3.5.2024 | Svátek má Alexej


Diskuse k článku

Reforma made in akvárium

Odpor proti školské reformě je masivní a vláda ho těžko může ignorovat. Řeči ministra Dobeše o podněcování sociálních nepokojů jsou směšné a tohle komické vyjádření bude hodně viditelná kaňka na jeho profilu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Novák 20.1.2012 12:07

Stát nepotřebuje zajišťovat vysoký výnos.

Stát má spravovat průběžný systém, kde není třeba bojovat s inflací, protože peníze se rozdělí dřív, než je stihne inflace znehodnotit.

O. Uživatel 20.1.2012 12:29

Uživatel požádal o vymazání
J. Hanzal 20.1.2012 11:07

Kluci

a pamatujete na somradlo? Pro ty mladší - plátěnná taška od plynové masky. Myslím, že bych ji jěště doma našel.

S. Lazárek 20.1.2012 11:08

Re: Kluci

Jasně že jo, mělo dřevěné knoflíky na khaki niti, bez něj ani ránu......:-))

P. Vandas 20.1.2012 11:10

Re: Kluci

To byla povinná součást ponížení inteligence, neb na "Vojenské katedře VŠ" to byla výstrojní součástka spolu s kopřiváke a bagančaty po Němcích. V Praze to bylo běžné, ale když jsem dojel v onom úboru domů, do Příbrami, tak parchanti se táhli za mnou a řvali na celé kolo: "Hele Švejk!"

P. Hofman 20.1.2012 11:14

Re: Kluci

Já v tom chodil na diskotéky. Mělo to ale nevýhodu, že se v tom člověk potil. A neznámým dívkám jsem musel vysvětlit, že jsem nepřišel z jednotek Černých baronů.

S. Lazárek 20.1.2012 11:18

Re: Kluci

Na diskotéce jsem z ideologických důvodů nikdy nebyl. Tam chodili jen zhejčkaní mejdláci, já byl pravověrný metalista.....:-)

P. Hofman 20.1.2012 11:25

Re: Kluci

To je fakt, to musím potvrdit. Mně metal nikdy nebral, ale to je hold často věc náhody. Já byl dítětem Beatles a jazzu.

P. Vandas 20.1.2012 11:29

Re: Kluci

To je zajímavé, já též nechodil na diskotéky, neb jsem zpíval ve Sboru českých bratrů a diskotéku jsem považoval za ideodiverzní akt. Ale později jsem s mou ženuškou a kamarády tančil Rock, skupinově. To nás bavilo.

S. Lazárek 20.1.2012 11:17

Re: Kluci

Na čundr jedině kongo, usárnu (do který se ke spacáku vešla tak maximálně konzerva lunchmeatu) a bagr v kanadách a už jsme valili. Vždycky jsme vyrazili vlakem na jih, samozřejmě na černo a tam, kde nás štiplístek vylil, jsme zůstali. Nikdy jsme se ale nedostali dál, než do Veselí nad Lužnicí, ale nám to bylo tak nějak fuck.

V jedné hospodě v Kardašově Řečici, jsem také udělal svůj dosud nepřekonaný rekord v počtu vypitých piv. Ten tácek s těmi pivy dodnes uchovávám jako jednu z mých nejcennějších relikvií a taky doufám, že ho moje žena nikdy nenajde...:-))

P. Vandas 20.1.2012 11:26

Re: Kluci

 No jasně, čundry bylo něco jiného. Měl jsem však jinou Usárnu, byla ne nastojato, ale naležato. Byla však originál a měla spoustu poutek, takže jsem vypadal jak pochodující kolotoč. Jinak Jeansy, měl jsem originál "Billy Kid", neuvěřitelně kvalitní se zdvojenými koleny. Dostal jsem je od svého bratrance z Francie, ale byly mi potom už malé. Škoda jich, tak kvalitní jsem už nikdy nepotkal.

J. Hanzal 20.1.2012 11:28

Re: Kluci

Kamo, k tomu lunchi a kusu chleba se vždy v pohodě vešel i minimálně jeden rum, tedy vlastně pardón vážená EU - tuzemák

P. Vandas 20.1.2012 11:31

Re: Kluci

To je zajímavé, ale za mé éry, se na čundrech moc nechlastalo. Bylo daleko do hospody a příroda nám to trochu , asi nahradila.

J. Hanzal 20.1.2012 11:39

Re: Kluci

Já nemyslel, že bychom se ožírali. My ho používali většinou do čaje. Pochopitelně co les dal (maliny, jahody, borůvky,ostružiny) a bylo fajn. Jen doufám, že tu není nějaký ekoterorista a nepošle na mě nějakou komisi za ničení lesa.:)

S. Lazárek 20.1.2012 11:42

Re: Kluci

Já rum nepil, jednou jsem dělal čerta a strašně jsem se po něm ožral, od té doby ho nemůžu ani v čaji.

J. Franke 20.1.2012 11:29

Re: Kluci

Jo, jo, to byly doby... My jsme jezdívali na Pastviny a potom hlavně na Paprsek, kde také vznikla Svobodná Republika Králický Sněžník. Tam to začalo nevinně tzv. pivními rekordy, kdy jsme každoročně číslo vylepšovali. Paradoxně přitom držím svůj rekord z čundru po Sázavě, kde jsme zakotvili ve Zruči a tam jsme v místních nálevnách strávili celý týden. Můj rekord padl jednoho dne v restauraci hotelu Sázavan a dodnes zůstal nepřekonán...

S. Lazárek 20.1.2012 11:41

Re: Kluci

Já jsem sloužil na vojně nedaleko a když došlo na ošetřovně pivo a byl dobrej devěťák, vyjeli jsme sanitkou do Mladkova do hospy pro pivo, to se točilo do várnice na čaj a pak jsme jeli na Pastvniny buď na Panel nebo k Dolečkovi. Občas jsme jeli s houkačkou, protože jsme měli strach, aby nás nestavěla letka, protože my jsme mohli jezdit jen špitál Červená Voda a zpátky......:-)

A. Fritscher 20.1.2012 11:14

Re: Kluci

Kdo neměl somradlo jako by nebyl :o))

Dneska to tuším platí o adidaskách :o(

F. Doušek 20.1.2012 11:11

Re: Kluci

Plná, myslím i s tou maskou, byla akorát pod hlavu při cvičení na Doupově místo polštáře.

R. Sedláček 20.1.2012 11:25

Re: Kluci

Armyshopy je prodávají za dvacku.

R. Tesařík 20.1.2012 12:04

Re: Kluci

i vy kujóni.:-))

J. Hanzal 20.1.2012 10:46

Je pubuřující,

že takový trotl jako ten bůhví proč ministr školství nazývá akademiky a studenty rozvraceči soc. smíru. On, jenž jakýsi titul získal bůhví jak. V 70. a 80. létech jsme byli hloupé máničky a vyvrhelové společnosti a teď se jim říká rozvraceči. Moc se toho ve vládnoucích garniturách, co se moci týče, nezměnilo.

P. Vandas 20.1.2012 10:48

Re: Je pubuřující,

Já mánička nebyl, neb mi to neslušelo. Spokojil jsem se s pouhým rozvracením, někdy i bez toho "ro."

A. Fritscher 20.1.2012 10:52

Re: Je pubuřující,

Já taky ne mně za to buzerovali na škole a pak na vojně......................dneska mám vlastní copánek šedesátičtyřcentimetrové délky jako kompenzaci za ty roky co jsem nemohl :o))

P. Vandas 20.1.2012 10:56

Re: Je pubuřující,

Já mánička nebyl programově, neb všichni mí přátelé máničkami byli. Vždy jsem se potřeboval lišit a tak jsem se stylizoval do role dandyho, šviháka, jinak snoba a kavárenského povaleče. To se mi líbilo a bolševika to přivádělo k šílenství. Klobouk, skvěle padnoucí oblek a pravý anglický svchník, to bylo to pravé ořechové.

O. Kadlec 20.1.2012 11:11

Re: Je pubuřující,

Já jsem měl stejnou povahu: ojeansovaná generace mániček mi přišla uniformní, sám jsem byl radikálněji proti režimu než oni, kteří proti němu jen chlastali, vlasy jsem měl sice taky trochu delší, ale chodil jsem v saku a kravatě, strašně nevkusně, vypadal jsem příšerně, protože jsem byl vidlák mezi vidláky, a jak vypadá dobře oblečený dandy jsem netušil.

A. Fritscher 20.1.2012 11:15

Re: Je pubuřující,

No to jo, Klobouk a padnoucí dlouhý plášť to muselo být .............Já měl zase Montgomerák těžkej mantl a taky sem v něm honil vodu jak mareš v kožichu.................akorát v létě v něm bylo vedro :o))

P. Vandas 20.1.2012 11:22

Re: Je pubuřující,

Dodnes jsem onen Anglický svrchník nevyhodil, je to má relikvie.

S. Lazárek 20.1.2012 11:00

Re: Je pubuřující,

Tak to já byla regulerní mánička, co nosila důchodky nebo čínský kecky, případně tzv. Kocábovky, měl jsem samozřejmě krutě úzké rifle a džízku s nášivkou Metallica na zádech, takže jsem znal interiér ředitelny mého rodného gymnázia znal docela důvěrně.

Dneska mi stříhají vlasy strojkem, to jsem to dopracoval.....můj syn má ovšem už asi delší vlasy, než jsme je měl tehdy já, asi to háro máme v genech......:-)

P. Vandas 20.1.2012 11:06

Re: Je pubuřující,

 Já naopak prožíval okamžiky blaha, když předvolán před stranický výbor podniku jsem při příchodu ke kárné komisi, nejdříve sejmul klobouk, potom odložil šviháckou hůlku, sejmul glazé rukavice a vložil je obřadně do rukávu, právě odloženého svrchníku. Po zaujetí ležérního posedu na přistavené židli, jsem do ruda vypěnil komisi otázkou, "Tak co budeme dnes řešit, soudruzi?" :-):-):-) Ještě dnes se chechtám.