27.9.2021 | Svátek má Jonáš


Recept na zastavení Zemana

11.3.2021

Je to jednoduchý recept, jak zastavit běsnění Miloše Zemana. Možná dokonce, že jsou dva jednoduché recepty, ten první je jednodušší. Nevšímat si nesmyslů, které vykládá, tak je to jednoduché. Diktuje, kteří ministři mají vypadnout z vlády? K tomu nemá žádnou pravomoc. Podařilo se mu ohnout ústavu – a bohužel si to poslanecká sněmovna nechala zbaběle líbit a teď její zbabělost (mnohokrát opakovaná) nese ovoce – ve věci jmenování ministrů. To může blokovat a taky to dělá a konkrétně ministr Petříček se nám vykulil na scéně právě v důsledku jedné takové obstrukce. Ale vyhodit nikoho nemůže. Navíc, svoje rozumy udílí v rozhovorech, tu s televizí Prima, tu s Parlamentními listy. Donald Trump vládl přes Twitter, Zeman přes rozhovory. Rozdílů je víc, jeden ale zásadní – za Trumpem zůstala spousta pozitivní práce a skvělých výsledků, bleskový vývoj a masivní výroba vakcín (které nestačíme objednat, dovézt, distribuovat a naočkovat) patří mezi ně. Zeman je po celou domu epidemie zalezlý v Lánech, očkovaný americkou vakcínou a občas vystrčí nos, aby někoho urazil a vysypal ze sebe snůšku nesmyslů. Proč tomu věnovat pozornost?

Nejde to, pozornost vyvolává. Reagují média a musí na ně reagovat vláda s premiérem v čele. Věcně je to samozřejmě hloupost. Zeman chce Rusům umožnit jejich propagační demonstračku s vakcínou. Kdyby Rusové nebyli jací jsou, normální cestou by předložili Sputnik už dávno vloni k registraci u evropské agentury. Když chtějí prodávat v Evropě auta, musí je předložit k homologaci. Tak prosté to je. Pokud jde o obezličku se SUKL a ministerstvem zdravotnictví, které by mohly evropsky neschválenou vakcínu schválit, pak je otázka, kdo by do sebe chtěl napumpovat neschválenou vakcínu, když za dva měsíce (což je údajná ruská lhůta) tady budou miliony dávek schválených vakcín? A jsou všechny předpoklady, že vakcíny bude přebytek a budou se přemlouvat zájemci? Věcně je to celé humbuk – a samozřejmě jen prokremelská propaganda, protože tím Zeman jenom víří vodu a štve notorické čtenáře Aeronetu a podobných stok. Dodám ještě – pokud se Sputnik opravdu propasíruje do Česka (i když ho EMA schválí), bude zajímavé sledovat, kolik těch abonentů Aeronetu zvolí ruskou nebo americkou variantu. Zeman taky nejel pro očkování na ruskou ambasádu, tam by ho jistě rádi píchli.

Takže ten recept.

Miloš Zeman by fungoval jako nemohoucí stařec bez kompetencí (jímž je), kdyby demokratická opozice nepostupovala podle hesla čím hůř pro Česko, tím líp pro nás, protože na podzim lidi Babiše nezvolí, když zavinil tak strašné fiasko. Logicky by to tak mělo dopadnout, logicky by lidi opravdu neměli zvolit politiky odpovědné za to, že máme nejvíc nemocných, nejvíc mrtvých a očkujeme nejpomaleji (dodejte vždycky skoro, ale v praxi to tak je). Ale volby neprobíhají podle logiky a programů a ten princip, čím hůř pro Česko tím líp pro opozici, zdaleka nefunguje tak, jak si jeho strůjci přejí. Vede to jenom k posílení moci komunistů, oslabení armády a teď k neúměrnému vlivu proruského Kašpárka v Lánech. Ve věci pandemie by tedy měla opozice vládu podporovat, místo aby: její poslanci neschválili nouzový stav, načež její hejtmani si vyžádají nouzový stav a její senátoři vládu za to zažalují u Ústavního soudu: tihle lidé někomu vykládají něco o chaosu! Blbnutí ale má jednu výhodu – lze ho kdykoli přerušit a začít jednat rozumně, pokud ovšem dotyčný není idiot.

Blbnutí vyvolané Starcem z Lán může kdykoli skončit, když Babiš nebude stát s oprátkou na krku na stoličce postavené na tenisových míčcích. Což je ten stav, který tu je – přičemž opozice nemá ani tu odvahu, aby do té stoličky kopla.

Proto volám – volte Hamáčka, je to sice zoufalec, ale aspoň dělá něco konkrétního.

Aston Ondřej Neff Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.