4.5.2024 | Svátek má Květoslav


Diskuse k článku

Reforma made in akvárium

Odpor proti školské reformě je masivní a vláda ho těžko může ignorovat. Řeči ministra Dobeše o podněcování sociálních nepokojů jsou směšné a tohle komické vyjádření bude hodně viditelná kaňka na jeho profilu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Lazárek 20.1.2012 11:09

Re: Je pubuřující,

Docela si to umím představit......:-)))))

J. Franke 20.1.2012 10:54

Re: Je pubuřující,

Já jsem háro nosil a také jsem se někdy pozvracel... ;-))))

S. Lazárek 20.1.2012 11:03

Re: Je pubuřující,

Já jsem zase jednou vyhrál na hasičském plese pytel pšenice, tak jsem jí z galerie začal sypat tančícím hasičům do piv, co stály na stolech dole (co taky s ní jiného, že?), pročež jsem dostal od jejich úderného komanda, které vyrazilo nahor,  v rekordním čase pěkně přes držku.....:-))

P. Vandas 20.1.2012 11:08

Re: Je pubuřující,

Ha,Ha,Ha,. :-):-):-) Tak na takové fóry jsem zas neměl já.

P. Hofman 20.1.2012 11:10

Re: Je pubuřující,

V chrámech různých církví světa jsem se už mnohokrát pomodlil za sebe, aby mi lidé, kterým jsem v mládí provedl nějakou pitomost, odpustili a už se na mě nezlobili.

Ještě jsem nedostal od žádného jejich šéfa odpověď, tak nevím, jak to dopadlo.

S. Lazárek 20.1.2012 11:13

Re: Je pubuřující,

Jak to dopadlo, Vám řekne až svatej Petr, pane Hofmane......:-))

P. Hofman 20.1.2012 11:17

Re: Je pubuřující,

Mně asi ne, pane Lazárku, já jsem totiž atheista, takže tam já nesmím.

S. Lazárek 20.1.2012 11:19

Re: Je pubuřující,

Jemu je jedno, kdo je kdo, pane Hofmane, on není nijak předpojatý.....:-))

P. Hofman 20.1.2012 11:22

Re: Je pubuřující,

To se mi na něm taky líbí a z celý tý svatý party je mi taky nejsympatičtější.

F. Doušek 20.1.2012 11:15

Re: Je pubuřující,

Velmi podobně se  vyjádřil i nějaký Dobešův náměstek, mimochodem autor toho návrhu zákona, tuším se jmenuje Wilhelm a býval rektorem UK, takže o té problematice VŠ zcela jistě nic neví.

P. Hofman 20.1.2012 11:20

Re: Je pubuřující,

To má ovšem jeden háček: já když dnes vidím náměstka na Ministerstvu průmyslu, nějakého Dandu, tak se mi otvírá kudla v kapse. On totiž byl předsedou sdružení podnikatelů (po Baránkovi) a to, co říká teď jako náměstek, by dříve z huby nikdy nevypustil. Dost jsem s ním měl kdysi pracovně co do činění, tak ho znám.

F. Doušek 20.1.2012 11:30

Re: Je pubuřující,

Souhlasím, toho jsem si také povšiml. A částečně to platí i pro Drábka.

P. Hofman 20.1.2012 11:36

Re: Je pubuřující,

Drábek je trochu něco jiného. On byl předsedou Hospodářské komory, čili hájil zájmy podnikatelů a zaměstnavatelů. Ten měl být ministrem průmyslu a ne soc. věcí. To je výsměch a taky mu to zástupci mnohých skupin nikdy nezapomenou a jejich důvěru si nezíská ani kdyby se rozkrájel (což on navíc nedělá).

M. Ilsner 20.1.2012 10:38

Z chlupaté deky ?

Autor: P. Boublíková Datum: 20.01.2012 8:53

Ti a ti by měli platit školné, tihle zase ne.

Školné na soukromé VŠ být musí, protože tato dostává normativ od státu na studenta, nikoliv peníze na provoz a investice. Na tzv. "státních" VŠ školné nepotřebují (resp. nic neřeší, neb je to zlomeček celkového rozpočtu školy), dostávají jako neziskové organizace do svého rozpočtu kromě normativu peníze i na provozní náklady a investice.

O "státní" VŠ je větší zájem, a proto si mohou vybírat ty nadějnější studenty. Naproti tomu soukromá škola vezme skoro kohokoliv, právě kvůli maximalizaci příjmu ze státního rozpočtu. Tomu také odpovídá kvalita jejich absolventů.

O. Kadlec 20.1.2012 10:52

Re: Z chlupaté deky ?

Já bych byl pro školné i na státních universitách, jenže po zkušenostech s touto vládou očekávám, že smyslem reformy je přenést část nákladů na studenty nebo jejich rodiče. Co se vybere na školném, o to stát škole poníží prachy. Kalouskova a vládní filosofie: stát je moc zadluženej, což produkuje schodek rozpočtu. Ať se zadluží občané. Oni už si s tím lidi poradí. A tam kde ne poradí si exekutoři.

M. Ilsner 20.1.2012 10:56

Re: Z chlupaté deky ?

No, vypadá to logicky, ale věřte, že to ponížení o školné opravdu nic ve schodku neřeší. Jde o řádové rozdíly mezi školným a dotacemi.

O. Kadlec 20.1.2012 11:06

Re: Z chlupaté deky ?

No já si taky myslím že to nic nevyřeší. Vnímám ale ten rozpor: na školství vědu výzkum se u nás dává pozoruhodně méně peněz než by bylo potřeba a než je ve vyspělých zemích slušné. To tvrdí všichni politici - před volbami. Po volbách na to zapomenou. A tahle vláda chce po ministrovi školství aby výdaje ještě snížil. No tak zavede školné, úvěry na školné, a sníží dotace a tedy výdaj ze svého rozpočtu. A chudší studenti budou dvacet let platit úroky. To je úžasná "reforma"!

P. Boublíková 20.1.2012 11:39

Re: Z chlupaté deky ?

Přesně tohle jsem v nějakém příspěvku taky psala, že škoné versus náklady na studium je rozdíl v řádu, takže z hlediska VŠ školné nic neřeší. Tudíž ho klidně mohou školy nechat na nule resp. určit nějaké symbolické školné, je to úplně jedno a zbytečně se rozčilujou.

O. Kadlec 20.1.2012 11:59

Re: Z chlupaté deky ?

Nerozčilujou se zbytečně. Nejsou proti školnému, ale je potřeba to udělat pořádně, a ne to zprasit jako státní maturity!

A. Fritscher 20.1.2012 10:38

Pani Hajková zapoměla jste mi odpovědět na tu vaší vlastní zkušenost z motivací při vašem vysokoškolském studiu :o))

Zkusíte to napravit, podělte se o VLASTNÍ zkušenost :o))

P. Hofman 20.1.2012 10:44

Re: Pani Hajková zapoměla jste mi odpovědět na tu vaší vlastní zkušenost z motivací při vašem vysokoškolském studiu :o))

Typl bych si: Střední ekonomická + dlouholeté domovnictví na místním hokejovém stadionu.

M. Ilsner 20.1.2012 10:48

Re: Pani Hajková zapoměla jste mi odpovědět na tu vaší vlastní zkušenost z motivací při vašem vysokoškolském studiu :o))

Podle psaného projevu dotyčné to vypadá na nedokončené studium ZŠ pomocné.

A. Fritscher 20.1.2012 10:54

Re: Pani Hajková zapoměla jste mi odpovědět na tu vaší vlastní zkušenost z motivací při vašem vysokoškolském studiu :o))

Pánové nebuďte předpojatí, podle příspěvků které madam na toto téma píše to vypadá, že se mýlíte a že s tím má naopak bohatou zkušenost....................možná odešla v polovině práv, nebo dochtořiny, neboť ji chyběla "MOTIVACEŮ ve formě platby školného :o))

M. Ilsner 20.1.2012 11:01

Re: Pani Hajková zapoměla jste mi odpovědět na tu vaší vlastní zkušenost z motivací při vašem vysokoškolském studiu :o))

Teď jste mi připomněl, že neumí napsat Ú a Ů  .... kdepak :-)

P. Hofman 20.1.2012 11:04

Re: Pani Hajková zapoměla jste mi odpovědět na tu vaší vlastní zkušenost z motivací při vašem vysokoškolském studiu :o))

Ona bude z Ostravsko-Slovenského pomezí. Tam mluvi kratce.

P. Hofman 20.1.2012 10:24

To by byla bomba

Zatčený Hala z ŘSD vyplácel vlivné lidi. Policie má jejich seznam

Samotný dokument, který měl Hala velmi pečlivě ukrytý, je nyní u policie přísně střežen tak, aby se k němu nikdo nepovolaný nedostal. Vyšetřovatel případu ho zamkl do trezoru. Koho z vlivných politických hráčů měl Hala vyplácet a kde měly peníze skončit, tak zůstává nejasné.

Pokud by byl seznam ověřen a zveřejněn, mohlo by to otřást politickou scénou, protože podle informací Práva jsou na něm i jména lidí spojených s financováním politických stran.

http://zpravy.idnes.cz/zatceny-hala-z-rsd-vyplacel-vlivne-lidi-policie-ma-jejich-seznam-pw4-/domaci.aspx?c=A120120_072648_domaci_taj

P. Vandas 20.1.2012 10:29

Re: To by byla bomba

 Ano. Výplatní listina, to je klíč k odhalení financování každého mafiánského systému. Pouze doufám, že nebude polita kávou, či ztracena, jako onehdy nalezená výplatní listina Mrázkova, kterou Langer použil v rámci šetření, na ministerském WC. 

A. Fritscher 20.1.2012 10:33

Re: To by byla bomba

Včera jsem dával odkaz na článek o spisu "Gorila" na slovensku, a o společnosti PENTA mající ty samé prsty i v naší polévce :o))

P. Hofman 20.1.2012 10:36

Re: To by byla bomba

No to je velké nebezpečí. Uvidíme.

Je to ale nadějné. Kdysi byla v Německu tzv. Flickova aféra. Všemocný zbrojní koncern měl vše domyšleno až do detailu. Až se nějaký šťoura novinář dostal svými rešeršemi k jakýmsi informacím, na základě kterých police prohledala vše, ale nic nenašla. Až najednou. V domácím trezoru účetního firmy našli sešitek s krásně zaznamenanými úplatky. Hoch se asi jistil, aby ho firma nemohla vyhodit či zlikvidovat. To to pak frčelo.

V. Hajková 20.1.2012 10:37

Re: To by byla bomba

Zajímavé,  jak  se  Váš  přítel  cudně  nezminuje,  že  to  je  významný  člen  ČSSD-   to  by  bylo   jekotu,  kdyby   to  byl  někdo  z  ODS!