3.6.2024 | Svátek má Tamara


Diskuse k článku

Recept na zastavení Zemana

Je to jednoduchý recept, jak zastavit běsnění Miloše Zemana. Možná dokonce, že jsou dva jednoduché recepty, ten první je jednodušší. Nevšímat si nesmyslů, které vykládá, tak je to jednoduché. Diktuje, kteří ministři mají vypadnout z vlády? K tomu nemá žádnou pravomoc.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Církva 11.3.2021 17:47

Poche byl odmítnut po parlamentních volbách. Jedná se tedy o parlamentní volby (proč byl zvolen Zeman když konkurencí byl Drahoš je taky celkem jasné a mockrát jsem to rozebíral, Minář a Nejedlý se mi nelíbí ale Aston i já jsme řešili Poche, dokonce ani ne Čínu, kde se Zemanem poměrně hodně nesouhlasím).

V parlamentních volbách propadla ČSSD s promigračními EU partnery i promigrační TOP09, ale i papaláši - tradiční strany. SPD měla poměrně dost procent a Piráti vzhledem k tomu, že je volí mladí feťáci (a těch je dost)až tak moc neměli.

S. Sidlichovsky 11.3.2021 7:03

Efektivita Astra Zeneca vakcíny je stálé téma všech britobijců. Desítka milionů Britů, kteří tuto vakcínu dostali jsou bez jakýchkoliv nežádoucích efektů. Jsou parametry, ve kterých je AZ vakcína lepší než Pfizer.

Viz (z 10.03.2021):

https://www.telegraph.co.uk/news/2021/03/10/oxford-vaccine-astrazeneca-covid-19-vs-pfizer-safe-uk-who/

V. Církva 11.3.2021 18:13

Tak samozřejmě nikde ani v tomto článku není jasné a přímé porovnání účinnosti vakcín, typu britská, jihoafrická varianta, počet mrtvých na vakcínu ve věkových kategoriích, počet lidí na JIP... Ono ani není tolik naočkovaných třeba v jižní Africe. Samozřejmě když Moderna a Pfizer tvrdí že je účinnost nepatrně snížena, není to jasné měření, můžou i blafovat.

Přesto měření účinnosti existuje a ta je u AstraZeneca nižší s tím, že pokud čas mezi dávkami roztáhneme na 90 měsíců je účinnost vyšší. To je ale dost nepraktické.

A teď ještě přišli s tou srážlivostí......

Ale dobrá informace jsou nedostatečné a především účinnost Sputniku V nemusí být důvěryhodná.

V. Mokrý 11.3.2021 6:04

Každá vakcina je dobrá - s některou se očkuje ve světě i když není schválená v EU, jiná schválená je a lidé ji odmítají. Momentálně však žádné není dost v takovém množství, potřebné pro všechny. Takže Astone, každá " kapka " dobrá.

V. Církva 11.3.2021 6:19

Asi ano.

Je to ale i o rizkování a osobní zodpovědnosti. Rusové asi skutečně nemají všechny testy tak správně udělané a zdokumentované, jako západní firmy. Blatný ani úředníci SUKLu nejsou typem lidí kteří si vezmou předběžné výsledky, udělají si jasný obrázek a dovedou zdůvodnit když případné nežádoucí účinky Sputniku V bude opozice a novináři zveličovat. Ono stačí když zemře po očkování jeden člověk a nepochybuji že to bude "demokratická opozice" (= ti co už kradli nebo chystají komunistickou revoluci) řešit. Svět ale potřebuje lidi jako Churchill, kteří dělali chyby, prohrávali bitvy ale vyhrávali války.

V něčem má možná Zeman pravdu, v krizové situaci nepotřebujeme na místě ministra zdravotnictví a SUKLu lidi co prohrávají války. A zatím prohráváme.

P. Jirkovský 11.3.2021 6:41

Ti co kradli a ti s tou komunistickou revolucí - to je demokratická opozice? Okamura a KSČM, který Bureše držej nad vodou? Nevidíte kolem sebe nějaký divný věci a neslyšíte hlasy?

V. Církva 11.3.2021 18:26

ODS "pomáhala" Rittigovi, Dalíkovi, Langrovi. K poměrně slušnému balíku. Když mi v roce 1993 jeden hotelier říkal, že v obecních volbách volívají s přáteli podnikateli komunisty, ťukal jsem se na hlavu, než mi vysvětlil jak druhá parta opřená o ODS rozkrádá město.

Komunisté měli blízko k těm budoucím Pirátským zlodějům. Ti snad ani tolik nerozkradou jen utopí ekonomiku celou.... Tak to jen tak co je to demokratická opozice, do které nám media KSČ a SPD nedávají, proto se předchozí těchto stran týkat nemohlo ani v dobrém ani zlém.

V. Mokrý 11.3.2021 5:58

Astone, ČT, ČRo, ČTK ( tebe nevyjímaje ) prezidenta M. Zemana ignorují, přehlížejí, místo aby mu byly k dispozici a nemusí to být až takovým způsobem, jako byly vstřícní Václavu Havlovi, V. Klausovi st. Takže se nelze divit, když komunikuje s lidmi přes jiná média.

I. Štípek 11.3.2021 6:29

R^R^R^[>-]

P. Jirkovský 11.3.2021 6:43

Kotas, sdělovadla tu nejsou od toho, aby byla někomu k disposici, to bejvávalo, už se prober, časy Rudýho práva jsou dávno pryč.

M. Zikmund 11.3.2021 6:54

Tak této naivitě jsem se už dlouho tak nenasmál. Můžete ukázat na významnější médium, které není někomu k dispozici a ze kterými nestojí nějaký kmotr?

P. Jirkovský 11.3.2021 7:17

Opravdu mě těší že jsem vás pobavil. Ale když si přečtete, co jsem napsal (ještě jednou: co jsem napsal, ne co si vy myslíte, že jsem napsal), třeba vám něco dojde. I když ....

V. Mokrý 11.3.2021 6:56

ČT, ČRo, jsou veřejnoprávní média, takže prezident by měl mít možnost v nich publikovat.

Bohužel současné personální obsazení jmenovaných, to sabotuje, protože si myslí, že ta média jsou jejich a ne koncesionářů.

J. Strakoš 11.3.2021 5:36

Když odhlédneme k tomu, kdo a jak to říká, není na těch jeho výrocích něco k zamyšlení?

Podle politiků máme vyjímečnou a krizovou situaci vyžadující drastická opatření a každodenně generující mrtvé (a proto máme nouzový stav). A přesto nezkoušíme najít řešení za každou cenu, mezi něž by patřilo urychlené schvalování léčiv nebo vakcíny, ale kryjeme si záda byrokracií - "to musí schválit/dodat EU, to my nemůžeme ani posoudit". (A máme speciální úřad pro kontrolu léčiv, který neschválí, co mu nepředloží z EU - opravdu takový úřad potřebujeme?).

No a nebo vyjimečnou situaci nemáme a můžeme si dovolit luxus pomalého schvalování, přečtení každé z desetitisíc stran dokumentace - a pak není důvod ani pro zoufalé pokusy, ale ani ne pro nouzový stav.

K. Kovařovic 11.3.2021 5:35

Také nesouhlasím s odvoláním ministra Blatného. Myslím, že je ve funkci dobrý. Ostatně, i když to není plně určující, kdo viděl poslední Otázky V.Moravce - rozhovor s Blatným, musí uznat, že pan ministr nebyl udolán demagogií V.Moravce. Vyjádření p.Blatného byla jasná, sebevědomá a kompetentní. Ještě k rozhovoru Zemana a jeho tlaku na odvolání Blatného (myslím, že si stím premiér už včera dobře poradil) - on v tom rozhovoru řekl závažnější informace např. o výrobě SPUTNIKU V v Itálii (také to zde napsal p.Turek) a o nabídce Německa k možné společné výrobě SPUTNIKU V. Novináři jen používají část rozhovoru se Zemanem a nepídí se o pravdivosti informací o výrobě SPUTNIKU v EU. To by bylo důležité pro zastavení pandemie a ocranu životů našich občanů! Na závěr - jak dlouho probíhalo v EU schvalování současně používaných očkovacích vakcín ?

J. Pilny 11.3.2021 5:11

A už je to zase ten starý šmoula Aston- nenávidím Zemana. Když si vzpomenu na svatého Havla, nedělal náhodou to samé když požadoval výměnu ministrů? Ach ta skleróza,že?

J. Šebek 11.3.2021 4:36

Tolik nenávisti a averze v jednom článku by nevyplodil ani sám velký Saša Mitrofanov.

J. Novak 11.3.2021 1:56

To je až směšné .. přitom stačí napsat "nenávidím Zemana". Pravda, přišli bychom o mnoho, ale opravdu mnoho článků :-)

P. Dvořák 11.3.2021 3:04

To je až směšné .. přitom stačí napsat "miluji Zemana". Pravda, nepřišli bychom o nic, neboť od vás se dá očekávat a těším se na opravdu mnoho článků

:-)

R. Langer 11.3.2021 5:28

Tak proč o tom Zemanovi pořád píšete? Že vy ho nakonec máte rádi, a jenom tak děláte? ;-D

P. Dvořák 11.3.2021 7:28

Přiznávám se, jsem Zemanofil, Babišofil, Bursíko-Biomasofil, Gretofil. Na NP nejvíc miluji Radu.

Fandím plavebnímu kanálu, fofrníkům, fotovoltaice, bateriím v autech, tryskáčích i vrtulnících. Odstavil bych všechny jaderky, protože ta tsunami určitě jednou přijde. Třeba až vybuchne Yelowstonský vulkán nebo se srazíme s asteroidem o průměru 20 km.

Chápu, že když vláda jeden nakažený okres izoluje od druhého nakaženého okresu, virous zahyne. Dnes jsem četl článek, proč zařadit do jídelního plánu více bezmasých dní. Protože až přejdeme na 50% z domácí produkce, maso nebude. A zvířata i drůbež beztak jenom prdí. To pro začátek.

Pro zdepřítomné idioty: To je ironie.

J. Novak 11.3.2021 10:21

Tak nevím .. Zemana asi nemiluje nikdo , ale proč přímo patologická nenávist ? Vždyť ten Neff se už ani nesnaží působit nestranně ..

V. Zadák 11.3.2021 1:52

Zemana tak nenávidím, že o něm musím stále psát a psát abych se z té frustrace vypsal.

E. Novotny 11.3.2021 2:24

Nenavist je ale velmi spatny radce.

T. Kohout 11.3.2021 1:49

Ono všechno je relativní. Pan president jistě říká a dělá vskutku "podivuhodné věci". Kde je jeho byvší "inteligence", asi to i tehdy byla jen chiméra. Nebo v poměru s konkurenty byl o něco inteligentnější, teda přesněji nebyl tak hloupý, jako oni.

Ale když si člověk vezmě opozici, např. "Spolu" (https://www.lidovky.cz/domov/koalice-spolu-pripravila-vlastni-scenare-rozvolnovani-opatreni-odviji-se-od-poc.A210310_151220_ln_domov_lihem) tak si říká, že při takových výkonech a takovém představení tu Babiš bude vládnout ještě aspoň 5 ne-li 10 let, protože ta opozice je jasně ještě horší, než on. Ve své nebetyčné nadutosti, tedy prázdné hlouposti.

D. Müller 11.3.2021 4:32

Kolik mrtvých do voleb změní váš názor? 30 tisíc? 40 tisíc? Můžete si přát jakékoliv číslo, Babiš vám ho svou neschopností cokoliv řídit splní. Neukájejte se řečmi o opozici, koukejte na fakta. Zatím vám ke změně pohledu 22 tisíc nestačí. Jen podotýkám, že délka rakví za sebou by byla přes 45 kilometrů? Ale vás nic neoblomí, povedete si svou.... Pod taktovkou Babiše jsme nejhorší na světě. Takže horší to být nemůže, nad tím byste se mohl zamyslet.

R. Langer 11.3.2021 5:33

Jo, Babiš splní jakékoliv číslo. Vymýšlí totiž tu statistiku, podle které se mrtvoly aktuálně počítají. Ale většina poseroutků s kovidem na mozku si přece přeje mnohem více mrtvých, aby mohla přijít další "opatření", která je "ochrání" tak se připravte.

Tisíce mrtvých a mrazáky v ulicích se už zase připravují... ;-D

V. Sember 11.3.2021 1:18

Jsem teď momentálně ovlivněn německým Rammsteinem

https://www.neviditelnycert.cz/blog/vinarna-u-certa/2949-vsichni-zijeme-v-americe.html

Nestává se mi to často. Vlastně se mi to to ještě nikdy nestalo. Jsem odkojen českým a anglickým bigbítem. Beatles, Rolling Stones, Pink Floyd atp. Jenže teď se mi nějak do hlavy zažrala němčina. Nechápu to. Učil jsem se jí už odmalička. Nebyl jsem v hitlerjugend. Mám v sobě nejen maďarské, ale i německé předky. A samozřejmě české, slezské a kdovíjaké ještě.

https://www.youtube.com/watch?v=gNdnVVHfseA

L. Turek 11.3.2021 1:08

Milý pane Neffe,

švýcarská firma z Ticina se rozhodla začít ve své italské továrně licenčně vyrábět Putin F (moje přezdívka pro Sputnik V, F jako forever nebo jako Fuehrer, jako Sputnik blbej název), a to do foroty, ať si EMA řeší, co si řeší. Tato u nich vyrobená vakcína bude zapotřebí.

Ty politické štvanice kolem ruské vakcíny jsou nejen směšné, ale hlavně kontraproduktivní.

Coby někdo, kdo se od svých dvacátých narozenin zabývá viry o tématech, jež získaly tři Nobelovy ceny, absolutně nechápu politiku kolem ruské Ad26/Ad5 vakcíny – vakcína je důkladně promyšlená, funguje a dá se snáze škálovat ve výrobě, snáze distribuovat a aplikovat v nejrůznějších místech včetně v terénu v odlehlých ordinacích. A je 15 až 30-krát levnější v průběhu celého procesu než geniální vakcíny na principu modifikované mRNA – byť si dr Karikó, původně ze Szegédu, jejíž důvtip stojí jak za vakcínami od BioNTech/Pfizer i od ModeRNA, za to všechno příští Nobelovu cenu zaslouží.

Ani v Rusku se vakcíny nevaří ve smaltovaných kotlích svařených ze zahradních konvic, mají stejné inkubátory a filtry z USA, Japonska a Korejské republiky, stejné kontrolní mechanismy a stejné výstupní kontroly jako u "nás", teda jestli ono "nás" či "Západ" ještě něco takového je.

Vakcíny na bázi dr. Karikó od BioNTech/Pfizeru létají, jako části letadla od firmy Airbus, pětkrát sem a tam a pak na suchém ledu při -70 stupních C.

V ČR by se našly dvě nebo tři firmy, kde bychom vakcínu Putin F (aka Sputnik V) mohli vyrábět - jako Švýcaři v Itálii.

Prof. MUDr. L. Turek, certifikovaný chytrolín

M. Kodet 11.3.2021 0:43

Psát o nejnovějším rozhovoru Zemana a nezmínit se o gigantické, hovadné a nepřípustné sprostotě opozičních politiků, kteří se na něj vrhli jak hyeny na kořist, to je jako kdyby někdo v článku o Třetí říši úplně vynechal Hitlera. Aston by se měl věnovat Gari a Noře, tam je skvělý, a politické komentáře přenechat mladším. Akorát - kde je vzít?