat , které školy budou hrazeny státem, neb jejich absolventi jsou potřební pro celou společnost a ty, které na vlnách módních ideologií produkují myslitele srovnatelné s někdejšími absolventy University Marxismu-leninismu a "vědeckého" komunismu. Ty, nechť platí, ti, kteří je potřebují.

A. Fritscher 20.1.2012 8:23

Re: Jsem proti zavádění školného, ze zásadních důvodů.

Nprosto přesné, a kde vám to mám podepsat pane vandasi :o))

P. Hofman 20.1.2012 8:29

Re: Jsem proti zavádění školného, ze zásadních důvodů.

Jasná páka, jen bych připomenul, že žijeme v nějaké civilizaci a zabránit tomu, aby vznikly kvalitní soukromé VŠ je nemožné. Tam by mi i vysoké školné vůbec nevadilo, neb kdo na to má, cestu ke vzdělání si vždy najde.

Základní předpoklad ale je, aby se stát důsledně staral o co nejvyšší kvalitu vlastního vzdělávacího systému a to od škol základních až po ty vysoké. To je nenahraditelná hodnota každé společnosti.

P. Boublíková 20.1.2012 8:14

Ad důchodová reforma

Astonův pohled na celou záležitost je velmi zúžený. Neber vůbec v potaz, že peníze vložené do průběžného systému se neuvěřitelným způsobem zredukují v případě, že člověk platí sociální pojištění z nadprůměrného příjmu. Kvůli redukcím zbydou v průběžném systému na důchody zcela nepatrné částky, proti tomu je nulové zhodnocení ve fondu ještě velikou výhodou.

A už vůbec nebere v potaz, že cca 10 % plátců sociálního pojištění se důchodů vůbec nedožije, dalších 20 % stráví v důchodu tak krátkou dobu, že by udělali lépe, kdyby sé sociální pojištění hodili z okna - nedostanou z něj nic. Naproti tomu vlastní úspory z fondu může někdo konkrétní zdědit, i když třeba znehodnocené inflací (lepší než nic).

P. Boublíková 20.1.2012 8:10

Ad školné

Zbytečné vášně. Výše školného bude v kompetenci jednotlivých škol a mohou si ho nastavit klidně na nulu.

No a jestliže daňoví poplatníci odmítají školné a chtějí mermomocí platit studia cizím dětem, tak ať platí, klidně bych jim tuto radost ponechala:-)

L. Brabencová 20.1.2012 8:12

Re: Ad školné

Myslíte, že se některá škola dobrovolně vzdá financí?

P. Boublíková 20.1.2012 8:16

Re: Ad školné

Karlova univerzita na to zraje, ne? :-)

Ale vážně: i kdyby se nastavilo maximální školné (10.000 Kč na semestr, tj. 20.000 Kč za rok), většinu škol to moc nevytrhne. Náklady na stuidum jsou u mnoha oborů o řád vyšší.

L. Brabencová 20.1.2012 8:18

Re: Ad školné

K tomu připočtěte ubytování, stravování, učebnice a vyjde Vám pro rodiny závratná suma.

P. Boublíková 20.1.2012 8:21

Re: Ad školné

Na druhou stranu, závratná suma tvořená školným za celou dobu studia může být maximálně 3 - 5 platů absolventa VŠ, jinými slovy, tak si tu ojetou Fabii koupí o půl roku pözději.

Ale jak jsem psala, když to chtějí vybraným jedincům platit všichni, tak ať platí, osobně je mně to srdečně fuk:-)

V. Hajková 20.1.2012 9:01

Re: Ad školné

Jsem  ráda,  že  to  zminujete.  Něco  podobného  jsem  tu  psala  již  ráno!

A. Fritscher 20.1.2012 9:28

Re: Ad školné

Bože vy jste tak mladá paní Boublíková.

Copak vy si myslíte, že nástupní plat vysokoškoláka se pohybuje nad celostátním průměrem, nezapomínejte, že po ukončení VŠ má mladej člověk tak akorát na čase začít se starat o život, to je vlastní rodina, vlastní  bydlení, děti........................dámy teď to přenáším i na paní hajkovou jenom vaše nezkušenost mládí vás omlouvá, protože jinak by se asi museloi použit jiné slovo :o))

E. Heusinger 20.1.2012 8:13

Demagogie

"daňoví poplatníci odmítají školné a chtějí mermomocí platit studia cizím dětem"

P. Boublíková 20.1.2012 8:17

Re: Demagogie

Neodmítají školné? Teď jste mě docela zmátl.

Je fakt, že při stávce doktorů řvali, ať se školné platí. Pravda je nejspíš taková, že všeholid neví, co vlastně chce - jako obvykle.

V. Hajková 20.1.2012 8:36

Re: Demagogie

To  je  -  PŘESNNÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ!!   ""VŠEHOLID""-  si  do  huby   nevidí!

E. Heusinger 20.1.2012 8:41

Vážená,

když probíhala akce "Děkujeme odcházíme" tak jste byla "všeholid"?

D. Polanský 20.1.2012 8:40

Re: Ad školné

klidně cizímu dítěti, když je šikovné a v budoucnu vyprodukuje přidanou hodnotu. Jenomže když na to nebude mít, nevyprodukuje nic. Také platím cizí politiky, a  co z nich mám? Jenom tunely,  lumpármy a mimořádné statisícové odměny sekretářkám a kámošům.

E. Heusinger 20.1.2012 8:08

Vzpomínka

Dnes je tomu 400 let co zemřel císař římský a král český   Rudolf II.  Habsburský.